Yeter artık! Yabancı sınırlaması kalkmalı!


Bu konuya artık birinin el atması lazım.Dünya'nın bütün ülkelerinde yabancı sınırlaması yokken futbolda Avrupa'da söz sahibi olacağız diyen yöneticiler bunu nasıl görmezden geliyor anlamış değilim.Yok neymiş efendim yabancı sınırlaması kalkarsa TÜRK futbolculara şans kalmazmış, miili takım kötü etkilenirmiş.Ya bunu elin İngiiz'i İspanyol'u Fransız'ı bilmiyor yada bizim engin uzman yöneticilerimizin bildikleri birşeyer var.3 milyon euro etmeyen oyunculara 5-10 milyon euro vermekten, sırf TÜRK diye yeteneksiz adamları takımda oynatmaktan ,Avrupa'da Mart ayını görmeden elenmekten bıktım.Bırakın artık bu sığ düşünceleri elin adamı artık başka ülklerden genç yaştaki sporcuları kayıtına geçirirken bizim illa bu TÜRK olsun tutumumuz çağ dışıdır.
 
Cevap: Yeter artık, yabancı sınırlaması artık kalkmalıElin İngiliz'i İspanyol'u dediğin adamlar Avrupa'nın dört bir yanına futbolcu veriyor. Bizim yurtdışında kaç tane futbolcumuz var? Şimdilik böyle bir uygulamaya onay vermiyorum.
 
Cevap: Yeter artık, yabancı sınırlaması artık kalkmalıKalkmasın ama +2 kuralına anlam veremiyorum. 8 yabancı almaya izin veriyorsan, oynatılmasına da izin vermelisin. 6+2 yapacağına 8 yabancıyı direkt oynattır hiç birşey değişmez... Üstelik ligin kalitesi artar.
 
Cevap: Yeter artık, yabancı sınırlaması artık kalkmalıElin İngiliz'i İspanyol'u dediğin adamlar Avrupa'nın dört bir yanına futbolcu veriyor. Bizim yurtdışında kaç tane futbolcumuz var? Şimdilik böyle bir uygulamaya onay vermiyorum.1000 yıl geçse bizim Avrupa'da ki futbolcu sayımız 20'yi geçmez. (Türkiye'de yetişen) Bende yabancı sınırlamasının kalkmasından yanayım. Yabancı sınırlamasıyla milli takım nereye geldi ki zaten.
 
Cevap: Yeter artık, yabancı sınırlaması artık kalkmalıDaha da azalmalı diyorum.Milli takımın iskeleti yok , yurt dışına oyuncu gönderemiyoruz.Bunları göz göre göre halen yabancı sınırlaması kalksın diyorsun.Diyecek fazla birşeyim kalmadı artık.
 
Cevap: Yeter artık, yabancı sınırlaması artık kalkmalıSınır kalksın bakalım Türk oyuncular nasıl oynuyor takıma girmek için, bi yerde iyide olur.
 
Cevap: Yeter artık, yabancı sınırlaması artık kalkmalıYabancı sınırlaması kalksın ya hakkaten,sınır koydukta ne oldu yarışamıyoruz Avrupa kulüpleriyle işte,adamlar dünyanın dört bir yanından yetenekli oyuncuları getirip ayarı veriyorlar Türk kulüplerine..Ayrıca yabancı futbolcu gelsinde ülkemize bizim futbolculara futbolu öğretsin biraz...Sınırlama kalkmayacaksa bile 7+3 olsun bari ya...Bu konuda fenerbahçe ile ortak bir tepki vermemiz lazım camia olarak sürekli birbirimizin ayağını kaydırıyoruz,federasyon başka türlü kesinlikle dinlemez..

Ama söz konusu bir şeyin içinde Galatasaray ismi geçiyorsa fenerliler aksi yönde davranır,yabancı sınırlaması 1+1 olsun der şimdi inekler..
 
Cevap: Yeter artık, yabancı sınırlaması artık kalkmalıBu seferde dandik dandik yabancı oyuncular gelir derizki ne farkı var Türk M.Topal dan ne farkı var Türk Sabri den v.s. :)
 
Cevap: Yeter artık, yabancı sınırlaması artık kalkmalıLigimiz İskoçya , Rusya liglerinden bile kötü.Böyle saçma sapan başlıklar açmayın.
 
Cevap: Yeter artık, yabancı sınırlaması artık kalkmalıBu konuda bir başka yerde daha var.Ben yine fikrimi belirteyim, yabancı oyuncu alma sınırı olmasın ama oynatmaya sınır gelsin. Yani takımlar 7 oyuncu oynatsın en fazla yabancı olarak ilk 11'de. Ama bu yabancı oyuncu alım sınırı çok komik.
 
Cevap: Yeter artık, yabancı sınırlaması artık kalkmalıBu arada şunu söyleyim;elin Reyes'i şu ana kadar Arsenal,Real bir sürü önemli kulüpte forma giydi.Bakıyoruz Atletico'ya ilk 11indeki iki İspanyol'dan biri Reyes.(Hatta lig maçlarında Raul Garcia yerine Tiago oynuyor)Reyes bizi mahvetmişti.Yıldızı sistem takımında daha da parlıyor.Şuan Atletico'nun sol kanadında Arda oynasa çoktan Arsenal'e gitmişti bile.Yani bu yabancı sınırlaması ile pas yapamayan adamlarla oynarak ne Türk futbolcu çıkarabiliyoruz ne de elimizdekinden tam verim alabiliyoruz.
 
Cevap: Yeter artık, yabancı sınırlaması artık kalkmalıBu seferde dandik dandik yabancı oyuncular gelir derizki ne farkı var Türk M.Topal dan ne farkı var Türk Sabri den v.s. :)En dandik yabancı bile bizim Türk oyunculardan iyi oluyor ya...Mesela aklıma hemen Kayserisporlu Arıza Makukula geldi adam Portekizli kendi milli takımında neredeyse hiç oynamamış ama birde Kayserispor'lu Gökhan Ünal vardı(şimdi fenerli) o herif 14 kez oynamış milli takımda...Hangisi daha tehlikeli :rolleyes:
 
Cevap: Yeter artık, yabancı sınırlaması artık kalkmalıyabancı oyuncular kadar balon oyuncular görmedim çok fark yok zaten kaliteli ve hırslı adamlarla başarı gelir onun için takımında iyi Galatasaray lı Türk futbolcular bulunduracaksın.
 
Cevap: Yeter artık, yabancı sınırlaması artık kalkmalı4+1 yaparım ben olsam.Bizim takımda Neill , Elano , Keita , Baros , Kewell dışında gerisi hikaye.
 
Cevap: Yeter artık, yabancı sınırlaması artık kalkmalıBence yabancı sınırı kaldırılmalı..İyi bir sistemde oynayan Türk oyuncu kendini daha iyi geliştirir.Tamam belki Milli takıma oyuncu vermekte zorlanırız ama Milli Takıma verdiğimiz oyuncularda sağlam canavar oyuncular olur,Galatasaray misal 3 oyuncu verse,fener 3 oyuncu verse,Bjk 1 tane verse 7 tane as oyuncu toplarız canavar gibi yurtdışından gelecek olanları saymıyorum bile...

Çok fazla kolpa oyuncu geleceğine Mili Takıma az ama iyi oyuncu gelir..
 
Üst Alt