2018 DK D Grubu M:3 | Nijerya 1-2 Arjantin | MS | 26 Haziran | TRT 1 - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

2018 DK D Grubu M:3 | Nijerya 1-2 Arjantin | MS | 26 Haziran | TRT 1

Ok. Bunu Unicef yetkilileriyle yaptığın derin konuşmalardan çıkarmış olmalısın . Federasyondaki emmin de bir gün dertli şekilde sana gelip Messi ölse de kurtulsak dedi herhalde .
Hayır istatistiki olarak messi gelene kadar arjantin sürekli kupa alıyordu copa america-dünya kupası filan o geldikten sonra bir daha alamadılar 20.seneye gidiyoruz :LOL::ROFLMAO::LOL::ROFLMAO::LOL::ROFLMAO::LOL::ROFLMAO::LOL::ROFLMAO:HÜRMETLER...

Hayır istatistiki olarak messi gelene kadar arjantin sürekli kupa alıyordu copa america-dünya kupası filan o geldikten sonra bir daha alamadılar 20.seneye gidiyoruz :LOL::ROFLMAO::LOL::ROFLMAO::LOL::ROFLMAO::LOL::ROFLMAO::LOL::ROFLMAO:HÜRMETLER...
Bak yine aynı şeyi yaptın ben ne diyorum sen ne diyorsun :D Zaten ben de Messi'yi bu şekilde kullandıklarından başarısızlar diyorum . Sen gittin Unicef vs salladın bir şeyler federasyon ölse diyor vs dedin yine işkembenden . Sonra bunları nereden biliyorsun emmin mi söyledi federasyondaki yahut Unicef'teki diyince konuyu Messi varken başarısızlar diye yine saçma bir yere götürdün . Okuduğunu anlamama gibi bir problemin var senin . Ben Messi varken Arjantin başarısız sebebi kullanışları diyorum sen Unicef istiyor federasyon ölmesini istiyor diyorsun bu mesaja cevap vereceksen bana belgeleriyle kanıtla Unicef'in istediğini ve federasyonun da ölmesini istediğini . Çünkü diyorsun ya ismail belgelerle konuşur diye ama hep işkembenden sallıyorsun . Madem öyle belgelerle konuş ismael efendi :D

Bak yine aynı şeyi yaptın ben ne diyorum sen ne diyorsun :D Zaten ben de Messi'yi bu şekilde kullandıklarından başarısızlar diyorum . Sen gittin Unicef vs salladın bir şeyler federasyon ölse diyor vs dedin yine işkembenden . Sonra bunları nereden biliyorsun emmin mi söyledi federasyondaki yahut Unicef'teki diyince konuyu Messi varken başarısızlar diye yine saçma bir yere götürdün . Okuduğunu anlamama gibi bir problemin var senin . Ben Messi varken Arjantin başarısız sebebi kullanışları diyorum sen Unicef istiyor federasyon ölmesini istiyor diyorsun bu mesaja cevap vereceksen bana belgeleriyle kanıtla Unicef'in istediğini ve federasyonun da ölmesini istediğini . Çünkü diyorsun ya ismail belgelerle konuşur diye ama hep işkembenden sallıyorsun . Madem öyle belgelerle konuş ismael efendi :D
Barcelona ditch Unicef for huge sponsorship deal

:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:

513881.bin

İsmael efendi sen cidden okuduğunu anlamama problemini sadece forumda deği tüm hayatında yaşıyorsun belli oldu . Bu haberde Barcelona'nın yaptığı sponsorluktan ve getirisinden bahsediyor . Unicef ile forma sponsorluğu olayını 10 yaşlarında bir çocuk da biliyor zaten . Ben böyle bir şey yok mu dedim ? Ben dedim ki Messi Arjantin futbol takımının bir parçası olsa başarılı olurlar fakat uzun bir zamandır Arjantin Messi'nin bir parçası olarak yaratılmaya çalışıyor . Sen de bunu Unicef'in istediğini söyledin ve ben de ismael belgelerle konuşurum diyordun bunun belgesini göster işkembeden boş beleş sallama Unicef'in istediği bilgisini nereden aldın diyorum ? Gitmişsin bana sponsorluk anlaşmasını gösteriyorsun . Chevrolet'in de Manu ile anlaşması var ozaman bunu da Pogba'ya yor Chevrolet Pogba'nın Fransa Milli Takımı'nda orta sahada oynamasını ve oyuncu alımlarına müdahele etmesini istiyor diye işkembeden sallayıp belge olarak da Manhcester Chevrolet arasındaki sponsorluk anlaşmasını gösterelim :D ismael işkembenin hacmi ne sen onu söyle bize geldiğinden beri salla salla bitmedi :D

İsmael efendi sen cidden okuduğunu anlamama problemini sadece forumda deği tüm hayatında yaşıyorsun belli oldu . Bu haberde Barcelona'nın yaptığı sponsorluktan ve getirisinden bahsediyor . Unicef ile forma sponsorluğu olayını 10 yaşlarında bir çocuk da biliyor zaten . Ben böyle bir şey yok mu dedim ? Ben dedim ki Messi Arjantin futbol takımının bir parçası olsa başarılı olurlar fakat uzun bir zamandır Arjantin Messi'nin bir parçası olarak yaratılmaya çalışıyor . Sen de bunu Unicef'in istediğini söyledin ve ben de ismael belgelerle konuşurum diyordun bunun belgesini göster işkembeden boş beleş sallama Unicef'in istediği bilgisini nereden aldın diyorum ? Gitmişsin bana sponsorluk anlaşmasını gösteriyorsun . Chevrolet'in de Manu ile anlaşması var ozaman bunu da Pogba'ya yor Chevrolet Pogba'nın Fransa Milli Takımı'nda orta sahada oynamasını ve oyuncu alımlarına müdahele etmesini istiyor diye işkembeden sallayıp belge olarak da Manhcester Chevrolet arasındaki sponsorluk anlaşmasını gösterelim :D ismael işkembenin hacmi ne sen onu söyle bize geldiğinden beri salla salla bitmedi :D
O kadar çıkarım yapamıyorsan o senin algısal problemin şöyle düşün; Senin benim forumdan uçurulmamı istediğini algılamam için yazılı noter tasdikli belgeye mi ihtiyaç var :LOL::ROFLMAO::LOL::ROFLMAO::LOL::ROFLMAO::sick::uiyy::uiyy::uiyy: Hadi sana hürmetler...

valerien ismaelden vendetta onura şahsi husumetini genele taşıyıp forumu germe özele gel istiyorsan :) hürmetler...
Sen özelden yazdın da mı cevap vermedim ? Sen kendi kafanda beni düşman felan da ilan etmiştin . Ben seni umursamıyorum haşerat gibi bir şeysin benim için . Madem öyle daha yazma yazdığını özelden yaz forumu kirletme popülist ismael .

26 Haziran'da oynanacak Nijerya-Arjantin maçını, Cüneyt Çakır yönetecek. Cüneyt Çakır'ın yardımcılıklarını, Bahattin Duran ve Tarık Ongun yapacak.

dünden sonra biraz keyiflenmek için şu maçı bekliyorum. Yarın akşam gelse de Messi ile bari mutlu olalım. Umutluyum bu maçtan.

Nijerya tecrübesiz bir takım. İzlanda ve Hırvatistan kadar sert ve savunması güçlü bir takım değil ama çok atletik takım. Bir anda kontradan gol bulabilirler.

Arjantin her ne kadar karışık gözükse de bu bir final maçı. Ellerine bir anda büyük fırsat geçti. Kazanırsan bir şekilde çıkacaksın. Çok sayıda tecrübeli oyuncusu var. Gruplardan sonra zaten ne olacağını bilemezsin. Bir anda uzatmalar,penaltılar ile bile finalde bulabilirsin kendini.

En büyük örnek; 2016 Portekiz. Bütün kaosu bir kenara bırakıp buradan çıkmaları lazım.

2 gün olmuş ama şuna cevap vermek istiyorum.

Dünya Kupası 2014'de finalde Almanya'ya uzatmalarda kaybettiler.
Copa America 2015'de finalde Şili'ye penaltılarda kaybettiler.
Copa America 2016'da finalde yine Şili'ye penaltılarda kaybettiler.

Messi milli takımda özellikle son yıllarda gerçekten şanssız. Loser'lık denemez buna. Kulüpteki başarıları ortadayken Messi'ye loser diyen futbol konuşmasın zaten.

Bir de WC2018'den öncesine bakalım. Eleme maçlarında Messi'nin olmadığı maçların sadece birini kazanabilmiş Arjantin. O final maçını, Ekvador maçını söylememe gerek yok sanırım. Messi olmasa çok büyük ihtimal katılamayacaklardı bile. Ayrıca Aguero'nun İzlanda'ya attığı gol, uzun zaman sonra (net hatırlamıyorum) Messi'nin dahil olmadığı ilk gol. Kadro planlamasına karışıyor diye eleştiri yapılabilir. Ama Arjantin'in durumu üzerinden performansına laf edilemez.

Bana göre gelmiş geçmiş en iyi olmak için illa milli takımda kupa almasına gerek yok zaten. Ama milli takımı kriter alıyorsan sırf kupa almadı diye başarısız ilan edemezsin. Kaç kere ucundan döndü. 2014'te top sekse pozisyon olsa Arjantin atıp kazansa Messi bir anda daha iyi oyuncu mu olacaktı?

Üst Alt