#7 Garry Rodrigues - Sayfa 182 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Ilerde topu kapiyor saginda bizde biri bombos daha calim atmaya gidiyor
Bu arkadasin biryeri cok fena sekilde kalkmis, devre arasinda 10-15 arasi satilmali kesinikle

Bence tekrar sağa atılması lazım, sol kanat hiç yaramadı. Sağdan sürekli arkaya kaçıp etkili yerden ortalar kesiyordu, solda yapamıyor.

Tekrar sağ kanada dönmesi şart. Sol kanatta oynayabilmesi için çalım yeteneğinin olması lazım dar alanda etkili olması lazım sol ayağını kullanabilmesi lazım dahada önemlisi Bruma 'nın yaptığı gibi sabun köpüğü gibi aralardan akıp gitmesi lazım ama bunları sol kanat oynadığı zaman yapamıyor bire birde inanılmaz bir çalım becerisi olmadığı için koşarak rakibin üstüne gidiyor ve topu kaybediyor, kaybetmediyse de direk sağına çekip vuruyor ki çoğu zaman gol olmuyor

Ama geçen senenin başında sağ kanatta oynayan Garry Rodrigues neler yapıyordu ? bu adamın en önemli hüneri hızı ve aniden patlarcasına hızlanması bu özellikleriyle geçen senenin başında sürekli sıfıra inip Gomis 'e Tolga 'ya kaç tane gol attı kaç tane pozisyona soktu takımı. Garry Rodrigues 'den biz bir sol forvet yaratmaya çalıştık orda kilidi açacak adam olmasını bekledik, ama o kilidi açacak kanat forvetten ziyade topu getirecek takımı ileri çıkaracak çizgi kanat oyuncusu bence bu adamın bu işi yapacak hızı-dayanıklığı-çalışkanlığı ve en önemlisi açık alan etkisini biliyoruz hepimiz

Sadece biraz burnunun sürtmesi lazım takım oyuncusu olduğunun farkına varması lazım. Hani Neymar gibi top ayağıma gelsin ben bişeyler yapar kilidi açarım modunda oynuyor ama o Neymar 'dan ziyade topu o kilidi açacak adama getirmesi gereken takımı ileri taşıyan A.Sandro-Cuadrado-Willian gibi çizgi kanat oyuncusu benim gözümde

Garry Rodrigues kendisini bu takımın yıldızı olarak görüyor ama o değil Galatasaray 'ın hemen hemen hiçbir büyük takımın yıldızı olamaz ama hemen her takımın en iyi yardımcı oyuncusu olacak oyuncudur Rodrigues. Geçen sene takımın yıldızı Gomis 'di pozisyonlarda defansı peşinden götürüp çok fazla pozisyon hazırlıyordu Rodrigues 'e veya dar alanda iş yapabilen Feghouli-Mariano ikilisi vardı sağ kanatta sol kanatta ona açık alanda akıp gitmek kalıyordu Feghouli-Mariano ikilisinden bu sene aynı verimi alamıyoruz ama sol kanatta Nagatomo-Onyekuru ikilisinden bu verimi alabiliriz o kilidi açacak adam Onyekuru olabilir sağ kanatta da Linnes-Rodrigues ikilisi çalışkanlıklarıyla hızlarıyla sürekli sıfıra inmeyi deneyip takım arkadaşlarına pozisyon hazırlamaya çalışarak çok daha faydalı olabilirler

Direk takımın hücumunun bu kadar kötü duruma düşmesinin suçunu Rodrigues 'e atamıyorum çünkü dediğim gibi tek başına kilidi açacak adam değil benim gözümde o birlikte oynadığı adamlar da Eren-Sinan-Belhanda şimdi baktığımız zaman tabi ki tüm yük Rodrigues 'in omuzlarında oluyor birlikte oynadığı adamlar hücum etme özürlüsü olunca. İnşallah Emre-Onyekuru-Nagatomo filan döndüğü zaman doğru bir takım düzeniyle Fatih Terim 'in de dediği gibi birbiri için oynayan bir 11 kurduğumuz zaman bambaşka bir Rodrigues izleyeceğiz buna inanıyorum

42348.jpg

Devre arasına kadar şu kadroda ısrar etmemiz gerekiyor artık Nagatomo dönene kadar Ömer, Emre dönene kadar Belhanda-Feghouli, forvet transferi yapılana kadar Eren-Sinan-Muğdat 'a filan katlanmak zorundayız ama işler yoluna girer de şu takımı bir oturtabilir iyi bir forvet takviyesi yapabilirsek hem oyuncular bireysel anlamda hem takım oyunumuz çok daha yukarılara çıkacaktır ...

Fabrika ayarlarına döndü. Geçen senenin ikinci yarısında gösterdiği performans anormaldi zaten. Satabilseydik çok iyi olacaktı.

Bilmiyorum teklif geldi mi ama geldiyse satmamak büyük aptallık. Üstüne birde gittik zam yaptık.

Yerine sadece 5M verip Trezeguet alabilirdik. Hem daha genci hem daha potansiyellisi.

Ömer'in ağzına edildi bunun yüzünden. Maçta kaldığı süre boyunca bir kere geri geldi. Atak yaparken ezdiği topun hesabına girmiyorum bile.

Üst Alt