Yönetimin isteyip alamadığı futbolcular - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Yönetimin isteyip alamadığı futbolcular

Cevap: Yönetimin isteyip alamadığı futbolcular

Şu yapıtğın listenin yarısı ile hiç ilgilenmedik biliyormusun? ki bir çoğunu basın uydurdu, biz tempo tuttuk gaza geldik... Son olarak yaptığın listenin kaynağını rica edeceğim...

bunu söyleyip yönetimi karalamak isteyenlere sormak istiyorum. şimdiye kadar tamam bunları alamadık belki ama aldığımız oyuncular kötü mü ? birileri bunun da farkına varıp biraz yönetime arka çıksa fena olmaz aslında.

bunu söyleyip yönetimi karalamak isteyenlere sormak istiyorum. şimdiye kadar tamam bunları alamadık belki ama aldığımız oyuncular kötü mü ? birileri bunun da farkına varıp biraz yönetime arka çıksa fena olmaz aslında.

yönetime arka çıkmaya gerek yok, aklı selim bir insan 1 yada 2 aylık bir süreç içerisinde birilerine sallamak için neden aramaz, ama insanlar bir bakıma haklı başta güçlü paralı bir başkan, gazete bayilerinde saniyede sayısızca oyuncu ismi sallayan gazeteler, insan az biraz gazman olunca ve bazı şeylerden pek bir haberi olmayınca oturduğu yerden sallanabiliyorlar.

Şu yapıtğın listenin yarısı ile hiç ilgilenmedik biliyormusun? ki bir çoğunu basın uydurdu, biz tempo tuttuk gaza geldik... Son olarak yaptığın listenin kaynağını rica edeceğim...

Transfer donemini takip eden her taraftar listeye yazdigim futbolcularin hemen hemen yuzde 80'inin yonetimin kendi agzindan ciktiginibilir. Diger yuzde 20'si ise yabanci basin ve futbolcularin agzindan cikan sozlere dayali. Ornegin Nei radyoya kendisi aciklamisti.

konuyu okuyun lutfen kendi kendimi tekrar ediyorum..

yönetime haksızlık edildi diye düşünüyorum . aysal sadece başta tecrubesizliginin kurbnı oldu transferler konsunda. hangi etkenlerin tranfere nasıl pozitif veya negatif etki ettginin farknda degildi ama adam da ögrnyo snçta bence 1 ayda hakszlk yplyo. ne sezon bitti ne sezon başadı. yönetimde ister transferlern bştmesni tarftrı mutlu etmyi ama tonlarca etken var bu olaylarda . mesla athleticonun baskılar yüzünden tranfer politikasını deigştirmesi gibi..

futbolcuların ve menajerlerin açklamları şuurusuz olur yada basın uydurur inanmmk lazım .menajer bizi scoutun orda oldgunu izlmye geldigni ögrenir ve bnuu kullnmya başlarlar. herşeye innp sonra başkana laf etmek anlmsız geliyo.bir seozn bşlasın sezon bitsin bir sensi çıksın kulubun sonra malı bi idarı açıdan bakıp degerlndirmek daha saglıklı olur. şimdden gaza geip adama sırt çevrmenin bir kazancı olmaz adam zaten birden çıkmaz gelmiş hiç tecrbsi olmadan sormllgu almş kısa vadde elinden gelini yapmak için hevesli ordan oraya koşştryo mçlra gidiyo vs adamın şevkni kırmak üzmek anlmsız ..

transferler olcak olmasada benm için sorun olmaz üzlürm ama fatih hocaya mevcut kadroya güvnrm anlyşla karşlşarm maddi anlmdı bu sene avrupa olmadgı için gelir gider tablosunda açık ollmasnı istemleridr falan ben destgmi olrm her turlü. çünkü Galatasaryımız için elinden geleni yapıcak insanların takımn yötimn başnda oldugunu görüyorum..

yönetime artık bu kadar da saldırmasak

ne yani ilgilendiği her futbolcuyu alsamıydı

tamam transferde şimdiye kadar başarısız bir politikaları var ama biraz daha zaman verelim

Transfer donemini takip eden her taraftar listeye yazdigim futbolcularin hemen hemen yuzde 80'inin yonetimin kendi agzindan ciktiginibilir. Diger yuzde 20'si ise yabanci basin ve futbolcularin agzindan cikan sozlere dayali. Ornegin Nei radyoya kendisi aciklamisti.

konuyu okuyun lutfen kendi kendimi tekrar ediyorum..

Nei'nin kendi ağzılya benimle ilgileniliyor demesi, aha tamam aldık anlamına mı geliyor ? yada almak zorunda olduğumuz anlamına mı ?

-Drogbayı daha Ünal Aysal başa gelmeden önce gazeteler gazladı, yediniz veya yedik adam ilk açıklamasında ilgilenmiyoruz gündemimizde yok ama Chelsea satmak isterse o zaman gündemimizde olur dedi,

- Çok değil 2 hafta sonra Taraftar başkanı zor durumda bıraktı, Drogba temposu tutuldu, yapılacak bir şey yoktu teklif götürüldü, Chelsea şuan için satmak istemediğini ancak yeni antrenörün kararına göre satacaklarını Galatasaray'a iletti, bunun üzerine Drogba'dan fiyat aldık şuan aldığı rakamın 2 katı teklif edildi ancak Drogba 3 katını istedi, ama tabi ki vazgeçmedik hem kendisinden hemde Chelsea'den haber bekleniyor, özellikle kendisinden rakam düşürülmesi bekleniyor.

- Buffon lafını gazeteler uydurdu, yine aynı şekilde gaza geldik yada geldiniz Transfer görüşmeleri için yapılan kalecilerden biri Frey'di , Kulüp satmak istemedi, rota Muslera ve Romero'ya çevrildi, sonuç Muslera ile %99 anlaşıldı bu demek olmuyor ki kesin anlaşıldı, son dakikada imza aşamasında yatabilir bir çok örneği mevcut, kişileri mutlu etmek zordur bilirsin,

- Elmander ve Kallström'ü istiyoruz dedi, Elmander'i takıma kazandırdı, Baros ayarında bonservis verilmeden alınmış bir topçudur bana göre iyidir başarılıdır, ama tabiki yetersizdir başkanda zaten 1 ortasaha ve 1 forvet alacağını söyledi, bu da muslera'yı doğrular gibi oldu çünkü kaleci ile ilgili birşey söylemedi

- Başkan dediki sınırımız yok, ama şu noktayı niye siliyorsunuz Başkan diyorki; "Fatih Terimin istekleri doğrultusunda hareket ediyoruz, bütçe sınırımız yok kimi isterse alacağız"

- Ujfalusi sanırım alabileceğimiz en iyi stoperlerden biriydi, sezon içinde %70 olasılıkla bütün taraftarın en sevdiği isim olacak.

- Kallström'ü istedik, hemen hemen anlaştık karşımızda Bayern Münich gibi bir rakip olmasına rağmen ! ancak Fatih Terim olumsuz karşıladı 2. plana itti ama hala alınabilir, tabi Fatih Terim isterse

- Fabiano gerek parası, gerek sakatlığı yüzünden vazgeçildiğini söyledi kaynağım

- Forlan çok para istedi, Reyes'i kulübü satmaktan vazgeçti

-Fatih Terim Cambiasso'yu istiyorum dedi, ama daha teklif götürülmemiş di şuan durum nedir fikrim yok sormadım kimseye.

-Cisse, Emana, Muntari, Granqvist, Bunlar sadece basında geçti yani doğru olma olasılığı çok düşük olduğunu biliyorsun, benim açıklamama gerek yok..

- Victor, Muslerayı %99 bitirdik daha ne istiyorsun ? Bu senenin en iyi 7. kalecisi ve Dünya kupasının yıldızını alıyoruz, neyi bekliyorsun yani?

- Ersan Gülüm olayını da bütün Türkiye biliyor, pazartesi bizimle görüşülecekti ancak Yıldırım Demirören, başkanı uçakta ikna etti, Ersan'ın kulübü bizim teklifi beklemedi, iyi ki de beklemedi.

var mı başka bilgi almak istediğin isim ?

Ben şahsen hayal kırıklığına uğradım. Sözlerle icraatlar birbirini tutmadı malesef. Transferlerin kamp başlamadan bitmesini bekliyordum. Sözlerle icraatlar birbirini tutmadı. Birbiriyle çelişen açıklamalar yapıldı. Kapa bildirilen oyuncular alınamadı.

Ben şahsen hayal kırıklığına uğradım. Sözlerle icraatlar birbirini tutmadı malesef. Transferlerin kamp başlamadan bitmesini bekliyordum. Sözlerle icraatlar birbirini tutmadı. Birbiriyle çelişen açıklamalar yapıldı. Kapa bildirilen oyuncular alınamadı.

onuda açıklayayım, hacı olmuyor adamlar katar muamelesi yapıyorlar bize şuan, uzun zamandır başarı yok, elde para yok, copa america vs derken olmuyor yani,

Cambiasso da takımda kalmak istiyorum demiş onun üstüne de çizgiyi çekin:(

bu listede olan isimlerin yarisi zaten imkansizdanda öteydi. R.Madrid degiliz !

Buffon (dünyanin en iyi kalecisi bizemi gelecekti ne bekliyordunuz ?)

Drogba (dünyanin en iyi forvetlerinden alacagimizimi zannediyordunuz ?)

Forlan (kulübü veriyoruz dedi sonra vermedi suc yönetimde degil)

Reyes (Forlan gibi)

Nei (Dandik bir sag bek zaten biz ne yapalim onu ? Sabri var,isteseydik alirdik zaten)

Fabiano (doktor raporlarini gördükten sonra vazgectik)

Cambiasso (dünyanin en iyi ön liberolarindan bizim alacagimizi zannetmiyordunuz herhalde ?)

Kallstrom

Cisse

Emana

Muntari

Granqvist (Ujfalusi'yi aldik)

Victor (Muslera'yi aldik)

Ersan Gülüm (simdi herkez iyiki almadik diyor cünki sakatlandi ve 6 ay yok)

Sadece 4 Oyuncuyu alamadik. Kallstrom,Emana,Muntari ve Cisse. Alamadigimiz 3 oyuncunun yerine adam aldigimiz icin sorun yok bence.

Geçen sezon başındaki transferlerin listesini yapın isterseniz bir de o zaman özür dileyip konuyu kilitlersiniz kendiliğinizden Keitayı gönderip Pinoyu getiren yönetim istiyorsanız tabi o da sizin seçiminiz ama biz istemiyoruz öyle biir yönetim.

Cevap: Yonetimin isteyip alamadigi futbolcular

Nasil elestirmeyeyim Cahit?

Unal Aysal'in ilk geldigi gunler forumun ruh halini hatirlamaniz gerekir..

Dunyaca unlu yabanci CEO'larla calisacagiz, gerekirse 10 milyon euro bonservis oderim, trasnferde butcemiz sinirsiz, en az 3-4 dunya yildizi alacagiz falan bu gibi sozleri ben mi soyledim?

32 yasindayim. Hayatimda en cok heyecanlandigim transfer donemi buydu. Turkiye tarihinin en guclu kadrosu kurulacakmis gibi vaadler verildi. Sonuc ortada. Fatih Terim olmasa belkide gelmeyecek olan Selcuk Inan, bonservissiz diye alinan elmander ve ceyhun, 33 yasinda forumun cogunun belki burun kivirdigi Ujfalusi alindi. Kap'a bildirilen yildizlarin hic birisi alinamadi.

Acin bakin yonetimin ilk geldiginde Unal Aysal'i ne derece destekliyordum. "Hepinizi alicam ulan tek tek" diyen resmini haftalarca avatarimda kullandigimi hatirlayanlar vardir.

Bunca fiyaskodan sonra benim baskanim tv'ye cikip super bir kadro kurduk, 1-2 transfer daha yapip sezona girmek istiyoruz gibi onceki dedikleriyle (takimin yarisi degisecek) celisen absurd demecler veriyorsa yonetimi elestirmek en buyuk hakkim.

Sonuna kadar katılıyorum..Aynı yaştayız ve aynı duygudaymışız sezon başında bende artık çile dönemi bitti diye düşünüyodum malesef ama hep gelen gideni aratıyo....

Yapılan yapılmayan transferleri bir kenara bırakalım bir kere yönetimde vizyon ve hedef yok ne yaptıklarını bilmiyorlar "şu futbolcunun bonservisi yokmuş hadi gidip onu alalım giderken borsaya bildirelim, olmadı şu futbolcu yaşlı ama yıldız onu alalım, o olmassa yedekte bu var " mesela sırf yıldız diye kanat oyuncusu Reyes alınacaktı ,alınamadı şimdi kanat oyuncusu transferi yok olmasada önemli değil zaten.KAç tane fatih terim in istedigi bölgeye transfer yapıldı terim geldikten sonra bir kaleci var oda %100 değil tam.

Herşeyden önce bir vizyon bir hedef olmalı bu yönetim şu ana kadar ki vizyonsuz ,hedefsiz gidişiyle beni hayal kırıklığına uğrattı...

yönetim açıklamalarıyla ters işler yapıyor gibi gözüküyor. ilk geldiklerinde sınırsız bütçe ve takımın yarısı değişecek dendi şimdi mali durumun arkasına saklanılmak isteniyor. ünal aysal ve yönetim başkanlığa talip olurken ellerinde mali tablo zaten vardı kendi yeteneksizliklerini parasızlığa bağlamak camiayı aptal yerine koymak olur. kimse ünal ayaldan yıldız istemedi kendi söz verdi.hatta ntvde canlı yayında bu sene avrupada yokuz. bu sene bir kaç takviyeyle ligde iddaalı bir takım kurabiliriz ama benim amacım şampiyonlar ligi bizim tercihimiz yıldız alıp yıldızların türkiye ligine alışmasını sağlamak dedi. aldığı oyuncuların en genci 30 yaşında sen şampiyonlar ligini bu yıldızlarla kaldıramazsın. kaldı ki başarı için önce yerli iskelet kurulur yerli oyunculara göre yabancılar alınır biz tersten gidiyoruz takımda ayhan sarp gibi bir çok yetenek fakiri yerli oyuncu varken gençlerinde çoğu satıldı. yalnız işe pozitif yönden bakarsak transfer dönemi hala bitmedi avrupa piyasası hala durgun ve bu isimlerin bir çoğu basında geçen ünal aysalın sözlerine karşılık taraftarı gaza vermek için yapılan haberlerdi. yönetime zaman tanımamız gerekiyor şu durumda kim başkan olsa bundan farklı bir tablo çizemezdi.ve takıma her zaman destek vermemiz gerekiyor eleştirilerimiz sadece forum sitelerinde paylaşmalıyız.çünkü basın bizim yerimize ünal aysalı yerden yere vuracaktır.

Fatih Terim takımın tamamını gördükten sonra transfer istedi belli ki.

Artık bikaç transfer daha olur..

Üst Alt