# Pierre-Emile Højbjerg - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Pierre-Emile Højbjerg

Schweini'yi sattılar ama tranfer yaptılar yine. Hojbjerg'i en azından kiralık olarak isteyelim.

Vermezler, Bundesliga da gözlerinin önünde dursun diye belki yine Augsburg gibi bir takima kiralarlar.

Aslinda oynamayacagi kesin bunun. Zaten bir genc daha aldilar Kimmich diye göbege. Ona daha fazla sans verirler diye düsünüyorum.

Alonso,Vidal,Kimmich, Thiago, Rode falan derken buna hic sans gelmez.

PierreEmile2014_500x350.jpg

Felipe Melo'nun gidişi sonrası güç kaybeden orta sahamız için mutlak takviye gerektiği herkesin malumu. Kulüp olarak transferde büyük takımların şişik rotasyon nedeni ile faydalanamadığı potansiyelli ve fakat gelişiminin çoğunu tamamlamış isimlerine yönelirsek daha uzun vadeli bir kadro kurabiliriz diye düşünüyorum.

Bu kapsam da bonservisi Bayern Münih'in elinde olup bu seneyi Schalke 04'te kiralık olarak geçiren Danimarka futbolunun genç yeteneklerinden Pierre-Emile Hojbjerg tam aradığımız isim.

BİLGİ:

İsim: Pierre-Emile
Soy İsim: Hojbjerg
Uyruk: DAN.
39.png

Mevki : Orta Saha
D.T: 05/08/1995
Boy: 1.85

TANITIM VİDEOSU:

https://www.youtube.com/watch?v=k0g6M4DbeVc

OYUNCU PROFİLİ:

19 yaşına rağmen tecrübeli bir oyuncu edası ile oynayanilen Danimarka futbolunun parlayan yeteneklerinden biri. Geçen senenin Mayıs ayından bu yana ülkesinin milli takımında da forma giyiyor, ve bu sene Schalke 04 de kiralık olarak oynayacak.

Genel olarak hem dribbling hem de pas oyununda muazzam bir yetenek ve potansiyele sahip. Gerektiğinde tackle dediğimiz müdaheler ile top da çalabilen, tam bir modern orta saha oyuncusu. Bayern''in kalabalık rotasyonunda gölgede kaldı ama bizim gibi takımlar için biçilmiş kaftan.

''Hojbjerg comes in to this side as something of a leader with experience that puts him head and shoulders above his fellow teammates. Not only has the 19-year-old already made a number of first appearances for Bayern, but he also played for his nation’s first team seven times since his first call-up in May of last year.
He also has the quality to lead a team. From the centre of midfield,Hojbjerg has long been compared to Bastian Schweinsteiger through the manner in which he can stick a shoulder in or tackle in, as well as a lofted pass or exquisite touch. This kid comes to dominate the middle of the park by either passing and dribbling around his opponent or by simply going through them.'' [1]

KAYNAKÇA

[1] Pierre-Emile Hojbjerg to Use Denmark as Stepping Stone for Bayern Munich Success | Bleacher Report

Schalke da yeri garanti değil ilk 11 de. Seneye şansımızı deneyebiliriz Schalke da fazla oynamazsa Bayern satmaya yanaşabilir.

Gesendet von meinem GT-I9195 mit Tapatalk

PEHin satilik listesine konuldugu dogru degil. Götzeye de Ancelotti istemiyor deniyordu. Ancelotti hocam dün aramis. Götze tüm teklifleri reddedip, menajerini kovmus. Bu adami bu yüzden seviyorum. Götzeye 1 sans daha verilmesi gerekiyordu ve verdi. Pepin de bizim takimdan begendigi oyuncular zaten Alonso, Bernat ve Badstuber. İstedigini alabilir, sorun yok.

PEH süper yetenek. Fakat cok fazla risk almadan oynuyor. Bu sorunu cözerse, gelecekte önemli bir oyuncu olmasini bekliyorum. Schalkede beklentilerimi karsilamadi.Önceki kiralik döneminde daha iyiydi.Kimmich, Coman ve PEH arasinda en ileri gördügüm PEHti. Kimmich su anda hepsinden önde. ilk baslarda cok zorlansa da müthis bir karakter örnegi gösterdigini kabul etmeliyim. 2 büyük transfer daha olacagini duydum. Muhtemelen bir sag bek ve bir kanat gelecek. 2 sene önce De Sciglioyu istiyordum fakat 2 seneden beri hic gelismedi. Allegri Juveye alacak sanirim. De Sciglio kumarini oynamayi Bellerinden fazla isterim. Bellerinin savunmasi Bernat, Rafinha seviyesinde. Ve herseyden önemlisi ispanyol. Gerci, Juventus De Sciglioyu gelistirir, sonra yine biz aliriz, o zaman daha iyi olur.

Eminim Dursun'un aklındadır bu işler geçen seneden daha beter zamanlar bizi bekliyor. Adam Türkiye Kupasına göre karar vericek

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Transfermarkt da haber var bununla ilgili. Söylediklerini tercüme edeyim:

"Gitmek istiyorum ve bana uygun birsey ariyorum. Belli olan birsey var o da topclass bir takim olmayacagi. Her yere bakiyorum, artik Ingiltere,Italya,Ispanya ya da Almanya mi olur ama önemli olan bana uyan birsey olmasi. Menajerim arayis icinde, artik onun ellerinde hersey.

Perspektifi olan bir yer bulmaliyim, bu benim icin önemli daha 20 yasindayim ama yeterince seyler yasadim.

Bayern de tabi ki oynamak isterim. Dünyanin en iyi takimlarindan biri. Belki ileride bir daha bulusabiliriz."

Sabah yedirmezler demistim de bu dediklerini okuduktan sonra bu cocugu ayartmak zor olmamali gibi geliyor bana. Biraz agzi laf yapan ve is bilen bir adam bunu hemen tavlar bence.

Üst Alt