#45 Marcão - Sayfa 288 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Oyuncularda problem aramaya son verelim.

Gayet iyi sezon geçiriyor. Alanya maçı sonrası taraftar sövünce saçmalamaya başladığı ds bir gerçek.

2 maç hata yapanı çöpe ata ata buraya geldik. Düne kadar Marcao-Luyi en çok top kesen ikiliydi.

Oyuncularda problem var. Ve lutfen neye kim karar verecek bir zahmet yazara birakin. Ayrica olay nereye, nasil bakmak istediginize de bagli. Bazilarina gore iyi olabilir, bana gore hicbir zaman iyi olmadi bu ikili. Oyuncu basliklarinda da geri giderseniz gayet de net elestiriler var. Arada gidip bakmak gerekiyor gune ozel yorum yapmak adina veya hafiza tazelemek icin. Gercekten usenmeyip bu adamlarin yaptigi bireysel hatalardan video yapacagim en son zira buna zaman bulamiyorum. Bir degil iki degil, ozellikle Avrupa maclari yada stresli maclar. Ustune hocanin tercihleri de eklenince defolar daha fazla ortaya cikiyor. Bu takimin ortasaha ve defansif kalitesi dusuk ve maalesef hocanin kafasindaki her ne pas sistemiyse ona da uygun degiller. Inanilmaz kolay gecilebilen stoperler ayrica. Pas hatalarini bir kenara biraktim artik.

Son düzenleme:
Oyuncularda problem var. Ve lutfen neye kim karar verecek bir zahmet yazara birakin. Ayrica olay nereye, nasil bakmak istediginize de bagli. Bazilarina gore iyi olabilir, bana gore hicbir zaman iyi olmadi bu ikili. Oyuncu basliklarinda da geri giderseniz gayet de net elestiriler var. Arada gidip bakmak gerekiyor gune ozel yorum yapmak adina veya hafiza tazelemek icin. Gercekten usenmeyip bu adamlarin yaptigi bireysel hatalardan video yapacagim en son zira buna zaman bulamiyorum. Bir degil iki degil, ozellikle Avrupa maclari yada stresli maclar. Ustune hocanin tercihleri de eklenince defolar daha fazla ortaya cikiyor. Bu takimin ortasaha ve defansif kalitesi dusuk ve maalesef hocanin kafasindaki her ne pas sistemiyse ona da uygun degiller. Inanilmaz kolay geilebilen stoperler ayrica. Pas hatalarini bir kenara biraktim artik.
Oyuncularda problem aramaya son verelim demek oyuncularda problem yok anlamına gelmiyor.

İkincisi de istediğini eleştirebilirsin, benim yorumum kimse özelinde olmayan genel bir yaklaşımdı, Marcao'yu da çok eleştirmişimdir geçmişte ama oyuncuların genelindeki düşüş teknik heyeti de ilgilendirir kastım bu.

Top kesme konusundaki veri istatistiksel veriydi ilk dönemlerinde çok başarılıydılar. Fernando'nun gidişi ve yerinin dolmamasının da bunda etkisi var.

Oyuncularda problem aramaya son verelim demek oyuncularda problem yok anlamına gelmiyor.

İkincisi de istediğini eleştirebilirsin, benim yorumum kimse özelinde olmayan genel bir yaklaşımdı, Marcao'yu da çok eleştirmişimdir geçmişte ama oyuncuların genelindeki düşüş teknik heyeti de ilgilendirir kastım bu.

Top kesme konusundaki veri istatistiksel veriydi ilk dönemlerinde çok başarılıydılar. Fernando'nun gidişi ve yerinin dolmamasının da bunda etkisi var.
Orasi oyle Keramettin, geriye gitmis olabilirler (son'dan basliyorum), benim hic bir yazimda yada aciklamamda su yok "Terim super uber o sucsuz yonetim ve futbolcu" bilakis, sorunumuz cogul, birden fazla yerde. Bunun sonuclarini yasiyoruz.

Elbette istedigimi saygi ve mantik cercevesinde elestirecegim/elestirecegiz, ilk cumlene atifta bulunarak bana gore oyuncularda suclu. Yani lutfen bana soyle, stoperlerimizin "kritik" hata yapmadigi 1-2 mac say, bak lutfen diyorum. Yani cok net hatalar bunlar, bunu soyluyorum ben. Galatasaray seviyesinde kabul gormez bunlar. 1 yil oynayan Ujfalusi 1 tane ya var ya yok, sanirim aklimda kalan bir TS macinda geri pasi kisa dusmustu ona bile kosup elinden geleni yapti siritmadi arkasindan.Ligi alsan, Avrupa'da patlarsin bunlarla. Hoca falan hak getire yani, oyuncu temeli hatali.

Demem o ki, Yonetimden baslayarak, sebep ise gec/hatali/kotu transferler (yazmaya usendim isim isim), zemin (cok cok buyuk bir yonetim hatasi), teknik heyet (Terim dahil yanindaki bostan korkuluklari) ve son olarak oyuncu kalitesi.

Marcao ve ozellikle Luyindama da geldiklerinden beri istikrarli bir performans gerilemesi var. Gun gectikce geldikleri zaman gosterdikleri performanstan uzaklasiyorlar. Onyekuru desen yine ilk geldigi sezonun gerisinde. Cok hayal kurariz 20 milyona adam satariz diye.

Orasi oyle Keramettin, geriye gitmis olabilirler (son'dan basliyorum), benim hic bir yazimda yada aciklamamda su yok "Terim super uber o sucsuz yonetim ve futbolcu" bilakis, sorunumuz cogul, birden fazla yerde. Bunun sonuclarini yasiyoruz.

Elbette istedigimi saygi ve mantik cercevesinde elestirecegim/elestirecegiz, ilk cumlene atifta bulunarak bana gore oyuncularda suclu. Yani lutfen bana soyle, stoperlerimizin "kritik" hata yapmadigi 1-2 mac say, bak lutfen diyorum. Yani cok net hatalar bunlar, bunu soyluyorum ben. Galatasaray seviyesinde kabul gormez bunlar. 1 yil oynayan Ujfalusi 1 tane ya var ya yok, sanirim aklimda kalan bir TS macinda geri pasi kisa dusmustu ona bile kosup elinden geleni yapti siritmadi arkasindan.Ligi alsan, Avrupa'da patlarsin bunlarla. Hoca falan hak getire yani, oyuncu temeli hatali.

Demem o ki, Yonetimden baslayarak, sebep ise gec/hatali/kotu transferler (yazmaya usendim isim isim), zemin (cok cok buyuk bir yonetim hatasi), teknik heyet (Terim dahil yanindaki bostan korkuluklari) ve son olarak oyuncu kalitesi.
Kesinlikle herkeste hata var. Sorunu tek kişiye mal edemeyiz özellikle de sezon genelinde ama içerde bir problem var psikolojik açıdan, yönetim, teknik heyet kaynaklı bir problem var ve bu takımı da etkilemiş, bu benim tahminim tabi belki de yoktur ama hissettiğim bu.

Stoperlerimiz konusunda evet hata yapıyorlar bence orada temelde hata yaptık bir tecrübeli bir genç almalıydık biz iki tane genç aldık ve önlerine de 2 senedir nispeten top kapmaktan ziyade pas yönü kuvvetli adamları koyuyoruz. Bu şartlarda bence normal tabii daha doğrusu son maçlar normal değil daha öncesinde yaptıkları normaldi, açıkları kapatarak çözmek lazım bunu ama yapamıyoruz zira Ferro'yu da istedik alamadık, alsak nispeten daha iyi olurdu.

Benim rahatsız olduğum konu herkesin kafasına göre oynaması, disiplin ve adanmışlık yok, herkes geriye gidiyor. Halbuki ilk yarı Oğulcan'dan bile verim almıştık.

Teknik konularda da sorunlar var o ikiliyle çift forveti kaldıracak orta sahamız da yok da başta söylediğim konu daha kritik. Bir tedirginlik var takımın genelinde.

Kesinlikle herkeste hata var. Sorunu tek kişiye mal edemeyiz özellikle de sezon genelinde ama içerde bir problem var psikolojik açıdan, yönetim, teknik heyet kaynaklı bir problem var ve bu takımı da etkilemiş, bu benim tahminim tabi belki de yoktur ama hissettiğim bu.

Stoperlerimiz konusunda evet hata yapıyorlar bence orada temelde hata yaptık bir tecrübeli bir genç almalıydık biz iki tane genç aldık ve önlerine de 2 senedir nispeten top kapmaktan ziyade pas yönü kuvvetli adamları koyuyoruz. Bu şartlarda bence normal tabii daha doğrusu son maçlar normal değil daha öncesinde yaptıkları normaldi, açıkları kapatarak çözmek lazım bunu ama yapamıyoruz zira Ferro'yu da istedik alamadık, alsak nispeten daha iyi olurdu.

Benim rahatsız olduğum konu herkesin kafasına göre oynaması, disiplin ve adanmışlık yok, herkes geriye gidiyor. Halbuki ilk yarı Oğulcan'dan bile verim almıştık.

Teknik konularda da sorunlar var o ikiliyle çift forveti kaldıracak orta sahamız da yok da başta söylediğim konu daha kritik. Bir tedirginlik var takımın genelinde.

Maalesef, dun yazmistim denk gelirsin belki, defnasif ve ortasaha lideri yok bu takimda. Atifa da bulunalim;

Orta saha lideri/liderleri; Selcuk(prime donemi) ve Melo
Defansif lider: Ujfalusi

Orta saha lideri/liderleri: Hagi/Suat
Defansif Lider: Popescu/Bulent(son zamanlari)

Su ustteki ornekler, bizim tarihimizden gercekci ornekler iste. Disiplinsizlik konusunda hakli tespitine sonuna kadar katiliyorum. Ogulcan konusunda ne oldu bilmiyorum, inanir misin ben Rize macinda sahada bekliyordum cunku zemin falan eldeki diri guclu (fiziki acidan) birkac oyuncudan biri. Antrenmanda neseli falan bir sorun gozukmuyor, hoca da dedi mutlu diye ama yok, bunun cevabini bilene kadar hedef gosteremeyiz ancak sunu soyleyebiliriz, Terim'in oldugu yerde habersiz olmaz bu isler. Yonetimdense baski bunu da Terim soylemeli. Kisacasi hocaya yazar ama o da "kol kirilsin yen icinde kalsin" egitimden gelme. Yorum yapmak istemiyorum su asamada.

Bundan sonra maksimum ne olur bilinmez ama bu duzende Terim ile ben cok iyi bir gelecek goremiyorum. Saygi cercevesinde istifasi istenmeli gerekirse ancak bu yeni yonetime bagli bunu da belirttim. Polat gibi bir yonetim olacaksa, Terim kalsin ilk 3'te kaliriz bir sekilde, yoksa ilk 10 zor ve cok ciddiyim bunu yeniden yasariz.

Galasevgisi yaz transfer doneminde Lyon 10 milyon ve Roma 12 milyon teklif ettigini yazmisti. Bakalim transfer doneminde yine teklifler gelecek mi.

Hem Luyindama hemde Marcao iyi stoperler değil. Marcao solak ve ayağı biraz düzgün olduğu için birde maçta agresif tavırlar sergilediği için fazla göze batmıyor daha doğrusu göz boyuyor ama iyi bir stoper bu kadar kolay çalım yemez. Biraz teknik bir rakip çıksın karşısına maymun ediyor.

O kadar dalga konusu olan Tisserand vs Marcao & Luyindama ikilisi. Haydi Luyindama'yı yaşadığı sakatlık bitirdi ondan sonra böyle oldu peki ya Marcao ? veya Yedlin'in Saracchi'nin defalarca yaptığı hatalar ? bunlar olmadığı zaman yerlerine oynayıp defalarca hata yapan Linnes & Donk veya Ömer Bayram 'ı ne bitirdi acaba ?

307

Oynayan her oyuncunun bu kadar korkunç hatalar yapması takımın tüm yükünü Taylan'ın tek başına çekmek zorunda kalması tesadüf değil sanırım son yıllarda sahip olduğumuz en iyi stoper ikilisi dediğimiz Marcao & Luyindama ikilisi nasıl bu hale geldi acaba ? benim suçum değil sanırım bu kadar adamın içinde herkesin dibi görüyor olması

Üst Alt