Yeni Zelanda'da İki Camiye Silahlı Saldırı - Sayfa 11 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Yeni Zelanda'da İki Camiye Silahlı Saldırı

Hayatımda gördüğüm en temiz, sade ve etkili kriz yönetimi.

Dünya'da belki de tektir şu anda böyle bir siyasi lider.

Nasil tektir? Klasik ileri bati demokrasisi merkez sol parti soylemi bu.

Mesela o gun de cok tartisilmisti burada sen de cok yakinmistin ama gercek ikiyuzlu bunu miting malzemesine cevirendir.

Allah korusun Turkiye'de dini bir azinlik boyle bir seyle karsi karsiya kalsa birak siyasi liderlerin cikip boyle konusmasi olayin bu kadar gundeme gelmesi bile mumkun degildir. Ikiyuzluluk asil buradadir.

Nasil tektir? Klasik ileri bati demokrasisi merkez sol parti soylemi bu.

Mesela o gun de cok tartisilmisti burada sen de cok yakinmistin ama gercek ikiyuzlu bunu miting malzemesine cevirendir.

Allah korusun Turkiye'de dini bir azinlik boyle bir seyle karsi karsiya kalsa birak siyasi liderlerin cikip boyle konusmasi olayin bu kadar gundeme gelmesi bile mumkun degildir. Ikiyuzluluk asil buradadir.

O gün de söylediğim üzere iki yüzlülük konusunda ana akım abtı medyasını kastediyorum ben.

Bunu sadece ben değil o ülkelerde bulunan sağduyulu binlerce insan da yazdı twitterda filan.

Kullanılan dil, seçilen ifadeler hepsi uzun süredir taraflı ve kışkırtıcı bu yayın organlarında.

Ayrıca hiç de klasik söylem değil malesef bu.

Hollanda'da, Avusturya'da, İtalya'da merkez sol partiler mülteciler konusunda neredeyse aşırı sağ ile aynı çizgiye geldiler.

Fransa'da liberallerin durumu ortada.

Almanya'da Merkel ile başa çıkmak için sağa savrulduklarını kendileri itiraf ediyor.

Danimarka'da Suriyeli'lerin ziynet eşyalarına el konulmasına dair yasa geçti merkez sol çoğunluğun önünden.

Bütün Batı'da sağ yükselişte ve sol sadece benzeyerek tepki veriyor.

Bu kadının şu çıkışı az bir iş değil.

Birçok ülkede olay terör değil, akıl sağlığı bozuk biri diye kapatılırdı.

Bu kadın daha ilk günden adına terör dedi.

Bkz. Norveç

Multecilerle bu olayi karsilastirman yanlis.

Bunun benzeri olaylara teror demeyecek merkez sol lideri de yok hala.

Bati medyasini tek bir cati altinda ele alip elestirmek ise komik, kimin ekmegine yag suruyor?

Hamza bence batılıların bile isyan ettiği anaakım medyanın bu dilini savunman komik.

Ortada tek çatı altında birleştirme filan yok.

Batılılar diye bir genelleme de yapmıyorum.

Batı medyasındaki ana akım olarak görülen yayın organlarına dair hemen her yerde dillendirilen bir konuyu gündeme getiriyorum.

Genel olarak ana akım medyada suçu işleyen beyaz ve hristiyan ise başka, afrika kökenli(siyah), müslüman, göçmen ise başka türlü dil kullanılıyor.

Üzeirne bilimsel makaleler yazılan bir konunun nesine itiraz ediyorsun anlamadım.

Hamza bence batılıların bile isyan ettiği anaakım medyanın bu dilini savunman komik.

Ortada tek çatı altında birleştirme filan yok.

Batılılar diye bir genelleme de yapmıyorum.

Batı medyasındaki ana akım olarak görülen yayın organlarına dair hemen her yerde dillendirilen bir konuyu gündeme getiriyorum.

Genel olarak ana akım medyada suçu işleyen beyaz ve hristiyan ise başka, afrika kökenli(siyah), müslüman, göçmen ise başka türlü dil kullanılıyor.

Üzeirne bilimsel makaleler yazılan bir konunun nesine itiraz ediyorsun anlamadım.

Ustune bilimsel makaleler yazilan bir konuya da itiraz edilebilir once bunu soyleyelim.

Ondan sonra ana akim bati medyasi Turkiye'dekine benzemez, havuz medyasi degildir bunu da soyleyelim.

Son olarak evet net olarak bu konuda dogal bir onyargi ve dil farki olmasiyla beraber bu farkin olmasinin kulturel sebepleri oldugunu, son donemde de giderek iyilestigini not duselim.

Ustune bilimsel makaleler yazilan bir konuya da itiraz edilebilir once bunu soyleyelim.

Ondan sonra ana akim bati medyasi Turkiye'dekine benzemez, havuz medyasi degildir bunu da soyleyelim.

Son olarak evet net olarak bu konuda dogal bir onyargi ve dil farki olmasiyla beraber bu farkin olmasinin kulturel sebepleri oldugunu, son donemde de giderek iyilestigini not duselim.

Öyle benzemez demekle olsa keşke ama olmuyor.

Yaşını bilmiyorum ama hatırlaryabilirsen 2003-2007 arası özellikle Irak savaşı konusunda yapılan haberler ve bunların nasıl Neoconlarla beraber fake haberler olduğunu tartışan bir çok yazı çıkmıştı.

New York Times, Fox, MSNBC, BBC, Sky milyonlarca insanın hayatına mal olacak fake haberleri mainstream medya değil daha çok sol ve bağımsız medya eleştirmiştir AMerika ve İngiltere'de.

Ayrıca İsrail aleyhine yazmanın bırak gazeteleri akademide dahi imkansız olduğundan yakınan akademisyenler var ABD'de.

Bizdeki hükümet yanlısı medya zaten allahlık.

Neyse gereksiz uzadı zaten mevzu sadece YZ başbakanının hakkını vermek istemiştim.

Zaten dünyadan kendisine gelen sivil tepkiler de hiç de öyle klasik veya alışılmış olmadığını gösteriyor bence.

Üst Alt