16/17 H:33 | Alanyaspor 2-3 Galatasaray | MS | 29 Mayıs - Sayfa 36 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

16/17 H:33 | Alanyaspor 2-3 Galatasaray | MS | 29 Mayıs

o degilde lig bitmis ilk defa kornerlerde direge adam aldilar ve gol olmadi.
bizimkilerde cok erkenci davraniyor, ulan insan bu gollerden ders alip öncedende yapardi bunu.
kactane mac gitti böylece, hele kayseri macini düsününce 2 tane benzer gol yedik.

r3qOaz.jpg

Ahmet in pozisyonuna penalti verebilir , dikkatli izledim mesafe uzak , kollarini sakinmak penaltiyi engelleyici bir sey degildir , bu yanlis biliniyor , oyuncu kollarini saklar ki carpabilecegi kismi minimize edebileyim diye , ama bu otomatik sekilde penalti artik verilemez manasina gelmez

burada en kritik konu topun oyuncuya olan mesafesi , izledigim kadariyla mesafe uzak , artik o durumda nizami olmayan uzvuna carpmamasini saglamak savunma oyuncusunun sorumlulugunda

bu pozisyon icin hakemi dogramam ama oncesinde vermedigi penaltiyi anlayamiyorsa hakemlik yapmasin , yok yapiyorsa da ben anladigini ama skora gore takima gore calamadigini dusunurum

rodri ileri degil oldugu yere kapaklaniyor , mesela ilk yarinin sonunda selcuk aleyhine bir dogru faul verdi , rodri ninki ona benzeyen bir seydi , yorumlayamadigina inanmiyorum , 4-1 e gelmesin diye esgecti

Mesafe uzak değil, yani en azından top aydan gelmiyor. Ayrıca mesafeden daha önemli olan topun geliş süresidir. Love mermi gibi şutu çıkarıyor, o topun Ahmet Çalık'ın koluna gelme süresi 1 saniyeden bile daha az. Böyle bir durumda oyuncu kollarını arkaya kaçırmak dışında ne gibi önlemler getirebilir? Ellerini arkada bağlamayıp sabit bıraksa bile gene penaltı olmaz. Ben size kesinlikle katılmıyorum. Bu penaltıyı veren hakemin katli vaciptir (mecazi olarak tabi). Şu penaltıyı bir Avrupa kupası maçında çalsın, Collina maç bitimi eline bavulunu, pasaportunu, biletini verir ve "hadi canım bir daha gözüm görmesin seni" derdi.

Ahmet in pozisyonuna penalti verebilir , dikkatli izledim mesafe uzak , kollarini sakinmak penaltiyi engelleyici bir sey degildir , bu yanlis biliniyor , oyuncu kollarini saklar ki carpabilecegi kismi minimize edebileyim diye , ama bu otomatik sekilde penalti artik verilemez manasina gelmez

burada en kritik konu topun oyuncuya olan mesafesi , izledigim kadariyla mesafe uzak , artik o durumda nizami olmayan uzvuna carpmamasini saglamak savunma oyuncusunun sorumlulugunda

bu pozisyon icin hakemi dogramam ama oncesinde vermedigi penaltiyi anlayamiyorsa hakemlik yapmasin , yok yapiyorsa da ben anladigini ama skora gore takima gore calamadigini dusunurum

rodri ileri degil oldugu yere kapaklaniyor , mesela ilk yarinin sonunda selcuk aleyhine bir dogru faul verdi , rodri ninki ona benzeyen bir seydi , yorumlayamadigina inanmiyorum , 4-1 e gelmesin diye esgecti

sen cidden o bjk li olan üyelerdensin

Mesafe uzak değil, yani en azından top aydan gelmiyor. Ayrıca mesafeden daha önemli olan topun geliş süresidir. Love mermi gibi şutu çıkarıyor, o topun Ahmet Çalık'ın koluna gelme süresi 1 saniyeden bile daha az. Böyle bir durumda oyuncu kollarını arkaya kaçırmak dışında ne gibi önlemler getirebilir? Ellerini arkada bağlamayıp sabit bıraksa bile gene penaltı olmaz. Ben size kesinlikle katılmıyorum. Bu penaltıyı veren hakemin katli vaciptir (mecazi olarak tabi). Şu penaltıyı bir Avrupa kupası maçında çalsın, Collina maç bitimi eline bavulunu, pasaportunu, biletini verir ve "hadi canım bir daha gözüm görmesin seni" derdi.

Bu pozisyon mehmet topal in fb braga macindaki pozisyonuna baya benziyor

yukarida biri yoruma kapali olsa hakemler de zorlanmaz demis , mantiken hakli fakat yorum da iste tam da senin benim bu soylediklerimiz esnasinda devreye giriyor

mesela bazen su yorumlar yapilirdi , "orada kosup giden elmander degil de bruma olsaydi" (isimleri salliyorum) ... yani pozisyondaki kisinin sahsi ozellikleri filan hesaba katilirmis gibi kamuoyunu yanlis yonlendirdiler senelerce

hakem karar verirken o anin fotosunu ceker , isim cisim forma oyuncu tarzi filan olmaz

servet in gordugu kirmizi kart vardi gaziantep macinda , oyle yorumlamislardi "tac cizgisine yakin bir yerde ama cekilen oyuncu muhammed demir cok suratli" diye

bu tip pozisyonlarda da yoruma acik olusun sebebi , bir gorus der ki hucum perspektifinden "ben 20-25 metreden sut cekiyorum , adam da 10 metre uzagimda , kaleye gitmekte olan topumu oynamasi legal olmayan bir yeriyle kesiyor , onun mu benim mi hakkim"

diger bir gorus , savunma perspektifinden "benim orada durmam , vucut pozisyonum hucumcuyu engellese de kasit yokken tamamiyle oyun geregidir"

bu gri bir durum , bu pozisyon icin iki yonde de hakem elestirile de bilir veya desteklene de bilir

Ele temas ettiği için penaltı konusunu bir türlü anlayamadınız, bu konuda belirleyici iki etken var, oyuncunun eli veya kolu aktif olarak topa gidiyor mu ve / veya oyuncunun elleri ve kolları kendisine avantaj sağlayacak şekilde açık mı. İkiside Ahmetin pozisyonunda söz konusu değil.

Bu Ateş üfleyerek sönmez

Bir hakem israrla elini sakinan oyuncuya penalti caliyorsa bu bilgilerimizin allah kelami olmadigini , meslegi bu olan adamlarin da birseyler bildigini kabul etmemiz gerekiyor sanki

seyirci en iyi teknik direktor , seyirci en iyi hakem , seyirci en iyi yonetici ..

Benim gorusume gore bu mesafeden atilan bir sutta savunma oyunculari eline koluna carpmadan sorumludur

baska bir gorus de farkli olarak diyebilir ki , insan refleksidir , yuzunu korurken carpabilir veya saklar ama top gelir o eli bulur

bu tartisma sonu olmayan bir tartisma , bazi hakemler calacak bazilari devam diyecektir , sorun bu kararlarin uzun vadede adil dagilimi . Bjk ile digerleri arasindaki esas rahatsiz edici fark bu

He mesleğini okadar iyi biliyor ki hakemlerimiz göz bebeklerimiz. Aman tüh tüh nazar deymesin.
Kural beli ve net şekilde yazılı. Atom parçalımıyoruz burada. Kuralı diğru yorumlayacak kadar zeka yoksa özürlüsün tabiki. O posisyona penaltı calan ve öncesinde gözünün önünde penaltıyı gary 'ye vermeyen elit hakemimize sahip çıkmamız gerekiyor tabiki. Adam nede olsa işi biliyor...pehhhh

TT Ali Sami Yen ARENA !!!

Özetini izledim Garry'nin pozisyonunda penaltımızı vermemiş,aleyhimize saçma bir penaltı vermiş.
Tolga malı bir pozisyonda yine ellerini açarak kafa topuna çıkmış penaltı yaptırmak için ya artniyetli ya da İq'su çok düşük bu adamın gelecek sezon yakmazsa bizi iyi.

He mesleğini okadar iyi biliyor ki hakemlerimiz göz bebeklerimiz. Aman tüh tüh nazar deymesin.
Kural beli ve net şekilde yazılı. Atom parçalımıyoruz burada. Kuralı diğru yorumlayacak kadar zeka yoksa özürlüsün tabiki. O posisyona penaltı calan ve öncesinde gözünün önünde penaltıyı gary 'ye vermeyen elit hakemimize sahip çıkmamız gerekiyor tabiki. Adam nede olsa işi biliyor...pehhhh

Bu ulkede cuneyt cakira bile laf etme haddi goruyoruz kendimizde , biz degil sadece , fb liler istenmeyen adam ilan etmisler

adam sampiyonlar ligi finali yonetiyor bizimkiler daha edirneden cikamazken dil uzatiyorlar

Özetini izledim Garry'nin pozisyonunda penaltımızı vermemiş,aleyhimize saçma bir penaltı vermiş.
Tolga malı bir pozisyonda yine ellerini açarak kafa topuna çıkmış penaltı yaptırmak için ya artniyetli ya da İq'su çok düşük bu adamın gelecek sezon yakmazsa bizi iyi.

Tolga tam saatli bomba , topa yukselisi her an penaltiya sebebiyet vermeye musait . Gencler macindaki katliamdi tam

garry nin pozisyonu asil konusulmasi gereken hakkaten , o kadar net ki

Bu ulkede cuneyt cakira bile laf etme haddi goruyoruz kendimizde , biz degil sadece , fb liler istenmeyen adam ilan etmisler

adam sampiyonlar ligi finali yonetiyor bizimkiler daha edirneden cikamazken dil uzatiyorlar
Yardımcı hakemlerine ve babasına dua etsin oda. Cüneyt çakırı da gördük geçen avrupada real atl. macında nasıl dağıldığı. Yardımcıları ama muthiş. Collinanın bayrak salayan versionları resmen..

Yardımcı hakemlerine ve babasına dua etsin oda. Cüneyt çakırı da gördük geçen avrupada real atl. macında nasıl dağıldığı. Yardımcıları ama muthiş. Collinanın bayrak salayan versionları resmen..

O yardimcilardan birini tukaka ettiniz burada 2015 derbisinde

disaridan cevrilen topa gol verdi ikili averajimizi yedi diye

nasi olacak ?

2010-2011 sürecinde şikeye bulaşmış olabileceği düşünülen 6-0'lık Ankaragücü maçı ve FB 50 maçtan 45'inde bilinçli ve hata yaparak korumuş, GS'yi 50 maçtan 40'ında doğramış ve bilinçli olarak galibiyetlerinin önünü kesmiş bir hakemden bahsediyorsun.

O yardimcilardan birini tukaka ettiniz burada 2015 derbisinde

disaridan cevrilen topa gol verdi ikili averajimizi yedi diye

nasi olacak ?
Doğru haklısında hatasız kul mu var?
Adamların hata oranı inanılmaz az oranlılıkta. Çüneyt çakırda şimdi tercübe kazanmış birisi ayrıca tabiki ama dağılmaya müsait yapısı var ki zorluk derecesi ve tansiyonu yüksek müsabakalarda zaten bunu devamlı ispat ediyor.

Konu o değil zaten. Dünkü toy konumuzdu ki o çocuğua fifa kokartı zaten yeni takmışlardı. Genelinde nasıl pek takip etmedim de dün katletti resmen macı. Antrenman havasında geçen maçının tansiyonunu resmen çıkartı.

Bir hakem israrla elini sakinan oyuncuya penalti caliyorsa bu bilgilerimizin allah kelami olmadigini , meslegi bu olan adamlarin da birseyler bildigini kabul etmemiz gerekiyor sanki

seyirci en iyi teknik direktor , seyirci en iyi hakem , seyirci en iyi yonetici ..

Aynı adam net bir şekilde engellemeye penaltı çalmadı. Meslek diye doğa üztü yeteneklere sahip olmuyorsun. Mhk adam gibi yönetilse tırsmış köpek gibi bu hakemler kuyruklarını bacaklarının arasına sıkıştırır ama maçı bilerek katleden hakeme 8 puan verip aman göz bebeğimiz birşey olmasın modunda gezerlerse her hakemin kafasına göre takılması normal.

Fb kritik maclarda toparladi ama

memonun elle gol attigi osmanli maci
konyada skretel e verilmeyen penalti
karabuk macindaki garip penalti
bjk ye attigi faullu gol
ts ye attigi ofsayt gol
ilk ts macinda gol olan topu penalti kirmizi karta cevrilmesi

ilk aklima gelenler , fb artik o kadar sikayet edemez

aleyhlerine en net hata , ki belki ligten koparan , bursada aleyhlerine verilen penalti

veren de bu halil meler , kjaer in eli yapisik iken , adamin tavri net , eline degmeyecek calarim diyor affi yok

Hangi cüneyt çakırdan bahsediyorsunuz şu vidal ile pogbayı ısrarla atamayan cüneyt mi hani edirneden çıkmadığında elinde kart ile dolanıpneden osurdun diyip kart veren hakem.

Üst Alt