#10 Younès Belhanda (Arşiv) - Sayfa 237 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bahsettiğin kişi o leş dönemde ortalamaya göre daima en iyi oynayanlar listesinde ve geçmişte yaşattıklarından dolayı ekstra sevgisi de var, bu arkadaş şampiyon olmuş takımda bile ilk 11 oynayanlar arasında katkı açısından en son sıralarda. Ayrıca saha içi karakter olarak da aşırı sorunlu bir tip. Ben son hazırlık maçına kadar ümidimi korudum ancak Dünya Kupası'ndan sonra hazırlık maçlarında da 5 metre yanındaki herife pas atamayan bir adamın Galatasaray 10 numarası olacağını sanmıyorum.

bunlar konunun haricinde kalan seyler
demek istedigim champ olmamizin hic bir zaman kiymeti olmuyor
ewt herif siradan bi topcu ama siradan topcular varken cok champ olduk
sneijderi kastediyodum da buna podolski falan da dahil, takim ilk 3e giremezken onlari savunma adina garip bir misyon vardi
belhanda bagimiza basilmali demiyorum ama arada denge olmasi gerekir
sneijder 2015te nasil champligin muslera ile mimarligini temsil ediyorsa 2017de de 1 dk lan 2 senedir ilk 3e bile giremedik diye bir hesitation olmasi gerekir (bence) ama oyle degil olumune savunma icgudusu
belhandaya da champ olduktan 4-5 gun sonra bile nefret kusulmasi
bana ilginc geliyor takim basarili olmusken bazi oyunculara bu kadar takmak

Bu konuyu neden sadece Belhanda özeline odakliyor sunuz? Mesela altı gol atmış bir Tolga, ki hatırladığım kadarı ile bir iki tanesi kritik goller idi. Taraftar istemiyor. Aynı taraftar Fernando gibi, Gomis gibi hatta kalitesine güvendiği için Feghouli gibi adamlara laf etmiyor. Keza yine bir Donk mesela, adam ortaya tatmin edici bir şeyler koyduktan sonra taraftarın bakışı ortada. Sadece Belhanda demek gerçekleri yansıtmıyor bana göre.

bunlar konunun haricinde kalan seyler
demek istedigim champ olmamizin hic bir zaman kiymeti olmuyor
ewt herif siradan bi topcu ama siradan topcular varken cok champ olduk
sneijderi kastediyodum da buna podolski falan da dahil, takim ilk 3e giremezken onlari savunma adina garip bir misyon vardi
belhanda bagimiza basilmali demiyorum ama arada denge olmasi gerekir
sneijder 2015te nasil champligin muslera ile mimarligini temsil ediyorsa 2017de de 1 dk lan 2 senedir ilk 3e bile giremedik diye bir hesitation olmasi gerekir (bence) ama oyle degil olumune savunma icgudusu
belhandaya da champ olduktan 4-5 gun sonra bile nefret kusulmasi
bana ilginc geliyor takim basarili olmusken bazi oyunculara bu kadar takmak

Söylediğin şeye genel olarak katılıyorum, o dönem kendi seviyesinin altında kalmıştı ama o dönemden sonra etrafındakiler iyi olursa, hoca da iyi olursa Sneijder'in yine aynı katkıyı verebileceğine olan inancım olduğunu da yalanlamam. He gitsin dendi, gitti ve şampiyon olduk. Bu durumda haklı olanlar gitsin diyenler olmuş oluyor ve karlı çıkan Galatasaray oluyor ama daha önce de dediğim gibi gönderiliş tarzı benim adıma üzücüydü.

Bu Belhanda konusunda sırf Sneijder'i seviyorum diye bana bilip bilmeden sallandıkları dönemde senle yine bunun muhabbetini yapmıştık. Ben Belhanda'ya Ercan'la kapıştığımız dönemde karşılıklı atışdığımız gün dışında hiç sallamadım. O yüzden üzerime alınmıyorum; ki zaten son hazırlık maçından sonra gelip buraya yaptığım yorumdan öncesine kadar söylediklerim de forumda duruyor. Son yazdığım yorum da bu:
Ben de son kalan umudumu yitirdim. Alan olacağını da sanmıyorum.

Bu yüzden senin söylediğin sözden üzerime alınarak yorum yapma gereği duymadım, sadece araya Sneijder kıyası girdiği için yorum yaptım. O yüzden yazdığının haricinde kalan kısma daha çok vurgu yaptım.

Sen mesela Belhanda'ya sıradan diyorsun ama bence sıradan bir herif değil. Belhanda bana göre riskli bir adam ve bunun düzelebileceğine inancım kalmadı. Maç içerisinde resmen kopup gidiyor herif. Yollanabiliyorsa yollanmalı diyorum artık. Çünkü ağır şekilde takımı yakma potansiyeli olduğunu gösterdi. Gönderilip yerine hakikaten sıradan bir adam alınırsa laf etmem misal. Daha önce @Mustafa Canaslan'la konuşurken o bedavaya bile gitse kabul ederim tarzı konuşurken, ben aldığımız paranın altına satmamalıyız diyordum. Şu an ise 4-5 milyonluk bir teklif varsa bile elden çıkartılması gerektiğini düşünüyorum.

Son düzenleme:
@Hayri P. Cund

Ek olarak bana Belhanda'dan aşırı nefret edilmesi de, kendisine karşı aşırı sevgi beslenmesi de garip geliyor. Bide bu aşırı nefret/sevgi konusunun oyuncu özelinden çok, arkadaşların birbiriyle olan husumetlerinden kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Forumda böyle konularda(Aysal/Terim, Sneijder gitsin/kalsın) belli bir noktadan sonra anlaşmaya varılamadığı için konunun özelinden çıkılarak kişisel tartışmalara dönüyor.

Bu konuyu neden sadece Belhanda özeline odakliyor sunuz? Mesela altı gol atmış bir Tolga, ki hatırladığım kadarı ile bir iki tanesi kritik goller idi. Taraftar istemiyor. Aynı taraftar Fernando gibi, Gomis gibi hatta kalitesine güvendiği için Feghouli gibi adamlara laf etmiyor. Keza yine bir Donk mesela, adam ortaya tatmin edici bir şeyler koyduktan sonra taraftarın bakışı ortada. Sadece Belhanda demek gerçekleri yansıtmıyor bana göre.

kenan bey anlamadim ne demek istedigini
taraftar belhandayi neden begenmiyor demiyorum ki
neden bu kadar kil oluyor diyorum
tolgaya kil olmanin sebebi belli herif bilerek yatista kac aydir
digerleri hep oynayan adamlar
mesela fegulinin kalitesine guvendigi demissin, ki tartisilir
saha icinde laubalilik-katki falan ikisi arasindaki tepki diferansiyelini izah edecek boyutta degil
belh 5.5 oynadiysa feg 6 oynamistir.
belhandanin tipiyle alakali oldugunu dusunuyorum biraz. jar jar binkse benzedigi icin millet ifrit oldu

Söylediğin şeye genel olarak katılıyorum, o dönem kendi seviyesinin altında kalmıştı ama o dönemden sonra etrafındakiler iyi olursa, hoca da iyi olursa Sneijder'in yine aynı katkıyı verebileceğine olan inancım olduğunu da yalanlamam. He gitsin dendi, gitti ve şampiyon olduk. Bu durumda haklı olanlar gitsin diyenler olmuş oluyor ve karlı çıkan Galatasaray oluyor ama daha önce de dediğim gibi gönderiliş tarzı benim adıma üzücüydü.

Bu Belhanda konusunda sırf Sneijder'i seviyorum diye bana bilip bilmeden sallandıkları dönemde senle yine bunun muhabbetini yapmıştık. Ben Belhanda'ya Ercan'la kapıştığımız dönemde karşılıklı atışdığımız gün dışında hiç sallamadım. O yüzden üzerime alınmıyorum; ki zaten son hazırlık maçından sonra gelip buraya yaptığım yorumdan öncesine kadar söylediklerim de forumda duruyor. Son yazdığım yorum da bu:

Bu yüzden senin söylediğin sözden üzerime alınarak yorum yapma gereği duymadım, sadece araya Sneijder kıyası girdiği için yorum yaptım. O yüzden yazdığının haricinde kalan kısma daha çok vurgu yaptım.

Sen mesela Belhanda'ya sıradan diyorsun ama bence sıradan bir herif değil. Belhanda bana göre riskli bir adam ve bunun düzelebileceğine inancım kalmadı. Maç içerisinde resmen kopup gidiyor herif. Yollanabiliyorsa yollanmalı diyorum artık. Çünkü ağır şekilde takımı yakma potansiyeli olduğunu gösterdi. Gönderilip yerine hakikaten sıradan bir adam alınırsa laf etmem misal. Daha önce @Mustafa Canaslan'la konuşurken o bedavaya bile gitse kabul ederim tarzı konuşurken, ben aldığımız paranın altına satmamalıyız diyordum. Şu an ise 4-5 milyonluk bir teklif varsa bile elden çıkartılması gerektiğini düşünüyorum.

biliom ahbab belh'e olan tutumunu
bazi dostlarimizda anlamsiz bir nefret var her gun dile getirdikleri o sacma geliyor onu da bir sonraki msjinda soylemissin heralde o yuzden
bu arada ben de gitmesini istiyorum mainly maasindan dolayi
yoksa takimin habire degismesi taraftari degilim

saha icinde laubalilik-katki falan ikisi arasindaki tepki diferansiyelini izah edecek boyutta degil
belhandanin tipiyle alakali oldugunu dusunuyorum biraz. jar jar binkse benzedigi icin millet ifrit oldu
Şu beyi bir kaldıralım.
Tipi ile ilgili bir sıkıntım yok.
Bize geldikten sonra ortaya koyduğu genel performans tatmin etmedi.
Kendisini daha önce tanımadığım için bize gelmeden önceki döneme ait bazı maçlarını izledim ve bir fark göremedim.
Bu yüzden kendisine yönelik bir beklentim yok.
Tolga örneğinin sebebi şu, taraftarın bu adamdan bir beklentisi yok, geçen sezon kendisinden beklenenden fazla katkı vermiş olmasına rağmen. Aynısı bana göre Belhanda için geçerli.
Feghouli evet beklenenin çok altında ama taraftar hala ümitli ama onun için de artık zaman kısıtlı.

Elestiriler her zaman olur, bonservisine ve kazandiga paraya bakarsak gectigimiz sezon yetersiz bir performans sergiledi evet, dogrudur, ama takima katkisi oldu mu oldu

diger konuya gecelim, size gore cok kotu bir oyuncu, tamam olabilir herkesin gorusune saygim var, yillik ucreti fazla, kabul ama diger oyuncularin yillik ucretleri de facia, bonservisi fazla, kabul, peki neden ayni tepkiyi Feghouli konusunda gostermiyorsunuz, biri aciklasin bakalim, Belhanda'yi begenmeyebilirsin fakat sen bu konuda hakaret edersen, defol gibi cumleler kurarsan kimse kusura bakmasin neden Sneijder'i katiyorsunuz diye aglamayin, iki yuzlu davranmaya gerek yok, ayni Maicon'da yapildigi gibi umarim satariz dersiniz biter

Sampiyon olmus bir takimin banko oyuncusuna hakaret ediyorsan ben bunda baska seyler ararim, neden nefret ettiginizi herkes biliyor zaten, iste bu yuzden iyi yonleri ovmeye devam edecegiz

Defol ne zamandır hakaret sınıfına girdi yahu?
Ayrıca "Sneijder yüzünden" neden bu denli bir sorun teşkil ediyor anlamıyorum.
Sneijder sonrası o bölge için gelen oyuncu kimle kıyaslanmalı?

@Hayri P. Cund

Misal @Yusuf Ciftci bunu yazınca bir şey başardığını sanıyor ama aslında nefret söylemleri kullananları daha çok tetikliyor. O adamlar da gelip cevap veriyor. Olay Belhanda özelinden bu şekilde çıkıyor işte. Forumda uzun süre takılmış herkesin/hepimizin bu hatalara düştüğü durumlar oldu, sadece kişiler ve konular değişiyor.

biliom ahbab belh'e olan tutumunu
bazi dostlarimizda anlamsiz bir nefret var her gun dile getirdikleri o sacma geliyor onu da bir sonraki msjinda soylemissin heralde o yuzden
bu arada ben de gitmesini istiyorum mainly maasindan dolayi
yoksa takimin habire degismesi taraftari degilim

Renkdaş kıl olmamızın sebebi verdiğimiz bonservis 10 milyon euro.Yıllık sanırım 4 lere yakın alıyor.Ortaya koyduğu performans içler acısı.Birde sadece gol asisst yapmamasınıda geçtim oyun içindede takıma hücum anlamında 0 katkısı var.10 numara dediğin adam gerektiğinde tek başına maçı almalı.Bak taliscaya adam neredeyse tek başına son ana kadar kargaları şampiyonluk yarışında tuttu.Vasat Guliano bile 14 gol atmış.

Sence verdiğimiz bonservis ve aldığı yıllık ücretin karşılığını veriyormu bu adam.Evet Feghoulide benim için hayal kırıklığı.İyi bir oyun ortaya koyamadı.Ama en azından yaptığı gol ve asistlerle baya maç aldırdı.Tipi ile alakalı olduğunu düşünmüyorum.İyi futbol ortaya koysun taraftar ilyas salmana benzese yine bağrına basardı.

@Hayri P. Cund

Misal @Yusuf Ciftci bunu yazınca bir şey başardığını sanıyor ama aslında nefret söylemleri kullananları daha çok tetikliyor. O adamlar da gelip cevap veriyor. Olay Belhanda özelinden bu şekilde çıkıyor işte. Forumda uzun süre takılmış herkesin/hepimizin bu hatalara düştüğü durumlar oldu, sadece kişiler ve konular değişiyor.
Bir sey basardigini saniyor ha?

Gercekleri yuzunuze vurunca sacmalaya baslamissin, ne yazacagini sasirdin herhalde, cevap veremeyince laf sokmaya calismissin, neyse devam

Ayrıca abi nefret kelimesi çok ağar bir kelime. Hadi diyelim gerçekten nefret edenler var, yahu eden Belhanda dan nefret ediyor, bazılarınız neden herhangi bir aile bireyiniz den nefret ediliyor gibi reaksiyon veriyor sunuz?
Etmek isteyen nefret de eder, Sneijder ile de kıyaslar, hatta ondan sonra onun yerine geldi diye kabul edip bu yüzden gıcık kapa bilir.

Bir sey basardigini saniyor ha?

Gercekleri yuzunuze vurunca sacmalaya baslamissin, ne yazacagini sasirdin herhalde, cevap veremeyince laf sokmaya calismissin, neyse devam

Gerçekleri yüzüme mi vurdun? Yukarıda paragraf paragraf yazmışım, hala ezberden genelleyip cevap atıyorsun. Yav he he deyip geçiyorum o halde. Git başkasını tetiklemeye kas.

Ek olarak laf sokmak gibi bir gayem olsa kendimi de araya dahil etmezdim. Aynı şeyleri bizim de yaşadığımızı belirttim o mesajımda. Lakin okumadan sallama vaziyetinde olduğun için normal.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt