#21 Halil Dervişoğlu | Hatayspor'da Kiralık - Sayfa 40 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

#21 Halil Dervişoğlu | Hatayspor'da Kiralık

Her ne kadar "Tüketim çılgınlığı" şeklinde tabir edilen bir çağda yaşıyor olsak da ihtiyacı karşılamak adına üretimin de durmadan devam ettiğini gözlemleyebiliyoruz. Eski çağlarda değiş-tokuş mantığıyla ortaya çıkan tüccarlık kavramı günümüzde galericilik, emlakçılık gibi alt kollar oluşturarak var olmaya devam ediyor. Endüstriyelleşen ve büyük paraların döndüğü futbol sektöründe de tüccarlık, menajerlik adıyla karşımıza çıkıyor.

Türkçe karşılığı "Yönetici" anlamına gelen "Manager" kelimesi, futbolda "Geniş Yetkilere Sahip Teknik Direktör"

Özellikle genç isimlerin futbol piyasasında adını daha fazla duyurup, daha iyi sözleşmelere imza atabilmesi için bir menajere sahip olması önemli bir kriter. Kendini kanıtlamış, sektörde yer edinmiş futbolcular içinse kısa süren tatil dönemlerinin transfer görüşmeleriyle geçmemesi adına ihtiyaç duyulan bir figür oyuncu menajerliği. İşte bu basit gibi görünen ihtiyacı karşılamak adına ortaya çıkan meslek, artık kulüpler adına karşı koyulması zor bir rakip olmuş durumda. Her geçen yıl şişen futbolcu bonservis ve maaşlarının yanı sıra aynı oranda artmakta olan menajer hisseleri kulüplerin belini büküyor. Tabi büyük menajerlerle iyi iletişim kurabilen kulüp yöneticileri de var. Bu sayede daha iyi isimlere, daha uygun meblağlar karşılığında imza attırmak mümkün. Dedik ya

son vuruşlarını geliştirirse başka bir şey izleyebiliriz kendisinden. hem pasaportu hem de denenmiş ve tutmuş olması bizim için avantaj. kadroya katılırsa gerek 11 gerek mevki yedeklemek olarak iş yapacaktır.

Bari sen yapma yahu, makul bedel isteseler sence almaz mıyız?

Takımda tutmayı hedefliyorlar. 10 mu ne istemişlerdi.
Makul bedel istemeyecekleri zaten opsiyon koydurmamalarından ve burada görünen ( %60'ını anca göstermiştir ) potansiyelinden belli idi ki, gönderdikleri gün teknik direktörleri resmi siteden açıklama yaptı. Bildiğin bize yetiştirici kulüp muamelesi çekmişti. Serzenişimdeki asıl mesele yerli, genç olması ve özellikle santrafor olması. Takım derinliği açısından tutmak istemeleri normal ama, bence özellikle Toney varken oynayamaz. 2. santrafor olması da henüz garanti değil. Genç bir futbolcuyu da yedekte tutarlar mı ya da Halil EPL deyip rotasyon oyuncusu olmayı kabul eder mi orası muamma. Genel görüşüm geleceği yönünde ve anlaşmazlık varsa opsiyonlu kiralama konusu üzerinden olduğu düşünüyorum. Bonservis olacaksa zaten büyük iş başarmış olacağız.

merakla, heyecanla ve sabırla kendisini bekliyorum alınanlar bir yana Halil bir yana. Bizim ile sahaya çıkmadan söylemiştim çok kalifiye topçu tam A+ takım oyuncusu.

Üst Alt