2018-2019 Galatasaray Futbol Takımı Kadro Planlaması - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

2018-2019 Galatasaray Futbol Takımı Kadro Planlaması

sınır mınır getirmezlerse iyi bir sol kanat alıp şl kaldırabilecek taison,bernard,konop vs gibi trezeguetide 2-3 milyona yedeğe al

ha getirirlerse 11e bunu alıp yedeğede olcan tarzı birini alırız gidip biz mecburen

herkes başarı bekliyo,siyasetinden sporuna ama bırakmıyolarki başarılı olalım

malzemeyi vermiyosun iyi yemek bekliyosun,yakıt koymamışsın arabayı sür diyosun,yabancı sınırı getirip başarılı ol diyosun

kodumun zihniyeti

Tamamen katılıyorum.

Böyle ya tutarsa mantığı ve transfer yapmış olmak için yapılacak gereksiz ve boş transferler yerine alttan gençlere şans tanıyalım bin kere daha iyi. En azından maddi olarak bir yük altına girmeyiz boş yere.

Çer çöpe para harcamanın hiç bir mantıklı açıklaması yok hele hele maddi durumumuz göz önünde bulundurulursa. Ugur Çiftçi Seleznov falan bunlar mı kurtaracak bizi. Dediğin gibi tamamen paraya yazık resmen havaya gidiyor o paralar böyle boş adamları alınca Ahmet Tarık falan gibi kulübeyi işgal ediyorlar ancak.

Alttan genç çıkmıyor diyoruz evet de şans veriyor muyuz A takımda bu gençlere hiç?

Herkes 2000li çocukları övüp duruyor. Eh bir şans tanıyalım bunlara. Ne kaybedersin yani ha o çöpleri kulübeye toplamışsın ha bizim çocukları kulübeye almışsın.

sent via GSC

Potansiyelli, genç oyuncuları bütün sezon kulübede çürütmek yerine oynayacakları yere kiralayıp yedek olarak 25-32 yaş arası isimlerle kısa sözleşme yapma taraftarıyım. 20 yaşındaki X oyuncunun o sezon Nagatomo'yu kesme ihtimali yoksa boş yere kulübede beklemesindense 1. Lig'de düzenli oynaması çok daha mantıklı. Gelecek sezon geldiğinde oynama ihtimali varsa tutulur, yoksa ya satılır ya da bir daha kiralanır.

Özet olarak oynamayan oyuncu gelişmez diyorum. Ayrıca şu an altyapımızda kısa vadede oynatabileceğimiz bir sol bek yok. Takip edenler bilir. Sefa'nın gelişme ihtimali vardı ancak her nedense stoper oynatılıyor. Kiraladığımız Soner Gönül 3. Lig'de iyi bir performans sergiledi ve değerlendirilmesi gerektiğini yukarıda yazdım.

Gençlere tabi ki güvenelim ancak Muslera sakatken güvenilip kaleye konan Eray için senin söylediklerin burayla çelişiyor. Nagatomo'nun yerine yedek almayıp, sakatlandığında Şampiyonlar Ligi'ne Soner'i sürdüğümüzü düşünelim. Ben bundan mutlu olurum. Ancak yapacağı ilk hatada çoğu taraftarımız yerden yere vuracak hatta maç içerisinde ıslıklayıp psikolojisini olumsuz etkileyecektir.

Çok yakın bir örnekle tamamlayayım. 3 kaleci birden sakatlanınca hazırlık maçında apar topar kaleye geçen 18'e basmamış Batuhan Şen'i hatırlıyor musun? Bugüne kadar oynadığı tek maçta bir hata yaptı diye adı torpilli ve yeteneksize çıkmıştı. Bu çocuk bunları okuduktan sonra toparlayabilmek kolay mı?

Bir genci bu kadar kolay harcadıkları ortamda onu riske edeceğime, o hazır olana kadar "çöp" dediğiniz isimleri taraftarın önüne atmak daha mantıklı.

orta sahaya takviye sart

fussball zekasi yüksek 1i alinmasi lazim

sigurdsson tarzinda biri - tabi onun ucuz versiyonu

Avrupa fatihi Andre Villas Boas'li Porto'nun orta sahasi Fernando - Moutinho - Guarin'di

Eger bir sekilde Belhanda elden cikarsa Guarin tarzi bir cift yonlu azman ve Moutinho gibi oyun gorusu ust duzey bir pasorle Avrupa'da basari garanti

Terim gönderecegi adamlari iyi bilir. Simdi bile oynamayan adamlarin seneye hic bir sekilde takimda yeri olmaz. Kalma ihtimali bulunan 12 oyuncunun yabanci oldugunu söylemek lazim. Serdar ve Sinan'i da bunlara dahil edersek 14 oyuncu ediyor iste toplamda.

Suan kadroda bir önemi olmayan isimlerin aldigi süreleri yazdim:

Endogan Adili 0
Umut Gündogan 0
Tarik Camdal 78
Cedric Carrasso 90
Hakan Balta 161
Eray Iscan 270
Koray Günter 270
Ahmet Calik 276
Iasmin Latovlevici 551
Tolga Cigerci 585
Eren Derdiyok 586

Yasin Öztekin 794
Selcuk Inan 1380
+Luis Cavanda (Satin alma opsiyonunu kullanacaklar)
+Lionel Carole

Sunlarin hepsi gönderilirse rahat bir nefes aliriz. Sözlesmesi bitmeyen 7 oyuncu var surada. SIKINTI bu oyunculari göndermekte olacak ama Eren'e teklif varmis mesela hemen dehlemek lazim.

Tamamen katılıyorum.

Böyle ya tutarsa mantığı ve transfer yapmış olmak için yapılacak gereksiz ve boş transferler yerine alttan gençlere şans tanıyalım bin kere daha iyi. En azından maddi olarak bir yük altına girmeyiz boş yere.

Çer çöpe para harcamanın hiç bir mantıklı açıklaması yok hele hele maddi durumumuz göz önünde bulundurulursa. Ugur Çiftçi Seleznov falan bunlar mı kurtaracak bizi. Dediğin gibi tamamen paraya yazık resmen havaya gidiyor o paralar böyle boş adamları alınca Ahmet Tarık falan gibi kulübeyi işgal ediyorlar ancak.

Alttan genç çıkmıyor diyoruz evet de şans veriyor muyuz A takımda bu gençlere hiç?

Herkes 2000li çocukları övüp duruyor. Eh bir şans tanıyalım bunlara. Ne kaybedersin yani ha o çöpleri kulübeye toplamışsın ha bizim çocukları kulübeye almışsın.

sent via GSC

Potansiyelli, genç oyuncuları bütün sezon kulübede çürütmek yerine oynayacakları yere kiralayıp yedek olarak 25-32 yaş arası isimlerle kısa sözleşme yapma taraftarıyım. 20 yaşındaki X oyuncunun o sezon Nagatomo'yu kesme ihtimali yoksa boş yere kulübede beklemesindense 1. Lig'de düzenli oynaması çok daha mantıklı. Gelecek sezon geldiğinde oynama ihtimali varsa tutulur, yoksa ya satılır ya da bir daha kiralanır.

Özet olarak oynamayan oyuncu gelişmez diyorum. Ayrıca şu an altyapımızda kısa vadede oynatabileceğimiz bir sol bek yok. Takip edenler bilir. Sefa'nın gelişme ihtimali vardı ancak her nedense stoper oynatılıyor. Kiraladığımız Soner Gönül 3. Lig'de iyi bir performans sergiledi ve değerlendirilmesi gerektiğini yukarıda yazdım.

Gençlere tabi ki güvenelim ancak Muslera sakatken güvenilip kaleye konan Eray için senin söylediklerin burayla çelişiyor. Nagatomo'nun yerine yedek almayıp, sakatlandığında Şampiyonlar Ligi'ne Soner'i sürdüğümüzü düşünelim. Ben bundan mutlu olurum. Ancak yapacağı ilk hatada çoğu taraftarımız yerden yere vuracak hatta maç içerisinde ıslıklayıp psikolojisini olumsuz etkileyecektir.

Çok yakın bir örnekle tamamlayayım. 3 kaleci birden sakatlanınca hazırlık maçında apar topar kaleye geçen 18'e basmamış Batuhan Şen'i hatırlıyor musun? Bugüne kadar oynadığı tek maçta bir hata yaptı diye adı torpilli ve yeteneksize çıkmıştı. Bu çocuk bunları okuduktan sonra toparlayabilmek kolay mı?

Bir genci bu kadar kolay harcadıkları ortamda onu riske edeceğime, o hazır olana kadar "çöp" dediğiniz isimleri taraftarın önüne atmak daha mantıklı.
Iyi hoşta Uğur Çiftçi Seleznov falan bunların olmayacağı daha baştan belli.

Olmayacak duaya amin demenin manası yok. Hem zaman kaybı hem de daha önemlisi maddi zarar.

Alıyorsun adamları sonra elden çıkaramıyorsun en az 3 sene besliyorsun.

sent via GSC

Olmayacak duaya amin demenin manası yok. Hem zaman kaybı hem de daha önemlisi maddi zarar.

sent via GSC
Sanıyorum yazdıklarımı okumuyorsun. İsimlere takılma. Ayrıca 3 sene değil kısa sözleşmeler olması gerektiğinin altını çizdim.

FFP var, Türkiye'den yetişmiş oyuncu zorunluluğu var. Bonservissiz 26 yaşındaki Uğur'un 1+1 yıllık 700-800 bin Euro arasında sözleşme ile alınmasında sakınca göremiyorum. Daha iyi ve uygun maliyetli bir yerli sol bek alternatifi varsa başımın üstüne, isimlere takılıp kalınmamasını ve öneri yapılmasını zaten ben istedim.

Her gelen oyuncunun yüksek seviyede olmasını beklemek hayal. Öyle bir maddi gücümüz yok. Kimse kadrona yedek diye aldığın adama Tarık gibi milyonları bayıl ve uzun sözleşme yap demiyor.

Fernando Muslera
Gökhan Değirmenci

Maicon Roque
Serdar Aziz
Jason Denayer
Koray Günter

Mariano Ferreira
Martin Linnes
Yuto Nagatomo
Uğur Çiftçi

Fernando Reges
Ryan Donk
Adrien Thomasson
Selçuk İnan
Youness Belhanda
Emre Akbaba

Sofiane Feghouli
Yevhen Konoplyanka
Emre Mor
Sinan Gümüş

Bafe Gomis
Stefano Okaka

# Mis

İlk gitmesi gereken adam çöphanda.

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Terim gönderecegi adamlari iyi bilir. Simdi bile oynamayan adamlarin seneye hic bir sekilde takimda yeri olmaz. Kalma ihtimali bulunan 12 oyuncunun yabanci oldugunu söylemek lazim. Serdar ve Sinan'i da bunlara dahil edersek 14 oyuncu ediyor iste toplamda.

Suan kadroda bir önemi olmayan isimlerin aldigi süreleri yazdim:

Endogan Adili 0
Umut Gündogan 0
Tarik Camdal 78
Cedric Carrasso 90
Hakan Balta 161
Eray Iscan 270
Koray Günter 270
Ahmet Calik 276
Iasmin Latovlevici 551
Tolga Cigerci 585
Eren Derdiyok 586

Yasin Öztekin 794
Selcuk Inan 1380
+Luis Cavanda (Satin alma opsiyonunu kullanacaklar)
+Lionel Carole

Sunlarin hepsi gönderilirse rahat bir nefes aliriz. Sözlesmesi bitmeyen 7 oyuncu var surada. SIKINTI bu oyunculari göndermekte olacak ama Eren'e teklif varmis mesela hemen dehlemek lazim.
Üstat sürekli yazdığım konulara değinmişsin aynen böyle bunların maliyet toplamı chiellini+ribery anlamıyor insanlar halbuki hesap ortada uefa maksimum 25 kişi kabul ederken biz deli gibi ünal aysaldan beri 2011'den bu yana 40 futbolcuyla her sezonu götürüyoruz...Niye biz mal mıyız? Kadro dışılarla, paflarla, maaşlarının yarısı ödenen kiralıklarla uğraşıyoruz ilk defa 7 sene sonra kadroyu boşaltma imkanımız var vuralım tekmeyi kurtulalım...Hem diyoruz yıldız lazım hem diyoruz borç var hem diyoruz ffp hem de vazgeçemiyoruz 40 tane çöpten...az olsun öz olsun...Hürmetler...

Sanıyorum yazdıklarımı okumuyorsun. İsimlere takılma. Ayrıca 3 sene değil kısa sözleşmeler olması gerektiğinin altını çizdim.

FFP var, Türkiye'den yetişmiş oyuncu zorunluluğu var. Bonservissiz 26 yaşındaki Uğur'un 1+1 yıllık 700-800 bin Euro arasında sözleşme ile alınmasında sakınca göremiyorum. Daha iyi ve uygun maliyetli bir yerli sol bek alternatifi varsa başımın üstüne, isimlere takılıp kalınmamasını ve öneri yapılmasını zaten ben istedim.

Her gelen oyuncunun yüksek seviyede olmasını beklemek hayal. Öyle bir maddi gücümüz yok. Kimse kadrona yedek diye aldığın adama Tarık gibi milyonları bayıl ve uzun sözleşme yap demiyor.
Üstat süpersin kafan analitik...

Eğer yabancı kısıtlaması getirilecekse. Sözleşmesi bitecek oyunculardan Deniz Kaddah alınabilir Eren satılıp , Orta Sahaya Akhisar'dan Soner Aydoğdu yine Akhisar'da Uğur Demirok , Gençlerden sol bek Uğur Çiftçi beleşe takıma kazandırılabilinir. Olmazsa Emrah Başsan gibi kaybımız olmadan göndeririz

sent via GSC

İşte realitede yazdığının imkanı yok. En az 3 sene sözleşme dayıyorlar. Yaşı genç olan adamlara 1+1 sözleşme yaptığımızı en son ne zaman gördün sen.

Benim son zamanlarda hatırladığım tek Lato var eh o da genç biri değil zaten.

Ben her oyuncu süper olmalı şöyle böyle seviyeye ulaşmalı mı diyorum.

Daha baştan OLMAYACAK adamları denemenin hatta almanın manası yok diyorum. Sırf israf başka birşey de değil.

Atıyorum bize Linnes gibi sessiz sedasız maliyeti düşük ama işini gören adamlar lazım.

sent via GSC

Son düzenleme:
Yabancı sınırı vs düşüncesiyle Hocanın yerli oyunculara ağırlık vereceğini düşünüyotum. Emre çolak, mor, akbaba bu üçünden ikisi gelir tahminimce.
Stopere hoca mutlaka oyuncu alır yada denayerle devam ederiz. Ereni satıp yedeğe niaseyi alabiliri. Apaçi yi gönderip delaney i alırız.

Muslera
Mariano lines serdar maicon denayyer nagomoto

Fernando, donk, delaney, selçuk, emre akbaba(çolak)

Sinan, gary, feghuli, emremor

Niase, gomis

13 yabancılı ve 18 as oyunculu bir kadro kurulmuş olur. Bunların yanına 3 tane genç, iki üçte ahmet, yedek kaleci vs çöp ekleriz 23 kişilk kadro kurulmuş olur.

F5121 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Üstat sürekli yazdığım konulara değinmişsin aynen böyle bunların maliyet toplamı chiellini+ribery anlamıyor insanlar halbuki hesap ortada uefa maksimum 25 kişi kabul ederken biz deli gibi ünal aysaldan beri 2011'den bu yana 40 futbolcuyla her sezonu götürüyoruz...Niye biz mal mıyız? Kadro dışılarla, paflarla, maaşlarının yarısı ödenen kiralıklarla uğraşıyoruz ilk defa 7 sene sonra kadroyu boşaltma imkanımız var vuralım tekmeyi kurtulalım...Hem diyoruz yıldız lazım hem diyoruz borç var hem diyoruz ffp hem de vazgeçemiyoruz 40 tane çöpten...az olsun öz olsun...Hürmetler...
Valla gercek anlamda 22 oyuncu yeter de artar bile. Biz hep sayi olarak cok fazla oyuncuya sahip olsak da bunlarin kadroda yer kaplamaktan baska hic bir marifeti olmuyor genelde. Al iste sezonu yine 14 oyuncuyla bitiriyoruz. Hadi su saydigim adamlari toplasak 1 adam eder biz 15 diyelim. Sunlarin garanti ücretlerini topladigin zaman 17 milyon euro gibi bir para ediyor. Mac basilar, ivir zivir derken 20 milyon euroya tekabül ediyor. Cöpe atilmis para. 20 milyon euronun da 100 milyon TL ettigini unutmayalim!

Serbest bırakılacak isimler...
Lato
Koray
Carasso
Yasin
Eray
H.Balta
Denayer(kirası bitiyor)

Satılacak isimler
Eren 3-4m civarı Basel olabilir
Tolga 3-4m civarı Udinese olabilir
Cavanda 1.5m
Carole 1-1.5m
Garry Rodrigues 20m(bize gelen para 16m kalıyor)
+Telles'ten gelecek 4m'ye yakın bir para olacak

Altyapıdan A takıma çıkacağını tahmin ettiğim isimler

Celil Yüksel
Ozan Kabak
Ahmet Sivri
Recep Gül

Umut Meraş sözleşmesi bitiyor sol bek (Nagatomo'ya yedek)
İvan Marcano sözleşmesi bitiyor sol stoper
Yuto Nagatomo 2.5m
Musa Çağıran(Osmanlıspor küme düşecek ya bedavaya ya da 1m civarı bir ücrete alınır.)
Emre Akbaba 5m
Adegbenro 4-5m (5-6 civarına alabilirsek Trezeguet'i tercih ederim)
Etebo,Bastien bu ikiliden biri ya da Ndiaye(kiralık)
Emre Mor(kiralık)
Okaka 3m
Yedek kaleci adayı yaratmak zor pek aklıma iyi isim gelmedi...

Bunların dışında mesela Belhanda satılırsa Kagawa gibi takviyeler de yapılabilir ben satılacağını düşünmediğim için böyle bir planlama yaptım

Valla gercek anlamda 22 oyuncu yeter de artar bile. Biz hep sayi olarak cok fazla oyuncuya sahip olsak da bunlarin kadroda yer kaplamaktan baska hic bir marifeti olmuyor genelde. Al iste sezonu yine 14 oyuncuyla bitiriyoruz. Hadi su saydigim adamlari toplasak 1 adam eder biz 15 diyelim. Sunlarin garanti ücretlerini topladigin zaman 17 milyon euro gibi bir para ediyor. Mac basilar, ivir zivir derken 20 milyon euroya tekabül ediyor. Cöpe atilmis para. 20 milyon euronun da 100 milyon TL ettigini unutmayalim!

katılıyorum para yedirmek için 28 30 topçu dolduruyoruz kadroya bakıyoruz 14 tane kullanıyoruz kalan 14 nerde kim bilir dünya para veriyoruz birde o kalan 14 e

Zaten bugün çıkan haberlerle dediğim teyitlendi 10 yabancı olacak...8+2+2 düz 10 yabancıya evrilir fenerin bastırmasıyla...

Bu başlıkta da diğer yerlerde de defalarca yazdığım gibi o zaman bu 10 yabancıyı belirleyelim...

1) Muslera
2) Mariano
3) Nagatomo
4) Fernando
5) Feghouli
6) Gomis

Belhanda-Maicon-Rodrigues her ne kadar kalbur üstü olsalar da 14 yabancı için uygunlar 10 yabancı kısıtı için çok daha sonuca etki edecek dünya yıldızları gerekir...

Donk-Latovlevici-Denayer-Carasso zaten bu sene defolup gidecek...

Adili-Linnes-Cavanda-Carole ise seneye sözleşmeleri son bulacak yabancılar...Ki cavandayı bu sene de satabiliriz...

Belhanda-Maicao-Rodrigues dediğim gibi gönderilirse böylece 4 tane dünya yıldızına yetecek kadar bütçemiz olur...Bunların iki tanesi stopere, 1 tanesi orta sahaya 1 tanesi de kanat forvete alınmalı...

bu sene şampiyon olmadan planlama falan yapamayız..önümüzdeki sene elde edeceğimiz gelirler şampiyonluktan geçiyor..önce bu seneyi kazasız atlatalım.

Hoca olur da sözlesmesi biten Donk, Denayer ve Nagatomo takimda kalsin derse transfer listesi söyle olur;

1 kaleci
1 stoper
1 sol bek
2 orta saha
3 hücum oyuncusu

Asgari 8 oyuncunun transfer edilmesini ve 15 oyuncunun gönderilmesini bekliyorum.

Daha bu sene 12 oyuncu gönderdik Ndiaye dahil.Bir önceki sene yine 10 alt yapi oyunculari falan dahil etmezsek. Kadroda bir düzen yakalamak sart. Cöplerin hepsi gönderilmeli. Bana ne abi Eren Derdiyok'u, Tolga Cigerci'yi, Selcuk Inan'i falan görmek istemiyorum ben.

Abi bu takima artik yerli takviyesi yapmak lazim .. bu baglamda kafamdaki ilk isimler eski topcularimiz musa cagiran ve emre colak.. neredeyse 0 maliyetle alinabilir. Emre akbabayi begeniyorum ama belli ki turc ve buna astronomik bedeller isteyecekler.. iyi bir emre ikisi kadar katki verir takima..
Musa da sakatlik oncesi osmanliyi sirliyordu sakatlik onu birax geriye goturdu.. son donemde tekrar form tuttu.. diri paslari iyi en onemlisi bizim takimda onun gibi sut atabilen yok.. kulubede selcuk duracagina musa dursun..

Üst Alt