5 Diploması Olup Asgari Ücret Alan Adam - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

5 Diploması Olup Asgari Ücret Alan Adam

burada üniversite diploması almanın bu kadar kolay olması da eleştirilmeli
üniversite trend sektör oldu maalesef tamamen piyasalaştı
üniversite denen şeyin içi tamamen boşaltıldı.
şu anda çoğu üniversitenin kpss kursundan farkı yok
hatta bazı kpss kurumları çoğu üniversiteden daha prestijli

Forumdaki genc arkadaslarimiza ornek olsun. Videoyu izlemedim ama etrafta cok insan var boyle 3 diploma, 5 diploma ve issiz. En fazla bir tane diploma isinizi yapmak icin yeterli, bir meslek ogrenin ve onu da iyi yapin. Gerekirse yuksek lisans ve doktora yaparsiniz. Ben sahsen cift anadalin bile gereksiz oldugunu dusunuyorum. Bir seyi yapiyorsaniz en iyisini yapmaya calisin. Hem para kazanirsiniz, hem keyif alirsiniz.
Dediğini yapıyorum ama benim yerime istihdam olarak mühendis ya da tanıdıklarını alıyorlar(pazarlama).

İnsanlar o diplomayı beceri ve meslek sahibi olmak için alıyor eğitimin iddiası da alındığı konuda kalifiye bir birey yetiştirmek sistem daha ne yapacak adam iş güç sahibi olsun diye? Şu durumda sistem yerine insanların diplomasını eleştirmek en iyi tabirle gülünç sanki keyfine hobi olarak alınıyor.
Sen Bill Gates in ve Steve Jobs un hayat hikayelerini okumadın sanırım.

Ve o listedeki bi sürü adamın

Oracle ın kurucusunun diplomalılarla dalga geçen meşhur konuşmasından mı bahsedelim

Yıl olmuş 2020

Oracle ın kurucusunun diplomalılarla dalga geçen meşhur konuşmasından mı bahsedelim

Yıl olmuş 2020
Ne alaka spesifik örneklerden genelleme mi yapacağız? Bugün üst düzey 100 yöneticisi varsa 90'i eğitimini almıştır, geri kalanlar babadan kalma veya dediğin modeller olabilir. Dediğin adamlar istisna olduğu için haber değeri taşıyor farkında isen anormal olduğu için.

Annemin kuzeni olan bir amca vardı bizim aile de, zamanın da okumadı ama esnaf olup işinde çok iyi noktaya geldi buraya kadar eyAllah.

İşinde iyi noktaya gelip iyi kazandığı dönemde okuyup doktor, öğretmen olanlara tepeden bakmaya başladı. Siz okudunuz ne kazanıyorsunuz bir de ben tarzı.

Sonra genç yaşlarda (50 li yaşlar) o alay ettiği doktorların peşine düştü kurtulabilmek için.

Yıl olmuş 2020

Niye o adamlar o zaman en iyi okulların öğrencilerini almak için daha öğrenciyken onlara teklif götürüyorlar?

Hala okuyor, bu sınıfa gelmiş kendi işini kurmamışsa, belli bir maaşla bunu ikna eder kendimiz için çalıştırırız diye.

Çok sonrasında gerçekten yetenekli ve akıllı bir adamsa, kaçacağını bildikleri için ortak yapıyorlar şirkete

Hala okuyor, bu sınıfa gelmiş kendi işini kurmamışsa, belli bir maaşla bunu ikna eder kendimiz için çalıştırırız diye.

Çok sonrasında gerçekten yetenekli ve akıllı bir adamsa, kaçacağını bildikleri için ortak yapıyorlar şirkete
Senin bahsettiğin girişimcilik.
Herkes girişimci olacak özelliklere sahip olmayabilir ama sen bütün o emeği(okul ile ilgili) 3-4 kelimelik bir cümle ile küçümseyemezsin. Yakışmaz sana bir işveren olarak.

Ne alaka spesifik örneklerden genelleme mi yapacağız? Bugün üst düzey 100 yöneticisi varsa 90'i eğitimini almıştır, geri kalanlar babadan kalma veya dediğin modeller olabilir. Dediğin adamlar istisna olduğu için haber değeri taşıyor farkında isen anormal olduğu için.
Spesifik örnekler gibi diyelim

zamanının ilk örnekleri oldukları için size öyle geliyorlar

Pis kapitalist. Freud dedik bağrımıza bastık.

O bağrından koparma beni üstadım. Sakın!!

Ben herzaman egitimden yana oldum. Dun Erasmus ile 2 tane yeditepe ünide tıp okuyan kızlarımız bizim bölümü ziyaret ettiler. Ilgi alakadar oldum. Egitime okadar ac olduklarini görmek beni mutlu etti. Konu Turkiyedeki hayat standartlarina vs geldi sonra ve aldiklari eğitimlerin üniler arasındaki farkı konuştuk. Epeyi korktum. Böylesi bir meslekte temel bilgilerin bukadar denli farkli olabilmesi sasirtti. Bircok uni Turkiyede diploma maatbasi gorevini ustlenmis sanki. Uzucu

O bağrından koparma beni üstadım. Sakın!!

Ben herzaman egitimden yana oldum. Dun Erasmus ile 2 tane yeditepe ünide tıp okuyan kızlarımız bizim bölümü ziyaret ettiler. Ilgi alakadar oldum. Egitime okadar ac olduklarini görmek beni mutlu etti. Konu Turkiyedeki hayat standartlarina vs geldi sonra ve aldiklari eğitimlerin üniler arasındaki farkı konuştuk. Epeyi korktum. Böylesi bir meslekte temel bilgilerin bukadar denli farkli olabilmesi sasirtti. Bircok uni Turkiyede diploma maatbasi gorevini ustlenmis sanki. Uzucu
YL'yi bitirince sığınmacı alır mısınız beni? :falcao:

Üst Alt