17/18 H:15 | Kayserispor 1-1 Beşiktaş | MS | 10 Aralık - Sayfa 43 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

17/18 H:15 | Kayserispor 1-1 Beşiktaş | MS | 10 Aralık

Şunlar Vida'yı kapmasaydı varya, gelecek sezon kendilerini ilk üçe bile atamayabilirlerdi. Acayip yaşlı bir kadroları var. Oyuncularında doymuşluk hissi tavan yapmış. Bunu ne zamandır dile getiriyorum. Seneye Talisca da yok. Kadrolarında 30 yaş altı Tolgay, Oğuzhan, Caner ve Cenk dışında başka oyuncu yok. Şenol da bence bu sezon şampiyon olmazsa istifa eder milli takıma gider. Gelecek sezon bu vakitlerde Pepe 35.5, Adriano 34, Gökhan 33, Tosic 34, Babel 31, Quaresma 35, Atiba 35.5, Negredo 33, Medel 31 oluyor. Bu kadronun çoğunun değişmesi lazım. Böyle bir operasyon yapsalar bile başarılı olabileceklerini sanmıyorum.
vidanın da ne çıkacagı belli değil.boyko boyko dediler bokoko çıktı.fabri geçen sezon avrupada sıctı lyon maçında.arada yine muslera ilan edilyo ama yaapcak bişey yok.tiner...

DQtLSPlWkAAwWiE.jpg
Güray vural mac sonu hatira olarak topu eve götürmek istemis herhal

SM-G950F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Şu pozisyona net penaltı diyebilmek için sadece Umutun vurduğu anın fotoğrafını görmek yetiyor heralde. Gördüğüm en saçma penaltılardan biri. Umut’un açıklaması ise tamamen rezillik. Ben mi göremiyorum yoksa fazla mı yazılı kurala endeksleniyor? Pozisyona bakıldığında Umut gelen topa vurmak için hareketleniyor ve cenki görmüyor bile adam bildiğin tam topa vururken Cenk ayağını sokuyor araya. Buna penaltı verilecekse kalecileri kollayıp tam degaj yaparken ayağını sokup penaltı aldırsın adamlar mis gibi tertemiz. Çok saçmaydı

Kaleci faktörü anadolu da çok büyük önem arz ediyor bugün de maçı aldıran önemli faktörlerden biri oldu

Maç anı bu yorumun aklıma geldi hocam tebrik ediyorum ben ofansif oyuncu hayranı biri olarak hayatta lungu seçmezdim ama iyi oynadı gerçekten , aynı şekilde sivas başak maçındada tolgahan ilk defa lig maçına çıkmış olmasına rağmen harika oynadı ve maçı aldırdı.

Maç anı bu yorumun aklıma geldi hocam tebrik ediyorum ben ofansif oyuncu hayranı biri olarak hayatta lungu seçmezdim ama iyi oynadı gerçekten , aynı şekilde sivas başak maçındada tolgahan ilk defa lig maçına çıkmış olmasına rağmen harika oynadı ve maçı aldırdı.

Teşekkür ederim, bir de bugün Tolgahan çok iyiydi özellikle yan topların çoğunu topladı ama anadolu takımları büyük takımlardan puan çalıyorsa kalecileri çok büyük rol oynuyor mesela akhisar kalecisi bize karşı çok üst düzey oynamadı ama beşiktaş maçında penaltı, 6 pas üzerinden sert kafa vuruşu gibi inanılmaz pozisyonlar çıkardı. Kapanan takımların en büyük ilacı kalecidir eğer kaleci kötü veya formsuz olursa 1 gol yedikten sonra takım dağılıyor. Bu hafta Kasımpaşa kalecisi ilk gelen şutta gol yedi ardından maç Trabzon'un etkisi altında geçti eğer o topu tutsa yüksek ihtimal paşa trabzon'u yenebilirdi :D

Teşekkür ederim, bir de bugün Tolgahan çok iyiydi özellikle yan topların çoğunu topladı ama anadolu takımları büyük takımlardan puan çalıyorsa kalecileri çok büyük rol oynuyor mesela akhisar kalecisi bize karşı çok üst düzey oynamadı ama beşiktaş maçında penaltı, 6 pas üzerinden sert kafa vuruşu gibi inanılmaz pozisyonlar çıkardı. Kapanan takımların en büyük ilacı kalecidir eğer kaleci kötü veya formsuz olursa 1 gol yedikten sonra takım dağılıyor. Bu hafta Kasımpaşa kalecisi ilk gelen şutta gol yedi ardından maç Trabzon'un etkisi altında geçti eğer o topu tutsa yüksek ihtimal paşa trabzon'u yenebilirdi :D

Bide şu faktör var bjk kapanan takımlara karşı aşırı zorlanıyor pozisyon üretemiyor sağdan soldan orta o kadar biz öyle değiliz ondan dolayı anadolu takımları aşırı zorlanıyor bize karşı özellikle arenada , bizde gomis çıkıyor tek başına pozisyona giriyor garry , feguli , fernando , ndiaye , belhanda çok değişik tipte oyunculara sahibiz ne yapıcakları belli değil rakipler kapansa bile açabiliyoruz bu sayede , bjk mesela orta sahaya tolga , oğuzhan ve atibayı koyuyor ofansif etkinlik 0 a düşüyor babel ve q7 ne yapsa o anadolu takımlarıda bayram ediyor kalecide iyi oynarsa dediğin gibi puan geliyor.

Şu pozisyona net penaltı diyebilmek için sadece Umutun vurduğu anın fotoğrafını görmek yetiyor heralde. Gördüğüm en saçma penaltılardan biri. Umut’un açıklaması ise tamamen rezillik. Ben mi göremiyorum yoksa fazla mı yazılı kurala endeksleniyor? Pozisyona bakıldığında Umut gelen topa vurmak için hareketleniyor ve cenki görmüyor bile adam bildiğin tam topa vururken Cenk ayağını sokuyor araya. Buna penaltı verilecekse kalecileri kollayıp tam degaj yaparken ayağını sokup penaltı aldırsın adamlar mis gibi tertemiz. Çok saçmaydı
cok dogru söyledin,penaltı falan yok

Bide şu faktör var bjk kapanan takımlara karşı aşırı zorlanıyor pozisyon üretemiyor sağdan soldan orta o kadar biz öyle değiliz ondan dolayı anadolu takımları aşırı zorlanıyor bize karşı özellikle arenada , bizde gomis çıkıyor tek başına pozisyona giriyor garry , feguli , fernando , ndiaye , belhanda çok değişik tipte oyunculara sahibiz ne yapıcakları belli değil rakipler kapansa bile açabiliyoruz bu sayede , bjk mesela orta sahaya tolga , oğuzhan ve atibayı koyuyor ofansif etkinlik 0 a düşüyor babel ve q7 ne yapsa o anadolu takımlarıda bayram ediyor kalecide iyi oynarsa dediğin gibi puan geliyor.

Beşiktaş'ın net özeti:
2015-16 sezonu Sosa + Gomez(Sosa ve Gomez arkadaki adamların performansını da çok arttırıyordu)
2016-17 sezonu Abubakar(Tek başına kapanan defansları açabiliyordu)
Bu adamlar gittikten sonra beşiktaşın bu durumu zaten sezon başında belliydi mesela herkes Belhanda'ya yükleniyor da Belhanda şu an Oğuzhan ve Tolgay'dan çok daha verimli oynuyor. Beşiktaş'ın en büyük hatası da come to beşiktaş sloganıyla gaza gelip kariyerli oyuncular alınca şampiyonluk geleceğini sandılar ama işte o işler öyle olmadığını görüyoruz. Bu sene bizim transfer sezonu(Lato hariç) > Türkiye'de gelmiş geçmiş en iyi transfer politikasıdır.

Bize gelirsek Ndiaye, Belhanda, Fernando, Feghouli, Garry gibi 1'e 1'de rakibi çok rahat geçebilen oyunculara sahip olmamız ve hücum opsiyonlarımız sadece kanattan gelerek orta açmak değil 4-5 farklı opsiyonumuz var rakipler kapansa bile dayanamazlar. Daha biz birbiriyle çok iyi anlaşan bir takım değiliz daha yeni oluşmuş bir takımın temellerini izliyoruz o yüzden sabırlı olmalıyız bu adamlar her geçen hafta birbirine alıştıkça çok daha performans artışları görebiliriz. Devre arası en kilit parça asamoah olacak eğer ki sol öne de iyi bir adam alırsak büyük, küçük takım demeden yenip özlediğimiz şampiyonluğa kavuşuruz. Geçenlerde yabancı kuralıyla ilgili bir şey demiştim; büyük takımlar 10 kat güçleniyorlarken anadolu takımları 100 kat güçlendiler çünkü yabancı serbestliği büyüklere yaramaz anadolu takımlarına yarar fakat bu rekabet avrupa da ve lig düzeyince güzel rekabet sağlıyor. Belki uzun zaman sonra şampiyonluk puan barajının 70 lerde kalacağını düşünüyorum. Devre arası ama mutlak iyi bir sol bek lazım büyük maçlardaki kaybın bir kısmı Tudor'a bir kısmı sol bek plansızlığına yazılır :D

karabükün kalecisi kim,fener macında gökhan değirmenci gibi çıkabilir mi erciyes maçı hani...

karabükün kalecisi kim,fener macında gökhan değirmenci gibi çıkabilir mi erciyes maçı hani...

Rybka oleksandr oynuyor, bir de karabükspor'un bazı konularda şanssız olduğunu düşünüyorum adamlar göztepe maçında rakibin pestilini çıkardı ama göztepe bir geldi tam geldi golü attı ve şansıyla golü yemedi. Ondan önceki bir kaç maçını da seyrettim özellikle büyük şanssızlıkları var yoksa karabük şu an net +10 puan üzerine koyabilirdi.

Rybka oleksandr oynuyor, bir de karabükspor'un bazı konularda şanssız olduğunu düşünüyorum adamlar göztepe maçında rakibin pestilini çıkardı ama göztepe bir geldi tam geldi golü attı ve şansıyla golü yemedi. Ondan önceki bir kaç maçını da seyrettim özellikle büyük şanssızlıkları var yoksa karabük şu an net +10 puan üzerine koyabilirdi.
tahmin ettiğim gibi,fena takım değiller normalde.+poko var.fener maçında puan almaları sürpriz olmaz.

tahmin ettiğim gibi,fena takım değiller normalde.+poko var.fener maçında puan almaları sürpriz olmaz.

Fener'e karşı puan almanın yolu basit Aykut son zamanlarda Giuliano'nun 10 numara değil de 9.5 numara olduğunu fark etti ve gizli forvet gibi oynatmaya başladı zaten o yüzden verim almaya başladı bu adama pas bağlantısı sağlayan iki oyuncu var Dirar ve Atıf zaten fener de mehmet topal ve souza'nın topu aktarabileceği isimler Dirar ve Atıf kalıyor bu adamlar dikine gidebilecek düzeyde oyuncular değiller çünkü 2 oyuncu da box to box değiller. Bir şekilde Dirar ve Atıf bağlantısı koparılması lazım bir de şener ve ismail arkadan çok bindiriyorlar bunlara önlem olarak onların çıkmaması için arkalarına torje ve tanase gibi hızlı adamları kaydırmak lazım eğer ki kapılan toplardan sonra şenerin ve ismail'in arkadaki boşlukları kullanılırsa puan alır :D

Beyler bu da penaltı değilse yani:) Pozisyon tamamen Umut'un klasik beyin erroru. Topa vurmak için 100 saniye beklemiş o arada Cenk'te ayağını sokuyor. Kasıt yok ama net penaltı adam senden önce davranmış. Kaleci mi la bu top hakimiyet alanı ne öyle bişey duymadım.

Üst Alt