# Pierre-Emile Højbjerg | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Pierre-Emile Højbjerg

295069_heroa.jpg

Pierre-Emile Hojbjerg
Pozisyon:Ortasaha
Kulüp:Augsburg(Kiralık)-Bayern
Tahmini Maliyet: 5 Milyon €

Belki aranızda az çok bilen veya öğrenen olmuştur. Ben tam bir Bundesliga hastasıyım. Sadece Alman Bundesliga değil, Almanca konuşan Avusturya ve İsviçre Liglerini de takip ediyorum kıt Almancamla. Belki ailenin gurbetçi olmasıyla alakalıdır bu durum. Ancak bu ilgim son zamanlarda Alman futbolunun yükselişiyle daha da arttı. Ve Alman, Avusturya,İsviçre liglerinden alabileceğimize inandığım ve faydalı olabilecek futbolcuları size de tanıtmak isterim. Elimde imkan olsa kulübe de öneririm.

Oyuncu önerirken yaş kriterim yok. Hatta Galatasaray'ın 20 yaş altı veya 30 yaş üstü yerine Muslera, Sneijder'in geliş yaşlarında yabancı almasını salık veririm. Ancak zaman zaman öyle oyuncular çıkıyor ki 20 yaşında olmuş diyebiliyorsunuz. Üstelik alma ihtimalimizin de olduğuna inanıyorum bunlardan bazılarını. Dolayısıyla bu önerimi lütfen bir genç fetişizmi olarak düşünmeyin.

Ben bu transfer döneminde genellikle tespit ettiğim 5 pozisyon için mantıklı oyuncular önereceğim. Sağ bek, stoper, ortasaha, sağ açık ve santrafor. Stopere daha tecrübeli isimler düşünüyorum. Dİğer bölgelerde ise yaşlar 20-28 arası. İlk önerim ise bir Bayern Münih yapımı.

Pierre-Emile Hojbjerg, Danimarkalı bir ortasaha oyuncusu. Ayrıca aileisnde Fransız genleri de var. Bayern altyapısından yetişen Hojbjerg şu anda Augsburg'da kiralık olarak oynamakta.

Asıl mevki ortasaha. Çift yönlü bir oyuncu olan Pierre-Emile Hojbjerg, zaman zaman kanat beki olarak da denendi Bayern'de. Ben daha çok Augsburg kariyerine şahit oldum. Şunu söylemem gerekiyor ki Ernst'in, Fink'in, Ekici'nin doğrudan etkilediği ligimizde ortasahamıza hem tempo hem kalite katabilecek çok değerli bir oyuncu. Sertlik ve kart dezavantajı olsa da hem toplu dribllingleriyle hem de topu kullanışıyla takımı öne itebilen ve çok düzgün uzun paslar atabilen tipik bir Alman ortasahası.

Peki neden bize gelsin? Öncelikle Bayern'de Guardiola bir süre denedi kendisini. Ama Rode ve Gaudino gibi genç isimler, Alonso, Schweinsteiger, Lahm gibi tecrübeli isimler arasında pek yer bulamadı. Önümüzdeki sezon için de şu an konuşmak erken olsa da düzenli olarak oynaması zor görünüyor. Zira Bayern'in peşinde olduğu isimler bunu doğruluyor. Dolayısıyla kiralık veya bonservisiyle (5 milyon civarı) takımımıza katmamız, CL seviyesinde tempo yapabilecek ortasaha için elzem görünüyor. Zira kendisini Leverkusen, Schalke gibi takımlarda ağzımız açık izlemeden almak gerek.

Öne çıkan özellikleri:

-Çift yönlü oyun
-Pas yüzdesi
-Sert şutlar
-Tempo

Eksikler:
-Kart görme
-Oyun disiplininden zaman zaman kopma

Video koymak da adettendir

Pierre-Emile Hojbjerg #34 ● Bayern Young Talent ● Skills & Goals HD - YouTube

Imkansiz. Bayern baya umutlu bu cocuktan, Guardiola sansta veriyordu. Baya potansiyelli bi oyuncu, Türkiye'ye gelerek kariyerini mahfetmek isteyecegini sanmam.

Ben çok olumsuz bakmıyorum transferi konusuna. Zira Bayern kadrosunda Rode ve Gaudino'nun arkasında şu an. Diğer tecrübelileri saymıyorum bile. Üstelik Bayern'in o bölgeye transfer yapacağı da konuşuluyor.

Ben çok olumsuz bakmıyorum transferi konusuna. Zira Bayern kadrosunda Rode ve Gaudino'nun arkasında şu an. Diğer tecrübelileri saymıyorum bile. Üstelik Bayern'in o bölgeye transfer yapacağı da konuşuluyor.

Rode nin arkasinda oldugu dogru ama Gaudino'ya pek katilmiyorum. Höjberg kalsaydi mutlaka sans bulurdu ama o düzenli oynamak istedi ki bence en dogru secenek ve Augsburg yolunu tuttu.

Dedigin gibi Bayern o bölgeye transfer yapabilir o zaman zaten iyice en arka plana düser bu gencler. Türkiye ye hayatta gelmez bu, sirf Bundesliga dan bile cok talibi olur diye düsünüyorum.

bunun scoutlugu mu kaldi allasen :D

ALmanya da cok büyük yetenek olarak görüliyor.
Biz net alamayiz...birakmazlar ve zaten Bayern de istermez...Türk Ligine gitmesini.

Gelecegi parlak olan bu oyuncuyu analiz edip burada tanitmak guzel bir hamle olmus ;)

Bu oyuncuga gelirsek, alabilirmiyiz bilemem ama cok buyuk hedefleri oldugunu biliyorum ve kendini ispatlamak istiyor buyuk arena da..

Böyle oyunculari Türkiye'ye hayatta göndermezler. Kendileri de gelmek istemezler. Türkiye Almanya'da emekliler ligi olarak görülüyor, buraya gelirse böyle genc bir oyuncu, onun kariyerinin mahvolacagini cok iyi biliyorlar.

Ama yinede cok güzel bir analiz ve tanitim olmus. Almanya'da gelecek vaadeden oyunculardan.

@Arif Ulu

Arif adamı ben buldum demedim yahu. Bence seneye Bayern'de forma şansını bulamayacak. Değerlendirmek lazım.

Bayernicin daha erken..bu dogru.

Ama sence Bayern adamin gelisimi icinonu türk ligine mi verirler yoksa... Leverkusen, Wolfsburg, Schalke, Tottenham, Southhampton vs.. gibi Takimlara mi?

Para farketmez Bayern icin. Bu cocuk bize gelmez bunu sende biliyorsun.

Alman, Ispanyol, Italyan ve Ingliz "Genc potensyal wonderkidleri" buraya getiremeyiz...cok para versende getiremezsin..

Biz daha cok Latin Amerika, Dogu Avrupa ve Iskanidaniv Bölgelere göz dikmeliyiz.

Bayernicin daha erken..bu dogru.

Ama sence Bayern adamin gelisimi icinonu türk ligine mi verirler yoksa... Leverkusen, Wolfsburg, Schalke, Tottenham, Southhampton vs.. gibi Takimlara mi?

Para farketmez Bayern icin. Bu cocuk bize gelmez bunu sende biliyorsun.

Alman, Ispanyol, Italyan ve Ingliz "Genc potensyal wonderkidleri" buraya getiremeyiz...cok para versende getiremezsin..

Biz daha cok Latin Amerika, Dogu Avrupa ve Iskanidaniv Bölgelere göz dikmeliyiz.

Wonderkid denecek bir oyuncu değil bu bence.

Bu cocuk Bayern´den bilmem Schalke´ye kiralanir gelecek sezon, ve beklentinin altinda kalir, ancak öyle almamiz icin bir sans dogabilir. Türkiye ligine en asagalayici bakis acisi, Bundesliga ekipleri, özellik ile de Bayern sahiptir. Türkiye ligi onlar icin bir emekliler ligidir, ve oraya giden futbolcu göz önünden kaybolur. Yani cocuga gelecegi adina, bilakis tavsiye etmezler bir Türkiye macerasini.

Son düzenleme:
Bu adam gelse bile hemen meloyu yerler...Cimbom melonun alterntifini buldu diye algı yönetimi yapılır medyada sonra meloyu yiyip bu adamı selçukun yanında oynatırlar.Sonra işler kötü gider ihale bu çocuğa kalır,hiçbirşey olmamış gibi selçuk meloyu arıyor diye yorum yaparlar tvde utanmadan..Maalesef durum bu.Bu takımda gelen her orta saha oyuncusu selçukla, her forvet oyuncusu burakla oynamak zorunda.Bu yüzden artık hiçbir transfer ya da transfer olasılığı beni ümitlendirmiyor.O kadar soğuttular beni.

Üst Alt