#25 Fernando Francisco Reges - Sayfa 135 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Kimse 2 maçtır iyi oynuyor demedi. 3 ay sakattı, maçların birinde farklı pozisyonda oynadı diğerinde de futboldan alakasız 9 tane adamla oynadı dedim. Daha okuduğunu anlayamayan adam gelmiş türkçe konuşmam falan diyor. Ben formsuz olduğunu inkar edip kötü oynuyor diyen "futbol uzmanlarına" gömmeyin mi diyorum sence? Bu kadar kaliteli bir oyuncunun neden formsuz olduğunu anlatmaya çalışıyorum. Sneijder Muslera 3 ay sakatlansın bak bakayım kaç ayda toparlıyorlar. Sakattı diyoruz hala lüksü yok diyor çok ilginç. Bu sezon eski haline dönemeyebilir Fernando bunu kabullenmelisiniz. Yine de kısıtlı kadrodan dolayı oynayacak ama..

Takımda şu kadar problem varken her maç sonrası Fernando savundurtmayın birde ya..

Okudugunu anlayamayan sensin, bos demagoji yapip kabahtini örtmeye calisma. Daha formsuz olmanin ne demek oldugunu bilmiyorsun, kalkip burda 10 üyeden alinti yapip, aklinca niyet okumaya calisip bir de provokasyon yapiyorsun.

Fernando'nun neden formsuz oldugunu bunu yazan herkes senden daha iyi biliyordur, kimse kalitesini tartismiyor. Galatasaray sevgisi, futbolcu hayranliginin önünde olan insanlar Fernando'nun formsuzlugunu hakli olarak sorun ettiginden durumu dile getiriyor.

Melo'nun da uzun sakatliklari oldu ama 3 mac üst üste kötü oynamadi. Kimse Fernando'nun sahada mucize yaratmasini beklemiyor. Yetenekleri dogrultusunda yakalamasi gereken belli bir standart var, onun cok altinda ve bu durum sampiyonlugu riske atiyor. Takimin yildizlarinin kader haftalarinda formsuz olma lüksü yok, Fernando formunu yakalayamaz ve böyle devam ederse büyük ihtimalle puan kaybederiz, tipki Melo'nun, Sneijder'in vs. kötü oynadigi maclarin cogunda kaybettigimiz gibi, nokta.

Bir de sanki alintiladigin kisiler "Fernando'nun yerine baskasi oynasin" demis gibi oynayacak falan yazmissin. Amigolugu birakip futbolu anlamaya calismani ve takimin cikarlarini hayranliklarinin önüne koymani öneririm.

Arkadaşım demagoji yapan yok, oyuncuyu Galatasaray'ın önüne koyan yok. Sakatlıktan döndü ve Kadıköy gibi bir deplasmanda çok çok iyi oynadı. 3 maçtır kötü değil, gençler maçında da son hataya kadar gayet iyiydi. Başak maçı ve dünkü maç kötüydü. Bu kadar kaliteli bir oyuncu sakatlıktan dönüp 2 maç kötü oynayınca 5-10 kişinin gelip olumsuz yorum yapması beni rahatsız etti. Futbol tarihi dedin yüzlerce örnek vardır haftalarca formsuz olan büyük oyuncu. Hele sakatlık söz konusuysa. Galatasaray sevgisiyle falan alakası yok bunun. Galatasaray'ı seviyoruz diye birkaç maç formsuz olan her kaliteli futbolcuya laf mı edeceğiz? Kalitesinin farkındayız ve formsuzluğunun sebebini biliyoruz yazmışsın. E niye öyle bir şey yazıyorsun o zaman? Çok çok formsuz yazmışsın öyle lüksü yok yazmışsın. Aşırı formsuz değil bir kere. Başak maçında farklı mevkide başladı, akhisar maçında oynadığı kadro ortada. Bunların üstüne sakatlıktan kaynaklanan sıkıntılar eklenince normalden kötü oynadı hepsi bu. Kötü oynadığını ben de gördüm herkes gördü. Bunu sebebiyle birlikte tespit olarak yazan adama bir şey demedim zaten fark ettiysen. Sen ve birkaç kişi 1-2 maç yüzünden onları yazıyorsa bu 4-5 maça çıkınca sövmeye başlar. Şimdiden söven de var ya neyse..

Ayrıca Melo ayrı bir şeydi. Çok zor gelir onun gibisi örnek olarak vermenin anlamı yok.

Kabahatten kastın 10 kişiyi alıntılamak mı? Böyle bir şeyi ne kabahat olarak görürüm ne de üstünü örtmeye çalışırım. Yanlış bir şey yapmışsam da kabul ederim Hidayet'in mesajında yaptığım gibi..

Bütün maçlarda oynayacak dememin sebebi öncesinde bu sezon eski formuna dönemeyebilir yazmam. Kendi cümlemi tamamladım yani. Kimseye oynamasın diyorsun iması yaptığım yok. Niyet okuduğumu iddia edip niyet okumuşsun..

Daha fazla uzatmayalım istersen. Tek tavsiyem biraz daha realist olun böyle oyuncuları değerlendirirken. Kötü olduğu zaman bunu belirtmekte hiçbir sıkıntı yok ben de söylüyorum kötü diye. Ama o alıntıladığım mesajların çoğu belirtmekten öteye geçmişti bence..

5 veya 10 dakikada bacak arası yedi dirsek atti sonrasında yine durduramadı rakibi

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Vay be, bakış açısı bu kadar farklılık gösteriyormuş demek.

Ben o pozisyonda "bacak arası yemesine rağmen anında topun kontrolünü sağlayan adam azdır, helal" diye düşündüm direk. Ki dirsek mevzusuna gelirsek, orada öncelikle Fernando'ya yapılan bi faul var. Bacak arasını atan topçu bile şaşırdı. Dirsek de kasıtlı değil zaten, adam bildiğin normal hareket ederken oldu.

Fernando Francisco Reges bu takimin bel kemigidir

Andre Villas Boas'li efsane Porto'nun 1 numarali topcusuydu

Ayni o sistemde bir takim kurmaliyiz. Yanina Moutinho tarzi bir maestro ve Guarin tarzi bir azman sart.

Istatistik koyarmısın ortaya 6 numara olarak maç başına kaç tane hava topu almış kaç tane ikili mücadele kazanmış kaç tane pas arası yapmış kaç tane sahipsiz top kazanmış
Bunların hepsinde senin 10 numaram hepsinden öndeyse bu işte tezatlık var
3 maçtır kaç tane oyunun yönünü değiştiren pas vermiş ve kaçı isabetli olmuş
Bunları geçtim yaptığı sakarlıklar bini bin para göztepe akhisar fener dünkü yine akhisar maçinda kırmızı verse hakem kim ağzını açabilir
Tamam oyuncu destekleyelim ama birşey vermeye çalışanı

Maç başına
İstatistik: Belhanda - Fernando
Kazanılan Hava topu: 0.7 - 1.2
Top Çalma Girişimi: 3.1 - 4
Top Çalma: 1.7 - 2.6
Pas Arası: 1 - 2.1
Engellenen şut (block): 0 - 0.7
Engellenen pas: 1 - 0.9
Yaptığı faul: 1.6 - 1.3

Pas: 51.8 - 67.6
İsabet: 80.5 - 89.9
Uzun pas: 1.7 - 4.6
Kilit pas: 2.8 - 0.6

Kötü kontrol edilen top: 2 - 0.7
Kaybedilen top: 2.1 - 0.7
Top sürme: 2.3 - 0.4

10 numara neyde önde?

Ligin kalburüstü dmleri birde bizim amc
Bu adam hangisinden üstün sadece belhandadan mı belhandayi koy dm ye bundan fazla kasar
Bu adamın sözde lakabı ahtatop
178e7240c73c229b20e78106cc1a7514.jpg
900930126cc84bac6eda23724f6a6ca2.jpg
e9aca349ff16908557d5df3f95de39c7.jpg
57b1dbd5858634c476a881656346cdf5.jpg
0556fed135db3dbc4fc340ab46348642.jpg
931fac5afbde45984a32b7b884de2a92.jpg
4a537823ab696392515d9c2b14cf4b5a.jpg
500dad6bbd786d5769e6d19bf9493384.jpg

Varmı başka futbol konuşmak isteyen koy okayi şu takıma level atlatır yada josefi

Kesinlikle kilo vermesi lazım ama kalitesi belli.

HTC U11 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
Kaç kilo fazlalığı varmış

5-6 verse rahatlayacak.

HTC U11 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
1 2 neyse de 5 6 zor zaman alir

İşte baya objektif bakan ve üstüne alınan bir Fernandocu,İşi gücü Belhanda ne yapsa basit argümanlarla laf atan bir kesim için fena sayılmayacak sözler tebrikler,Adamcılık yapmayın diyip burada insanlara laf atarak onu savunan ve avatar yapmış objektif bir taraftarsın gerçekten.Belhandayı savunanlara hakaret ve küçümseme yapan insanlar burada Ercanın dediği laflardan sonra sinirlenmiş ve saldırıyor puhaha komiksiniz.Bu arada Fernando düşmanı falan değilim beğendiğim bir oyuncu ben buradaki iki yüzlü tutuma değiniyorum.
Furkan yazsa kimse böyle tavir almaz, sen yazarsan saldirirlar. Iki yüzlülüge giriyor sende

Bi sorum olacak modlara. Ben Belhanda konusuna ceza yedim 1 hafta. Bu herifin ne özelligi var da yazabiliyor Fernando konusunda

Anlamadım ben ne alaka. Ya da o Furkan ben miyim?

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Adam sakatlanana kadar istisnasiz her mac muthis oynuyordu.
Cogu futbolcunun sezonu kapatacagi bi sakatliktan, muthis bi sekilde döndü. Fener macinda oynadigi futbol en buyuk ornegidir.
Bu kadar agir bi sakatliktan kisa surede eski formuyla donmesini beklemek, ya art niyetliliktir ya da bu tur sakatliklar hakkinda en ufak bi fikri yok demektir.
Fernando'yu ligdeki DMC'ler ile kiyaslamak ise über gerizekaliliktir.
Adamin asabini bozmayin.
İnsallah gelecek sene iyi bir kamp donemi ile eski Fernando'yu yine izleriz ve insallah sakatligi nüksetmez.
Allah korusun ama boyle bi durumda burada gobek atacak tipler goruyorum.

Son düzenleme:
Varmı başka futbol konuşmak isteyen koy okayi şu takıma level atlatır yada josefi

Lan git başka yerde öt. Premier Ligde adam top çalma ustasıydı 2 sene önce. Beli dönmeyen okayı gelmiş örnek veriyor bide
Geçmişin bir önemi yok olsaydı şuan pep in takımında 33 yaşında hemşerisi fernandinho oynamazdı
Geçmiş e takılan geleceğini göremez
Okay ı sene sonunda saflarımıza dahil etmeliyiz
Istatistikler ortada 4 hafta 5 büyüğün en kötüsü

Bu konuya yazmadan geçirebildiğin 1 saat var mı Ercan? Sevmiyorsan süreki yazma yav.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Üst Alt