Yeni yönetimden beklentileriniz nedir? - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Yeni yönetimden beklentileriniz nedir?

Cevap: Yeni yönetimden beklentileriniz nedir?

Biz bir Spor kulübüyüz. Ilk olarak inandigin, basarili olacagina inandigin bir takim kurarsin, istikrarli olursun, ekonomiyi öyle halledersin. Sen adam gibi takim kuramadiktan sonra ekonominin ne anlami var ki? Adnan Polat gibi her sene yeniden yapilanma yaparsin, her sene 40 Milyon´u cöpe atarsin. Buna ekonomi mi dayanir? Spor kulübünde ilk hedef herzaman güclü bir kadro kurmak olmalidir. Gerisini halledersin.

Mesela Schalke. Adamlar borc bataginda yüzüyor ama bu sene CL´den kazandiklari para toplaminda 90 Milyon Euro´yu buldu. Al sana ekonomi mesela. Ceyrek finale kaldilar 30 Milyon Euro kazandilar, yari finali büyük ihtimalle garabtilediler Inter´e 5 atarak, 40 Milyon euro kazandilar. Evvelinde kazandiklari parayi da eklersen muazzam bir para iste. Ekonomiyi düzeltmek sportif basariyla mümkündür. Öyle Polat gibi hikayeler sallayarak ekonomi düzeltilmez.

sevgili onur...

peki biraz tersten gitmek olmadı mı???

hapimiz sportif başarıdan bahsediyoruz... bak sende söylüyorsun... başarılı olacagına inandıgın bir takım kurarsın... basına basarılı olacagına inandıgın bir hoca getirirsin... futbolcuları tatmin edecek mutlu olmalarını saglayacak bir düzen icin calısırsın... ödemelerini günü gününe yaparsın... ve basarıyı yakalarsın... bu da sana ekonomik olarak geri döner...

ama bunları yapmak icin belli bir ekonomik güce ulasman gerekmiyor mu?... bir maliyeti yok mu tüm bunların?... belli bir mali stabilite gerekmiyor mu?... biz bu kısmı direkt geçiyoruz (tamam kabul biraz sıkıcı bir konu) önce şampıyon olalım diyoruz...

Eskiden iki hafta da bir maç yaptigimiz Barça'yla bir hazirlik maçinda degilde tekrar Sampiyonlar Liginde karsilasmak....

O Barça'ya karsi Nou Camp'ta 2-0 öne geçmek, 2-2'yi yakalandiklarinda deli gibi sevinmelerini görmek...

Lucescu, Milan maçi öncesi "Milan'i küçümsemiyoruz" demisti, ayni açiklamalari yeni hocamizdan duymak... (maçi 0-2 kazanmistik)

Dagittigimiz PSV'nin futbolcusu Kezman, maçtan sonra "Biz zaten o stattan galip çikabilecegimize inanmiyorduk" demisti, ayni sözleri rakiplerimizden duymak...

Eze eze yendigimiz Monaco maçindan sonra "Monacoduk" diye baslik atan gazete olmustu, buna benzer basliklari yine okumak....

Ferguson'u evine çaresiz bir sekilde göndermek...

Biz Galatasarayiz, hedefimiz Türkiye'de degil, Avrupa'da basarili olmali... Borç bataginda olalim, Fener'e her maç yenilelim ama Avrupa'yi titretelim, baska birsey istemiyoruz...

Eskiden iki hafta da bir maç yaptigimiz Barça'yla bir hazirlik maçinda degilde tekrar Sampiyonlar Liginde karsilasmak....

O Barça'ya karsi Nou Camp'ta 2-0 öne geçmek, 2-2'yi yakalandiklarinda deli gibi sevinmelerini görmek...

Lucescu, Milan maçi öncesi "Milan'i küçümsemiyoruz" demisti, ayni açiklamalari yeni hocamizdan duymak... (maçi 0-2 kazanmistik)

Dagittigimiz PSV'nin futbolcusu Kezman, maçtan sonra "Biz zaten o stattan galip çikabilecegimize inanmiyorduk" demisti, ayni sözleri rakiplerimizden duymak...

Eze eze yendigimiz Monaco maçindan sonra "Monacoduk" diye baslik atan gazete olmustu, buna benzer basliklari yine okumak....

Ferguson'u evine çaresiz bir sekilde göndermek...

Biz Galatasarayiz, hedefimiz Türkiye'de degil, Avrupa'da basarili olmali... Borç bataginda olalim, Fener'e her maç yenilelim ama Avrupa'yi titretelim, baska birsey istemiyoruz...

Helal olsun kardiş.Güzel.

En buyuk beklentim : Yavsaklik yapmasinlar. Kendi cikarlari icin Galatasaray ve Galatasaray taraftari adina kimseden ozur dilenmesinler . Duruslari olsun Galatasaraylilik durusunu felan gectim once adam gibi duruslari olsun .

Not : Yavsaklik TDK mecaz anlam : Yılışık kimse . Ben de aynen bu anlamda kullandim yonetim tarafindan yanlis anlasilmasin diger uyeler yanlis anlayabilir :) .

10 sene önce ki gibi, basın it gibi korksun yine bizden, birileri bizden bahsederken 4-5 defa düşünsün öyle konuşsun. Futbol takımı futbolculara dayalı olmasın, Servet+Balta gibi adamlar tekme tokat kovulsun. Adam gibi yıldız Türk oyuncular alınsın. Göstermelik 30-36 yaşında ki yabancılar alınmasın. İlla yıldız yabancı alacaklarsa ve yiyorsa Hazard-Lukaku-Konoplyanka gibi adamları alsınlar. Efendi olsunlar. :p

Sportif başarı, ekonomik başarıyı getirir zaten, ekonomik başarı da aynı zamanda sportif başarıyı getirmeli. Bütün bunları yaparken tesisleşmeye, kurumsallaşmaya da önem vermeli ki söz konusu olan bu başarılar geçici olmasın. Yani kısaca bunlar hep iç içe geçmiş olan veya olması gereken halkalar, o yüzden birine öncelik verelim ya da verilsin gibi bir durum söz konusu olamaz, olmamalı. Bunlardan bir tanesinin bile eksikliği verilen emeklerin bir çırpıda silinmesi riskini doğurur. Adnan Polat mali tabloyla ne kadar övünürse övünsün her zaman futboldaki sporitf başarısızlığıyla hatırlanacak. Aynı zamanda temeli sağlama dayandırılmayan, ekonomik başarıya çevrilemeyen bsportif bir başarı kopacak ilk fırtınada yok olmaya mahkumdur. O yüzden bence öncelik diye birşey söz konusu olmamalı, doğru bir plan ve program dahilinde hepsine eşit çaba yorulmalı. Ancak tabii ki bulunduğumuz şu durum itibariyle yapılacak ilk iş futbol takımına ağırlık vermek olacaktır, olmalıdır.

Bir diğer kişisel ricam ise basketbol şubesine mümkünse eğer dokunulmaması olur. H. Üstünberk'i yönetimde, Oktay hocamızı takımın başında görmeye devam etmek isterim. Sezon sonunda transfer olsun, başka istekleri olsun ikiletmeden yerine getirilmeli, getirilmeye çalışılmalı. Gidip de Kobe Bryant'ı isteyecek hali yok sonuçta, bunu kesinlikle sonuna kadar hak ettiğini düşünüyorum. Basketbol şubesi kesinlikle boşlanmamalı.

Her branşta her sene yeni baştan takım kurmayarak 1-2 takviye ile istikrarı yakalayabilecek

Altyapıya çokça önem verecek

Tesisleşmeyi özellilkle salon konusunu halledebilecek

Sporcu alacaklarını zamanında ödeyebilecek

Her türlü unsuru paraya çevirebilecek

Taraftarla ortak hareket edilebilecek durumlarda taraftarın sesine kulak verebilecek

Ahde vefalı

Geleceği görebilen

vs

vs

bir yönetim istiyorum.

Çok mu şey istiyorum?:)

Ben Hakkimizin Korunmasini sectim

Amma Benim Tek istegim var SABİTLİK ve İSTİKRAR dir

bu secenekde olursa iyi olurdu

öncelikle şampiyonluğun vakti geldi bu takımı kökten değiştirmesi lazım taraftarlarında bir şekilde hakkı korunması gönlünün alınması lazım

antepin kalecisini+dani yi+tabzonlu selçuğu+hamit altıntopu alsınlar..geri çorap söküğü gibi gelir..E şıkkı olur yani

Şampiyonlar ligini çok özledim, hiç bu kadar uzun ara vermiyorduk Galatasaray Şampiyonlar liginin tekrar müdavimi olursa Milli takım 2014 Brezilya ya gidebilir.

adnan polat'ın yaptığı gibi transferler için, liglerin başlamasını beklemesin, haziran gibi bir şeyler belli olsun. temmuzda imzalar gelsin.

iki sene sonra şampiyonlar ligi müziğini arena'da duyalım.

Mustafa Sarpinyoyu Havai adalarina sutlasinlar yeter

en buyuk yapacaklari isde Sarp Fenere sokmak olur

Üst Alt