#6 Jean Michaël Seri - Sayfa 155 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Iste seri
Isinin eri

Dememislerdi bosuna

Seri ve lemina artik tanidigimiz ne yapabilecegini bildigimiz oyuncular orta sahada boyle oyunculari her yil birakip yenilerini almaya calismak her yil bize sezonun bir kismini kaybettirir.

En azindan biri (benim tercihim seri olur ama bize birakacaklarini sanmiyorum) elimizde kalmali ki artik bir seyler oturabilsin.

Zaten satmak zorunda oldugumuz oyuncularimiz var, bir de kiralik oyunculari tutamazsak gelecek sene yine sifirdan baslayip ayni sancilari cekeriz.

stoperlerin önünde 6 numara olarak Seri oynamalı Lemina varken 8 numara oynuyor etkili olamıyor Lemina'nın sakat olduğu haftalarda stoperlerin önünde Seri oynamıştı Kadıköy'de bile 10 numara top oynamıştı iyi pasörlük ve top dağıtmıştı bu hafta Lemina stoper oynadığı için Seri yine 6 numara oynadı ve etkili oldu Lemina'nın taraftarla bağı iyi tuttu ama devamlılık ve form bakımından Seri Lemina'nın önünde özellikle 6 numara pozisyonunda kesinlikle kalmalı.

Şöyle ki Seri'nin takımda kalmasını çok istiyorum ama Seri takımda kalacaksa tamamen ona göre bir takım kurgulamak lazım

=> Seri takımda kalsın önüne de Emre Akbaba/Evander tarzı orta saha koyayım dersen olmaz muazzam bir zafiyet oluştururuz orta sahada biz ne Favre'nin Nice takımıyız ne de Barcelona'yız öyle Seri'yi koyup defans yapmasını beklersen olmaz yanında 2 tane çok doğru orta saha almamız gerekiyor Seri yerine orta sahayı rakibe dar edecek Seri yerine de defans yapacak Seri için rakibi bozacak yani Seri'yi tamamlayacak takımı için çalışan adamlar lazım öyle ki oyunu çift yönüyle oynaması gerektiğinde 6 gerektiğinde 8 numara olabilecek adamlar olması gerekiyor aklıma Nakamba geliyor işin biraz daha defans yanında ağır basan-işin hücum yanında ise Nainggolan geliyor aklıma bir tek bu aradığımız özelliklerde olan

=> Seri'yi takımın beyni olarak kullanabilirsin her türlü pas trafiği ile top alış-verişiyle takımı ihya edebilecek bir adam ama Seri'yi oynatıp kanadında Feghouli bekinde Mariano varsa olmaz tam tersine çok sprint deneyen çizgiye oyunu taşıyan adamlar olması lazım Seri ile oynuyorsan kanat oyuncularının sprint rekorları kırması lazım mesela Onyekuru(Fb maçı performansı) mesela solda Saracchi bunu çok iyi yapıyor Seri'nin topu almasıyla solda fırlayan bir Saracchi var. Feghouli yerine Sekidika'yı Mariano yerine Buta'yı koyar oynardım Seri ile seneye devam edeceksek sol kanatta büyük ihtimalle Saracchi ve Emre Kılınç ikilisi olacak önümüzdeki sene

Galatasaray sözlükte bir yazar Seri için geride oynayan 10 numara tanımını yapmış çok doğru Seri'yi alıyorsak buna göre takım kurgulamak lazım. Yani şöyle ki şu andaki takımdan tamamen faklı bir takım olmamız gerekiyor

Buta----------------------------Saracchi
-----------Seri------------
------------
Nakamba
Nainggolan--------------
Sekidika------------------------------E.Kılınç

Tabii ki bu kadroyu sadece örnek olarak yazdım yoksa tutup 32 yaşındaki Nainggolan'ı alalım demiyorum veya Sekidika gelsin 11 oyuncusu olsun demiyorum ben sadece takımın çehresinin değişmesi lazım diyorum Seri'den en iyi verimi almak için

Şöyle ki Seri'nin takımda kalmasını çok istiyorum ama Seri takımda kalacaksa tamamen ona göre bir takım kurgulamak lazım

=> Seri takımda kalsın önüne de Emre Akbaba/Evander tarzı orta saha koyayım dersen olmaz muazzam bir zafiyet oluştururuz orta sahada biz ne Favre'nin Nice takımıyız ne de Barcelona'yız öyle Seri'yi koyup defans yapmasını beklersen olmaz yanında 2 tane çok doğru orta saha almamız gerekiyor Seri yerine orta sahayı rakibe dar edecek Seri yerine de defans yapacak Seri için rakibi bozacak yani Seri'yi tamamlayacak takımı için çalışan adamlar lazım öyle ki oyunu çift yönüyle oynaması gerektiğinde 6 gerektiğinde 8 numara olabilecek adamlar olması gerekiyor aklıma Nakamba geliyor işin biraz daha defans yanında ağır basan-işin hücum yanında ise Nainggolan geliyor aklıma bir tek bu aradığımız özelliklerde olan

=> Seri'yi takımın beyni olarak kullanabilirsin her türlü pas trafiği ile top alış-verişiyle takımı ihya edebilecek bir adam ama Seri'yi oynatıp kanadında Feghouli bekinde Mariano varsa olmaz tam tersine çok sprint deneyen çizgiye oyunu taşıyan adamlar olması lazım Seri ile oynuyorsan kanat oyuncularının sprint rekorları kırması lazım mesela Onyekuru(Fb maçı performansı) mesela solda Saracchi bunu çok iyi yapıyor Seri'nin topu almasıyla solda fırlayan bir Saracchi var. Feghouli yerine Sekidika'yı Mariano yerine Buta'yı koyar oynardım Seri ile seneye devam edeceksek sol kanatta büyük ihtimalle Saracchi ve Emre Kılınç ikilisi olacak önümüzdeki sene

Galatasaray sözlükte bir yazar Seri için geride oynayan 10 numara tanımını yapmış çok doğru Seri'yi alıyorsak buna göre takım kurgulamak lazım. Yani şöyle ki şu andaki takımdan tamamen faklı bir takım olmamız gerekiyor

------------
Nakamba
Nainggolan--------------

Tabii ki bu kadroyu sadece örnek olarak yazdım yoksa tutup 32 yaşındaki Nainggolan'ı alalım demiyorum veya Sekidika gelsin 11 oyuncusu olsun demiyorum ben sadece takımın çehresinin değişmesi lazım diyorum Seri'den en iyi verimi almak için

4-3-3 oyniyacaksak, kanatlar en azindan 10+ gol 10+ assist yapmak zorunda heis. Sekimika ve Kilinc bunu yaparmi, emin degilim.

4-2-3-1 oynayip, Serinin yanina Nainggolan, Fofana, Sissoko tarzi 8, onun onunde golcu bir 10 lazim. Texeiera/Talisca/James gibi

Seri - Nainggolan

Kalu - James - Onyekuru

Diagne

4-3-3 oyniyacaksak, kanatlar en azindan 10+ gol 10+ assist yapmak zorunda heis. Sekimika ve Kilinc bunu yaparmi, emin degilim.

4-2-3-1 oynayip, Serinin yanina Nainggolan, Fofana, Sissoko tarzi 8, onun onunde golcu bir 10 lazim. Texeiera/Talisca/James gibi

Seri - Nainggolan

Kalu - James - Onyekuru

Diagne
Benim gözümde Onyekuru kanat oyuncusu değil Onyekuru'nun olduğu yerde forvetin Firmino filan olması lazım ki iyi bir ikili olabilsinler aksi halde Onyekuru kanat oynadığı sürece forvetinin kim olduğunun hiçbir önemi yok benim gözümde olmaz yani o forvetin golcülük özelliği ile ön plana çıkma ihtimali yok koskoca Falcao geldi Onyekuru için alan boşaltmaya çalışıyor

Bir de Seri/Nainggolan/James gibi bir üçlü olamaz bence daha doğrusu olmamalı Seri 'yi merkezde en iyi yaptığı rolde kullanmak istiyorsak yanındaki adamlar biraz daha "işçi" arılar olması gerekiyor oyuncu tipi olarak Nakamba olur veya en doğru tabiri ile 2 tane F.Kessie bulmamız lazım dersem daha doğru olur

Ama dediğine katılıyorum orta sahanın üreticiliği düştüğü zaman kanatların bu konuda çok çok iyi olması lazım Liverpool modelinde olduğu gibi beklerin ve kanatlarının çılgın hücum katkısı vermesi lazım Emre Kılınç bunu yapar bu konuda eminim yani daha doğrusu Fatih Terim onu getirip yedek kulübesinde çürütmez ise Emre Kılınç sol kanatta doğrudan oynatacağım bir oyuncu

Sekidika için kafa yormaya da gerek yok bence büyük ihtimalle seneye gelecek yabancı sınırlaması ile birlikte takımda bile olmayacak ben sadece sprinter kanat oyuncusu olarak yazdım Kalu'yu çok izlemedim yorum yapamam ama dribling ve hızıyla öne çıkan bir oyuncu olduğu görünüyor neden olmasın ? yine oyuncu tipi olarak Kalu gibi dribling ve hızı ile öne çıkan birisi olması lazım

------------
Nakamba
Nainggolan--------------

Seriye pas oyununda en cok yArdimci olan adamlar Feg ve Marioano kardesim o kadar yaziyorsun ama bunu goremiyorsun Serinin yanina onune onyekuru koydun bekine Sarachiyi koydun zaten Feg ve Mariano onunla anlasabilecek en iyi pasor ikili takimda zaten serinin formunun yukselmesini saglaya Feg ve mariaonunon ikinci devre kendisine gelmesi Onyekurununda transfer olmasidir.
Ac Gazisntep macini izle Feg ve marioano oyundayken seri ile beraber ortasadana rahat top ciksriyorduk ne zaman ikisi cikti Seride yanliz kaldi .Rakip daha kolay geldi .topla fazla oynayamadik .

Seriye pas oyununda en cok yArdimci olan adamlar Feg ve Marioano kardesim o kadar yaziyorsun ama bunu goremiyorsun Serinin yanina onune onyekuru koydun bekine Sarachiyi koydun zaten Feg ve Mariano onunla anlasabilecek en iyi pasor ikili takimda zaten serinin formunun yukselmesini saglaya Feg ve mariaonunon ikinci devre kendisine gelmesi Onyekurununda transfer olmasidir.
Ac Gazisntep macini izle Feg ve marioano oyundayken seri ile beraber ortasadana rahat top ciksriyorduk ne zaman ikisi cikti Seride yanliz kaldi .Rakip daha kolay geldi .topla fazla oynayamadik .
"zaten serinin formunun yukselmesini saglaya Feg'in ikinci devre kendisine gelmesi" diyen birisi ile ben futbol tartışmam reis kusura bakma 75 yaşına kadar kalsın Feghouli ve Mariano izle doya doya ...

rtaş peki belhanda olmadan ne serinin ne fegin ne marianonun etkili olamamasını görebildin mi

"zaten serinin formunun yukselmesini saglaya Feg'in ikinci devre kendisine gelmesi" diyen birisi ile ben futbol tartışmam reis kusura bakma 75 yaşına kadar kalsın Feghouli ve Mariano izle doya doya ...
Bos bos konusmak kolay iste bende sana Ac Gaziantep macini izle diyorum 9 kisi bile adamlara top gostermiyorduk Mariano ve Feg cikinca adamlar gelmeye basladi 10 kisi 3. Golu bile bulduk.Ikisi cikinca Seri tek kaldi bisey yapamadi. sagdan soldan duyduklarini gelip yorum olarak yaziyorsunuz suraya Seriyi begenen adam Mariano ve Feg gibi iki pasor adami begenmiyor Marioano ve Fegin yerine beygir gibi iki tane deli dana gibi kosan adam koy oraya bakalim Seri kiminle pas istasyonu kuracak Senin yorumlarini surekli okuyorum zaten nabzi gore şerbet veren bi yorum tarzin var

Bos bos konusmak kolay iste bende sana Ac Gaziantep macini izle diyorum 9 kisi bile adamlara top gostermiyorduk Mariano ve Feg cikinca adamlar gelmeye basladi 10 kisi 3. Golu bile bulduk.Ikisi cikinca Seri tek kaldi bisey yapamadi. sagdan soldan duyduklarini gelip yorum olarak yaziyorsunuz suraya Seriyi begenen adam Mariano ve Feg gibi iki pasor adami begenmiyor Marioano ve Fegin yerine beygir gibi iki tane deli dana gibi kosan adam koy oraya bakalim Seri kiminle pas istasyonu kuracak Senin yorumlarini surekli okuyorum zaten nabzi gore şerbet veren bi yorum tarzin var
Seninle futbol tartışmam dedim daha ne diye uzatıyorsun, iyi forumlar ...

Bence hocanın Lemina'yı orta sahanın en gerisinde bırakmasının ve hala ısrar etmesinin ana sebebi Lemina o pozisyona geçince takımın toparlanma aşamasına geçmesidir. Bu sadece Lemina kaynaklı bir durum değildi diğer mevkilerde ve takımın genelinde değişmeler yaşanmıştı. Lemina savunma önünde de çok kötü oynamıyor ama asıl meziyetlerini göremiyoruz. Seri ise savunma önünden çıkınca berbat bir hale geliyor. Hocanın bunu bir şekilde fark etmesi lazım bu şekilde olursa Seri-Lemina ikilisine her maç söveriz. Seneye her ikisi de tekrar kiralanmalıdır.

Üst Alt