Yeni Zelanda'da İki Camiye Silahlı Saldırı - Sayfa 9 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Yeni Zelanda'da İki Camiye Silahlı Saldırı

baudrillard'ın güzel bir lafı vardır eğer medya olmasaydı terörizm olmazdı diye. şu internet çağımızın en büyük sosyal problemi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. go proyu kafaya takıp adam taramak ne demek yahu. bu ne canilik. içine sıçtınız dünyanın. her türlü radikalizm dünya için tehdit islamı da aynı hristiyanı da.

Ahaber vs falan demeye baslamissinizda Kemal Kilicdaroglunun bu olayin sebebiyetini 'islam terorune' baglamasina ne diyorsunuz? Bir insan bukadarmi kendi halkina, kendi kultur ve dinine uzak olur?

Kilicdaroglu gozumde bitmistir.

Ahaber vs falan demeye baslamissinizda Kemal Kilicdaroglunun bu olayin sebebiyetini 'islam terorune' baglamasina ne diyorsunuz? Bir insan bukadarmi kendi halkina, kendi kultur ve dinine uzak olur?

Kilicdaroglu gozumde bitmistir.
zaten tayyibin ve akpnin bu kadar uzun iktidarda kalma sebebi bu ve bunun gibi muhalefet. ama erol mütercimleri dinledikten sonra onların da hükümetin de abd tarafından dizayn edildiğini düşünmeye başladım. bop bop diyolar ama bunlar hemen 10 senede olacak şey değil. koca bir coğrafyanın dönüşümü uzun vadeli oluyor. hükümeti atayan abd, muhalefeti atamayacak mı?

erol mütercimlerin söylediğine göre 1997-98'de abd büyükelçisi abramowitz erdoğanı başbakanlığa hazırlıyormuş. daha ortada seçim yok adaylık yok. daha sonra 1998 yılında birinin evinde buluşma gerçekleştirilmiş, abd büyükelçisi ile beraber tuğrul türkeş de gelmiş. Burdan anlaşılıyorki mhp ve akpnin müttefikliği çok ezelden başlıyor. muhtemelen bir kaç sağ tabanlı parti solun oylarını bölmek için yaratıldı.

daha sonra erol mütercimlere, tayyip beyin stratejistliğini yapması öneriliyor, ilerde pişman olursun, cemaat ile akp savaşacak demişler. kaldıki zaten wikileaksda 2006 yılının e-mailleşmelerinde akp ile fetullahın dövüşeceği yazılmıştı.

kısacası her şey senaryo

Şurada zaten bir Allahın kulu radikal İslamcıların yaptığı katliamları hoş görecek değildir terör her yerde terördür.. Lakin günümüzde devlet çapında sistematik olarak Müslümanlara karşı yürütülen eylemler var benim asıl kanıma dokunan kısım bu.. Yoksa Müslümandan da Hristiyandan da ateistten de çıkar böyle ruh hastası manyaklar insanın olduğu yerde bu tip hastalıklı zihniyetlerin olmaması mümkün değil..
Yeni zelandalı bakanın söylemleri yazdığım herşeyi açık açık destekliyor.. Devlet erkanının bu açıklamaları yaparken bir yerlerden cesaret bulduğu aşikar

Bugünkü olaydan sonra aklıma, yıllar önce Charlie Hebdo olayı yaşandıktan sonra Fransa televizyonuna konuşan Demba Ba'nın sözleri geldi. ''Yıllardır müslümanlar öldürülüyor. Öldürenlere siz hangi dine mensupsunuz demedik. Katil her yerde katildir..''

Bu oc guna sürekli işgence yapacaksın.Ölüm bunun için ödül olur.1 gün elektrik vereceksin diğer gün heryerini yakacaksın.Durumu kötüyemi gidiyor hemen en iyi doktorları getirip iyileştireceksin.Kendine gelince yeniden devam.Piçin evladı pugb oynar gibi fpp kamerasını planlamış birde it.

Başlık altındaki yorumları okuyunca bir gülesim geldi. Arkadaşın biri ekşi sözlükteki hıyarın yazdığı için o önemli değil asıl bu yazılanlara bakın demiş, başka biri bütün sorun aşırı sağ gruplarda demiş. Üstüne solda sıkıntı yok mu diye sormuşlar. "Sorun yok" demiş. Abi siz niye böylesiniz ya. Ahaberin diğer versiyonu siz değil misiniz? Nasıl ki ahaber olayları çarpıtıyor ve yönlendirme işlemi yapıyorsa sizin de derdiniz bu. Konuşulmasını istemediğiniz konuları hemen yönlendiriyorsunuz. Senaryoyu hazırlamış yönetmenliğini de siz yapıyorsunuz.
Bir başkası da "birilerine malzeme çıktı" demiş. Fransa'daki saldırılar olurken İslam'a kin kusuldu mu kusuldu. "Gerçek İslam bu değil" deyip ironi yaptığını sananlar nedense aynı ironiyi Hristiyanlık için yapmamış. Olayı Hristiyan terörü diye adlandırmak yanlış diyenler bir parti liderinin sorun İslam teröründe demesini sorun etmemiş.
Gerçi ben kime laf anlatıyorum. Bu forumda adliyeye girip bir hakimi öldüren Dhkp-c yi aklama ayı çalışanları gördüm. Aynı kişi yine girmiş foruma başlamış kafasındaki pisliği kusmaya, yönlendirmeler yapmaya.
Komik oluyorsunuz beyler

Yav ne kadar ciddiye aldınız yavşağın tekini. Yok şöyle demiş yok camilerinizi yıkacağız demiş. O camilerin minaresi kadar kazık yapar, makatına sokarlar onun, neye uğradığını şaşırır. Geçiniz.
Olan o camideki masum insanlara oldu işte. Tipik bir terör saldırısıdır. Adamı burada kanaat önderi haline getirip paylaşımlarını her yere koymaya gerek yok. Ruh hastası, radikal bir totoş işte.

Başlık altındaki yorumları okuyunca bir gülesim geldi. Arkadaşın biri ekşi sözlükteki hıyarın yazdığı için o önemli değil asıl bu yazılanlara bakın demiş, başka biri bütün sorun aşırı sağ gruplarda demiş. Üstüne solda sıkıntı yok mu diye sormuşlar. "Sorun yok" demiş. Abi siz niye böylesiniz ya. Ahaberin diğer versiyonu siz değil misiniz? Nasıl ki ahaber olayları çarpıtıyor ve yönlendirme işlemi yapıyorsa sizin de derdiniz bu. Konuşulmasını istemediğiniz konuları hemen yönlendiriyorsunuz. Senaryoyu hazırlamış yönetmenliğini de siz yapıyorsunuz.
Bir başkası da "birilerine malzeme çıktı" demiş. Fransa'daki saldırılar olurken İslam'a kin kusuldu mu kusuldu. "Gerçek İslam bu değil" deyip ironi yaptığını sananlar nedense aynı ironiyi Hristiyanlık için yapmamış. Olayı Hristiyan terörü diye adlandırmak yanlış diyenler bir parti liderinin sorun İslam teröründe demesini sorun etmemiş.
Gerçi ben kime laf anlatıyorum. Bu forumda adliyeye girip bir hakimi öldüren Dhkp-c yi aklama ayı çalışanları gördüm. Aynı kişi yine girmiş foruma başlamış kafasındaki pisliği kusmaya, yönlendirmeler yapmaya.
Komik oluyorsunuz beyler

Birilerine acayip malzeme çıktı bunun üstünden yine milleti ayrıştıracaklar, bence de boşuna anlatıyorsun çünkü yaşadığın ülkeden pek haberin yok gibi.

Üst Alt