ZTK 18/19 5.Tur M:1 | Keçiörengücü 1-2 Galatasaray | MS | 5 Aralık | A Spor - Sayfa 31 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

ZTK 18/19 5.Tur M:1 | Keçiörengücü 1-2 Galatasaray | MS | 5 Aralık | A Spor

Gökay suan içlerinde en iyisi gibi
Ali Yavuz 1 pozisyona bakacak olursak iyi diyebilirim.
Celil olmaz. Recep hiç olmaz.

SM-G925F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Maçı bastan sona dikkatle takip ettim..

Özellikle genç oyuncuların performansını merak ediyordum..

Maalesef hayal kırıklığı oldu benim için..

Zaman zaman iyi hareketler gördük ama devamlılık önemli..

Ve işte bu adam ilk 11 de oynar diyebileceğim bir kişi bile yok.. Bu tabii benim düşüncem..

Gençlerin bir baska özelliği boyları oldukca kısa.. Bizim A takımın boy ortalaması zaten kısa.. Bu gençlerle daha da kısalıyor..
Devamlilik önemli yaziyorsun ama tek mac sonrasi, anladigim kadari ile cok kötü bir zemin üzerinde oynanan, bazi genclerin doksan dakika bile görev almadigi ve muhtemelen heycanli olduklari bir mac sonrasi biraz fazla acimasiz degil misin?

Gençlerden Atalay dışında kendisini gösteren pek olmadı. Celil, Gökay işlerini yaptılar. Ali kısa sürede güzel intiba bıraktı. Yunus çok yetenekli, pozisyonlar da yarattı ama genel olarak vasattı. Kendisini göstermek için parçalayan olmadı belki de teknik heyetin kararı bu şekildedir zeminden kaynaklı sakatlık yaşanmasın diye. Yine de bu elemanların hiçbirisi deli gibi eleştirilen sinan gümüş kadar iş yapamaz şu anda. Ayaklarımızın yere basması lazım, uefa yarı finalinde emre'yi, stoperde semih'i, şimdi de ozan'ı(vs gider bu böyle) oynatan hoca emin olun bu gençlere de zamanı gelince forma verecektir. Bütün bunlar bir yana Gökay'da ciddi bir potansiyel var, oyun görüşü sakinliği her izlediğimde dikkatimi çekiyor. Büyük topçu olabilir.

Yıllarca hem hocaların hem de taraftarların yaptığı hataların başında genç oyuncuları bir anda oynatmak ve bir arada oynadıklarında onları değerlendirmek gelir. Oysa Ozan, Atalay ve Ali Yavuz çok iyi 8 A takım oyuncusu ile desteklenseler belki çok başka gözükecekler.

Bu maçta gözüme çarpan kendini belli eden tek isim İsmail Çipe İç saha maçlarında kalede olsa sırıtmaz.Diğer oyuncular kendini gösteremedi.Keçiörende amatörde kaşarlaşmış fazla oyuncuda yoktu yaş ortalaması 22-23 dü.Buna rağmen bizim oyuncuların varlık gösterememesi düşündürücü

Gökay, Celil, Atalay maçın iyilerindendi.

Gökay bence direk A takıma katılsın hatta Ozan ile beraber oynasınlar.

Celil'in mücadele gücü yüksek ama ön libero için boyu dezantaj biraz üstünde durulup tekniği gelişirse güzel bir yedek olur.

Burada yaşı ve tekniği gereği en üzerinde durulması gereken Atalay, büyük bir potansiyeli var.

Zaten her altyapı oyuncusu oynayacak diye bir kural yok nice yiğitler çöp oldu. 2–3 kişi çıkarırsak kardır.

Yıllarca hem hocaların hem de taraftarların yaptığı hataların başında genç oyuncuları bir anda oynatmak ve bir arada oynadıklarında onları değerlendirmek gelir. Oysa Ozan, Atalay ve Ali Yavuz çok iyi 8 A takım oyuncusu ile desteklenseler belki çok başka gözükecekler.

Bunu ben de yıllardır söylüyorum gençlerin performansının değerlendirilmesini böyle maçlarda yapmak pek mantıklı değil çünkü birbiriyle alakası olmayan 7-8 yedek oyuncusunu birden sürüyorlar sahaya sonra çok kopuk oluyor maçlar doğal olarak.

Değerlendirme yapılabilir ama yok şu çocuk dan birşey olmaz yok bu çocuk yıldız olur demek yersiz bence.

Ya sonuçta şu maçta Ahmet Muğdat gibi adamlar oynuyor.

sent via GSC

Üst Alt