Yüzüklerin Efendisi mi? Harry Potter mı? - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Yüzüklerin Efendisi mi? Harry Potter mı?

Yüzüklerin Efendisi mi? Harry Potter mı?

• Yüzüklerin Efendisi

Kullanılan: 115 79.3%
  • Harry Potter

Kullanılan: 30 20.7%

• Kullanılan toplam oy
    145
Yuhh aga.
Bu nasıl bir konu böyle.
Harry potter ile lotr kıyaslanır mı?
Harry potter bücür cadı seviyesinde bir yapım.

Yüzüklerin Efendisi
Harry Potter
Marvel Filmleri
Batman - Joker filmleri
Matrix
Game of Thrones

bu tip popüler yapımların bir tanesini bile izlemedim lan. Ot muyum acaba? Fantastik işleri sevmiyorum. Bana daha gerçekçi yapımlar lazım.

Harry Potter diyen 20 kişi acaba oy verirken neyi düşünüyordu merak ettim nasıl kıyaslanabilir bu iki seri cidden hakaret edilmiş bu kıyasla LOTR ye

Gelmiş geçmiş mi? Sanırım Godfather, Dolar Üçlemesi gibi serileri seyretmediniz. Keza izlemiş olsaydınız, sinematografik açıdan şaheser olan bu filmleri Lotr'la kıyaslamazdınız.
LOTR' in sinematografik açıdan şaheser olmadığını neye dayanarak ima ediyorsun peki ? Godfather'ı da seyrettim LOTR'i de , böyle kişisel zevklere dayanan konuları insanlar kendilerine göre yorumlayabilir. Gelgelelim, ``kıyaslanamaz`` gibi keskin kelimeleri kullanmak da böyle konular özelinde son derece yanlış. Çekildiği dönemin fazlasıyla ötesinde hem teknik açıdan hem de verdiği duygu açısından kült bir yapımdır LOTR , karşılaştırılamayacağı herhangi bir yapım da yoktur bu sebeple.

LOTR' in sinematografik açıdan şaheser olmadığını neye dayanarak ima ediyorsun peki ? Godfather'ı da seyrettim LOTR'i de , böyle kişisel zevklere dayanan konuları insanlar kendilerine göre yorumlayabilir. Gelgelelim, ``kıyaslanamaz`` gibi keskin kelimeleri kullanmak da böyle konular özelinde son derece yanlış. Çekildiği dönemin fazlasıyla ötesinde hem teknik açıdan hem de verdiği duygu açısından kült bir yapımdır LOTR , karşılaştırılamayacağı herhangi bir yapım da yoktur bu sebeple.
Cok uzun be

Ben kıyaslanamaz demedim, arkadaş gelmiş geçmiş en iyi film serisi demiş. Ayrıca Lotr'ın sinematografisini de küçümsemiyorum. Birincisi yönetmenler arasında kalite farkı var. Sergio Leone ve Francis Ford Coppola sinemanın usta isimlerinden. Good, Bad, Ugly filminin çoğu planı fotoğraf karesi gibi. Lotr'ın sinematografisi de iyi ama CGI denen şeyin olmadığı dönemlerde çekilmiş iki şaheserden iyi diyemem.

Ben kıyaslanamaz demedim, arkadaş gelmiş geçmiş en iyi film serisi demiş. Ayrıca Lotr'ın sinematografisini de küçümsemiyorum. Birincisi yönetmenler arasında kalite farkı var. Sergio Leone ve Francis Ford Coppola sinemanın usta isimlerinden. Good, Bad, Ugly filminin çoğu planı fotoğraf karesi gibi. Lotr'ın sinematografisi de iyi ama CGI denen şeyin olmadığı dönemlerde çekilmiş iki şaheserden iyi diyemem.
Seyretmiş olsan kıyaslamazdın yazmışsın , buradan ne mana çıkacağı ortada. Evvelki mesajımda da belirttiğim üzere bu iş zevk meselesi. Benim karşı olduğum şey hangisi daha iyi tartışılması yapılırken filmin hakkının yenilmesi , yoksa bahsi geçen filmlerin LOTR'den iyi olduğu savunulabilinir bir görüştür.

Seyretmiş olsan kıyaslamazdın yazmışsın , buradan ne mana çıkacağı ortada. Evvelki mesajımda da belirttiğim üzere bu iş zevk meselesi. Benim karşı olduğum şey hangisi daha iyi tartışılması yapılırken filmin hakkının yenilmesi , yoksa bahsi geçen filmlerin LOTR'den iyi olduğu savunulabilinir bir görüştür.

Anladığım kadarıyla Lotr hayranları Hp hayranlarından daha azılı fanatikler. I'm not judging you but it's true. Ben kendimi iyi ifade edemedim, o nedenle konuyu sen haklısın deyip kapatıyorum.

Christopher Lee üstada da selam çakalım :hat:

CHRISTOPHER LEE WANTED TO PLAY GANDALF.
The late Christopher Lee was a The Lord of the Rings superfan who actually met J.R.R. Tolkien (“I was very much in awe of him, as you can imagine,” he told Cinefantastique) and wanted to robe up as Gandalf, a role that eventually went to Sir Ian McKellen. (Lee himself admitted that, by the time the movies came around, he was “too old” for the action-heavy role.) Lee even played a wizard in the TV series The New Adventures of Robin Hood specifically “to show anyone who was watching that I could play a wizard and that I would be ideal casting for The Lord of the Rings.” He sent Jackson a picture of himself in wizard duds, though “it was more in the nature of a joke, really. It wasn’t me putting myself forward at all, because I think Peter had already made up his mind” to cast him as the wizard Saruman.

Üst Alt