#34 Okan Kocuk - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

#34 Okan Kocuk

Bütün sezon 1. kalecinin arkasında beklemek için fazla kaliteli oyuncuydu, önündeki adam Muslera da olsa. Hem Muslera'nın biraz dinlenmesine, hem de Okan'ın özgüvenini geri kazanmasına sebep olur inşallah bu kötü süreç. Dandik Bursa takımında 21-22 yaşında bayağı lider adam haline gelmişti, alındığında da çok sevinmiştim. İnşallah Galatasaray'da adam akıllı bir yerli kaleci izlemek de nasip olur bir gün.

Muslera'nın sakatlığı herkes için yıkım oldu ama kendisi için güzel bir fırsat. Pek şampiyonluk beklentisi kalmadı. Üzerinde baskı yok. Eray ve İsmail gibi boş beleş bir kaleci de değil. En azından gelecek adına bir fikir verir herkese.

Bundan sonra yiyeceğimiz gollerde ekstrem hatasının olacağını düşünmüyorum.
Zaten önündeki adamlar da yedek
Okan'a varana kadar daha önemli sorunlar var yani

Kurtardığı pozisyonlarda hep takım arkadaşları sonradan topu uzaklaştırmış.
Bizde ama Ahmet ve Sarrachi gibi pozisyonları sadece izleyen adamlar var.
İsi gerçekten çok zor. Zaten ilk yediği hatalı golden sonra yine bundan kaleci olmaz diyenler olur.

Geçen sezon aytaç karanın penaltisi,bu sezon sivas deplasmanında emre kılınç penaltisi ve bu hafta rize maçındaki penaltı...Kalecilerimizin ligde kurtardığı 3 penaltının devamı gol oldu.. Böyle pozisyonlarda topun düştüğü yer de önemli tabii ki ama maalesef çok gevşeğiz bu penaltıların devamında..

Beğendiğim bir kaleci. Maalesef Muslera’nın boşluğunu doldurmaya çalışacağı için ciddi eleştiriler alması muhtemel. Bunu atlatıp, başarılı olursa büyük bir iş başarmış olur.

İstanbulspor'dan beri beğeniyorum bize geldiğinde sevinmiştim Muslera'nın arkasında iyi bir alternatif yoktu bugüne kadar şimdi var Okan iyi iş çıkaracaktır adama Eray İşçan ve İsmail Çipe muamelesi yapmaya gerek yok

bu çocuğun topu çelmesi iyi olmasına karşın refleksleri kötü
musleranın da tam aksine refleksleri çok iyi
1 seneden uzun zamandır yanında antrenman yapıyor; öğrenmesi, bişeyler kapabilmesi lazım bi insanın.

ben musleranın arkasında beklesem, kaleyi emeklilikten sonra ben almak isterim tabi bu da kendini geliştirmeyle mümkün.
ama genç ve Türk oyuncuların bu meziyetlerde sınıfta kaldıkları da bir gerçek.
son senelerde sayıcağımız en fazla 3-5 isim var onlar da 1-2 sene akabinde avrupada boy göstermekteler zaten.

umarım çabalayıp bişeyler başarır, tarihimizde çok aykutlar,orkunlar vs. var zira.
en önemlisi kaleci aramaktan kurtarır bizi.

Üst Alt