Younès Belhanda Transferi KAP'a Bildirildi! | 27.6.2017 - Sayfa 12 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Younès Belhanda Transferi KAP'a Bildirildi! | 27.6.2017

Bu Kap bildiriminin geldiği güne lanet olsun ne vardı Belhanda için o kadar maddi yükün altına girmeye ? Hiçbir ağırlığı olmayan veya kendini kesinlikle henüz ispat edememiş Tudor 'un lafıyla Sneijder 'i apar topar gönderdiler sebep olarak da fazla maaşını gösterdiler veya Sneijder 'in yaşı gereği artık çok katkı vermeyeceğini öne sürdüler bunların hepsi doğru bir planlamada kabul edilebilir ya takım ekonomik olarak rahatlatıp maaşı yüksek olan futbolcuları gönderip genç düşük maaşı adamları doldurursun takıma ya da Sneijder kadar maliyetli ama Sneijder 'in 28 yaşındaki hali kadar katkı verecek bir adamla doldurursun ki yerini ya ekonomik olarak rahatladık dersin ya da sportif olarak yaşlanmış bir Sneijder 'den daha fazla katkı verebilecek birisini getirirsin

Sneijder 'in sözleşmesinin bitmesine 1 sene kalmıştı Galatasaray 'dan alacağı para 1 sene için 4 - 4.5 mil. € filandı. Sneijder 'in 1 sene daha oynayıp sonra sözleşmesi bitmiş olarak yollarımızı ayırmamızı fazla maliyetli bulup yerine Belhanda 'ya 8.75 mil. € bonservis + (UCL 'ye katılma hakkı her sezon için 0.5) ve 3.5 mil. € da maaş vererek 4 yıllık inanılmaz maliyetli bir transferin altına girdik yani Belhanda 'nın 4 senelik maliyeti (3 kere Şampiyonlar ligine gideceğimizi var sayarsak) 23.5 mil. € gibi bir maliyeti çıkıyor bize

Şimdi biz 1 sene daha Sneijder ile yola devam edip daha sonra elimizde kalan 19-20 mil. € gibi bir paraya Belhanda 'dan çok daha iyi bir futbolcuyu transfer edemez miydik kalan 3 sene için ?

Belhanda ne ekonomik ne de sportif olarak başarılı bir transfer olamadı ...

Bence takımda yer aldığı süre içinde takım oyunu ve savunmasına en büyük zararı veren oyuncu Burak Yılmaz'dı.

Sneijder´in gidisi ile, belli bazi oyuncularin performansinin yükselmesi ile siki bir baglantisi var. En elzem olay sadece temizlik degil, buna Sneijder´in dahil edilmesiydi.

Ndiaye gitti, Fernando 7-8 hafta sakat kaldi...
Selcuk ve Donk 6 ay top oynamadi, oynamak zorunda kaldi. Önlerinde Belhanda oynadi. Ancak Galatasaray´in buna ragmen kolay ekarte edilen bir orta sahasi yoktu. Haftalarca bu sekilde idare etti. Ve basarili olduk. Fatih Hoca Belhanda´yi kesti, sonra yeniden koymak zorunda kaldi. Deneyerek bir cözüm buldu.

Garry, Tolga, Donk, Selcuk Sneijder varken basarisizlikta linc edilecek kurbanlardi bunlar. Hepsini sahaya koyabildik. Garry kariyerinin patlamasini yasadi. Sneijder fizik olarak birinci lig oyuncusu seviyesinden uzakti, o yüzden fransa da yapamadi. Hemde futbolculari futbola döndürtmekte usta olan Favre´ye ragmen.

Özünde presli, fizikli ve sert oynayan Galatasaray, bu kararlar sonucu özüne döndü.

Fatih Hoca´ya da katilmiyorsun o vakit ? Fatih Hoca gecen sezon Belhanda´yi bir kac defa kesti, sonra zorlanmaya basladik. Hoca deneyerek dogruyu bulmayi sever.

Teknik potansiyalleri yüksek, ve sahada topa karsi agresif olan futbolcu bulmak kolay degildir. Bir macin kazanilmasinda cok faydalidir bu tarz oyuncular, ama zaman zaman sorunlu olabiliyorlar. Belhanda´nin comparisonu bizim acimizdan Engin Baytar´dir. Herseye ragmen Engin´i de begenirdim.
Daha 4 ay önce Real Madrid deplasmaninda deli gibi kosan Selcuk Inan, taraftarin baskilari sonrasinda kulübe küstü, bir daha mücadelesinin m sini görmedik. Belhanda herseye ragmen sahanin icinde deli gibi basmaya devam ediyor, zaman zaman rakiplerinin ayagina basmasa iyi, ama piskopat bir adam iste. Piskopat olmasa gördügü tepkilerden dolayi, tasaklarini sallayip, sahada iki gram bile mücadele etmezdi.

Bana kalirsa Fatih Hoca özellik ile bu durumu taktir ediyor kendisinde.

Fatih Hoca'nın kafasındakini tam bilmiyorum.Belki de imkan olsa yollayıp başka birini ister.İlk geldiğinde kesmesı buna işaret olabilir ama Belhanda'yı Sneijder'den önde görüyorsa buna katılamam.Takım şu anda iyi gidiyor.Bu iyi işi bozacak Fatih Hoca'yı yakacak tek adam Belhanda.

Belhanda'yı kesince zorlandığımız yorumuna da katılmıyorum.Belhandasız Kayseri ve Kasımpaşa deplasmanlarının ilk yarısında iyi oynamıştık.Pek bir etkisi yok kendisinin.

Selçuk'un düşüşünün taraftarla bir alakası yok.1.5 seneye yakın bir süredir kendisine tepki de yok ayrıca.Tutan yok oynasın eskisi gibi.

Engin son derece yetenekli bir adamdı.Belhanda yeteneksiz bir topçu.İkisinin karşılaştırılmasını yanlış buluyorum.

Tipine tükürdügümün Hirvati agzimiza ediyordu müdahele edilmese ligi dördüncü bitirirdik daha hala neyden bahsediyorsunuz.

Anlıyorum ve saygı duyuyorum ama ben geçen sene söylediğim gibi Sneijder'in burada abartıldığı kadar takım savunması zaafı yaramadığı kanaatindeyim. Tolga, Garry vb yine oynarlardı. Hatta Belhanda kadar top kaybı yapmayacağı için bu oyuncuları daha az geri koştururdu.

Ömer ben Sneijder´i yillarca hem saha ici performansi, hemde taraftarlarda yarattigi etkiden dolayi, Galatasaray´in oyununa zarar veren bir oyuncu olarak degerlendirdim. Hem takim saha icinde yoruluyordu, orta sahamiz cok cabuk geciliyordu, hemde her kötü sonucta etraftaki oyuncular linc ediliyor, kötü etkileniyorlardi. Ve degisik hic bir sistem, ve formasyon oynayamiyorduk.

Bunun birinci derece sorunsalini Nice´de yasadi zaten. Ben Nice´nin o sezon ilk maclarini da canli izledim, belki harbiden ön yargi olusturmus olabilirim diye. Ama saha icinde ayni sorunlar, orta sahada dönen her oyuncunun ceza sahasi ile burun buruna gelmesi. Bu sekilde mac kazanilmaz. Hadi diyelim Galatasaray tesdadüf, Nice´de Sneijder gidince basarili sonuclar almaya basladi.

Bu saaten sonra Sneijder´i kötülemenin bir faydasi da yok. Ama bazen populer olmayan kararlari almak, herkesin hayrinadir.

Bence takımda yer aldığı süre içinde takım oyunu ve savunmasına en büyük zararı veren oyuncu Burak Yılmaz'dı.

Sneijder gelmeden evet. Sneijder geldiktan sonra durum degisti. Burak nasil bir oyuncu. Fizik olarak bu yasta dahi topa karsi oynayabilecek bir oyuncu. Ama yapmiyor, Fatih Hoca o yüzden zaten kesiyordu kendisini zaman zaman. Cünkü Fatih Hoca bir oyuncunun sahip oldugu yetenegi sergilemeyince, onu kaziga ceker bir kac hafta. Istedigi kadar gol atsin... Burak bazen hayvan gibi pres yapiyordu sahada. Genel anlamda ise Sinan Gümüs gibi gölge pres yapiyordu, Fatih Hoca gidince onu da birakti. Burak ama en azindan top bizdeyken cok atik, rakibi yoran bir oyuncuydu.

Kabul etmek istemeseniz de geçen sene şampiyonlukta Tudor'un da payı var

Özellikle o sene başı yaptığı kanserli hücreleri def etme operasyonu bize ilerleyen yıllar için umut ışığı oldu

- Oyuncu İyi
- Maliyet Bizim Ölçeğimizde Fazla
- Futboluna Olan Tepkiler Abartılı
- Katkı Ortalama Üstü
- Futbolcunun Piyasası Oldukça İyi
- Sıkıntı Yaratan Hareketleri Mevcut

Fatih Hoca'nın kafasındakini tam bilmiyorum.Belki de imkan olsa yollayıp başka birini ister.İlk geldiğinde kesmesı buna işaret olabilir ama Belhanda'yı Sneijder'den önde görüyorsa buna katılamam.Takım şu anda iyi gidiyor.Bu iyi işi bozacak Fatih Hoca'yı yakacak tek adam Belhanda.

Belhanda'yı kesince zorlandığımız yorumuna da katılmıyorum.Belhandasız Kayseri ve Kasımpaşa deplasmanlarının ilk yarısında iyi oynamıştık.Pek bir etkisi yok kendisinin.

Selçuk'un düşüşünün taraftarla bir alakası yok.1.5 seneye yakın bir süredir kendisine tepki de yok ayrıca.Tutan yok oynasın eskisi gibi.

Engin son derece yetenekli bir adamdı.Belhanda yeteneksiz bir topçu.İkisinin karşılaştırılmasını yanlış buluyorum.

Kayserispor macinda cünkü daha Ndiaye vardi. Kasimpasa macinda üretemedik. Bu konuda sen A dersin, ben B derim. Fatih Hoca Belhanda´nin degerini Sivasspor macinda anladi. Belhanda ile birden takim düzenli ataklar gelistirmeye basladi. Adam sahaya cikmadan küfürler yedi... Selcuk ve Donk ile birlikte oynadigi o haftalarda eger yatisa getseydi, mücadele etmeseydi, sence sampiyon olabilirmiydik ? Ki taraftar bunu yapmasi icin bir zemin yaratti kendisine.

Belhanda´yi kesme sebebi, Belhanda´siz Galatasaray düsünmesinden degil. Fatih Hoca her oyuncunun maksimumunu göstermesini ister. Belhanda´da idmanda gördüklerini tam olarak sahaya yansitamadigini düsündügü vakit, mac kaybetme riskini bile göze alip, kenara alir...

Hele Trabzon macindan sonra. Ki Fatih Hoca Trabzon macinda Belhanda´nin o hareketinden önce iyi oynadigini da söyledi, ki bende katiliyorum buna.

Belhanda´nin ciddi anlamda haterleri var. O yüzden sahada gösterdigi katma degerini de görme imkaniniz olmaz. Ki cok fazla fire veriyor, ama bukadar baski altinda olan oyuncunun, bukadar oynamasi da kardir...

Ki gecen sene Galatasaray ikinci yari Belhanda´siz oynayamazdi. Ama bu sene yeri doldurulabilir. Belhanda önemli bir oyuncu olmasa Fatih Hoca oynatmaz, orta saha bukadar alternatifi varken. Hele ki TS maci sonrasi.

Sonuclar iyi geldigi sürece taraftar desteklemek zorunda... Gelmedigi vakit tüm sucu Belhanda´ya atin... Benim acimdan önemli olan Belhanda´nin sevilmesi degil, Galatasaray´in basarili olmasi.

(Not: Selcuk kafasinda futbolu bitirdi o dönem sonrasinda, artik parasina bakiyor. Oysaki zamaninda Fenerbahce´nin yüksek teklifini red edip, bizi tercih etmisti)

Adem neyi anlatiyon lan? ne kadar cok konussan o kadar cok batiyorsun. acik acik sicmisim de de kurtul
kimse sana artik kotu bir insansin demiyor. aha artik acigini bulduk bundan sonra adem ne derse kaale almayin da demiyor.
ama sen belhanda sneijder muhabbetini uzattikca ve gerekli argumanlari ortaya sunmadigin veya sunamayacagin icin iste boyle
elin faslisini pas makinasi bir hollandaliya karsi savunmak zorunda kaliyorsun.
hemde takim oyunuu bozdugunu isddia edip, asil takim oyununu bilmeyen ve kendine oynayan bir barzoyu savunuyorsun.
Takim oyununa zarari var dedigin Sneijder ayagina daha top gelmeden hangi arkadasina pas atacagini, hangi forveti kaciracagini hesap eden ve bunu her oynadigi macta onu ciplak gozle izleyenlere kanitlamis bir oyuncu.
Belhanda ayagina top geldikten sonra henuz topla ne yapmaya calistigini bilmeyen, hesap etmeyen bazen kaptiran, ayaginda tutan bir oyuncu.
Bu madde uzerinden Sneijder'i elestirip Belhanda'yi ustun gormen bile artik susman ve konusmamam gerektigini gosteriyor.
benden sana abi/kardes tavsiyesi

Adem neyi anlatiyon lan? ne kadar cok konussan o kadar cok batiyorsun. acik acik sicmisim de de kurtul
kimse sana artik kotu bir insansin demiyor. aha artik acigini bulduk bundan sonra adem ne derse kaale almayin da demiyor.
ama sen belhanda sneijder muhabbetini uzattikca ve gerekli argumanlari ortaya sunmadigin veya sunamayacagin icin iste boyle
hemde takim oyunuu bozdugunu isddia edip, asil takim oyununu bilmeyen ve kendine oynayan bir barzoyu savunuyorsun.
Takim oyununa zarari var dedigin Sneijder ayagina daha top gelmeden hangi arkadasina pas atacagini, hangi forveti kaciracagini hesap eden ve bunu her oynadigi macta onu ciplak gozle izleyenlere kanitlamis bir oyuncu.
Belhanda ayagina top geldikten sonra henuz topla ne yapmaya calistigini bilmeyen, hesap etmeyen bazen kaptiran, ayaginda tutan bir oyuncu.
Bu madde uzerinden Sneijder'i elestirip Belhanda'yi ustun gormen bile artik susman ve konusmamam gerektigini gosteriyor.

Adam niye yanilmisim desin Belhanda'yi o zaman da begeniyormus simdi de bekledigi kadar iyi olmasa da begeniyor. Eskiden de simdi de Sneijder'den iyi oldugunu dusunuyormus.

Adem baskana saldiracaksan CAVANDA konularini desmeni oneririm.

Konu yine Belhanda-Sneijder kıyaslamasına döndüğüne göre buradan gitmem gerekiyor. Futbol açısından şirk gibi bir şey bu. Bırakalım Sneijder'i, Belhanda'nın son 20 senede Galatasaray'da 10 numara giymiş herhangi bir futbolcudan iyi olma ihtimali yok.

Somut ?

Sneijder gitti Belhanda geldi = Galatasaray Sampiyon

Sneijder geldi, Belhanda gitti = Nice üst üste maglubiyetler, ligi ücüncü bitiren takim düsme potasina girdi

Sneijder gitti = Nice düsme potasindan cikip, yeniden ligde tirmanisa gecti

Sana göre tesadüf, bana göre söke söke ???

Adam niye yanilmisim desin Belhanda'yi o zaman da begeniyormus simdi de bekledigi kadar iyi olmasa da begeniyor. Eskiden de simdi de Sneijder'den iyi oldugunu dusunuyormus.

Adem baskana saldiracaksan CAVANDA konularini desmeni oneririm.

Cavanda bile para kazandirarak gitti. Yanlis zamanda geldi, icimde hala bir ukdedir. :cry: Ama takimin kurtulmak zorunda oldugu lanet düzen maalesef alinan her oyuncuyu cöp kategorisine sokuyordu. Hele ki büyük Civi ile gelmedigin sürece Galatasaray avrupada oynanacak en zor takim haline gelmisti...

Deli Ersin´in bilmedigi muhtemelen diger konu da, benim Kuzey Afrikali sporculari tercihen begenmemdir. Özellik ile Fas, Cezayir...
Berberiler Osmanli´nin cilgin korsanlariydi. Kuzey Afrikali sporcular Teknik, Agresif, fizik olarak diri, Sert ve Hirslidir... Ayni zamanda
dogru bir kombinasyon icinde ögütüldümü bir takim icin cok faydali olabilme potansiyalleri bulunuyor. Berberileri savunmaktan gurur duyarim. Underrated futbolculari iyi fiyata bulma amaci ile, özellik ile Fransanin berberi topculari yararli bir havuzdur.

Cavanda bile para kazandirarak gitti. Yanlis zamanda geldi, icimde hala bir ukdedir. :cry: Ama takimin kurtulmak zorunda oldugu lanet düzen maalesef alinan her oyuncuyu cöp kategorisine sokuyordu. Hele ki büyük Civi ile gelmedigin sürece Galatasaray avrupada oynanacak en zor takim haline gelmisti...

Deli Ersin´in bilmedigi muhtemelen diger konu da, benim Kuzey Afrikali sporculari tercihen begenmemdir. Özellik ile Fas, Cezayir...
Berberiler Osmanli´nin cilgin korsanlariydi. Kuzey Afrikali sporcular Teknik, Agresif, fizik olarak diri, Sert ve Hirslidir... Ayni zamanda
dogru bir kombinasyon icinde ögütüldümü bir takim icin cok faydali olabilme potansiyalleri bulunuyor. Berberileri savunmaktan gurur duyarim. Underrated futbolculari iyi fiyata bulma amaci ile, özellik ile Fransanin berberi topculari yararli bir havuzdur.

Cavanda'nin iyi paralara gitmesi kendisinden cok yonetimin meziyetleriyle alakali bir husustu. Kendisi konusunda yanildiniz, Imparator'un oldugu stabil bir donemde bile ise yaramazdi muhtemelen. Zaten Liege'de de kadro disi kaldi diye biliyorum, iyi ki kaziklayabildik.

Kuzey Afrikalilara gelince: burada cok ciddi sekilde haksizlik ediliyor ve irkciliga maruz kaliyorlar. Cok fazla dusunmeden Zidane ve Salah gibi ornekler geliyor akla. Yalniz ben Belhanda'yi begenmiyorum, bir futbolsever olarak 11'de izlememeyi tercih ediyorum. Bu sezon oynadigi maclardan sadece Alanya macindaki performansi beni mest etti. Aldigi para, verilen bonservis, disiplin sorunlari falan da dusunulunce cekilmez bir topcu oluyor. Yalniz senin de soyledigin gibi, hatta hocanin da artik sinirlenip biraz da taraftara sitem ederek dile getirdigi gibi, bu kadar kredisi ve bilgisi olan bir adamin onu tercih etmesine ragmen sahada isliklanmasi buyuk bir rezalettir.

Eger taraftar Belhanda sahadayken bu tarz hareketler yapmaya devam ederse acikcasi utanacagim biraz Galatasaray taraftari olmaktan.

Üst Alt