#12 Gustavo Assunçao - Sayfa 35 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Bu çocuk Seri'nin ham versiyonu demiştim ve ilk maçı olmasına rağmen beğendim.

Çok iyi top dağıtıyor ve baskı altında iyi paslar çıkarıyor, geriden oyun kurma konusunda gayet başarılı.

Top kapma konusunda fiziksel sıkıntıları var ama fena koşmamış.

Yanında Berkan ve Cicaldau arkasında Marcao ile izlemek gerekir. O zaman farklı bir seviye olabilir.

Ben beğendim ilk maçına göre sınıfı geçti.

Bu herif 6 ama sunu anlayin artik: 6 deyince milletin aklina sert, basan, faul yapan, ikili mucadelerde rakibiyle bogusan Medel tarzi bir oyuncu geliyor cogunuzun akillarina. Halbuki bir cok cesitli profilde 6 numara oyuncu var gunumuz futbolunda. Tabi ki takip edenler icin.

Jorginho da 6 numara, bu saydigim ozellikler onda goruluyor mu? Pek degil, peki neden? Cunku deep lying playmaker yani defans onu oyun kurucu oldugu icin.

Assuncao da bu tarz profilde bir oyuncu, degerlendirmenizi ona gore yapin zaten alindiktan sonra bir cok analizci bunu soylemisti ama hala yanlis yorumlar goruyorum. Sen rakibiyle bogusan sert oynayan oyuncu istiyorsan baska profilde oyuncu bakmalisin. Hoca demek ki o tarz profilde bir oyuncu istemiyor, zaten Seri'yi zamaninda aldiginda belliydi bu da Seri tarzi bir oyuncu diyebiliriz ornek vermek gerekirse.

Bu adam topçu değil bizim altyapıda bundan daha iyi 10 tane oyuncu çıkar yabancı olunca yok derin oyunkurucu yok 6 numara
bu adamdan daha iyi 2.ligte bile tonla oyuncu var yazık güzelim taraftarımıza vasata alıştırıldık tam bir anadolu takımı olduk artık
Taylan Berkan Kerem Halil Ömer Oğulcan müthiş bir kadromuz var şu kadroyu Klopa Guardiolaya ver üçüncü hafta kaçar gider
Cacaldau da Nelsonda Morutanda Galatasaray seviyesinde oyuncu değiller alınan tüm adamlar büyük takım oyuncusu değil
bu kadar net senin mesajını alıntaladım diye sana bir lafım yok yanlış anlama Terimin bıraktığı enkaz temizle temizle bitmez
10 adam gönder 10 adam al anca takım düzelir
Ama Portosaray / Ajaxsaray olacağız dedik ?

Nelsson ve Assunçao 'dan çok ümitliyim takım kendini toparladığı ne oynadığını bildiği günleri görür müyüz bilemem ama o zaman Nelsson 'un Lazio maçı performansı gibi ne kadar önemli potansiyeli olduklarını göreceğiz bu ikilinin

Yeteneğinden bağımsız konuşuyorum bu fizikle gerçekten zor bizim ligde tutunması bilhassa oynadığı mevki büyük sıkıntı..
İlk maçından adamı elbet gomemeyiz ama luis gustavo josef gibi adamlar bizim ligde çok daha elzem oluyor...
Taylan yerine her türlü Gustavo oynamalı bu arada artık taylana tahammülüm kalmadı..
taylana tahammul sinirlarini asti cidden. hicbir yarari yok herifin

Dün sahada melo fernando gustavo gibi bir oyuncu olsa kayseriden 3 yemezdin. Yok seri gibi yok derin oyuncu kurucu kayseriden tarihte ilk 3 yemişiz çok iyi oyun kurduk

Bir kere yedirdigi golde ilk hata ona pas veren vizyonsuzda. Defansif olarak birsey gormedim ama bariz sekilde oyun gorusu ve paslari iyi.

Aldigimiz oyuncular iyi, potansiyelli, gelisime acik oyuncular olabilir, eyvallah.

AMA aldigimiz oyuncular kesinlikle ve kesinlikle bu ligin oyunculari DEGIL!

derin oyun kurucu, iyi oyun kuruyor, iyi paslar atiyor, iyi top dagitiyor. Sonuc Hikmetspor 3-0 Galatasaray, peh...

Ihaleyi gustavoya kattiyen yikmiyor, ayrica ben begendim bu arkadasi ama bizim lige uygun degil bir cok transferimiz gibi.

En begendigim ve belki de ligimizde tek is yapacak yeni oyuncu Cicaldau, gerisi muamma... ha zaten basimizda Terim denen sahis kalmaya devam edecekse, hic yorum analiz falan yapmaya gerek yok, "Modern futbol katili, zir cahil" bi hocamiz var

Maçtan önce demiştim; Bu kadar rotasyonlu ve eksik bir kadro ile ilk maçına çıkarmak doğru değil diye.
Tüm takım yerlerdeyken çıkık Assuncao'nun 5 yıldızlık oynamasını beklemek hayalcilik olur.
Tüm bu şartlara rağmen ben çok beğendim.

Oturmuş bir takımda çok iş yapar.

Maçı izlerken "ne yapacak acaba" beklentisiyle izlediğimde beni de tatmin etmemişti ancak pozisyon almalarına bakılırsa bu konuda kusursuz diyebilirim. Hatlar arasının kopmaması için çok önemli bir özellik bu. Arkada boşluk olabileceğini hissettiği anda boş alana atıyor kendisini kademe bilgisi iyi. Kısaca fundemental anlamında kusursuz bir çocuk. Cica da bu konuda iyi bir adam. 2'si sahadayken boş alanlar verme konusunda ciddi aşama kaydedeceğiz belli ki.

Ama fiziki güç, yüksek tempo, sorumluluk alma gibi beklenen özellikler bu maç özelinde kendisinde gözükmüyor.
Bu maçta, Portekiz'deki maçlarını izledikten sonra yaptığımız yorumlardaki gibiydi.

beIN SPORTS ekranlarında konuşan Tugay Kerimoğlu, Assunçao'nun performansını beğendiğini ve 4 milyon euro vererek bonservisinin alınması gerektiğini söyledi.

Üst Alt