#25 Fernando Francisco Reges - Sayfa 138 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Geldiğinden beri hiç fark yarattığına inanmıyorum. Yani inanmamak saçma bir tanımlama gibi görülebilir ben kendi futbol bilgim dahilinde göremiyorum diyeyim. Belki şundan kaynaklanabilir ligimizde futbol çok disiplinli ve teknik oynanmıyor ve bu adam öyle anlarda fark yarattığı iddia edildiği için ve biz bu kimlikten uzağız hem takım hem lig olarak ondan göremiyor olabilirim. Gördüklerime gelince; şut tehditi yok, pas opsiyonu çok kısıtlı genellikle geri veya yana oynuyor, adam eksiltme ve top taşıma yok, kayarak top çalma zayıf ee bilemiyorum yani abi bizim ligimizde orta saha oynuyorsan 6 veya 8 fark etmez bir farkın olmalı yani topla oynayabilmelisin oyunun hücum yönünde hiç olmayıp zibilyon tane pozisyon veren bir takımda bu adamın vasfı nedir gerçekten biri izah edebilir mi? Tamam bu adam Heman değil tüm atakları tek başına kessin demiyorum da oyunun hücumunda hiç olmayan ama aynı zamanda stoper olmayan bir oyuncu defansta da ayakta kalıp çalabildiği toplar dışında yok ise neden sahada bulunma zorunluluğu vardır ki?

Son 2-3 maçta neyse de sakatlık öncesi Fernando için bunları söylemek çok çok abes..

Son 2-3 maçta neyse de sakatlık öncesi Fernando için bunları söylemek çok çok abes..
Ee tamam abi abes ise neden abes zaten ben anladığımı iddia etmiyorum sahada gördüklerim bunlar he sen yanlış görmüşün yok şunları yapıyor dersen dinlemek istiyorum veya kaçırdığım nokta nedir? Benim kriterlerim yetersizdir sen bu adamı şut pas ile değerlendiremezsin ne bileyim sahada bize şöyle bir katkısı var vs ona da eyvallah ama dümdüz abes demek benim yorumlarımdan daha abes olsa gerek.

Bu aralar çok formsuz - görevini iyi yapmiyor.

Orta sahayi rahatlatan, takimin temposunu belirleyen topçu olmasi gerekirken bunu beceremiyor son bir kaç maç

Insallah formu düzelir ihtiyacimiz var

Ndiaye gerçekten muazzam bir açık kapatıcıydı. Kalsaydı şuan Mariano, Maicon ve Fernando'nun düşüşünü konusmaz şampiyonluğu da ilan ederdik.

Ee tamam abi abes ise neden abes zaten ben anladığımı iddia etmiyorum sahada gördüklerim bunlar he sen yanlış görmüşün yok şunları yapıyor dersen dinlemek istiyorum veya kaçırdığım nokta nedir? Benim kriterlerim yetersizdir sen bu adamı şut pas ile değerlendiremezsin ne bileyim sahada bize şöyle bir katkısı var vs ona da eyvallah ama dümdüz abes demek benim yorumlarımdan daha abes olsa gerek.

Haklısın cevap yazmaya başladım sonra gitmem gerekti bıraktım öyle. Bir de bu hafta yazdım birkaç kişiye aynı şeyleri de tekrarlamak istemedim fazla ama yazayım tekrar.

Hocam şimdi oyun görüşü, zekası, kalitesi ligin çok üzerinde. Nerede pozisyon alacağını, nasıl kademe yapacağını çok iyi biliyor. Sakatlıktan önce tek başına orta sahayı toparlıyordu. Diğer oyuncuların açıklarını kapatma açısından. Ayrıca defanstan topu alıp çıkarıyordu sürekli. Sakatlığı sırasında oynadığımız maçların çoğunda defanstan top çıkarma sorunu yaşadık. Fernando'nun aldığı sorumluluğu alamıyordu kimse. Top ayağındayken biraz dengesiz ama kadrodaki çoğu oyuncudan daha iyi pas yapıyor. Bugün Mariano'ya attığı pas da çok güzel bir örnek.

Sakatlıktan döner dönmez Kadıköy deplasmanında çok iyi oynadı, gençlerde de iyi oynayan tek kişiydi belki de. 2-3 maçtır sakatlıktan kaynaklanan problemler baş gösteriyor. Fiziksel olarak toparlayamamış, korkarak oynuyor vs. Ama yıllardır herkesin gıpta ettiği Atiba'nın yaptığı işi çok çok daha iyi yaptı bu sezon. Fernando'nun istatistikleri çok iyi ama asıl önemi istatistiklerle açıklanabilecek bir şey değil bence.

Şahsen böyle düşünüyorum ve neredeyse herkes de bana katılıyordur. Dediğin gibi atağa da fazla katkı yapsa Melo'nun bir tık üstü oluyor zaten..

Bir de Ndiaye'nin gidişi de etkiledi tabii ki. Yanında deli gibi pres yapan bir orta sahayla aylarca oynadıktan sonra bir anda Selçuk'la falan oynamaya başladı adam..

İlk golde bildiğimiz fernando o şutu çektirmeyi bırak, kıl gibi çekerdi o topu fernandesin ayağından.
Berbat değil, takım 10 numarası da oyun kurmayınca iş buna kalıyor, bu adamın yetenekleri belli, fazlasını isteyince iyi olduğu işi de yapamıyor.

Beşiktaş maçında daha iyi oynaması ümidiyle inşallah. İyi oynayan/oynayacak herkese ihtiyacımız var.

Hoca Donk'u oynatmak icin Fernando'yu 8 numara olarak oynatip biraz daha fazla ileri cikmasini istiyor bu yuzden 2 mactir kotu gozukuyor. Bu adamin yeri 6 numara, stoperlerin onunde oynamali ama mecburen 4 mac daha katlanacak.

İlk golde bildiğimiz fernando o şutu çektirmeyi bırak, kıl gibi çekerdi o topu fernandesin ayağından.
Berbat değil, takım 10 numarası da oyun kurmayınca iş buna kalıyor, bu adamın yetenekleri belli, fazlasını isteyince iyi olduğu işi de yapamıyor.

Beşiktaş maçında daha iyi oynaması ümidiyle inşallah. İyi oynayan/oynayacak herkese ihtiyacımız var.

Bugün yine formda degildi ama ilk golde savunma bakimindan yapilabilecek seyleri yapti, Fernandes ölürken vurdu ve gol oldu. O golde asil sorun Mariano'nun o adamin öyle rahat rahat soldan ice katetmesine izin vermesi.

Üst Alt