Gündem - Yeni Yönetimden ve Gelecek Sezondan Beklentileriniz? - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Gündem Yeni Yönetimden ve Gelecek Sezondan Beklentileriniz?

Admirim Dursun’un kazanacağını düşünüyordum, öyle oldu ama iki adaydan da bir beklentim yoktu; o yüzden beni ufacık da olsa heyecanlandıran bir seçim değildi.

Aslında tüm camianın etrafında birleşeceği, çok billurlu bir adam seçilseydi de önümüzdeki sene bir beklentim yoktu.

1-2 ay kadar önce başka bir konuda yazmıştım erken seçim olmazsa ben önümüzdeki sene 3 büyüklerden birisinin şampiyon yapılmayacağını düşünüyorum. Yine kimseyi üzmeyecek veya en az üzecek bir takım seçilir demiştim hatta sen de “X olay olmasa Adana Demir olabilirdi bu takım” demiştin. Benim adaylarım yine Ts, Başak hatta cidden Konya olabilir bu takım. Bu teorim tamamen çöp de olabilir ki zaten ülke şartlarında ne olursa olsun Anadolu takımının şampiyonluğu, Ts’nin 2 sene üst üste şampiyonluğu büyük sürpriz.

Forumdaki gencolara bakıyorum Mancinilere, De Zerbilere falan inanılmış yine. Eşref seçilseydi bu adamlar gelmeyecekti, 2. aydan sövmeye başlayacaklardı.Avrupa Kupasına katılamadığımız sezonlarda ekstra demoralizasyon oluyor. Transfer falan da umursamıyorum.

Sonuç olarak beklentilerim öncelikle genç ama uçuk isimleri zikretmeden bize gelebilecek genç bir td ile anlaşılması. Türk düşünüyorlarsa Okan Buruk mantıklı geliyor. Oynattığı oyun fena değildi, CL’de o grupta bile gücü ölçüsünde iyi top oynatttı; fener, bjk olsa o grupta 0 puan -50 averaj yapardı. Yabancı olacaksa da Gallardo iyi aday. Heyecanlı, manyak karakteriyle de bizim lige uyum sağlar, taraftarla frekansı tutar diye düşünüyorum. Ama sonuç ne olursa olsun bu seneyi adam için ülkeye, lige ısınma senesi sayacaklarsa gelsin, yoksa gerek yok. Gelirse benim için Avrupa kupalarına katılması yeterli olur ilk sene.

Transfer olarak değerini bulan her adamın satılması gerektiğini düşünüyorum. Ama enayilik de yapmayalım.

Hiç satış olmazsa 4-5 tane 25 yaş altı transferin sadece lig için yeterli olacağını düşünüyorum. Satış olursa da gidenlerin yerine adam alınsın.

Bu arada tüm bunlardan önce kulübün borcunu euro veya dolar olarak 1 euro/dolar bile artırmayacaklar artık, öncelik olarak 2. sıradaki beklentim bu. Kurun geldiği son durum ortada. Yoksa söverim. Gerekirse transfer bile yapmasınlar, ağzımı açmam.

Gelelim en önemli beklentime: 2 senedir uğramadığımız haksızlık kalmadı. Daha kötüsü buna doğru düzgün tek tepki göstermedi bizim yönetimler. Artık benzer haksızlıklarda ağzını açmayıp millete anlayacağı dilden konuşmayan, herhangi bir yaptırımı olmayan yönetim s.gitsin geldiği yere. Dursun yönetimi bunu yapabilir mi hiç umudum yok. Zaten yukarıda yazdığım senaryo gerçekleşecekse kimseyi konuşturmazlar da. Yani Dursun/X/Y farketmez.

Basket takımına da 4.5-5 milyon dolar ayırsınlar. Topçuların ve stuff ın parasını her ay zamanında ödesinler. İyi koç bulduk adamı saha dışı işlerle uğraştırmasınlar. Kimsenin Stephan Curry beklentisi yok zaten. Bu sene paralar ödenirse FIBA CL kazanılır bence.

Takımın hakkını savunamayan defolsun gitsin.

Fenere yine puanlar peşkeş çekiliyor. En büyük sıkıntı da yavuz hırsız ev sahibini bastırır misali medya ve sosyal medyada “bizim kollandığımız, fenerin ise sürekli doğrandığı şeklinde” inanılmaz bir algı yaratılıyor. Yönetimin bir an önce açıklama yapıp önlem alması lazım. Yoksa her şey için çok geç olabilir.

Yeni yönetimden beklentim fahiş oyunculara harcanan paralar nedeniyle katlanan borçları kapatması olacaktır

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yeni yönetimin finansal disiplini sağlaması ve borçları azaltması, kulübün uzun vadeli sağlığı için elbette önemlidir. Dikkatli bütçe planlaması ve maliyet etkin transferler, bu hedefe ulaşmada önemli rol oynayabilir.

Gelelim en önemli beklentime: 2 senedir uğramadığımız haksızlık kalmadı. Daha kötüsü buna doğru düzgün tek tepki göstermedi bizim yönetimler. Artık benzer haksızlıklarda ağzını açmayıp millete anlayacağı dilden konuşmayan, herhangi bir yaptırımı olmayan yönetim s.gitsin geldiği yere. Dursun yönetimi bunu yapabilir mi hiç umudum yok. Zaten yukarıda yazdığım senaryo gerçekleşecekse kimseyi konuşturmazlar da. Yani Dursun/X/Y farketmez.

Yönetimin sportif başarısını tebrik ederim.

Galatasaraylılıklarından da şüphem yok. Özellikle de Erden Timur’un bu forumdaki en fanatik Galatasaraylıdan bile daha Galatasaraylı olduğu aşikar. Adam en başta zamanını, maddi manevi her şeyini kulübümüz için harcıyor. Sağolsun varolsun.

Fakat bu yönetim benim 1. Dereceden önceliğimi karşılamamıştır.

Saha içinde kazandığımızı saha dışında koruyamayan, alın terimizle kazandığımızın gasp edilmesini engelleyemeyen yönetimdir bu yönetim.

Kusura bakmasınlar.

Üst Alt