2010-2011 Voleybol Transfer Sezonu - Sayfa 9 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

2010-2011 Voleybol Transfer Sezonu

Cevap: 2010-2011 Voleybol Transfer Sezonu

2008-2009 istatistikleri bunlar galiba

1 Round

---------- 21 sayı

---------- 25 sayı

---------- 8 sayı

---------- 21 sayı

2 Round

---------- 25 sayı

---------- 10 sayı

---------- 16 sayı

---------- 17 sayı

3 Round

---------- 15 sayı

---------- 16 sayı

---------- 14 sayı

---------- 26 sayı

---------- 21 sayı

4 Round

---------- 14 sayı

---------- 10 sayı

---------- 20 sayı

---------- 11 sayı

---------- 18 sayı

---------- 15 sayı

5 Round

---------- 9 sayı

---------- 1 sayı

---------- 0 sayı

---------- 3 sayı

---------- 13 sayı

---------- 3 sayı

6 Round

---------- 2 sayı

---------- kadroda yok

---------- 15 sayı

#11 카리나 오카시오

Şu linkten inceleyebilirsiniz. https://www.kovo.co.kr/game/league/schedule_eng.asp

Ayşe Gökçen Denkel Zop Galatasaray Medical Park'ta

Galatasaray Medical Park Bayan Voleybol Takımı, geçtiğimiz sezon Eczacıbaşı Zentiva'da forma giyen orta oyuncu Ayşe Gökçen Denkel Zop ile anlaştı.

1985 doğumlu olan sporcu 2007 - 2008 sezonunda Türkiye Bayanlar Voleybol Ligi'nin en iyi orta oyuncusu seçildi. Pek çok kez milli formayı da giyen Ayşe Gökçen Denkel Zop şu anda da Milli Takım kampında bulunmakta.

Sporcumuza Galatasaray Forması ile başarılar dileriz.

Karina Ocasio Galatasaray Medical Park'ta

Galatasaray Medical Park Bayan Voleybol Takımı, Porto Riko'lu smaçör Karina Ocasio ile anlaşmaya vardı.

Porto Riko’nun Atlantik Okyanusu’na kıyısı bulunan Carolina kentinde 1 Ağustos 1985 günü dünyaya gelen Karina Ocasio, Güney Amerika’nın en önemli voleybolcularından biri olarak kabul ediliyor. Profesyonel kariyerine 2000 yılında ülkesi takımlarından Conquistadoras de Guaynabo’da başladı. Ve henüz 14 yaşında iken Porto Riko Ligi’nin All-Star organizasyonunda yer aldı. Başarılı sporcu, aynı sene Yılın Çaylağı seçilmeyi başardı. 2001 senesine gelindiğine Yılın En Çok Geliştirme Gösteren Oyuncusu olan Ocasio, 15 yaşında olmasına karşın En Değerli Oyuncu oylamasında ikinci sırada yer aldı.

Porto Rikolu oyuncu, kariyerine 2003 yılına dek kendi ülkesinde sürdürdü. İtalya’nın Despar Sirio Perugia takımına transfer olduğunda 18 yaşındaydı. Perugia’da Şampiyonlar Ligi tecrübesi yaşayan Ocasio, 2004-05 sezonunda ise Caoduro Cavazzale takımında oynadı. Porto Rikolu sporcu, bir sene sonra ülkesine döndü. Ve üç sezon boyunca Valencianas de Juncos takımının formasını giydi. Yeni takımıyla 2007 senesinde lig şampiyonluğu yaşadı. Final serisinde En Değerli Oyuncu seçildi. Ve Porto Riko Ligi’ndeki All-Star koşusuna devam etti. Ocasio, 2008-09 ve 2009-10 sezonunda Güney Kore takımlarından Heungkuk Life Pink Spiders için oynadı. Kore’deki ilk yılında şampiyonluk sevinci yaşayan oyuncu, defalarca Porto Riko Milli Takımı forması giydi.

İngilizce, İspanyolca ve İtalyanca konuşabilen 1.90 metre boyundaki 25 yaşındaki yeni smaçörümüzün blok yüksekliği 3.05, smaç yüksekliği ise 3.20 metre.

Sporcumuza Galatasaray Forması ile başarılar dileriz.

Hayırlı olsun,beklenen transferlerdi.

Vesna'nın yanına yabancı orta oyuncu almak gereksiz olurdu.

Gökçen'i de ortak getirttik zaten gelmez diye diye sonunda geldi.Şimdi sıra Gülden ve Neslihan'da.

O günleride göreceğiz inşallah.

2 yıl sonra ben kesin gözüyle bakıyorum Neslihan'a. Paramız var seneye alacağımız 1.sınıf 3 yabancı ile Indesit'e gideriz. Ondan sonraki sene de Neslihan ve Gülden'i de katıp kupayı kaldırırız. :)

O günleride göreceğiz inşallah.

2 yıl sonra ben kesin gözüyle bakıyorum Neslihan'a. Paramız var seneye alacağımız 1.sınıf 3 yabancı ile Indesit'e gideriz. Ondan sonraki sene de Neslihan ve Gülden'i de katıp kupayı kaldırırız. :)

O kadar kolay mı yav . O kupayı almak istiyorsak bütün takım değişmeli . Herkes pek umutlu bakalım iyi bir takım oluruz inşallah

Elimizde yeterli bütçe var. Acıbadem daha önce en ufak bir başarısı yokken bir senede final oynadı bu kupada.

yeterli bütçe yeterli değil bu sene alınan oyuncular ile bir yere gelemeyiz ki . Türk kalitemiz çok düşük . Yabancı kalitemiz de aynen . Ocasio inişte olan ülkesine çekilmiş bir oyuncuydu . Vesna da etkili olamaz artık pek dilerim olur ..Hani ligde yine en kötü 4 5 olur ama ne şampiyonlar ligi gelir ne de şampiyonluk. Bu yıl fb ye karşı tutacağım en önemli rakip Eczacıbaşı olacak. 3.olursak da sevinirim .

yeterli bütçe yeterli değil bu sene alınan oyuncular ile bir yere gelemeyiz ki . Türk kalitemiz çok düşük . Yabancı kalitemiz de aynen . Ocasio inişte olan ülkesine çekilmiş bir oyuncuydu . Vesna da etkili olamaz artık pek dilerim olur ..Hani ligde yine en kötü 4 5 olur ama ne şampiyonlar ligi gelir ne de şampiyonluk. Bu yıl fb ye karşı tutacağım en önemli rakip Eczacıbaşı olacak. 3.olursak da sevinirim .

Bütçemiz nasıl yeterli değil. Medical Park yıllık 4 milyon $ gibi bir rakam veriyor. Bu seneye daha da artacak. Geçen sene şampiyonlar liginde final oynayan Fenerbahçe'nin bütçesi 5 milyon $'dı. Sadece sponsorluk anlaşması geç imzalandığı için istediğimiz yabancıları alamadık o kadar.

Vesna neden etkili olamasın ki? Daha 31 yaşında. Geçen sene de çok güzel bir sezon geçirdi. 35 yaşındaki Mirka, 34 yaşındaki Osmokrovic'in nasıl oynadığını gördük geçen sene. Fenerbahçe'de Sokolova 33, Osmokrovic 34, Fofao 40 yaşında.

Bence 3.olacağız.

Bütçemiz nasıl yeterli değil. Medical Park yıllık 4 milyon $ gibi bir rakam veriyor. Bu seneye daha da artacak. Geçen sene şampiyonlar liginde final oynayan Fenerbahçe'nin bütçesi 5 milyon $'dı. Sadece sponsorluk anlaşması geç imzalandığı için istediğimiz yabancıları alamadık o kadar.

Vesna neden etkili olamasın ki? Daha 31 yaşında. Geçen sene de çok güzel bir sezon geçirdi. 35 yaşındaki Mirka, 34 yaşındaki Osmokrovic'in nasıl oynadığını gördük geçen sene. Fenerbahçe'de Sokolova 33, Osmokrovic 34, Fofao 40 yaşında.

Bence 3.olacağız.

Anladım da demeye çalıştığım sen de demişsin ya istediğimiz yabancıları alamadık diye.Bütçe iyi olsa da alınan isimler kötü demeye çalıştım ben. Seneye daha iyilerini alabiliriz inşallah ki mecburuz.Ben sponsorluk ücretini falan bilmiyordum çünkü.Vakıfbank bu yıl sessiz kaldı sanırım ama onların isimlere de bakmak lazım.3. 4. ikisinden biri olacaz gibi . Sokolova Gamova gibi olamaz zaten bu ligde . Ama diğer yandan skowronska ve fürstü aldılar . Hani bu yıl aldığımız isimler çok iyi değil . Ama eğer seneye kaliteyi artırırsak herşey farklı olabilir . Türk kalitemiz kötü .Deniz Özlem .Dediğim gibi bu yıl tamam böyle ama gelecek sene iyi bir takım kurulmak zorunda.Bana bu yıl ki ideal 6 mız ne olacak sayabilir misin . ocasio,vesna,Coimbra,djerisilo,özlem,deniz,ayşe,arzu,dilara,ankaragücünden libero falan almıştık. hatırladıklarım şu an . Deniz ilk 6 için mi düşünülüyo mesela.O libero iyi oyuncu mudur. Futboldaki gibi türk kalitemiz düşük herhalde

Anladım da demeye çalıştığım sen de demişsin ya istediğimiz yabancıları alamadık diye.Bütçe iyi olsa da alınan isimler kötü demeye çalıştım ben. Seneye daha iyilerini alabiliriz inşallah ki mecburuz.Ben sponsorluk ücretini falan bilmiyordum çünkü.Vakıfbank bu yıl sessiz kaldı sanırım ama onların isimlere de bakmak lazım.3. 4. ikisinden biri olacaz gibi . Sokolova Gamova gibi olamaz zaten bu ligde . Ama diğer yandan skowronska ve fürstü aldılar . Hani bu yıl aldığımız isimler çok iyi değil . Ama eğer seneye kaliteyi artırırsak herşey farklı olabilir . Türk kalitemiz kötü .Deniz Özlem .Dediğim gibi bu yıl tamam böyle ama gelecek sene iyi bir takım kurulmak zorunda.Bana bu yıl ki ideal 6 mız ne olacak sayabilir misin . ocasio,vesna,Coimbra,djerisilo,özlem,deniz,ayşe,arzu,dilara,ankaragücünden libero falan almıştık. hatırladıklarım şu an . Deniz ilk 6 için mi düşünülüyo mesela.O libero iyi oyuncu mudur. Futboldaki gibi türk kalitemiz düşük herhalde

Skowronska'da eskisi kadar iyi değil. Gamova'nın ardından çok vasat gelecektir Fenerbahçe'lilere. Bence Fenerbahçe'nin en iyi transferi açık ara Fürst. Bir tek o transferlerini beğendim diğerleri yaşlı ve/veya düşüşte olan isimler ama Fürst harika bir dönem geçiriyor.

İlk 6'mız Vesna, Gökçen, Erica, Dilara/Deniz, Seda, Ivana, Funda (L) şeklinde olur bence.

Funda sıradan Türk liberosu işte. Gülden dışında iyi bir Türk libero yok zaten. Gizem ve Nihan'ın biraz gerisinde. Geçen seneki Ayça'dan çok daha iyi bence.

Vakıfbank bence bizden de kötü. Nikoliç'i biliyoruz zaten hücumda ne kadar iyi olsada manşeti ile her zaman sorun. Glinka'nın eski performansında olması mümkün değil. Maja Poljak var bir tek benim beğendiğim. zaten bana göre dünyanın en iyi 3-4 ortasından biri.

Seneye kalite mutlaka artacaktır. Bence mevcut yabancıları gönderip 1.sınıf yabancılarla anlaşacağız.

Yerli kalitesine gelirsek Neslihan ve Gülden dışında fark yaratan Türk oyuncu yok zaten. Alacağımız 1.sınıf yabancılarla şampiyonluğa her türlü oynarız.

Skowronska'da eskisi kadar iyi değil. Gamova'nın ardından çok vasat gelecektir Fenerbahçe'lilere. Bence Fenerbahçe'nin en iyi transferi açık ara Fürst. Bir tek o transferlerini beğendim diğerleri yaşlı ve/veya düşüşte olan isimler ama Fürst harika bir dönem geçiriyor.

İlk 6'mız Vesna, Gökçen, Erica, Dilara/Deniz, Seda, Ivana, Funda (L) şeklinde olur bence.

Funda sıradan Türk liberosu işte. Gülden dışında iyi bir Türk libero yok zaten. Gizem ve Nihan'ın biraz gerisinde. Geçen seneki Ayça'dan çok daha iyi bence.

Vakıfbank bence bizden de kötü. Nikoliç'i biliyoruz zaten hücumda ne kadar iyi olsada manşeti ile her zaman sorun. Glinka'nın eski performansında olması mümkün değil. Maja Poljak var bir tek benim beğendiğim. zaten bana göre dünyanın en iyi 3-4 ortasından biri.

Seneye kalite mutlaka artacaktır. Bence mevcut yabancıları gönderip 1.sınıf yabancılarla anlaşacağız.

Yerli kalitesine gelirsek Neslihan ve Gülden dışında fark yaratan Türk oyuncu yok zaten. Alacağımız 1.sınıf yabancılarla şampiyonluğa her türlü oynarız.

keşke yazdığın kadroda Deniz/Dilara ikilisi yerine Esra'yı falan alsak .O zaman sağlam olurduk . Fürst evet o bayağı iyi bir transfer oldu Fürst Eda ikilisi çok can yakar .Bu yıl da öyle veya böyle üst sıramızda olacaklar ama inşallah sonraki sene hatta devre arasında çok daha iyi bir kadro kurarız . 5 m dolarlık bütçeyi bu seneki kadroya harcadıysak ve başarısız olursak şayet seneye tekrar yeni bir bütçede sıkıntı yaşayabiliriz . Umarım bu seneki kadro büyük paralara kurulmamıştır

İbrahim Emet Torul Gençlerbirliği'ne Transfer Oldu

Aroma Erkekler Voleybol 1. Lig takımlarından Torul Gençlerbirliği, geçtiğimiz sezon Galatasaray'da forma giyen Milli orta oyuncu İbrahim Emet'i transfer etti.

Aroma Erkekler Voleybol 1. Lig takımlarından Torul Gençlerbirliği, geçtiğimiz sezon Galatasaray'da forma giyen 1986 doğumlu 2.10 cm. boyundaki Milli orta oyuncu İbrahim Emet'i transfer etti.

SGK'da bir süre forma giydikten sonra Galatasaray'a transfer olan İbrahim Emet, yeni sezonda Torul Gençlerbirliği'nin başarısı için mücadele edecek.

Voleybolmagazin

Erkan Toğan hotVolleys Vienna'da

Geçtiğimiz sezon Galatasaray'da forma giyen deneyimli oyuncu Erkan Toğan, Avusturya'nın hotVolleys Vienna takımı ile anlaştı.

Geçtiğimiz sezon Aroma Erkekler Voleybol 1. Lig takımlarından Galatasaray'da forma giyen 1974 doğumlu 2 metre boyundaki deneyimli oyuncu Erkan Toğan Avusturya'nın hotVolleys Vienna takımı ile anlaştı.

Senelerce Türkiye Milli Takımı forması giyen deneyimli oyuncu Erkan Toğan yeni sezonda hotVolleys Vienna'nın başarısı için mücadele edecek.

Voleybolmagazin

MEF Okulları ve Beşiktaş Sinan Cem Tanık'ın Peşinde...

Aroma Erkekler 1. Lig takımlarından MEF Okulları ve Beşiktaş'ın, Milli Takım Kaptanı Sinan Cem Tanık'ı transfer etmek için girişimlerde bulundukları öğrenildi...

Sinan Cem Tanık paylaşılamıyor... Aroma Erkekler Voleybol 1. Lig takımlarından MEF Okulları ve Beşiktaş takımlarının Sinan Cem Tanık'ı transfer etmek için yarış içerisinde olduğu öğrenildi.

A Erkek Milli Takımımızın başarılı kaptanı Sinan Cem Tanık'ın MEF Okulları ile anlaşma ihtimalinin daha yüksek olduğu gelen duyumlar arasında yer almakta...

Voleybolmagazin

Biz alsak keşke.

Dinamo Moskova, Gioli ile Yolları Ayırdı

Şampiyonlar Ligi'nden elenen Rusya'nın güçlü ekiplerinden Dinamo Moskova, İtalyan Milli orta oyuncu Simona Gioli ile yolları ayırdı.

2008 yılından bu yana Rusya'nın Dinamo Moskova takımında forma giyen İtalya Milli Takımının deneyimli orta oyuncusu Simona Gioli ile Dinamo Moskova'nın yolları ayrıldı.

Kadrosunda daha önce de Fenerbahçe forması giymiş olan başarılı Azeri Milli pasör Oksana Parkhomenko, İtalya Milli Takımının yıldız oyuncusu ve Carolina Costagrande ve İtalya Milli Takımının deneyimli oyuncusu Simona Gioli'yi bulunduran Dinamo Moskova, Şampiyonlar Ligi'nden elenmesi ve ligde de, aynı anda üç yabancı oynatamayacağı için Simona Gioli ile yolları ayırdı.

Bu sezon sonuna kadar Dinamo Moskova ile anlaşması devam eden Simona Gioli, daha önce Fenerbahçe'de oynayan Belçikalı pasör Frauke Dirickx'in de forma giydiği İtalya 1. Lig takımlarından Spes Volley Conegliano takımına sezon sonuna kadar kiralık olarak gitti.

Dinamo Moskova, sezon başında transfer ettiği ve sergilediği performans ile voleybol severlerin beğenisini kazanan Dünya Şampiyonu Rusya Milli Takımında forma giyen başarılı orta oyuncu Yulia Merkulova ile sezona devam edecek...

Daha önceki haberlerimizde de belirttiğimiz gibi Simona Gioli'nin yeni sezonda Aroma Bayanlar Voleybol 1. Lig takımlarından Galatasaray Medical Park ile anlaşma ihtimalinin çok yüksek olduğu öğrenildi.

Gelişmeleri takip ediyoruz...

Simona Gioli:

Doğum Tarihi/Yeri: 17 Eylül 1977 / İtalya-Rapallo

Boy: 185 cm.

Kilo: 72 kg.

Pozisyon: Orta.

Blok yüksekliği: 283 cm.

Smaç yüksekliği: 307 cm.

Oynadığı Kulüpler:

Kulüp Ülke Yıllar

Pallavolo Rovigo İtalya 1992-1993

VBC Cassano İtalya 1993-1994

Medinex Reggio Calabria İtalya 1994-2000

Capo Sud Reggio Calabria İtalya 2000-2001

Cerdisa Reggio Emilia İtalya 2001-2002

Despar Perugia İtalya 2002-2008

Dinamo Moskova Rusya 2008-

Başarıları:

1999-Avrupa Şampiyonası-Bronz madalya.

2000-CEV Kupası Şampiyonluğu-Medinex Reggio Calabria.

2001-Avrupa Şampiyonası-Gümüş madalya.

2005-CEV Kupası Şampiyonluğu-Despar Perugia

2005-Avrupa Şampiyonası-Gümüş madalya.

2006-Avrupa Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu-Despar Perugia

2007-CEV Kupası Şampiyonluğu-Despar Perugia

2007-Avrupa Şampiyonası-Altın madalya.

2007-Dünya Kupası-Altın madalya.

2007-Dünya Kupası-En değerli oyuncu ve en iyi blok.

2008-Avrupa Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu-Colussi Perugia.

2008-Avrupa Şampiyonlar Ligi-En değerli oyuncu-Colussi Perugia.

2009-Avrupa Şampiyonlar Ligi-En iyi smaçör-Dinamo Moskova

2009-Avrupa Şampiyonası-Altın madalya.

2009-Avrupa Şampiyonası-En iyi smaçör.

2009-World Grand Champions Cup-Altın madalya.

2009-World Grand Champions Cup-En iyi smaçör ve en değerli oyuncu.

Voleybolmagazin

Üst Alt