#19 Mehmet Batdal - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

#19 Mehmet Batdal

Cevap: #11 Mehmet Batdal

Hazır formdayken, daha taraftardan küfür yememişken gönderilmeli.

Niye gönderilecekmis? Adam daha yeni alindi. Al sat, hisse senedimi bu?

Taraftar niye küfür edecekmis? Bizde böyle millet olduktan sonra, basari zor. önyargilar, herseyi maf ediyor. Ya bi oynasin adam! Hazirlik maclari sayma, iyi oyasada sayma kötü oynasada... Bekleyelim, görelim. Iyimidir degilmidir. 2-3 maclik performansla olacak isler degil bunlar!

Niye gönderilecekmis? Adam daha yeni alindi. Al sat, hisse senedimi bu?

Taraftar niye küfür edecekmis? Bizde böyle millet olduktan sonra, basari zor. önyargilar, herseyi maf ediyor. Ya bi oynasin adam! Hazirlik maclari sayma, iyi oyasada sayma kötü oynasada... Bekleyelim, görelim. Iyimidir degilmidir. 2-3 maclik performansla olacak isler degil bunlar!

Kardeş kinaye yapıyorum. Bizde birgün kral olan adam, ertesi gün "futbolcu değil" oluyor. Niye gitsin isteyeyim, kalsın, oynasın eleman.

Ama Elano gibi bir adamın bile sadece BİR sezon içinde taraftarın gözündeki değerinin 100'den 0'a indiğini gördüğüm için pek ümidim yok benim.

Bizdeki futbolcular her maç mükemmel, kusursuz, hatasız oynamalı ki taraftar sevsin adamı, yoksa işi zor.

Kardeş kinaye yapıyorum. Bizde birgün kral olan adam, ertesi gün "futbolcu değil" oluyor. Niye gitsin isteyeyim, kalsın, oynasın eleman.

Ama Elano gibi bir adamın bile sadece BİR sezon içinde taraftarın gözündeki değerinin 100'den 0'a indiğini gördüğüm için pek ümidim yok benim.

Bizdeki futbolcular her maç mükemmel, kusursuz, hatasız oynamalı ki taraftar sevsin adamı, yoksa işi zor.

Dogru, sadece koca bir sezon icinde tek olumlu hareketi ayaga iyi uzun toplar atmak disinda bir ozelligi olmayan 8.5 milyonluk bir adamin degeri indi. Ne yazik degil mi? Sadece bir dedigin sezon da kaybettiklerinin farkinda olsaydin eminim burada baska seyler savunurdun. Malesef bu isim tutkusu bazilariniza maskeyi giydirmis. Ayhan gibi yakin markaj altinda altini islatan oyunculari arar oldu takim.

Dogru, sadece koca bir sezon icinde tek olumlu hareketi ayaga iyi uzun toplar atmak disinda bir ozelligi olmayan 8.5 milyonluk bir adamin degeri indi. Ne yazik degil mi? Sadece bir dedigin sezon da kaybettiklerinin farkinda olsaydin eminim burada baska seyler savunurdun. Malesef bu isim tutkusu bazilariniza maskeyi giydirmis. Ayhan gibi yakin markaj altinda altini islatan oyunculari arar oldu takim.

Sabırın "S"si yok taraftarda, benim dediğim bu.

Çok varlıklı bir kulüp olsak anlayacağım, "Elano'yu bir sezon denedik, olmadı gibi, haydi gönderip yerine Xabi Alonso'yu alalım!" gibi cümleler kurulabilirdi belki. Fakat şu an ki durumda 1 sezonda futbolcu silmek anlamsız.

Tek olumlu özelliği uzun pas atmak olsaydı, Rijkaard adamı oynatmazdı.

Sabırın "S"si yok taraftarda, benim dediğim bu.

Çok varlıklı bir kulüp olsak anlayacağım, "Elano'yu bir sezon denedik, olmadı gibi, haydi gönderip yerine Xabi Alonso'yu alalım!" gibi cümleler kurulabilirdi belki. Fakat şu an ki durumda 1 sezonda futbolcu silmek anlamsız.

Tek olumlu özelliği uzun pas atmak olsaydı, Rijkaard adamı oynatmazdı.

Daha evvelde yazdim, yerine Emre Colak var. En kotu Arda'yi orta alana cekip yerine biri monte edilir. Elano yerine bir transfer olmazsa olmaz degil. Eksik olan yer belli, Emana-Kallstrom tipi oyunun iki yonunu oynayan bir oyuncu. Elano vasat degil, cok kotu bir futbolcu. Cihan Haspolatli kadar kabiliyeti anca vardir, ki Cihan orta alanda oynarken en azindan mucadele ediyodu.

Beklentileri yüksek tutup oyuncuyu baskı altına sokmamak gerek. Batdal yılda 5+ gol 5+ asistle oynasa ilk sezonu için üzerine düşeni fazlasıyla yapmış olur.

Beklentileri yüksek tutup oyuncuyu baskı altına sokmamak gerek. Batdal yılda 5+ gol 5+ asistle oynasa ilk sezonu için üzerine düşeni fazlasıyla yapmış olur.

34 maç oynarsa en az 15+ gol atabilecek kapasitede bir futbolcu ilk sezonunda,sadece TSL'de :)

Ama rotasyonda oynayacağı için kendisinden avrupa+türkiye'de toplam 10 gol bekliyorum bu sene.

Gelelim Mehmet Batdal'a...

Mehmet Batdal'ı ben Hasan Kabze'ye çok benzetiyorum.İkisi de alt liglerden geldi ikisi de forvet ve ikisinden de fazla beklenti yok..

Ancak Hasan Kabze'nin yaptıkları ortada.Ayrıca Mehmet Batdal Hasan Kabze'den daha güçlü ve uzun bir oyuncu.Bu sene Bank Asya liginde Bucaspor'u resmen tek başına Turkcell Super Lig'e çıkarmıştır.Neyse özelliklerinden bahsedelim Mehmet'in,daha önce söylediğim gibi güçlü,uzun ve rakip defansı rahatsız eden bir oyuncu ayrıca tekniği gayet iyi bir forvet için.Özellikle ceza sahası dışından bu sene Galatasaray formasıyla sürpriz gollerini görebiliriz kendisinin zira kendisi ceza sahası dışından çerçeveyi sert şutlarla çok iyi yokluyor.Hava toplarını söylememe gerek yok sanırım.Hakan Şükür tarzı arkadaşlarına da pozisyon yaratabilen,servis yapabilen bir oyuncu.

Bu arada Mehmet Batdal'da Musa gibi futbola stoper olarak başlamış ve altyapıda stoper olarak oynamış ve eğitim almıştır.Kendisi Zlatan İbrahimovic hayranıdır ve ona benzetilmek çok hoşuna gider.

İlginç bir anısı vardır ayrıca ümit milli takımla bir maç öncesi seremonide o hafta şehit düşen askerleri istiklal marşı sırasında asker selamı vererek anmaya karar veren oyuncular arasında en çok dikkat çeken Batdal olmuştu. Diğer 10 oyuncu sağ elleriyle asker selamı verirken Batdal sol eliyle asker selamı vermiş, basında alay konusu olmuştu.

Yalnız kendisinin olumsuz bir yönlerinden bahsedersek topsuz alanda oyuna ısınamıyor yani oyuna ilgisi azalıyor,çok mücadele eden,takip eden ve iyi pozisyon alan bir oyuncu değil.Şu anda çok genç olmasa bile bu özelliklerini geliştirecek potansiyeli var o da Musa gibi zayıf yönlerini iyi bir teknik kadro ile geliştirebilirse ve benim en büyük korkum şu ki İstanbul'da gece hayatına düşmezse inşallah olmaz böyle birşey.Başarılı olmaması için bir neden göremiyorum.

Kendisi bir maça kötü başladığı zaman devamı da öyle oluyor.Yani mesela bir maçın 10.dakikasında bir gol kaçırdı onun devamı geliyor ve Mehmet o maçta saç baş yolduruyor,bu da iyi değil tabii.Hücum presi iyi yapan bir oyuncu defansı rahatsız eden özelliklerden birisi tabii bu da.Ben kendisini Edin Dzeko,Kiessling,Luca Toni'ye benzetiyorum.Tabii o adamlar kadar iyi olması için çok çalışması lazım.Kendisinin bir şanssızlığı ise Hakan Şükür ile kıyaslanması yeni Hakan Şükür olarak görülmesidir bana göre ayrıca.Çünkü bu Mehmet'in üstünde ciddi bir baskı ve stres yaratıyor ve Mehmet'te baskı altında başarısız maçlar çıkaran bir isim oldu genelde.Altay kariyerinde görüldüğü gibi.Umarım mental olarak Galatasaray'ı kaldırabilir.Zira kendisinin mental özellikleri biraz zayıf bence.

Yani öyle bir oyuncu ki ya küfür ettirir,çıldırır,koltuk kırdırır.Ya da adına şiirler,tezahuratlar yapılır.Bucaspor taraftarından biliyorum bunu..

Ancak müthiş bir sezon geçirdi gerçekten 30 maçta 16 gol attı ve bunun yanı sıra 15'de asisti var.Kesinlikle o boya rağmen hantal bir adam değildir ve Arda Turan çalımlarını görebiliriz Mehmet'ten.

Söylediğim gibi uzun boyuna rağmen hantal bir adam değildir,Hakan Şükür gibi koşan bir kuledir deyim yerindeyse.Kendisi çok saçbaş yoldurabilir belki yeni bir Guiza bile olabilir ama kendini bulursa Galatasaray'da çok iyi işler yapacaktır.

Çok güzel bir transfer yaptık.Hazırlık dönemini süper geçiriyor.Birde fener maçında gol atarsa çok çok güzel olur.Bomba gibi merhaba der sezona.

Üst Alt