6 Şubat 2023 Türkiye Depremi #2 - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

6 Şubat 2023 Türkiye Depremi #2

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Gerçek vefat sayısı hiç açıklanmıyor nedense. 1999 depreminde de resmi rakamlar, gerçeklerden çok farklıydı. Sadece kimliği belirlenebilen vefatları sayıyorlar. Giden gitti maalesef, ama gerçekler açıklansa ülkenin tepkisi farklı olacak ve geleceğe yönelik çalışmalar çok daha ciddiye alınacaktır. Tekrar ülke olarak başımız sağolsun. Bize özgü olmayan, dünyanın başka yerlerinde de olan bir doğa olayı, idare ve siyasetteki ahlaksızlıklar oranında devasa bir felakete dönüştü.
Seçim zamanı gelince yetişkin sayısı aşağı yukarı ortaya çıkar. İş işten geçmiş oluyor orası ayrı elbet.

Bu arada ben deprem bölgesi harici üniversitelerin uzaktan eğitim kararını çok yanlış buluyorum ülkede ne olsa önce eğitim duruyor ,misal mühendislik okuyan bir çocuğun pandemide dahil 4 yılının 2 yılı evde geçti böyle muhendismi olur ki çoğu fakülte için geçerli bu durum
Sonra bu düzende mezun olan mühendisten bina yapmasını bekle. Çocuk daha demir-beton görmemiş ki

Bu arada ben deprem bölgesi harici üniversitelerin uzaktan eğitim kararını çok yanlış buluyorum ülkede ne olsa önce eğitim duruyor ,misal mühendislik okuyan bir çocuğun pandemide dahil 4 yılının 2 yılı evde geçti böyle muhendismi olur ki çoğu fakülte için geçerli bu durum

Bir sey soracagim.

Bizim burada üniversiteye baslamadan önce 4-8 haftalik ön staj istiyorlar mühendislik bölümleri icin. Yani kisaca ögrencilerin üniversiteye baslamadan insaat nedir, santiye nasil bir yerdir, demir nedir, beton nasil dökülür,, bir ev nasil insa edilir falan bunlari görmelerini mecbur kiliyorlar. Türkiye'de böyle bir mecburi staj oluyor mu üniversite öncesi? Okul esnasindaki stajlardan bahsetmiyorum bunlar bizim burada da var, sectikleri "uzmanlik" yönüne göre bir sömestr enstitü staji geciriyor ögrenciler okul döneminde.

Bir sey soracagim.

Bizim burada üniversiteye baslamadan önce 4-8 haftalik ön staj istiyorlar mühendislik bölümleri icin. Yani kisaca ögrencilerin üniversiteye baslamadan insaat nedir, santiye nasil bir yerdir, demir nedir, beton nasil dökülür,, bir ev nasil insa edilir falan bunlari görmelerini mecbur kiliyorlar. Türkiye'de böyle bir mecburi staj oluyor mu üniversite öncesi? Okul esnasindaki stajlardan bahsetmiyorum bunlar bizim burada da var, sectikleri "uzmanlik" yönüne göre bir sömestr enstitü staji geciriyor ögrenciler okul döneminde.
Bu olayı daha öncede duymuştum Japonya'da varmış ,Almanya'da da varmış çok doğru uyguluma ,ama maalesef Türkiye'de öyle bir uygulama yok hangi fakültede okursan oku 3.sinifin yaz tatilinde 30 iş günü staj yaptığını gösteren defteri fakülteye getir tamamdır hatta adamını bulup staj yerine gitmeyip imzalatanlar bile gördüm geçmişte
Bizde ister mühendis olsun ister avukat ister sosyal bilimler okuyan ,çok iyi çocuklarda çıkıyor lakin mezun olanların çoğu çöp özellikle şu dönemde mezun olanlar zaten 4yillik fakültenin 2yilini evde geçirdiler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt