#12 Gustavo Assunçao - Sayfa 36 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Ayağı düzgün ve oyun görüşü iyi as kadro ile görmek lazım, Taylan'dan daha iyisini yapabilecek kumaşta olduğunu düşünüyorum.

9/3 top kapma 😬

İlk maçına iç sahada çıkmalıydı
Pas kabiliyeti çok iyi
Bölgesi için önünde ciddi bir 8 le oynamalı
Yabancı sınırı olmasa
——-Gustavo
Çiki————-gedson
Çok iyi olurdu

Top kapma sorunu varmis gibi gorunuyor.Buda beni uzer benim icin en onemli sey 6 numaranin top kapmasi gerekirse yanindakine versin ama oralarda o topu kapip rakibi dengesiz yakalayalim.Seriyi bu yuzden sevmiyordum.Gedsonuda bu yuzden seviyordum adam anlamadan tak diye topu kapiyordu dengesiz yakaliyorduk adamlari .Bu sene bunu biraz biraz Cicaldau yapiyor.

Gustavoda herşeyden azar azar var seri gibi oynayabileceğini hiç dusunmuyorum bence o kadar yetenekli değil ..1 pozisyonda bile ooo dedirtmedi seri kötü de olsa her maç kalitesini 1-2 hareketle gösterirdi..Gustavo karışık bir oyuncu pozisyon bilgisi alt yapı eğitimi muhtemelen çok iyidir ama fiziksel defosunu kapatabilir mi soru işareti şimdilik..Sağlıklı değerlendirmek için Berkan ve cicaldau ile izlemek lazım umarım goztepeye karşı bu 3lü başlar..

Bu herif 6 ama sunu anlayin artik: 6 deyince milletin aklina sert, basan, faul yapan, ikili mucadelerde rakibiyle bogusan Medel tarzi bir oyuncu geliyor cogunuzun akillarina. Halbuki bir cok cesitli profilde 6 numara oyuncu var gunumuz futbolunda. Tabi ki takip edenler icin.

Jorginho da 6 numara, bu saydigim ozellikler onda goruluyor mu? Pek degil, peki neden? Cunku deep lying playmaker yani defans onu oyun kurucu oldugu icin.

Assuncao da bu tarz profilde bir oyuncu, degerlendirmenizi ona gore yapin zaten alindiktan sonra bir cok analizci bunu soylemisti ama hala yanlis yorumlar goruyorum. Sen rakibiyle bogusan sert oynayan oyuncu istiyorsan baska profilde oyuncu bakmalisin. Hoca demek ki o tarz profilde bir oyuncu istemiyor, zaten Seri'yi zamaninda aldiginda belliydi bu da Seri tarzi bir oyuncu diyebiliriz ornek vermek gerekirse.
Neden olmuşunu almıyoruz da pisecek olanı alıyoruz sorun bu?
Terim'in hayali pas oyununda regista çok önemli ise neden buraya seri gibi kendini ispatlamış tecrübeli biri değil de gelişme çağında tıfıl biri alınıyor?
Bekleri kanatları genç alıp 6 numara ve stoperde kaliteli ve tecrübeli tercih etmek gerekmez miydi?

SM-A715F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Oyun görüşü fea değil pasları isabetli, tekte rahat. Geriden oyun kurma problemini doğru bir orta saha üçlüsüyle çözebilir kendisi. Gelgelelim defansif özellikleri 0 bile değil0'ın altında. Fizikten çok zayıf, ikili mücadeleleri berbat, alan savunması da kötü. Yani bu çocuk yemeyecek içmeyecek fizik, savunma ve birebir çalışacak. O zaman bir şeyler olabilir.

MAR-LX1M cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Pasör olarak çok iyi. Ama bizim ligde pek iş yapmaz bu tarz. La Liga ortasıra takımlarında iş yapabilir ancak.

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Neden olmuşunu almıyoruz da pisecek olanı alıyoruz sorun bu?
Terim'in hayali pas oyununda regista çok önemli ise neden buraya seri gibi kendini ispatlamış tecrübeli biri değil de gelişme çağında tıfıl biri alınıyor?
Bekleri kanatları genç alıp 6 numara ve stoperde kaliteli ve tecrübeli tercih etmek gerekmez miydi?

SM-A715F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
Zaten Assuncao'nun son gun gelmesinden ilk tercih olmadigi belliydi. Hoca illa Gedson diyordu halbuki baska alternatif oyuncular pesinden kosulabilirdi ama Gedson inadi yuzunden son gune kadar bir tek onun uzerine planlari kurmuslar gibime geldi. Bende orta saha icin rustunu ispatlamis bir oyuncu istiyordum takima agresiflik ve liderlik katabilecek bir oyuncu ama hoca sanirim orali hic olmadi pek. Yani kisaca bizden farkli dusunuyor o konuda.

Üst Alt