#15 Erick Pulgar - Sayfa 30 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
tek futbolcu değil takım halinde defans ve markajda problemimiz var. melo ve fernando gittiğinden beridir de yerini dolduramadık. Önlibero bulmak ne zor işmiş...

cica berkan pulgar oynamalı bundan sonra

aslinda ilk planda cica gercek yerinde oynatilmaliydi her mac. forvet arkasi. bunu da kendisinin transfer dedikodusu ve akabinde resmi basliginda nacizane bir kac sey karalamistik kendisini izledigimiz maclar ozelinden yola cikarak.

berkan dinamik hibrid tur tipoloji bu oyuncuya dair de yine nacizane gorusumu belirtmis idim kendisi ile ismimiz ciktigi donemlerde. ters ve de tipolojisine uygun olmayan yerde ,yerlerde oynatip risk alindi, bunda genel toplamda istedigimiz alinmadi dersek yanlis olmaz gibi... son macta ozellikle kafasi kesik tavuk gibi on alanda dolasti durdu, yeri geldi kerem'in kosu yolunu kapadi, yeri geldi geriye gelmesi gereken yerde onden dm'in cansipare tek basina savasmasini izledi( *pulgara acidim ozellikle ilk yarida) .

4-1-4-1 duzeni ile ilk yariya ciktik. burda 4lunun onunde pulgar ilk yarinin one cikan en pozitif oyuncusu idi bir onemli hatasi disinda(ustte arkadaslar bu hatayi belirtmisler zaten)... ne berkan,ne taylan vs kendisine yeterince yardim etmedi.

berkan onde yetmezmis gibi, taylan'a da anlam verememistim ilk yarida. < > devamli one gitmek istemesi ,ortayi tek basina pulgar'a birakmalari affedilir degildi,.. ki, sayet bitirici bir rakip takim olsaydi ele gecen tek tuk kontralari dogru degerlendirseydi, farkli seyler konusulurdu.....

basa donersek dedigin yoruma,

her biri farkli tipolojide orta sahalar... dolayisiyla uygun taktiksel kurulum ve dizilis en onemli kistas.
misal 4-1-4-1 le ciktigimiz ilk yarida pulgar daha pozitifken ,berkan onde bir o kadar negatif idi.benim adima....
cica nin olmayisi da on alanda tum yuku kerem'in uzerien yikmisti. ilk yarida buldugumuz firsatlarin hepsi nerdeyse kerem'in distan sutlari ile geldi.

babel garip sekilde sag cizgiye demir atip omar'in cikislarina da bir anlamda sekte vurmasi da tuzu biberi olmustu ilk yari ozelinde.

2.yari bam baska bir taktik ve kurulum vardi buna bagli.

son olarak,
hibrid oyunculari sahada konumlamak zor bi denklemdir genelde. bizde bu minvalde berkan mevcut benim gozlemimde... bir cok parametre var futbolda ,ozellikle on alanda oynuyorsan *oyun vizyonun asiri didaktik ve pragmatik olmali bence... yeterli yetersizliginden bagimsiz *cica, kimi taraftarlarimiz tarafindan olumlu gorunmese de,
*bu yonden(*vizyon ,pragmatik vs) olumlu buldugum oyuncu bu denklemde.

pulgar konusuna ilisik son mac cercevesini de katarak:

pulgar onceki takiminda ve sili milli takimindan tackle, yere kaymali vb sekilde top kapmasi ile on cikardi, bunlardan basarisiz olanlarda da faul dolayisiyla kart gormesi olasiydi... bu macta ortayi iyi idare etti tek dm olarak 4141 de, hatta yarida en net pozisyonumuzun pasini da geriden derinlemesine babel'e atan ayakta kendisi idi. halbuki bunu bir onundeki taylan veya daha onundeki berkan dan bekleniyorken, dm'in bu denli akil dolu asist pasi yapmasini gormezden gelmek haksizlik olur kimi taraftarlarimiz tarafindan....

bu macta dikkatimi ceken, pva nin kornerlerden bazilarini pulgar'a birakmasi oldu. bir tanesinde nellson'un saglam bi kafa vurusu oldu. pulgar duran toplari zaten iyi olan bir oyuncu, bunu ilk mesajda belirtmistim nacizane.

bizle uyumu, kimya vs bunlar onemli nuanslar genel toplamda. misal melo da fiore de bir donem oynamisti pulhgar gibi,
melo o ligde nasildi, geldi bizde nasil oldu. bunlari da goz onune almak gerekir.

ne erken keskin kesip atmak olsun ne yeni melo'muzu bulduk gibi net karar verilsin. kanimca , duzenli olarak ust uste bir kac mac oynamamis , yari da gelmis, kimseyi tanimayan,hocalar dahil, rakipler dahil bir oyuncudan sapkadan tek macta herseyi cikarmasini beklemek fazla iyimserlik ve de haksizlik idi oyuncuya yonelik.

bir kac mac ust uste oynama sansi verilmeliydi kanimca daha saglikli genel bir gorus olmasi adina taraftarlar nezninde.

nacizane olarak , oyuncuyu bildigimden,potansiyelini bildigimden, sahsen tutar ,tutmaz gibi gibi bold ve net bir yorum getiremiyorum bizle ciktigi. sayili sureler goz onune alindiginda.

her ne kadar kiralik olsa da, sirf net bir kani olmasi adina taraftarlar vs nezninde, kalan haftalarda da 11 cikmasini sahsen isterdim, karar mercii ben olsaydim.

feg,babel gibi ici gecmis oyunculari oynatmak ise asil alt yapiya verilen mesajsal sektedir , geleceg dair...
simdi babel iki calim atar, ama kalsin ,feg den daha fazla cabaladi son macta, gibi gibi bakista olan renkdaslarima da kesinlikle katilmadigimi belirtmek isterim.

isterse kalan maclarin tamaminda gol atsinlar ne babel ne feg -bizle miladi dolmus isimler olarak bir anlami yok hukmunde - kalan haftalarda genclerden bir iki kisiyi oynatalim yeterli yetersizden bagimsiz daha saglikli...< > sirf kulup mottosuna bagli verilmek istenen mesaj genc oyuncularimiza hissettirilmsi adina istiyorum bu karari...

Üst Alt