GSC Haber - 2023 Yılı Divan Kurulları Genel Başlığı - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber 2023 Yılı Divan Kurulları Genel Başlığı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Şu an yapılan yatırımlar gözüküyor lakin muhtemel gelmesi yüksek olan beklenilen gelirler gözükmüyor. 2024 bu dönemlerde bu gelirler gelmeye başladıysa ve durumun düzelmeye geçmesi lazım zaten yatırım yapılır sonra semeresi gelir. Oyuncuların bonservis + tüm sözleşme yükümlülükleri 2 milyar Tl bunun içinde mesela lakin bu oyuncuların bir de satışı ve değeri var onun olası satışını buraya koyamıyoruz mesela. Gelecek sene bu zamanlarda doğru yolda mıyız göreceğiz.

Kulübün mevcut ekonomik durumunun iyi olduğunu iddia etmekle ülke ekonomisinin iyi olduğunu iddia etmek arasında zerre fark yok.

Oyuncu satacakmışız, satıcan da yerine kimi alıcan, Florya projesindeki nakit akışı bir an önce girmezse 6 milyar borcun altında kalırız, daha yazın 3 civarına çıkmıştı bir kaç ayda 2 katına çıktı yani risk büyük. Bu şartlarda yönetimden net açıklamalar beklemekte olması gereken bir durum.

Yarın projeler gerçekleşmezse yönetim gider 1 milyar gelir, 1.5 milyar gider, 6 milyar borçla ortada kalırsınız, geçmiş döneminde 3 senede 150 m euro zarar ettiren Dursun Özbek’ten de bu beklenir.

Sonuç olarak Erden Timur vaatlerini yerine getirmeli ve sürdürülebilir bir yapı oluşturmalı, aksi taktirde yine mi batıyoruz esprilerinizi Etebolarla yaparsınız. Dipnot, kulüpler normal şirket olsa çoktan batmıştı yıllardır hepsi eksi özkaynaklarla takılıyor.
Son sampiyonluklar dursun özbekin kurdugu kadroyla geldi. Tamam toplam maas olarak cok dogru isler yapmamis olabilir örnegin feghouli'de ki gibi ama sonucta secimi kazanamayip projelerini de istedigi gibi sonuclandiramadi. Cl'e gitmenin tadini bile cikaramadi. Belki onunu yönetimin altinda o kulvarda basarili olabilirdik. Mali tabloda bu durumda olmazdi. Ha birde herseyi dursun özbekin önceki yönetimine yükleyemeyiz sonucta toplam maaliyetiyle 20 m€ ya diagne ve falcaoyu 25€ ya o getirmedi.

Son sampiyonluklar dursun özbekin kurdugu kadroyla geldi. Tamam toplam maas olarak cok dogru isler yapmamis olabilir örnegin feghouli'de ki gibi ama sonucta secimi kazanamayip projelerini de istedigi gibi sonuclandiramadi. Cl'e gitmenin tadini bile cikaramadi. Belki onunu yönetimin altinda o kulvarda basarili olabilirdik. Mali tabloda bu durumda olmazdi. Ha birde herseyi dursun özbekin önceki yönetimine yükleyemeyiz sonucta toplam maaliyetiyle 20 m€ ya diagne ve falcaoyu 25€ ya o getirmedi.
Tüm yönetimler suçlu, Falcao transferine de Diagne transferine de herkes seviniyordu zamanında. Şimdi böyle demekle olmuyor ki o transferlerin bir karşılığı vardı, Ozan satılmıştı, ŞL vardı. Şu an ŞL oldukça zor.

Dursun’un kurduğu kadro da bok gibiydi, yarısından fazlası bir halta yaramadı, net 60 m euro zararımız var o kadrodan.

Neyse herhalde burada 100 milyar girecek yazsam herkes alkışlardı, gerçekleri söyleyince garip tepkiler alıyorum. Kulüp uçacak, kaçacak şeklindeki beklentilerinize devam edebilirsiniz. 3 milyar borç, 6 milyar olmuş 8 ayda, neyi tartışıyorsak. Lafım senin özelinde değil btw.

Bence şu anda harcamalar olması normal. Eğer olur da beklenen gelirler gelmezse o zaman yerden yere vururuz. Önlem alacak kişiler de bizler değiliz. Yönetim yanlış yaparsa zaten bizim genel kurul acımıyor.

Sent from my iPhone using GSCimbom Forum

Tüm yönetimler suçlu, Falcao transferine de Diagne transferine de herkes seviniyordu zamanında. Şimdi böyle demekle olmuyor ki o transferlerin bir karşılığı vardı, Ozan satılmıştı, ŞL vardı. Şu an ŞL oldukça zor.

Dursun’un kurduğu kadro da bok gibiydi, yarısından fazlası bir halta yaramadı, net 60 m euro zararımız var o kadrodan.

Neyse herhalde burada 100 milyar girecek yazsam herkes alkışlardı, gerçekleri söyleyince garip tepkiler alıyorum. Kulüp uçacak, kaçacak şeklindeki beklentilerinize devam edebilirsiniz. 3 milyar borç, 6 milyar olmuş 8 ayda, neyi tartışıyorsak. Lafım senin özelinde değil btw.
Dedigin gibi her yönetim hata yapmistir ve uyari yapmakla haklisin ama bence projeleri bitirip artiya gececegiz artik. Harcamalarin olmasi da normal cünkü hem oyuncuya yatirim yapiyorsun hem emlak icin, sonucta karsiligi var. Önemli olan birde ilk olumsuzlukta yonetimi devirmemek, hele su projeler sonuclansin artik. Isler yarida kalinca kazik büyük oluyor.

Dedigin gibi her yönetim hata yapmistir ve uyari yapmakla haklisin ama bence projeleri bitirip artiya gececegiz artik. Önemli olan birde ilk olumsuzlukta yonetimi devirmemek, hele su projeler sonuclansin artik. Isler yarida kalinca kazik büyük oluyor.
En az iki dönem devirebileceklerini sanmıyorum ancak proje çıktılarının ve öngörülen planın net ifade edilmesi lazım zaten şu anki problem bu.

Leo Residence çıktıları ile Florya arazisinin alınması arasındaki ilişkiyi kongre üyelerine gönderilen mali rapor ve bütçe planında açıklamamış olmaları biraz düşündürdü sadece.

Neyse mali kurulda anlaşılır durum.

En az iki dönem devirebileceklerini sanmıyorum ancak proje çıktılarının ve öngörülen planın net ifade edilmesi lazım zaten şu anki problem bu.

Leo Residence çıktıları ile Florya arazisinin alınması arasındaki ilişkiyi kongre üyelerine gönderilen mali rapor ve bütçe planında açıklamamış olmaları biraz düşündürdü sadece.

Neyse mali kurulda anlaşılır durum.
Devirmeleri inthar olur zaten. Bukadar yetki verdikten sonra artik sonuclandirmak lazim projeleri.

Projeler için kredi çekildi yatırım fonu ise Deloitte tarafından denetlenmektedir.

Hiç endişeli değilim geleceğimiz parlak.

Projelerle ilgili sürekli söylem değiştirmeleri,ya da konuşmamaları can sıkıcı

Leodan gelen parayı kullanıcaz dediler para blokeli hesapta bekliyomuş,sermaye artırımı dediler ses yok,kimsenin bilmediği rüya proje dedikleri şey de 20 yıldır bildiğimiz stadın yanına salon işiymiş,güya bu divanda e.timur altyapı organizasyonunu tanıtacaktı o da olmadı,stad koltuklarıyla ilgili boyanacakmı yoksa kapasite artırılacağı için bekletiliyomu kimsenin bişey söylediği yok,özgörkey seçim sürecinde columbus diye tuttturdu eşrefle projeyi sahiplenme konusunda saç baş kavga edecekti projeden haberi olan da yok açıklama yapanda,güya yabancı bir firma stad sponsoru oluyodu bi resim saldılar medyaya adamlar vazgeçti dediler o işte yalan oldu,tm manipülasyonun kralını yapıyor dava açan yok,müzayede yapılıyo dursunla erden harici para veren yok,basket takımı kan ağlıyo hesap soran sorulan yok,çok fazla sorun var aslında

Sadece futbolda iyiyiz diye herşeye neyse çekiyoruz,sevgi gösterilerinde bulunuyoruz ama başka iyi giden birşey yok,seneye futbolda 2 maç takılsak yönetim mönetim dayanamaz baskıya haberleri olsun

Biz eskiden borçsuz bir kulüptük ilk borç süren zamanı yapılmış o günden sonra gelen her yönetim borcu artırmış,düz hesap 20 senede 4milyar tl borç yapılmış desek dursun geldiğinden beri sadece 9 ayda borcun iki katına çıkması korkunç bi durum

Yinede işin içinde erden timur var diye projeleri yaparız hedeflere ulaşırız diye düşünüyorum ama futbolda tökezlediğimiz an dursunu uğurlarız projelerde aynı m.köydeki otel inşaatı gibi atıl kalır bizde yaprağı yeriz

Ya herro ya merro dedik gibi görünüyo hakkımızda hayırlısı

Bu arada şunu da söylemek lazım. Bu 5 küsur milyar TL'nin içinde 2-2.5 milyar TL'si oyuncuların toplam yükümlülükleri. Bu civarı bir para daima yükümlülük olacak mesela. Sonuçta ileride oyuncu satacağız ve yerine yine oyuncu alacağız ve kadromuzda hep oyuncu olacak doğal olarak yükümlülükleri de hep olacak, sonuçta elinde olan oyuncular senin aynı zamanda değerin. Burada önemli olan elindeki değerin bunu karşılaması ve bizim kadromuzda satılabilir oyuncuların çokluğundan dolayı bunu karşılar düzeyde. Asıl konumuz finansman borçları bunları bitirmeliyiz ve faaliyet zararı, artık faaliyet zararı da olmamalı. Bu sene AL'de olsaydık bile yüksek ihtimal Al geliri+ ekstra bilet + daha pahalı kombine+ ekstra Avrupa sponsoru ile birlikte faaliyet zararı yapmamış olacaktık yada çok cüzi miktarda olacaktı. Yönetimin asıl sınıfta kaldığı konu sponsorluk konusudur bu konuda ciddi olarak sınıfta kalmıştır. Seneye bu zamanlarda projelerde gerek Florya'nın ilk etap inşaatı ve satışı, gerek diğer projelerin ilerlemesi ve gerekse sponsorluk konusu buralarda ilerlemeleri görmemiz gerekecek. Yönetimin bu projelerle ilgili gerek nakit akışı gerekse diğer konuları da Mali Genel Kurul'da daha detaylı açıklayacaktır. Burada önemli olan projelerin başlaması ve vaad edilen gelirleri getirmesi ve yine vaad edilen sistemde işleyişi bunlar olursa zaten 2-3 sene sonra çok rahat bir kulüp olacağız ve ondan sonraki yönetimlerin tek yapmaları tüm spor branşlarını faaliyet zararı vermeyecek şekilde akılcı bir biçimde yönetmesi olacak.

Dursun Özbek: "Bugün federasyonda çok önemli bir toplantı var. Toplantının gündemi, güncel sorunlar ve önümüzdeki yıl ligin nasıl oynanacağı ile ilgili konular."

Tff bugün aciklama yapar o halde kurallar felan icin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt