STSL 14/15 H:4 | Galatasaray 2-1 Sivasspor | M.S | 26 Eylül - Sayfa 80 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL 14/15 H:4 | Galatasaray 2-1 Sivasspor | M.S | 26 Eylül

Juventus a) senelerdir 3-5-2 oynuyor b) Italyan Lig, Catenaccio gelen ülkede oynuyor.

Bizim oyuncular sürekli defans yapacak oyuncular degil, çok basit hata yapabilen oyuncular çogu.

2-0 dan sonra dikkatli bir şekilde 3ncü golü atmaliydik, fakat Cesare otobüsü resmen park etmişti.

Bu türlü taktikler R. Madrid ve Barcelona gibi devlere karşi yapilmali, kahrolasi Sivasspora karşi degil.

peki sence bir hocayı futbol anlayışı ne olursa olsun 5 haftada asmak futbol aklına,mantığına uygun birşey mi ?

peki sence bir hocayı futbol anlayışı ne olursa olsun 5 haftada asmak futbol aklına,mantığına uygun birşey mi ?

asmak derken kovmak diyorsan, hayir degil fakat şimdiki aldigi tüm eleştiriyi sonuna kadar hak ediyor.

Lig çoktan başladi Cesare daha deneme aşamasinda.

HAZIRLIK DÖNEMI diye birşey var, o zamanda bir kaç hazirlik maçi organize etseydi kulüp isterse 7-2-1 oynayabilirdi yinede fark etmezdi.

Ama Lig başladiktan sonra dogru taktik ve formasyon bulmamasi çok rezil verici birşey dir.

Mancini bey'i bile daha iyi yapabilen teknik direktöre benziyor, Galatasaray da başarili olmak istiyorsa bu türlü takimlara karşi hücum futbolu oynatmasi lazim

Tek bir soru soracağım yok oyunu tuttuk, yok şöyle yaptık böyle yaptık diyenlere:

Sivas gibi 0-0 iken bile arkada tarafı sürekli açık olan bir takıma 2-0'dan sonra zar zor 2 pozisyona giren ve bu arada 5'li savunma 4 ön libero ile 4-5 pozisyon veren takım nasıl iyi oynamış oluyor? Sadce 55. dakikadan sonra olanlar bunlar. Yekta ve Hamit girdikten sonra daha fazla pozisyon verdik.

Sonra aynı kişiler, birilerini 'Skor taraftarı' olmakla suçlamakta mahzur görmezler...

ilk yarı oynadıgımzı oyun gerçekten beni memnun etti ama saçma bir gol yedikten sonra çok geri çekildik. prandelli saçmalıklarına devam etti. şükürler olsun 3 puanı aldık .

B_7a2033ff3d6a0f8e9e9b5a36ab54b2c3.jpg
B_525f4cbd74b5ba621816735f99a0cf78.jpg

Olcan Adin´in özellikle Türkiye´de cok kilit bir oyuncu oldugunu hep söyledim. 2 golde de payi var, kazandigimiz Bursaspor macinda da vardi.

Olcan´siz Süper Lig maci düsünülemez. Ilk yazacagim isimdir acikcasi lig maclarinda.

Ligde en ideal 11 de bu gibi gözüküyor. Evet Hakan ara ara bizi yakabilir, ama Veysel de yakar. En azindan Tarik´i sagda kullaniriz.

______________________Muslera__________________________

____Tarik________Semih________Chedjou__________Hakan______

___________________Melo____Selcuk_______________________

________Pandev________Sneijder___________Olcan__________

______________________Burak_________________________

asmak derken kovmak diyorsan, hayir degil fakat şimdiki aldigi tüm eleştiriyi sonuna kadar hak ediyor.

Lig çoktan başladi Cesare daha deneme aşamasinda.

HAZIRLIK DÖNEMI diye birşey var, o zamanda bir kaç hazirlik maçi organize etseydi kulüp isterse 7-2-1 oynayabilirdi yinede fark etmezdi.

Ama Lig başladiktan sonra dogru taktik ve formasyon bulmamasi çok rezil verici birşey dir.

Mancini bey'i bile daha iyi yapabilen teknik direktöre benziyor, Galatasaray da başarili olmak istiyorsa bu türlü takimlara karşi hücum futbolu oynatmasi lazim

Benim için mancini-terim-prandelli ayrımı yoktur.Benim için önemli olan GALATASARAY.Ben bu adamın İtalyadan iyi bir hoca olduğunu biliyorum...Ki seri a yı iyi bilirim,iyi takip ederim.hı bu demek değil illa başarılı olacak burada olmazsa kimse Galatasaraydan büyük değil..teşekkür ederiz yollarız..Ama bizim ülkede öyle futbol bilginleri var ki seni tenzih ederim yanlış anlama bir hoca gelipte burada değişik birşey denediğinde hemen hatalı oluyor.

O futbol bilginlerine göre herşey aynı tas aynı hamam devam etsin.Türkiyede maçlarda ilk 10 15 dakika ne yapalım deli dana gibi pres yapalım ,önde basalım maçlar kazanalım şampiyon olalım.Sonra şampiyonlar ligine gidelim aynı şeyi orda da deneyelim real madridden 6 tane tokat yiyelim.Ya en azından adam farklı bir olgu,bir kavram koymaya çalışıyor bir ekol olur bakarsın bir sistem oturur.Herneyse ne olursa olsun GALATASARAY İYİ OLSUN.

Tek bir soru soracağım yok oyunu tuttuk, yok şöyle yaptık böyle yaptık diyenlere:

Sivas gibi 0-0 iken bile arkada tarafı sürekli açık olan bir takıma 2-0'dan sonra zar zor 2 pozisyona giren ve bu arada 5'li savunma 4 ön libero ile 4-5 pozisyon veren takım nasıl iyi oynamış oluyor? Sadce 55. dakikadan sonra olanlar bunlar. Yekta ve Hamit girdikten sonra daha fazla pozisyon verdik.

Hani deriz ya 'Fener balı'

Bugün bizde ondan vardı işte. Hoca o değişiklerden sonra maç 2-2 ye gelseydi görürdüm ben burayı. Arena'da bile kalemizin önüne otobüs çekersek vay halimize.

Benim için önemli olan GALATASARAY.Ben bu adamın İtalyadan iyi bir hoca olduğunu biliyorum...Ki seri a yı iyi bilirim,iyi takip ederim.hı bu demek değil illa başarılı olacak burada olmazsa kimse Galatasaraydan büyük değil..teşekkür ederiz yollarız..Ama bizim ülkede öyle futbol bilginleri var ki seni tenzih ederim yanlış anlama bir hoca gelipte burada değişik birşey denediğinde hemen hatalı oluyor.

O futbol bilginlerine göre herşey aynı tas aynı hamam devam etsin.Türkiyede maçlarda ilk 10 15 dakika ne yapalım deli dana gibi pres yapalım ,önde basalım maçlar kazanalım şampiyon olalım.Ya en azından adam farklı bir olgu,bir kavram koymaya çalışıyor bir ekol olur bakarsın bir sistem oturur.Herneyse ne olursa olsun GALATASARAY İYİ OLSUN.

Benim için mancini-terim-prandelli ayrımı yoktur.

Taktik açisindan kesinlikle ayrim var. Terim bu Lig'i iyi bilen, türk takimda başarili olabilen fakat Avrupa maçlarinda taktiksel anlamda ne kadar inatçi veya futbol cahili oldugunu belli ettiren bir teknik direktördür (bunu Fatih Terim'i sürekli savunan birisi olarak söylüyorum).

Mancini ve Prandelli de klasik Italyan tarz teknik direktörler.

Ama bizim ülkede öyle futbol bilginleri var ki seni tenzih ederim yanlış anlama bir hoca gelipte burada değişik birşey denediğinde hemen hatalı oluyor.

Sirf farkli şeyler denedigi için teknik direktörle, ne kadar başarisiz olsa da, devam etmek çok mantiksiz geliyor bana. ''birşeyler denedigi'' degil, belirli bir taktikle, planla, hedefle oynamasi gerekiyor. Prandelli Mancini yaptiginin aynisini yapiyor ama Mancini en azindan ilk baş da başarili oldu bizde.

.Sonra şampiyonlar ligine gidelim aynı şeyi orda da deneyelim real madridden 6 tane tokat yiyelim

Öyle birşey demedim.
Bu türlü taktikler, Madrid ve Barcelona gibi devlere karşi kullanabilir, daha dogrusu kullansin, fakat bugünki oynadigimiz rakip Sivasspor, ve TSL de R.Madrid veya FC Barcelona seviyesinde kulüp de olmadigi için taraftarin çogu HÜCUM futbolu bekliyor.

Ben sana önceki mesaj da dedim:

o tarz futbol için gereken oyuncularimiz yok. Sneijder ön liberö ancak bu seviye deki takimlara karşi efektik olabilir (ve sadece ilk yari da öyle di, ikinci yarida ezildi), Melo stoper olmadigini Mancini döneminde keşfettik. Defanscilarimiz da her hafta gereken seviyeyi tutamiyorlar. Muslera olmasaydi çok daha gol yerdi bu takim, o kesin.

Prandelli'yi kov demiyorum fakat adam'in sonu Mancini gibi olacak büyük ihtimalle. Birşeyler denemek istiyorsaydi bunu hazirlik döneminde yapmaliydi imho.

Sen ne düşüyorsun hocam sen anlat?

Prandelli'nin iyi bir insan olarak başarılı olmasını çok isterim ama durum iyi değil bence.

Dilek ve endişelerine katılıyorum...Tam anlatmaya kalksam mevzu uzun. Özellikleri itibariyle birbirini tamamlamaktan uzak oyuncular bir araya getirilmiş olunca, hiç bir sistem ya da diziliş, sıkıntıları bir çırpıda düzeltemeye yetmeyecektir;

Tek forvetli sistem Burak la yürümüyor, 4-4-2 Sneijder la zor, 4-2-3-1 de orta saha zayıf kalıyor, bu beklerle hiçbir sistem kolay değil, vs vs...O yüzden Prandelli nin arayışlarını yadırgamıyorum, ne yapsa olmuyor, kadro yetersiz...De bugünkü futbola memnun olmak tuhaf; Sivas, Arsenalin Beşiktaşa karşı iki maçta bulmadığı kadar pozisyonu bulmuşken...

Ve bu durumun olacağı 2012-2013 sezonundan belliydi; doğru takviyeler yapılmadıkça, mevcutların performansının da düşmesiyle ortaya böyle aciz bir takım çıktı...

Hoca güven vermiyor orası kesin umarım saçma sapan arayışlar biter, bu galibiyet çok önemliydi 3-4 haftalık bir seri yakalasak herşey çok farklı olabilir tam bunları yazarken aklıma Arsenal maçı geldi ve ürperdim bi an için Allah sonumuzu hayretsin.

Umarom sadece tek maçlık böyle oynamışızdır. Aynı dizilişle( sneijder önlibero, melo stoper) arsenale çıkarsak hezimet olur

Sneijder iyiydi. Sneijder sağ bekte de fark yaratır bu kadar yeteneksizin içinde. Ama asıl soru şu olmalı, Sneijder'den en çok hangi mevkide verim alabiliriz? Hücuma hızlı çıkıyoruz belki ama hücumda topu kullanacak, son pası verecek oyuncu olmuyor. Yapmamız gereken Sneijder'i rakip ceza sahası çevresinde topla buluşturabilmek.

Illa 3´lü orta saha oynayacaksak, Melo Selcuk Sneijder uygundur (Ligde). Kanatlara da Olcan Pandev (Bruma) koyarsin.

Zaten kendisi de bu bölgede oynamaktan memnun oldugunu söyledi, iyi de oynadi.

Yoksa 3´lü orta saha yaptigimiz zaman, bide Sneijder´i koydugumuz zaman, sistemde bi kopukluk oluyor.

Kanat desen kanat degil, ortaya cekemiyorsun kanat bos kaliyor vs. Hücumda da sayisal anlamda cok eksik kaliyoruz.

yav sivas çok pozisyona girdi tamam da ilkyarı biri tarığın ikramı,2.yarı olan 2 pozisyon da yine defansın ikramıydı.attıkları gol de hakan balta ikramı oldu.balıkesirden daha ballılardı.

Son düzenleme:
Üst Alt