#5 Hamit Altıntop - Sayfa 212 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Onursal baskanlari ya da ust duzey yoneticilerinden biriydi eski futbolcu olanlardan Bayern'den ayrilip Real'e gittigi zaman futbolu muazzam bilen futbol arkadasimi kaybettim futbola dair onla konusuyordum sadece bir oyuncu kaybetmedik benim icin cok daha onemli bir futbol aklini kaybettik tarzi aciklamalar yapmisti . Kariyeri ve tecrubesine de bakilinca olumlu duruyor .

Hamit hem Hasan'dan, hem de Ümit'ten çok daha fazla anlar futboldan. Üstelik yabancı dili var, gurbetçileri buraya getirebilir vs.

Belki de en doğru tercihlerden biri olur.

Hamit, donanım ve tecrübe olarak diğer yardımcılara kök söktürür. Yıllarca elit/elitin bir-iki tık altı kulüplerde oynamış, üst düzey hocalar ile çalışmış, yabancı dili olan bir adam. Mental ve taktik yönü de kuvvetli. Keşke o da gelse, bence en doğru tercih olur.

Son düzenleme:
Ümit ve Hasan çay getirip götürecek kapasitede iken Hamit bu iş için biçilmiş kaftan olabilir bence. Fatih Terim cülus dağıtır gibi antrenörlük dağıtıyor, ama en çok yakışan Hamit olur doğrusu.

Teknik isler ve sahada futbol oynamak cok farkli olaylar.

Ayrica teknik yorumlarinizin iyi olmasi iyi bir direktor olacaginiz anlamina da gelmez. Oyuncularla iletisim, yanli turk medyasina karsi reaksiyonlar, durumu yonetebilme bir teknik adam icin onemli ozellikler.

Hamit bizde oynadigi donemde medyayla (ifade eksikliginden kaynakli rizik olayi haric) ya da diger oyuncularla bir sorun yasamadi ama bunun sebebinin durumu iyi idare etmesi mi yoksa iletisim kurmamayi tercih edip sadece oyununa ve aldigi paraya bakmasi mi oldugu konusunda suphelerim var. Ve bence 2.sine daha yakin olabilir.

Teknik heyette yer alabilir ama cok buyuk beklentilerim yok acikcasi.

SM-G610F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Hamit-Elmander gibi adamlar futbolar ile birebir ilgilenecek mevki mevki yardımcı hoca olarak kullanabilir belki bence iş yapabilir

Taffarel => Kaleci Antenörü
Elmander=>Forvet Antrenörü
Hamit=>Orta Saha Antrenörü

Birde adam akıllı bir defans Antrenörü getirin Allah rızası için ...

Elmanderin forvet antrenörü olacak ne bilgisi var yahu olsa kendine faydası olurdu.

Saha da kicini yirtmaktan başka bir işe yaramiyordu.
İyi bir sporcu iyi bir Galatasaraylı olarak gelsin ama ruh getirir takıma.

Ümit ve Hasan çay getirip götürecek kapasitede iken Hamit bu iş için biçilmiş kaftan olabilir bence. Fatih Terim cülus dağıtır gibi antrenörlük dağıtıyor, ama en çok yakışan Hamit olur doğrusu.

Yardımcı antrenörlerin hepsi taktik teknik uzman olacak hali yok.Hasan Şaş'ın orada bulunma sebebi motive edebilecek olması mesela.Ümit Davala da bence sanıldığı kadar boş bir adam değil,şu röportajını okumanızı öneririm. Turkiye Profesyonel Futbolcular Derneği :|: Haberler - FUTBOLCU, TEKNİK ADAM VE YONETİCİ! ŞAMPİYONUN HİKAYESİ

Yardımcı antrenörlerin hepsi taktik teknik uzman olacak hali yok.Hasan Şaş'ın orada bulunma sebebi motive edebilecek olması mesela.Ümit Davala da bence sanıldığı kadar boş bir adam değil,şu röportajını okumanızı öneririm. Turkiye Profesyonel Futbolcular Derneği :|: Haberler - FUTBOLCU, TEKNİK ADAM VE YONETİCİ! ŞAMPİYONUN HİKAYESİ

Türkiye şartlarında haklısın. Ama şu video bile amatörlük göstergesi.

https://www.youtube.com/watch?v=HEt-kLr60jE

Türkiye şartlarında haklısın. Ama şu video bile amatörlük göstergesi.

https://www.youtube.com/watch?v=HEt-kLr60jE

Herkes böyle olsun demiyorum,ama böyle agresif insanlar da olmalı teknik ekip veya futbolcu bünyesinde.Bu da başarılı olmanın bir metodudur.Ben bu kadar katı bir profesyonel duruş takıntısını anlamıyorum şahsen.Mourinho da bu tarz agresif tavırlar takınıyor mesela bazen,Hasan'la kıyaslamıyorum tabi de var bunlar yani.

-Hasan benim için çok farklı bir yerdedir. Futbolculuk farklı, idmandan sonra dağılıyorsun. Antrenörlük yaparken hep iç içeydik. Zor günler geçirirken yanında birisi varsa atlatırsın. Hasan gibi biri mesela. Bir ben Hasan'ı bir Hasan beni frenliyordu. Ekip olarak bir araya geldiğimiz zaman çok güzel muhabbet oluyordu. Fatih hoca, Taffarel, Hasan hoca bir analize girdiğimiz zaman acayip fikirler çıkıyordu. Bazı oyuncu vardır onu pohpohlamak gerekiyor, kimisi çıkıyor ona da kamçıyı çıkartmak gerekiyor deyim yerindeyse. Biz onu yaptık Hasan Şaş'la birlikte. Farklı farklı insan tipleri var. Zamanı gelince hangisini kullanacağını bilmek önemli. Bir de ben 4 dil biliyorum. Almanca, İngilizce, İtalyanca ve Türkçe. O da yabancı oyuncularla konuşmak için avantaj oluyordu.

Ümit Davala

Bir dönem Galatasaray'da da top koşturan milli futbolcunun özel nedenlerden ötürü kulübünden ayrılmak istediği belirtilirken Darmstadt yönetiminin de bunu kabul ettiği ifade edildi.

Hamit ise verdiği kararla ilgili olarak "Benim için hep ailem öncelikli oldu. Bu nedenle bundan sonraki hayatımın tamamını geçireceğim Türkiye'ye dönmeye karar verdim." sözlerini kullandı.

Yunus DİLBER / fanatik.com.tr
%99.9 yalan.

Kesin para kokusu almıştır.
Başka şekilde gelmez.
Acaba bu sefer kendini ne kadara kitleyecek.

Gün yüzü görme DURSUN!

Herkes böyle olsun demiyorum,ama böyle agresif insanlar da olmalı teknik ekip veya futbolcu bünyesinde.Bu da başarılı olmanın bir metodudur.Ben bu kadar katı bir profesyonel duruş takıntısını anlamıyorum şahsen.Mourinho da bu tarz agresif tavırlar takınıyor mesela bazen,Hasan'la kıyaslamıyorum tabi de var bunlar yani.

Ben amatörlüğü sevmiyorum. Futbolda amatör ruhta önemli, o noktada katılıyorum. Safiyane amatör ruh olmaz ama. Bir şeyler bilir, ona göre oyuncuların motivasyonunu artırmak için agresif tavır takınırsın. Albayrak'ın kulübe versiyonu gibi geliyor Hasan bana. Elmander hamlesi bana mantıklı gelirken, Hamit hamlesi altyapılar için mantıklı gelirken, Hasan hamlesi mantıklı gelmiyor pek. Destekliyeceğiz artık.

Ben amatörlüğü sevmiyorum. Futbolda amatör ruhta önemli, o noktada katılıyorum. Safiyane amatör ruh olmaz ama. Bir şeyler bilir, ona göre oyuncuların motivasyonunu artırmak için agresif tavır takınırsın. Albayrak'ın kulübe versiyonu gibi geliyor Hasan bana. Elmander hamlesi bana mantıklı gelirken, Hamit hamlesi altyapılar için mantıklı gelirken, Hasan hamlesi mantıklı gelmiyor pek. Destekliyeceğiz artık.

Burada kulüplerin yapısı da önemli.Safi tek başına olmaz,ama bunlar da lazım.Tarihimize bakıyoruz,hep bunu yakaladığımız an başarılı olduk çünkü.

Burada kulüplerin yapısı da önemli.Safi tek başına olmaz,ama bunlar da lazım.Tarihimize bakıyoruz,hep bunu yakaladığımız an başarılı olduk çünkü.

Belkide sırf bu yüzden kabuğumuzu kıramadık.. Kim bilir.. Ünal Aysal'ın ilk dönemindeki söylemlerini gerçekleştirebilseydik ve amatör ruh+profesyonelliği ekleyebilseydik keşke. Kısacası, takım olarak Gomis gibi olabilsek. Boş günlerinde evde çalış, medya ve sosyal medyada güzel mesajlar ver. Sahada işini elinden geldiğince iyi yap ama gol attığında tüm taraftarı sahaya indirebilecek kadar muhteşem sevin. Kırmızı kart gördüğünde de hiç itiraz etmeden kulübeye yönel. Aradığım Galatasaray bu.

Belkide sırf bu yüzden kabuğumuzu kıramadık.. Kim bilir.. Ünal Aysal'ın ilk dönemindeki söylemlerini gerçekleştirebilseydik ve amatör ruh+profesyonelliği ekleyebilseydik keşke. Kısacası, takım olarak Gomis gibi olabilsek. Boş günlerinde evde çalış, medya ve sosyal medyada güzel mesajlar ver. Sahada işini elinden geldiğince iyi yap ama gol attığında tüm taraftarı sahaya indirebilecek kadar muhteşem sevin. Kırmızı kart gördüğünde de hiç itiraz etmeden kulübeye yönel. Aradığım Galatasaray bu.

Aysal'ı desteklememin yegane sebebi oydu o dönemde,ama sadece popülist söylemlerde kaldı,icraata yönelik hiçbir girişim olmadı kurumsallaşmanın.Fatih Terim'e alternatif/alternatifler üretebilsek aslında şu anki düzen yine yürür aslında.Alternatifsiz kaldığı için de bu sıkıntıları yaşıyoruz bir nevi.Tudor'u da desteklememdeki sebep buydu.Onun gibi hırslı,agresif ve disiplinden gram taviz vermiyor.Şu an olmasa bile ilerde bence iyi bir hoca olacak Tudor.

Aysal'ı desteklememin yegane sebebi oydu o dönemde,ama sadece popülist söylemlerde kaldı,icraata yönelik hiçbir girişim olmadı kurumsallaşmanın.Fatih Terim'e alternatif/alternatifler üretebilsek aslında şu anki düzen yine yürür aslında.Alternatifsiz kaldığı için de bu sıkıntıları yaşıyoruz bir nevi.Tudor'u da desteklememdeki sebep buydu.Onun gibi hırslı,agresif ve disiplinden gram taviz vermiyor.Şu an olmasa bile ilerde bence iyi bir hoca olacak Tudor.

Kesinlikle aynı fikirdeyim. Noktasından virgülüne kadar. Aysal'ın icraate geçirmeme sebebini de bu klüp nasılsa böyle de idare ediliyor demesinden kaynaklandığını düşünüyorum. Ayrıca hem klüp içi hemde klüp dışı inanılmaz muhalefet vardı. Tudor bizim için şanstı, onu da teptik. Oda güzel şeyler yapacakken klüp içi ve klüp dışı muhalefetin kurbanı oldu. Eğer dönen bir sisteme çomak sokacaksan, güçlü olmalısın ki sistem seni ezmesin. Tudor güçsüzdü, Aysal ise uğraşmadı, kolaya kaçtı maalesef.

Üst Alt