17/18 G Grubu M:1 | Porto 1-3 Beşiktaş | MS | 13 Eylül | Tivibu Spor 2 - Sayfa 33 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

17/18 G Grubu M:1 | Porto 1-3 Beşiktaş | MS | 13 Eylül | Tivibu Spor 2

yazmayim etmeyim diyorum da , aynen senin dedigin gibi ..

bosu bosuna bok atmanin alemi yok ... sayalim

-bjk kolay grup cekti , tamam cok flas bir takim yok , ama porto-monaco kek takimlar mi allahini seversen , o zaman biz braga cluj cektigimizde ne denmeli ?

-sampiyonlar liginde son 15 macta mi ne 1 galibiyet var , yanlis bilmiyorsam juventus maci 2013 kasim gibiydi , 2017 deyiz , o sure zarfinda benfica galibiyeti var yalnizca ,daha iki macta ostersunds u yenemiyorsun ,adamlarin porto deplasmanini kucumsuyorsun

-porto kotuymus , mactan once de herkes yazsaydi ya porto rezil rusva diye , hallac gibi atar yazanlar , 4 ler 5 ler yazanlar ... adamlar gecen sezon tum grupta 3 gol yemisler (tv de duydum) , bjk daha ilk macta kendi evinde 3 tane atti adamlara , kucultun onu da

-son kategoriden hatirladigim astanayi cekmistik , adamlar leipzig cektiler , bu hic konusulmaz , sen kazak takimi cektin , zar zor onu gecip avrupa ligine kaldin , adamlar bayern sonrasi su an almanyanin 2 inci takimi denebilecek takimi cektiler henuz puani yerlerde oldugu icin

fb liler de benzer seyler konusuyor , biraz daha igneyi kendilerine batiranlar olsa da , onlar hele 10 senedir CL muzigi caldiramamislar konusuyorlar

Insanda biraz kendi durumuna bakip da utanma olur , senin 2 senedir avrupada esamen okunmuyor , elin basaksehiri sevillaya direk olmasa CL yi gostermeyecek , o seviyeye gelmis ,brugge vs gelince supuruyor

Sen bugun ostersunds a elenirken , "ah o porto bize gelseydi" diyorsan kendine guldurursun

sonra da bu tesbitler boyle ortadan kesip objektif yapilinca tonla alinti , hakarete varan soylemler , yaftalamalar
Dün aksam ki elestirimi tekrar ediyorum, objektif degilsin bu bir kenara ama hadi bunu sahsi fikrim olarak kabul edelim ve sen kendin objektif oldugunu iddia ediyorsun bunu bir an kabul edelim, bunu yanlis bir yerde yapiyorsun. Twitterda, Facebookta yada herkesin ortak kullandigi bir platformda yapsan kimse bisey demez. Burasi Besiktasin rakiplerinden birinin forumu, burada objektif oldugunda anlayis bekleyemezsin. Tam aksine, bu gercegi kabul edip senin burada yazdigin mesajlara dikkat etmen gerekir ve hayir taraf olan bir forumda istedigini yazmakta özgür degilsin. Ayrica hayir, istemiyorsam bloke etme veya okumama hakkina sahip olmamda cözüm degil, tarafli bir forumda yaziyorsan ilk önce sen dikkat etmelisin. Herhalde misafirlige gittigin evdede densizlik etmiyorsundur diye düsünüyorum. Bunu uyarilara ragmen, ne yazik ki bir cok kez hakaret ile dile getirilse bile, devam ettirirsen bunun adi provokasyondur. Bu yüzden sen aslinda kurallara uymuyorsun, taraf olan, taraf oldugunu bildigin bir forumda obektif mesajlardan dahada ileri giderek Forumun huzurunu bozuyorsun. Mesela Objektif olmadigini gösteren en baba örnek yapmis oldugun maddi gelir mesaji, cünkü tam tersini bizim hakkimizda yaziyorsun.

Gelelim kolay kuraya, gruptaki takimlara baktigin zaman iyi takimlar ama sampiyonlar liginin geneline baktigin zaman galiba en dandik grup, veya gruplardan biri.
Bir tane top10 sinifindan takim yok, onu gectim top20 sinifina belki monaco girer.
Buna ragmen dün aksamdan beri besiktasi göklere cikariyorsun, aralara ikide bir bizim cektigimiz gruplari katiyorsun ama o gruplarda bile kafa takimlarin eksik olmadigini hic dikkate almiyorsun. Sinan, kusura bakma ama bunlari yaptiktan sonra objektifim demek biraz komik oluyor.
Dün aksam besiktas kazandi evet, deplasman galibiyeti cok cok degerlidir, nasil kazanilmis olursa olsun.
Ama besiktas dün aksam aslinda kazanma adina pek öyle ahim sahim bisey yapmadi.
Kalecinin iki vahim hatasi olmasi bu mac en fazla berabere biterdi, düsün yani besiktas o derece bisey yapmadi.
Eger Porto, yetenekli oyuncu sayilarinin kisitli olmasini gectim, dün aksam sadece ve sadece biraz daha sakin oynasaydi bu skor cok farkli olurdu.
Bak buna ragmen, Porto kötü oynamasina ragmen, yetenekli oyuncu sayisi iki, bilemedin üc olmasina ragmen, sadece birazcik sakin olsalardi skor cok ama cok farkli olurdu.
Bu duruma ragmen bile Portonun iki tane yüzde yüzlük gol pozisyonu var, sakin olamadiklari ve son paslarda mahvettikleri bir sürü pozisyonda cabasi.
Besiktas ilk yarinin son 10-15 dakikasi ve ikinci yarinin son on dakikasi disinda pek kendi sahasinda dahi cikamadi.
Bu dilimlerde bile rakip geride olmasinin etkisi ile cok bastirdi ve bir yerden sonra pili bitti.
Dün aksam maci besiktas kazanmadi, dün aksam maci besiktasin sansi, portonun kötü ve telasli oyunu kazandi.

Son düzenleme:
biz avrupada bir mac kazandıgımızda 2 gün böyle konusmuyoruz be,bu nasıl bir ezikliktir

baska acıklaması yok bunun acık ve net eziklik psikolojisi bu tinercilerinki

Forza'dan akın etmişler buraya

Öyle yorumlar yapalım ki totolarınız kalksın istiyosunuz

Kardeşim bak kazandın filan güzel şeyler bunlar sizin açınızdan ama çok büyük başarı gibi konuşup durdukca ciddiye alınmayacaksınız.

2 senedir lokum gibi kura çekiyosunuz geçen sene o gruptan çıkamadınız bu sene ne olur bilinmez. Tarihiniz de şl'ye katılma sayınız belli gruptan çıkamamışsınız hiç birinde. Uefa avrupa liginde en büyük başarınız çeyrek final.

Bide kalkmışlar öfk diye dalga geçiyolar sizin bu sevinçlerinizi yıllar önce yaşadık hemde babalarını yaşadık.

Artık bişeyler başarında sizin ciddi başarınızı konuşalım biz bu formayla porto'yu yendik filan diyince tiner etkisi oluyo.

Önceki 2 sene kabulüm de bu senede de adamlara laf atmak saçma.Ne yapsınlar kazandılar iyi gidiyorlar diye oturup ağlasınlar mı?Biz Porto'yu deplasmanda 3 golle yensek biz de aynısını yapardık.Ne kadar kötü olursa olsun Porto Porto'dur.

İnanılmaz bi şekilde Galatasaray'dan nefret ediyolar. Hani uçağı düşsün inşallah diyecek kadar.

Bu olayın perde arkası şampiyonluğu bize kaybetmeleri ve ikinciliğe mahkum olmaları. Ve kendilerine inandırılan ankaragücü maçı ve şerefli ikincilikler lafları.

O sezon kendileri ankaragücüne 6 gol attıklarını konuşmazlar mesela.

Bursa bunlara nasıl kin besliyosa küme düştüğü için bunlarda aynı kini bize besliyo. İkisinin ortak yanı bjk'liler bursa'yı kaale almıyo Galatasaray'da şerefli ikincilik diye çırpınan bjklileri kaale almıyo. Ancak nefret ettikleri ile kalıyolar

genel anlamda turk seyirci profilinden hazetmem ama bjk liler devekusu misalidir .. mesela GS li taraftar profili istirak etme - basari korelasyonuna benzetilebilir , takimina gonulden sirt cevirmez ama daha musteri profillidir , biraz daha zekidir , parayi verir karsiligini bekler , karsiligi olmayacaksa oyle destek tam bilmem ne oyununa gelmez , madem musteriyim iyi mal isterim der

fenerliler takimina asiri baglidir , her kosulda klup aidiyeti on plandadir ama gozlerine perde cekilmistir , en iyi , en dogru , en temiz kendilerini sandikca aslinda en camura batmisin kendileri oldugunu bilmez anlamazlar , at gozlukleri ile bakarlar

bjk lileri ise kara bataga benzetmisimdir hep ... gorulmezler, dipte takilirlar , sanat sosyal proje vs derler, zorlarsan bjk liyiz derler ... ama ne zaman bir basari , ki o basari sampiyonluk degil bir mac bile olabilir , hemen gunes goren kara batak misali su yuzeyine cikarlar

Tipik yorumları..

Bu kansızlar için içimden bir gram iyi yorum yapasım gelmiyo.

66a1ba255a1b8c5fca727fc4cae56182.jpg

bca65f7c4e2ea959fb6e97d8b4120847.jpg

TapaTalK

keske bu tinercinin babasi o gece onu istemeseydi..

Önceki 2 sene kabulüm de bu senede de adamlara laf atmak saçma.Ne yapsınlar kazandılar iyi gidiyorlar diye oturup ağlasınlar mı?Biz Porto'yu deplasmanda 3 golle yensek biz de aynısını yapardık.Ne kadar kötü olursa olsun Porto Porto'dur.
Biz Benficayi en iyi dönemlerinden birinde deplasmanda yendik, ben böyle yorumlar hatirlamiyorum.
Olamaz zaten, Benficayi deplasmanda yenmek iyidir ama Real Madride sahayi dar etmek kadar da önemli degildir.
Yada Liverpoola kendi sahalarinda korkulu anlar yasatmak gibi, yada yine daha bir kac sene önce Manchester Uniteda kendi sahalarinda zor anlar yasatmak ayri biseydir.

Adamların grubu kötü grup değil ki

Porto kendi liginde 1. sırada

Monaco geçen sezon şampiyon ve CL yarı final oynamış bir kulüp

Leipzig de geçen sezon Bvbin önünde bitirip 2.ci olmuş

Boş yere kötülemeyelim

Boş yere kötülemeyelim
Sampiyonlar liginde kötü grup olmaz, o lige katilan her takim bunun bilincinde.
Ancak, Besiktas gibi bir takim icin, aynisi bizim icinde gecerli simdi egri oturalim dogru konusalim, cok sansli bir grup.
Kagit üstünde iyi takimlar olsa bile bu grupta biseyler basarabilirsin ama misal bayern psg grubuna düssen sampiyonlar ligi daha baslamadan grup asamasinda bitti diyebilirsin.

Biz Benficayi en iyi dönemlerinden birinde deplasmanda yendik, ben böyle yorumlar hatirlamiyorum.
Olamaz zaten, Benficayi deplasmanda yenmek iyidir ama Real Madride sahayi dar etmek kadar da önemli degildir.
Yada Liverpoola kendi sahalarinda korkulu anlar yasatmak gibi, yada yine daha bir kac sene önce Manchester Uniteda kendi sahalarinda zor anlar yasatmak ayri biseydir.

En iyi değil aksine Porto'nun arkasında kaldıkları bir dönemdi.Şu an Porto da Benfica'nın arkasında orası öyle ama şu saatten sonra adamlarla dalga geçmek saçma.Kendimize bakmalıyız artık.Bu sene şampiyon olup istediğimiz kadar dalga geçelim tamam ama önce şampiyonluğu almak lazım.

En iyi değil aksine Porto'nun arkasında kaldıkları bir dönemdi.Şu an Porto da Benfica'nın arkasında orası öyle ama şu saatten sonra adamlarla dalga geçmek saçma.Kendimize bakmalıyız artık.Bu sene şampiyon olup istediğimiz kadar dalga geçelim tamam ama önce şampiyonluğu almak lazım.
Ligde öyle olabilir, ligde o dönemler devamli öndeydi ama Avrupada hatirladigim kadari ile cok iyi bir dönemdeydiler.
Ben adamlar ile dalga gecildigini düsünmüyorum, aksine adamlar kendilerini komik duruma düsürüyorlar.
Avrupada hatirladigim bir Barcelona galibiyetleri var dise dokunur, buna ragmen su anda yasadiklari basarilarin misli ile fazlasini yasamis bir kulübe karsi su yorumlari yapmak gülünc.

Son düzenleme:

Boş yere kötülemeyelim

Portekiz ligi dususte, dun Porto'yu gorduk

Leipzig deneyimsiz, bu sene gecen seneki seviyeyi de yakalayamadilar

Monaco desen takimin yarisi gitti

Evet bence de Porto cop degil ve deplasman galibiyeti sahanedir, ama bjkyi ovecegiz diye bu kuranin inanilmaz balli oldugunu reddedemeyiz

Deplasmanda kazanılan 3 puan ve iyi bir başlangıç yapmak Beşiktaş için avantaj, tebrik ediyorum. Türk takımlarının Avrupa'da başarılı olmasını her daim isterim. Beşiktaş'lı aklı selim arkadaşlarım çok ve Galatasaray'ı Avrupa maçlarında her zaman destekliyorlar. Diğer eyyamcı grup ilgi alanıma pek girmiyor. Ego tatmin etmekten başka bir şeye yaramaz söylenenler. Bu hem bizim için, hem Beşiktaş için hem de diğer tüm Türk takımları için geçerli. Her taraftar grubu içerisinde karşı tarafı ezik görme, aşağılama, her daim başarısızlığını isteme içgüdüsü olanlar var. Bizim ligimiz için olan rekabet ayrı, Avrupa ayrıdır.

Portekiz ligi dususte, dun Porto'yu gorduk

Leipzig deneyimsiz, bu sene gecen seneki seviyeyi de yakalayamadilar

Monaco desen takimin yarisi gitti

Evet bence de Porto cop degil ve deplasman galibiyeti sahanedir, ama bjkyi ovecegiz diye bu kuranin inanilmaz balli oldugunu reddedemeyiz

CL'de 3 tane portekiz takimi var, o kadar büyük düsüs yasadiklarini düsünmüyorum.

En güçlü grup degil ama en zayif grup da degil. Mesela grup A ve E bu gruptan daha kötü.

ve avrupa'da elde ettiği başarıdan dolayı bu kadar portekiz takimla oynayabiliyorlar

bizde sadece 1 tane clde oynayan takim var

sebebini arastir bakalim
Sebebini biliyorum, zaten yazdığım sebep buydu, bir eleştiri değildi sadece bilgiydi. Tek bilmediğim mesela Milli Takımın elde ettiği başarılar, en azından Uefanın düzenlediği Turnuvalarda, bunlarda sayılıyor mu? A ve E grubunun daha kötü olduğunu düşünmüyorum.

MHA-L29 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Son düzenleme:
Üst Alt