#20 Armindo Bruma - Sayfa 20 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Bruma son senesinde son vuruslari cok iyidi simdi ne halde tabi bilemeyiz , fakat daha cok tecrube kazanip guclengidi kesindir.
Simdi superligin tozunu attirir diye dusunuyorum , hem bizi hem ligide biliyor birden kaynar

Bu kadar düşmüşken rahatlıkla alınabilecek bir risk. Sakatlığı filan yoksa gelmeli. Onye'den iyi pasör, Garry'den iyi bitirici. Daha ne olsun.
Bence Rodrigues ve Onyekuru ile kıyaslanacak bir oyuncu değil onlara kıyasla çok daha yetenekli bir kanat oyuncusu benim gözüme, Bruma geldiği dönemde Pogba-Varane ve Draxler gibi oyuncular ile birlikte 20 yaş altının en iyileri olarak anılıyordu tabii potansiyeline hiç ulaşamadı ama 16/17 sezonundaki yeteneği bile lig için çok çok fazlaydı

Bence Rodrigues ve Onyekuru ile kıyaslanacak bir oyuncu değil onlara kıyasla çok daha yetenekli bir kanat oyuncusu benim gözüme, Bruma geldiği dönemde Pogba-Varane ve Draxler gibi oyuncular ile birlikte 20 yaş altının en iyileri olarak anılıyordu tabii potansiyeline hiç ulaşamadı ama 16/17 sezonundaki yeteneği bile lig için çok çok fazlaydı

Çok doğru..O sezon o vasat takımda bile çok büyük fark yaratmıştı kesinlikle onyekuru ve rodriguez den çok daha iyiydi gittiğinde...Tek başına maç alabilen bir adam..

Ama o çok konuşulan bir kanada bruma bir kanada onyekuru tarzı bir adam koyalım olayı olmaz...Bir kanada feghouli tarzı daha set oyununa yatkın oyun kurucu biri lazım.Tabii feghouli gibi sezonun ilk yarılarını çöpe atıp,canı isteyince 2.yarı oynamaya başlayacak bir adam değil..

Mutlaka potansiyeli ikisinden de yüksek ama profesyonel kariyerinde şu ana kadar Garry ve Onyekuru kadar bile iş göremedi. Sonuçta Galatasaray'a bayağı bayağı şampiyonluk kazandırmış iki oyuncudan söz ediyoruz. Bruma da doğru kullanımla bu oyunculardan az katkı verecek oyuncu değil, fizik olarak ilk oynadığı zamandan bile daha iyi olduğunu da düşünürsek. Trezeguet gibi 10 numara menşeili bir kanadın bize daha faydalı olacağını düşünsem de Bruma da oynanmak için makul bir kumardır.

Mutlaka potansiyeli ikisinden de yüksek ama profesyonel kariyerinde şu ana kadar Garry ve Onyekuru kadar bile iş göremedi. Sonuçta Galatasaray'a bayağı bayağı şampiyonluk kazandırmış iki oyuncudan söz ediyoruz. Bruma da doğru kullanımla bu oyunculardan az katkı verecek oyuncu değil, fizik olarak ilk oynadığı zamandan bile daha iyi olduğunu da düşünürsek. Trezeguet gibi 10 numara menşeili bir kanadın bize daha faydalı olacağını düşünsem de Bruma da oynanmak için makul bir kumardır.

Hollanda liginde bile tutunamaması beni korkutuyor biraz.Yoksa yetenekleri acayip.

Bruma forvet arkası oynuyor denmişti bir ara eğer öyle ise Belhanda yerine almak lazım. Sol kanatta benim tercihim Onyekuru olur, her ne kadar formu düşükte olsa.

Bruma bizim bildigimiz Bruma degil beyler, agir cöp oldu.
Aslında çöp falan olmadı. Bruma'nın sorunu hala bizim bildiğimiz Bruma gibi kalması. Almanya'da da üzerine bir şey koyamadı ufak tefek patlama yaptığı kısa dönemler dışında. Hollanda'da zaten yaşadıkları ortada. Artık 25-26 yaşında bir futbolcu. Alınıp, parlatılıp, iyi paralar kazandıracak bir futbolcu profilinde değil. O gelişimi gösteremedi maalesef. Ama hala bu lig için çok çok iyi bir sol kanat oyuncusu.

Bilmiyorum ki reis geldiği dönemde yabancı sınır ve yaşadığı büyük sakatlık Bruma'yı çok etkiledi
13/14 sezonunda yaşadığı büyük sakatlık
14/15 sezonundaki yabancı sınır ve Hamza Hocanın ona hiç hiç şans vermemesi
15/16 sezonunda zaten kiralıktı

Hani geldiği ilk 3 sezon Bruma'yı doğru düzgün izleyemedik resmen şöyle söyleyim
13/14 sezonunda ligde sadece 3 tanesi ilk 11 düzeyinde 7 maçta forma giydi
14/15 sezonunda 14 kere ilk 11 de forma bulabildi
15/16 sezonunda dediğim gibi kiralıktı

16/17 sezonundaki bireysel performansı ile bence takdir edilesi bir "kanat" oyuncusu olmuştu Bruma ciddi forma bulduğu ilk sezonda 11 gol 9 asist ile tamamlamış mesela şimdi 16/17 sezonundaki takımı düşündüğümüzde Bruma o takımı şampiyon yapamadı demek bence yanlış 17/18 sezonundaki gibi veya geçen sene 2. yarıdaki gibi bir takımda forma bulmuş olsaydı Bruma eminim o da şampiyonluğun mimarlarından olurdu

Bruma ile ilgili sıkıntı bence Onyekuru gibi defans arkası koşu yapmayı hiç denemiyordu üstelik en az Onyekuru kadar hızlı ve çevik olmasına rağmen, bir ikincisi de takım oyununa katılmayı hiç öğrenemedi zaten bu ikisini yapabiliyor olsaydı EPL'de ağzımız açık izliyor olurduk Bruma'yı

İlla Bruma-Onyekuru veya Rodrigues olmak zorunda değil sol kanatta yaw dünyada yüzlerce oyuncu var. Trezeguet'i bile denemek Bruma'dan daha makul geliyor bana şahsen çünkü bu 2. dönüşler pek yemiyor genelde. Onyekuru'yu ideal bir bonservisle alabiliyorsak alalım olmuyorsa farklı oyunculara gidelim. Florinel Coman ismi geçiyordu mesela heyecan verici istatistikleri var baya potansiyelli topçu.

Üst Alt