#25 Cem Sultan - Sayfa 9 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

#25 Cem Sultan

Cevap: #25 Cem Sultan

Yetenekli oyuncu icin tren ola kolay kolay kacmaz ama Cafercan'da fizik yok tuy gibi uflesen ucuyor bi de yavas. Zayif yonlerini hic gelisteremedi ayrica buyuk takimda oynucak zihinsel ozellikler de yok cok kirilgan bir yapisi var yetenegini bosa harcayan o yani kendisi suc onda. Ozgurcan'dan ben hic bi zaman o kadar umutlu degildim sadece fizigi olan birisi max gelebilciegi yer bence su anki Mehmet Yildiz ki bu da bizim icin yeterli olmaz.

Cem Sultan'da hem teknik hem de fizik var bundan dolayi o tren o kadar kolay kacmaz. Aydin'lar Mehmet Guven'ler 21-22 lerine kadar bu takimda kaliyorsa Cem'de en az 3 sene daha kalir ha o zamani iyi degerlendirmek, calisip yilmamak ona bagli. Cem Sultan ayrica bu yaz ki hazirlik maclarinda sans buldu yanlis mevkide oynatilmis olsa da (Rijkaard onu nedense sag acik oynatmaya calisti).

Baskalarini bilemem ama ben genc futbolcular ile yakindan ilgileniyor A-2 ligini ve genc milli takimlarin maclarini mumkun oldugunca hep izliyorum. Ne goruyorsam onu soluyorum. Bir oyuncu vaad ettigi yere gelemiyorsa suc ondadir bence ama gelecegi kestirmek zor bir is falci degiliz sonucta....

Gercek olan senin maclari izlemeden ezbere konusuyor olman ne yazik ki. Bence A-2 ligi maclarini GS TV'den izle ondan sonra gel buraya yaz, yoksa bosuna yer kaplamaya devam....

Tabii canım tabii. Sen devam et izlemeye bol bol..Merak etme ben de izliyorum. A2 deki oyuncular biraz iyi olsalar zaten 18-19 yaşında kendilerine ilk 18'de şans bulurlar..Teknik ekip senden iyi anlıyor futboldan, öyle 2-3 şık hareketle gözleri boyanmıyor senin gibi. Sana kalsa genç olan herkese 'genç yıldız' demeliyiz..Sıradan oyuncular dolu A2 takımımızda..Mehmet güven dediğin adam 19 yaşında Liverpool karşısında dakika almış bir adam..Aynı şekilde Aydın Yılmaz da 17 yaşında sorumluluk alıp bize son dakikada galibiyeti getimiş, o seneki şampiyonluğumuza ufak da olsa katkı yapmış bir oyuncu..Cem Sultan'da yetenek olsa çoktan sahne almıştı ama sen devam et izlemeye bol bol A2'de..Sevgiler..

Tabii canım tabii. Sen devam et izlemeye bol bol..Merak etme ben de izliyorum. A2 deki oyuncular biraz iyi olsalar zaten 18-19 yaşında kendilerine ilk 18'de şans bulurlar..Teknik ekip senden iyi anlıyor futboldan, öyle 2-3 şık hareketle gözleri boyanmıyor senin gibi. Sana kalsa genç olan herkese 'genç yıldız' demeliyiz..Sıradan oyuncular dolu A2 takımımızda..Mehmet güven dediğin adam 19 yaşında Liverpool karşısında dakika almış bir adam..Aynı şekilde Aydın Yılmaz da 17 yaşında sorumluluk alıp bize son dakikada galibiyeti getimiş, o seneki şampiyonluğumuza ufak da olsa katkı yapmış bir oyuncu..Cem Sultan'da yetenek olsa çoktan sahne almıştı ama sen devam et izlemeye bol bol A2'de..Sevgiler..

91 doğumlu çocuktan bahsediyorsun. Extra oyuncular hariç bu yaşta oyuncular A takıma alınmaz. 20 yaş en ideali.

İşte ben de onu diyorum...Bu takımda yer bulan Sabri, Mehmet Güven, Aydın Yılmaz, Arda Turan gibi isimlerin hepsi Cem'in yaşında oynamaya başlamışlardı bile..Yani Extra oyuncular dediğin adamlar Mehmet Güven, Aydın Yılmaz ve Sabri gibi adamlar..Ama demek ki o kadar bile potansiyel yok ki henüz forma şansı bulamamış. Ben de isterim büyük yıldız olsun ama gerçek bu..

İşte ben de onu diyorum...Bu takımda yer bulan Sabri, Mehmet Güven, Aydın Yılmaz, Arda Turan gibi isimlerin hepsi Cem'in yaşında oynamaya başlamışlardı bile..Yani Extra oyuncular dediğin adamlar Mehmet Güven, Aydın Yılmaz ve Sabri gibi adamlar..Ama demek ki o kadar bile potansiyel yok ki henüz forma şansı bulamamış. Ben de isterim büyük yıldız olsun ama gerçek bu..

Cem Sultan çok ağır bir sakatlık geçirdi

Bu yaştaki bir oyuncunun toparlanması çok zor O talihsiz sakatlığı geçirmese şimdiye çoktan grmişti A takıma

Abartmıyorum Batuhan Karadenizi bile geride bırakabilir

Yaptigim yorumlari dogru duzgun oku ondan sonra cevap ver solemedigim laflari karistirma.

Ben kimseye genc yildiz demedim kullandigim terimler gelecek vaad eden. yetenekli genc, vs. en fazla genc yildiz adayi derim ki onu bile demedim. Aydin Yilmaz ve Mehmet Guven'i gayet iyi biliyorum onlari bana anlatmana gerek yok. Aydin bu takimda 17'sinde zorunlulukdan oynadi alternatif eksikliginden mevkisinde tipki Sabri gibi.

Ben ne dedim Cem agir sakatligindan beri eski performansindan uzak bunu kabul ediyorum ama genede yetenekli oyuncu oldugunu atigi gollerde4n mac icersinde yaptiklarindan gosteriyor. Bu yetenegi harcamamak ona bagli. Ayrica Cem'in kis kampinda kendini gosterip A takima girmicegi ne malum? Olmadi yazin bunu basarmicagi? daha 19'una girmemis Cem. Yetenekli oyuncu olmasa GS A-2 takiminda ve U-19 milli takiminda banko oynamaz bir kere.... Ben Cem'i 15 yasindan beri varligindan haberdarim ve genc milliler dahil izleme firsati buldugum tum maclarda izliyorum taa o zamandan beri...

Aydin 3 sene once o atigi golun mirasini bu sene tuketmek uzere o zamandan beri futboluna hicbirsey katmadi tam aksine geriledi. Mehmet Guven'de istikrarli bir sekilde yeteneklerini A takimda gosteremedi bir turlu. Bu ikliu oyuncuda Cem'in yaslarinda ayni durumdaydi gelecek vaad eden yetenekli genc ama yeteneklerini bir turlu kullanamadilar gerilediler. Belki 2-3 sonra olmalari gereken noktaya gelirler belkide gelemezler bunu zaman gostericek. Her zaman solerim Suat Kaya 20 yasinda bu takimdan gonderilmis 25 yasinda bonservis odenerek geri alinmistir cunku vaad ettigi noktay gelebilmistir.

Her futbolcu farklidir mesela Ballack 21 yasindan sonra kendisini fark etirmistir Arshavin ancak 26'sinda Avrupa ve Dunya'nin dikkatini cekmistir bunun gibi ornek doludur. Arda ancak 19'unda gene zorunlulukdan GS a takiminda oynamistir. O seneyi cok iyi hatirliyorum Arda'nin yine kiralik gonderilmesi ciddi ciddi gundemdeydi. Bazen yetenek yeterli olmuyor sans da gerekiyor dogru zamanda dogru yerde bulunmak. Onemli olan o sansi yakaladimi degerlendirip yetenegini gostermesidir genc bir oyuncunun. Ayrica ulkemizde oyuncular gec olgunlasiyorlar. Bak Batuhan su anda kesin BJK de A takimda banko oynamasi gereken bir yetenek ama 18'e bile giremiyor. Cok yuzeysel bakiyorsun olaylara ve bu yuzeysel yorumlarin A-2 maclarini izlemedigini ortaya cikariyor...

Su Romelu Lukaku yokmu, Anderlecht te oynayan ve 16 yasinda olan oyuncu..

Adami acayip begeniyorlar.. Al sana Cem Sultan.. Cem Sultana o sans i verseler keske.. Bak bakalim Lukaku mi Cem Sultan mi?

valla a-2 de 3 maçını izleme fırsatı oldu bu kadar dillendirmenize anlam veremiyorum.ortalama bir futbolcu kumaşı var. şimdiden söylüyeyim ibb yadsa manisa hatta denizlide 3-5 yıl oynar kendini bulur o zaman bakılır potansiyeli sezdim.

cem sultan rıjckard neeskens ve jan dreks olugu surece kadroya gıremez ne yazıkki pazartesı antremanında ordaydım maalesef cem atakımı bırakın anıl geldıkten sonra a2 takımındada otnaması cok zor

cem iyi değil çok abartıldı cem ben kaç kere izledim ahım şahım bir yeteneğini göremedim bence berkin a2nin en iyi oyuncusu berkinin yarısı bile olamaz bu haliyle cem sultan kendini geliştirmedi fiziği yetersiz maçlarda ruh gibi dolaşıyor cem abarttığınız kadar iyi olsaydı paf liginde 2.ci senesi 30-35 gol atardı daha 12-13tanemi ne attı 2sezonda

cem ı ılk fm de kı muthıs formuyla gordum daha sonra takıp ettım daha sonra gazeteye de roportajı cıkınca heyecanlandım ama devamı gelmedı paf maclarında da yedek oturuyordu ama bırkac mac denenmelı bence

Üst Alt