6. Sezon | Borussia Dortmund - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

6. Sezon | Borussia Dortmund

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: F.C Farnborough | 2. Sezon | Blue Square Bet Premier

Derbi maçından dolayı fikstür hâlinde paylaşıyorum sonuçları. Sezonun son maçlarına çok sıkıntılı girdik. Sakatlıklar, kart cezaları, sezonun verdiği yorgunluklar. Bi an aha sezon gitti diyordum, Allah'tan rakiplerimiz de en az bizim kadar kötü maçlar çıkardı.

Şampiyonluğu getiren iki oyuncumuz. Bir alt ligde Pitt'ten faydalanamadık ama bu sezon müthişti.

Cevap: F.C Farnborough |3. Sezon | Npower League 2

As kadroyu 3 oyuncu dışında tamamen yeniledik. 2. lig düzeyinde bir takım olduk bence. İlk maçlar sezon sonu hedefi açısından belirliyici olacak ama ben geçen sezonki mucizeyi gerçekleştireceğimizi düşünmüyorum.

Beklendiği gibi yine transfer bütçesi vermedi yönetim. Gelenler ve gidenler. Geçen sezonun en iyi iki oyuncusunu satmak zorunda kaldık.

Ricky Sappleton Bursaspor'da.

Hazırlık maçları ve ligdeki ilk maçımız. Ligin favorisine karşı kötü oynamadık, 1-0'a yatma düşüncemiz yolunda ilerliyordu ki yersiz bir penaltıyla beraberlikle maçtan ayrıldık. Bu sezon 1-0'a yatmayı sıklıkla tercih edeceğiz gibi.

Lig kupasında güçlü rakibimizi devirmeyi başardık. Güzel oyunumuzla beğeni toplamaya devam ediyoruz. İşin sırrı taktik...

Çok güzel başladık. İlk 10 dakikada 7 şut gönderdik, topla oynama oranımız %80'deydi. Savunma hatasından golü yedik, sonra da maç tam tersine döndü.

Can birşey sorcam. Topla oynama oranlarım hiç iyi değil benim %55 i geçmiyor bir türlü 6-0 8-0 kazandığım şutlarda 25 e 2 bitirdiğim maçlarda bile %52 te %48 falan oluyor derbilerde hep %40 larda kalıyorum hepsini kazanıyorum gerçi ama topu ayağımızda tutamıyoruz bunun bir püf noktası varmı ? Taktiklerden nereyi ayarlamam gerekiyor denedim bir sürü şey olmadı bir türlü

Can birşey sorcam. Topla oynama oranlarım hiç iyi değil benim %55 i geçmiyor bir türlü 6-0 8-0 kazandığım şutlarda 25 e 2 bitirdiğim maçlarda bile %52 te %48 falan oluyor derbilerde hep %40 larda kalıyorum hepsini kazanıyorum gerçi ama topu ayağımızda tutamıyoruz bunun bir püf noktası varmı ? Taktiklerden nereyi ayarlamam gerekiyor denedim bir sürü şey olmadı bir türlü

Takımın topa daha fazla sahip olmasını sağlayacak şeyler yapman lazım. Pas, pres, topla oynama, kapanma gibi alanlar topa sahip olmayı arttırırıyor. Top rakipteyken oyuncuların sürekli rahatsız etmeli en başında.

Edit : Fikir vermesi açısından kendi taktiğimin team instruction'ı

dediklerini yapmaya çalışıyordum zaten taktiğim böyle değiştirmemi uygun gördüğün bir yer var mı mesela?

galatasaraysktacticstea.png

diziliş maça göre değişiyor bazen tek forvet bazen 4-4-2 ama taktik böyle hep

Oyun felsefesi ve stratejiyi sana bırakıyorum. Benim yaptığım taktik Barcelona ve Almanya Milli takımı taktiklerinin karışımı birşey olduğu için Alman milli takımı gibi akıcı ve hücum, Barcelona gibi pas, pozisyon değişimi ve pres ağırlıklı. Her oyuncunun komutları farklı ama birbirine benzer. Savunma çizgisi savunmacılarının özelliklerine kalmış birşey. Oyun stilini verdiğim ss'deki gibi değiştirirsen olumlu sonuç alırsın bence.

Ligdeki ilk galibiyetimizi aldık. Bu ligde de farkımızı ortaya koyarak oynuyoruz. Günün adamı Murat.

Saçma bir gol yesek de oyuna ortak olup maçı kazanmasını bildik. Murat yine günün adamı.

Türkler başladı, Nijeryalı bitirdi. Premier Lig ekibini farklı mağlup ettik. Taktik üzerinde çalışmalar devam ediyor.

Cevap: F.C Farnborough | 3. Sezon | Npower League 2

Bu önerim Can'a değil Can şu anda uçmuş durumda, takımı çok hızlı seviye atlıyor. Ancak bu kariyeri görüp İngiltere'nin en alt liginden takım almak isteyenler elbet olacaktır. İşte öyle bir başlandıç yapınca Antalyaspor'un eski forveti Sergei Djehoua'yı transfer edin. En alt lige geliyor sorunsuz ve tam bir gol makinesi oluyor. Çalışma izni çıkmazsa ısrarcı olun sürekli sözleşme önerip itiraz edin.

Bu önerim Can'a değil Can şu anda uçmuş durumda, takımı çok hızlı seviye atlıyor. Ancak bu kariyeri görüp İngiltere'nin en alt liginden takım almak isteyenler elbet olacaktır. İşte öyle bir başlandıç yapınca Antalyaspor'un eski forveti Sergei Djehoua'yı transfer edin. En alt lige geliyor sorunsuz ve tam bir gol makinesi oluyor. Çalışma izni çıkmazsa ısrarcı olun sürekli sözleşme önerip itiraz edin.

Neredeyse her sene as takımı yenileyip bütün personelleri de değiştiriyorum. Seviye atlamamda en büyük etki bu. Geçen sezonki başarıyı beklemiyorum. Bu sene aksine ümitliyim. Scoutların etkisi çok büyük. Para harcamadan boştaki oyuncuları harıl harıl arıyorum.

Murat atmaya devam ediyor, Hakan attırıyor. Çağrı defansı topluyor. Bu Türkler müthiş.

Murat tam gaz ileri.

4-3-3'ü denedim bu maç. Takıma uyacak gibi gözükmedi. 3 puanı bıraktık.

Güzel bir galibiyet aldık. Zorlu fikstür öncesi alabileceğimiz en iyi puandayız.

Lideri yendik. 1 sezon öncesinde olduğu gibi herşey beklenenden iyi.

Kaybederken bile güzel oynuyoruz. Kupadan elendik, gelebieceğimiz en iyi noktaydı zaten.

3 Maç üst üste kaybederek rekor kırdık. Son maçta kazanmasını bildik.

Muhteşem bir maç oldu. Pozisyon vermedik.

Kazandık ve yeniden üst sıralarda var olacağımızı gösterdik.

3-2'ik maç yürekleri ağza getirdi. 2-0'dan 3-2'ye getiriyordu rakip boş kaleye kaçırdı. Ligde 2. sıradayız. Sağ bek oyuncusu arıyoruz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt