16/17 H:33 | Alanyaspor 2-3 Galatasaray | MS | 29 Mayıs - Sayfa 35 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

16/17 H:33 | Alanyaspor 2-3 Galatasaray | MS | 29 Mayıs

Bu halil melerde bir problem var el kol pozisyonlari ile alakali

carparsa yoruma birakmam veririm seklinde

hatirlarsaniz fb nin aleyhine de bursada buna benzer bir penalti calmisti kjaer e

enteresan bir stili var
Stil değil kuralı bilmiyor demek ki. Kolar arkaya cekildiği an istediği top kol eline çarpsın buna penaltı veremezsin.
Yada gary nin penaltı posisyonu gözünün önünde oluyor. Ona futboldan anlamayan yaşlı teyzeler bile faul verir yahu. Maç içinde bin tane yanlış kararı oldu. Bir macda bukadar art niyetle çıkmış hakem hatırlamıyorum

TT Ali Sami Yen ARENA !!!

Fernando Muslera: "Benim performansım ve defansif anlamda gösterdiğimiz performans en iyi performans değildi. Futbolda bunlar oluyor."

Adam o kadar mütevazi ki, kendini bile elestiriyor önünde o kadar öküz oynamasina ragmen. Bu gün Muslera'lik hic birsey yok.

Penaltiyi da az kalsin cikariyordu. Penalti pozisyonunda da ilk golde de bas sorumlu Semih. 2 pozisyonda da ayni hareket ile göt etti Vagner Love bunu.

Tebrikler aslanlar. tudor'a güveniyorum. bu savunma hattıyla en fazla bu kadar. önümüzdeki sene daha iyi olacağız.
renktaş ne olur dalga geçiyorum de?
Tudor Takım idare etmesini bilmiyor. Bir takımda yıldız oyuncuda olur, hamal oyuncuda, Bruma gibi ele avuca sınmayan oyuncularda, marifet bunu idare edebilmek, Tudor bunu beceremiyor.

Tudor: "İlk yarıda maçı bitirebilirdik ama olmadı. Rodrigues'in pozisyonu %100 penaltıydı ama yeşil formalı güzel beyefendi bunu göremedi."

Son 15 dakika çok baskı yese de büyük bölümünde üstün oynadığımız bir maçı köküne kadar hak ederek, hem de hakemi de rakiple üst üste koyarak almasını bildik. Tarihe not düşmek babında yazalım; Rodrigez'e yapılan hareket %100 penaltı onu verse 4-1 olacak. Ahmet Çalık kollarını arkada bağlıyor onun da alakası yok penaltıyla çok rahat çalıyor. Yok hayır bu takımın üçüncülüğü bile bu zevatları bu kadar tırstırıyorsa alın sokun götünüze üçüncülüğü. Galatasaray dibi görüp sıfırdan zirveye tırmanmasını da bilir. Sevdiğim bir atasözü vardır; aslan kükrerse atın ayağı kösteklenir diye. Dursunlar gelip geçer, baki değildir. Leş kargaları bugünlerin kıymetini bilsinler elbet o aslan yarasını sarıp yattığı yerden kalkmasını bilecektir. Ayrıca kimse kusura bakmasın ben bu şartlar altında Tudor eleştirisi yapmam. Hocayı eleştirmeden önce herşeyin adalete uygun, hakkaniyet ölçüsü içinde olması lazım. Üçüncülük için de fazla heveslenmeye gerek yok. Adana-Fener maçında işler ters giderse 2 metre ofsayttan bir gol attırırlar ya da penaltı yaratırlar bağlarlar yani.

koskoca kulübü savunan ilin hirvati.
Igor Tudor: ''Rodrigues'in pozisyonu %100 penaltı ancak yeşil formalı güzel beyefendi göremedi penaltıyı...''
Igor Tudor: "Ahmet'in ne yapması gerekiyordu o pozisyonda? Elini kolunu kesmesi mi gerekiyordu?"

Ahmet in pozisyonuna penalti verebilir , dikkatli izledim mesafe uzak , kollarini sakinmak penaltiyi engelleyici bir sey degildir , bu yanlis biliniyor , oyuncu kollarini saklar ki carpabilecegi kismi minimize edebileyim diye , ama bu otomatik sekilde penalti artik verilemez manasina gelmez

burada en kritik konu topun oyuncuya olan mesafesi , izledigim kadariyla mesafe uzak , artik o durumda nizami olmayan uzvuna carpmamasini saglamak savunma oyuncusunun sorumlulugunda

bu pozisyon icin hakemi dogramam ama oncesinde vermedigi penaltiyi anlayamiyorsa hakemlik yapmasin , yok yapiyorsa da ben anladigini ama skora gore takima gore calamadigini dusunurum

rodri ileri degil oldugu yere kapaklaniyor , mesela ilk yarinin sonunda selcuk aleyhine bir dogru faul verdi , rodri ninki ona benzeyen bir seydi , yorumlayamadigina inanmiyorum , 4-1 e gelmesin diye esgecti

Yazin podolski hazir formunu yukseltmisken satip para kazanmamiz lazim demistim. Sneijderle-selcuk bir arada olmaz diyoruz sonra gidip sneijder-selcuk-podolskiyi bir arada oynatmaya calisiyoruz.
Bu sene dusus yasayacagi bariz belliydi podolskinin bu idigi vermisti.
Artik mottomuz 1 sene oyuncuyu parlatip birilerine saplamak uzerine kurulu olmali ayni portekiz kuluplerinin yillar once yaptigi gibi parlat sat, gerekiyorsa iyi menajerlerle calisip pr calismalari yapacaksin sonra bam bam bam.
Pul kolleksiyonculugu gibi futbola bakiyoruz kimseyi saklamayacaksin ay altyapidan cikmis evladimiz ama uefa altyapidan su kadar oyuncu istiyor beyinsizligini yasamadan. Uefa altyapidan 5 adam istiyorsa 33 yasindaki sabrileri degil 17 yasindaki veletleri takima katarak bunu yapabilirsin.
Bizim turk futbolunu yoneten mallar yapamaz ama uefa bu altyapidan cikmis adam olayini 22 yas alti seklinde revize ederse belki iki adim ileri gideriz

Golfda bir spordur sinan bey. Burada bizde fifanın kural kitapcılığı mevcut. Ahmetin posisyona penaltı veren hakemin lizansını yırtmak gerekir.

TT Ali Sami Yen ARENA !!!

Penalti olayi oyle uzerine tez yazilacak bir olay degil. Oyuncu kendine avantaj sagliyorsa vucudunu eliyle buyuturse penaltidir bitti. O el kaburganin bir parcasi seklinde duruyorsa isterse top karsi kaleden degaj ile gelsin fark etmez.
Avantaj sagliyorsa bitti gitti. Oyuncu isterse tamamen arkasini donsun top carpsin eline, carpti diye el va penalti denilmez diyemezsin.

Ha hata bu kurali hakemin kararina birakmakta kesin kurallara hukum saglayacaksin bitti gitti. Bunu gosterdigin halde hala ayni malligi yaparsa hakem 1 ay mac vermeyeceksin, caydirici cezalar diyoruz ya hakemlerede bu cezalar verilmeli

Fanatik’e konuşan Deniz Çoban, “Hakemin devam demesine şaşırdım. Penaltı çok net. Halil Umut Meler çok iyi bir açıda duruyordu. Net penaltı. Herhalde son haftalarda Galatasaray lehine penaltı vermemek bir kural oldu” ifadelerini kullandı.

e7413ae04b9833fd0df847f07a1c9c8a.png

Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Üst Alt