6+2+2 Kuralı Kabul Edildi - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

6+2+2 Kuralı Kabul Edildi

Cevap: 6+2+2 Kuralı Kabul Edildi

Beşiktaş'a ödül gibi oldu bu olay

Tonlarca tazminat vermekten kurtuldular !

Cavcav 1 milyon eroya ne topcular getiriyor, Kahe, Harbuzi, garbuzi...

Buluruz bizde bir kac tane...

yaşa.

Ben Diyorumki Bu Kural Türkiyeden Avrupaya Transfer Olan Yabancı Sayısında Büyük Bi Artış Sağlıyacak

Hatta Şuan Neredeyse Sıfır Oldugundan Yurt Dışına Yabancı Oyuncu Göndermemizi Sağlıyacak Diyebilirim.

Kulüpler Birliği yani kulüp başkanları bu kararın çıkmasını istediklerine göre ve parayı harcayacak, oyuncuları alıp-satacak kişiler onlar olduğuna göre ne kamuoyuna ne de taraftarlara söz söylemek düşmez. İsteyen kullanır bu hakkı istemeyen kullanmaz. Ayrıca ucuz ve gelecek vaad eden yabancıların gelmesini sağlayacak bir kural olabilir bu. Örneğin 19 yaşında kimselerin tanımadığı birini alıp getirse Galatasaray yönetimi çatlak sesler çıkabilirdi ama şimdi çıkmaz çünkü oyuncu alma kontenjanı fazla.

Bir de şu yönden bakın olaya Galatasaray ne zaman sakatlık problemi yaşamadı ki. 8 yabancının 8'inin de sağlam olduğu dönemler çok azdır. Tribüne adam aldık gibi sözler söylemek saçma. Bir yabancı sakatlandığında yerine koyabileceğimiz başka bir yabancı futbolcu olacak işte. Eğer sezon ortasında olsaydı bu kural Nonda gönderilmek zorunda kalmaz ve takım belki de UEFA Avrupa Liginde forvetsizlikten dolayı elenmek zorunda kalmazdı. Kimin performansı daha iyiyse o girecek ilk 18'e. Kötü performans gösteren ise tribünde bulacak ve maç primlerinden yararlanamayacak. Tüm bu açılardan bakıldığında bence olumlu bir karar. Ben kötü bir yanını görmüyorum..

Bence gayet güzel bir kural. En azindan simdi 2 tane genç tanilmamis ama gelecek vaad eden oyuncu getirebilirsin yurt disindan.

Ama A2 takiminda yabanci oyuncu oyniyabiliyormu? Onuda degistirsinlerde en azindan iki tane yurt disindan genci yetistirelim.

Üst Alt