⚽ ZTK 22/23 3. Tur | Galatasaray 7-0 Kastamonuspor | MS | 19 Ekim | A Spor - Sayfa 90 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

⚽ ZTK 22/23 3. Tur | Galatasaray 7-0 Kastamonuspor | MS | 19 Ekim | A Spor

8-9 yasina gore iyi hafizan varmis Ugur :)
5-1'lik Fenerbahçe maçının 90 dakikasını 1 sene önce falan izledim.

Geçen bu maçı full izledim. Hagi Ribery'i niye erken çıkarmış ona bakayım dedim. Bu maçta Fener'in daha çok pozisyonu var denirdi doğru ama çok ezildiğimiz söylenemez.

Neyse ilk yarıda rakip kaleye gittiğimiz her pozisyonu atmışız. Necati'nin orta sahaya ve sol kanada gelip top sürmeleri Ribery'nin çapraz koşuları falan muhteşem. Fener de klasik duran toplarda ve duran toplardan seken topları toplayarak kabus gibi çökmüş ara ara. Bizim takımda en çok sırıtan isim Orhan Ak'mış ilk yarıda. Serhat bununla dalga geçiyor her seferinde. Sarı kartı da yedi zaten. Bir de hiç ayağa pas yapmaya çalışmamış hep dan dun vurmuş gerçi bir tane şişirdiği top gol oldu sonra. ;D

2. yarıya başlarken Orhan'ın sırıttığını gören Hagi Orhan'ı Uğur Uçar'la değiştiriyor. Orta saha oynayan Ergün sol beke, sağ bek oynayan Cihan orta sahaya, Uğur da sağ beke geçiyor. Ergün'ün sola geçişiyle Serhat yine geliyor ama ilk yarıdaki gibi değil. Bayağı bir geriye çekiliyoruz 2.yarı başlarken. 49-50 gibi kontrada Ribery bizim sahadan alıp sağdan yardırıyor karşı karşıya Rüştü'ye takılıyor. İçerde Hakan var ama Ribery'nin atması da o kadar kolay değil. Ribery'nin 2. yarıda böyle bir sürü pozisyon bulacağı çok açık ama Hagi 52'de Ribery'i çıkarıp Sabri'yi alıyor ve Ribery de çıkarken sinirleniyor haklı olarak. Ayrıca giren Sabri'nin bir halt yaptığını görmedim maçta. 2. yarı Necati arazi olunca 59'da Hasan'ı alıyor yerine. Hasan etkili oluyor kontra ve mücadele konusunda. 45-70 arası Fener'in birkaç pozisyonu var Mondi gününde olmasa Ribery değişikliği yüzünden maç gidebilirmiş açıkçası. 4. golden sonra fener bir daha etkili gelemiyor ve sonra da 5'i atıp maçı bitiriyoruz.

Sonuç olarak şuna geleceğim. Ribery değişikliğini beğenmesem de Hagi'nin diğer 2 değişikliği doğruydu ve kendince erkenden müdahale etti. Elinde de öyle müthiş imkanlar yokken hem de. Ben Terim'in 4. döneminde oyuna erken müdahale edip bir şeyleri olumlu şekilde değiştirdiğini pek hatırlamıyorum. Sinan'ın son dakika gol attığı Konya maçını sayabiliriz Linnes ve Sinan girip etkili olmuştu. Bir de Maicon Donk'lu Antalya deplasmanı olabilir. Gerçi bu maç yüzünden her gol ihtiyacımız olduğunda aynı şeyi yapmaya başladı ama neyse.

Şu oyuna biraz müdahale edelim yaw. Sırıtan herifleri çıkarmak için 70'e kadar beklemenin anlamı nedir? Son olarak Ayhan cengaver gibi çarpışmış sahanın her yerinde.

PVA ve Seferovic artık lig maçlarında şans bulamazlar. Ilk 11'e yazılacak ilk iki yerli oyuncumuz Abdulkerim ve Kerem. Kazimcan, Yunus ve Berkan 3. forma icin mücadele ederler. Kerem oyun tarzı her ne kadar dengesiz olursa olsun hucumda Yunus'a gore çok daha etkili ve bence Yunus'dan daha yetenekli.

7 0 yendik ama ilk 5 zor bu sene bu takımla haberiniz olsun @Ahmed Arif Kesen hocam ne dersin?
Yukarıda da söyledim Renktaş
Mata, Mertens,icardi , sefer devre arası şutlanır ve yeni hoca gelirse 3.oluruz.

Aksi halde dediğin gibi 6.lik bile zor.

Ciddi ciddi Oyuncular sahada ne yapacaklarını bilmiyorlar çok büyük bir kaos var gibi oradan oraya koşuyorlar ve debeleniyorlar.

İnanç yok
ruh yok
Takım Savunması yok
İstek arzu yok
Gerçek pres yok
mücadele zaten yok.

Bu kadar pas kaybı normal değil.

Belli ki oyuncular da hocayı satıyor,
Antremanda 5'e 2 top kapmadan sıkılmışlar ayak tenisine geri dönmek istiyorlar :)

Rakip mahalle takımı ayarındaydı skor kesinlikle ölçüt olmaz ama Berkan'ı bu maçla birlikte kazandık bence o açıdan baya faydalıydı.Rossu da beğendin bi tık hantal gibi ama zıplaması hava topları çok iyi yanında çabuk bi stoperle iyi bi ikili olabilir.

Bu arada Kastamonu maçından yola çıkarak net kadroyu böyle kurarım

Muslera
Boey Nelsson Ross Kazımcan
Torreira Berkan
Rashitsa Oliveira Kerem
Gomis

Raşit baya iyi topçu rosuda beğendim ben iş yapar mata mertens gibi adamları yedekten oyuna sürerim şahsen

Bu arada Kastamonu maçından yola çıkarak net kadroyu böyle kurarım

Muslera
Boey Nelsson Ross Kazımcan
Torreira Berkan
Rashitsa Oliveira Kerem
Gomis

Raşit baya iyi topçu rosuda beğendim ben iş yapar mata mertens gibi adamları yedekten oyuna sürerim şahsen
Bencede bu kadro basarili olur ama Kazimcan yerine Dubois ve Ross yerine Abdulkerim'i tercih ederdim. Ama büyük bir ihtimalle Gomis yerine Icardi ve Rashica yerine Mertens oynayacaktır. Oliveira ve Torreira'nin yaninda Berkan yada Midtsjo'dan biri oynarsa çok daha baskili bir oyun oynayacagimizi düşünüyorum.

Denenecekse dobouis sagda boey solda olmali. Boey zaten cizgiye kadar iniyor muhtsem orta yapan bir tip degil. Dobouis sag tarafta etkili olacaktir.

O yuzden deneyecekse bunu denesin

Yedeklerin durumu, takim morali, bir nebze de olsa kotu havanin dagilmasi (benim icin degil ama oyuncular ve duygusal insanlar icin diyelim :) ha birde hoca icin) son olarak kendini garanti goren oyuncular icinde bir parca uyari yani yedeklerde fena degil sinyali.

Bakalim..
Ligde çıkacak kadroyu bir görelim bakalım. Faydası o zaman belli olacak.

Bu maçta PVA yerine ikinci yarıda Emre Taşdemir'i veya Berkan'ı sol bekte izlemek isterdim. PVA'yı 90 dakika sahada tuttuğuna göre sol bekte Kazımcan ile devam edecek Hoca.

Üst Alt