#25 Victor Nelsson - Sayfa 34 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Beğendim. En son suçlayacağın insan defansta. 87 dk pozisyona giremeyen bir takımda oynadı.
beğendiysen sıkıntı yok. mesela bizim görmediğimiz ne gördün de beğendin. birebirde topu söküp alma, rakibi yıldırma, hava topu üstünlüğü, kademe anlayışı. hani bunların hiç birinde üst düzey bir performans göremedim ben şuana kadar oynadığı maçlarda.

SM-N950F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

- hamle yapmayı hiç tercih etmiyor. sürekli geri kaçıp alan kapattığı için, bütün takım geri dönmek zorunda kalıyor.

- atletizm olarak ortalama seviyede.

- oyuncunun önünde kalmayı tercih ettiği için yani hamlesiz bir oyuncu olduğundan dolayı herhangi bir kanat oyuncusu topu ayağına aldığında çok rahat takım arkadaşlarını bekleyebiliyor. bizim gibi önde oynayan takımlar için çok büyük bir dezavantaj.

- pozisyon bilgisi ortalama. trabzonspor maçında 2-3 kişi hamsiği kapatırken bölgesini terketti. aynı şekilde ilk golde de kararsız kaldı.

- hamle zamanlaması bayağı kötü. hatayspor maçı ilk golde ve bugün cezasahasında şaka gibi bir çalım yedi.

- henüz herhangi bir oyuncudan sökerek top aldığını göremedim. marcao'nun çok gerisinde.

- yıldırıcı bir oyuncu değil. fiziğiyle üstünlük kurması zor.

artı özelliklerine gelirsek,

+ soğukkanlı ve basit oynuyor.

+ ayakları nispeten düzgün. kolay kolay pas hatası yapmıyor.

+ kafa toplarını tehlikeli bölgelere indirmiyor.

+ oyun görüşü fena değil. boştaki arkadaşlarına başarılı uzun toplar gönderebiliyor.
-----------------------

bu arkadaşın potansiyeli nedir ne kadar gelişir bilmiyorum fakat ham yetenek ve atletizm olarak pek fazla beklentiye girmemek lazım.

artı özellikleri bizde oynamaya yeterli mi bilmiyorum fakat totalde bence kötü bir stoper.

hele 7 milyon € bu profildeki bir oyuncu için çok fahiş bir rakam gibi. gerçekten üzücü.

Son düzenleme:
Yazdıklarımı bu maç özelinde yazmadığımı öncelikle belirteyim.

Nelsson, potansiyelli ve ondan beklentiler olan bir oyuncu. Vaktinde 3.6m€ verilip bir yatırım yapıldı ona Kopenhag tarafından. 2 sezon oynamış 3. sezonuna girişte biz aldık. Kopenhag'ın beklentisi muhtemelen; bu oyuncu zaten potansiyelli, İngiltere, Almanya gibi liglerden de takipçisi var, yararlanırım ve iyi bir bedele satarım.
Ancak Kopenhag aldıktan sonra pek o ışığı görememiş ki hemen hemen 2 katı bedele bize bıraktılar. 3.6ya alıp 2 sene sonra 7.5e satmaları beni düşündürdü. Bu oyuncu İngiltere'den izlenip alınacaksa inanın bu fiyata satmazlar.
Hatta İngiliz ekipleri için Kopenhag, bizden daha önemli yetiştiricilikte. Bizim ligden çok İskandinavya'yı izliyor ve direkt oyuncu alıyorlar. Kopenhag kadroda yapılanmaya gitti ve neredeyse saçma sapan bir savunma hatları var merkez olarak. Bırakmazlardı yani.
Ama inşallah o seviyeyi bizde atlar da biz yararlanır iyi bir bedele göndeririz, tek temennimiz o tabi ki.
7.5m€ taksitli olsa da bizim gibi kulüp için fazla.

Yazdıklarımı bu maç özelinde yazmadığımı öncelikle belirteyim.

Nelsson, potansiyelli ve ondan beklentiler olan bir oyuncu. Vaktinde 3.6m€ verilip bir yatırım yapıldı ona Kopenhag tarafından. 2 sezon oynamış 3. sezonuna girişte biz aldık. Kopenhag'ın beklentisi muhtemelen; bu oyuncu zaten potansiyelli, İngiltere, Almanya gibi liglerden de takipçisi var, yararlanırım ve iyi bir bedele satarım.
Ancak Kopenhag aldıktan sonra pek o ışığı görememiş ki hemen hemen 2 katı bedele bize bıraktılar. 3.6ya alıp 2 sene sonra 7.5e satmaları beni düşündürdü. Bu oyuncu İngiltere'den izlenip alınacaksa inanın bu fiyata satmazlar.
Hatta İngiliz ekipleri için Kopenhag, bizden daha önemli yetiştiricilikte. Bizim ligden çok İskandinavya'yı izliyor ve direkt oyuncu alıyorlar. Kopenhag kadroda yapılanmaya gitti ve neredeyse saçma sapan bir savunma hatları var merkez olarak. Bırakmazlardı yani.
Ama inşallah o seviyeyi bizde atlar da biz yararlanır iyi bir bedele göndeririz, tek temennimiz o tabi ki.
7.5m€ taksitli olsa da bizim gibi kulüp için fazla.
Danimarka en yüksek bedelle kimi ve kaça satmış?

Üst Alt