Üye Görüşü - 8 Numaraya Nasıl Bir Oyuncu Alınmalı? - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Üye Görüşü 8 Numaraya Nasıl Bir Oyuncu Alınmalı?

8 ve 10 transferi birbirine bağlı. eğer 10 numarada merkezi üçleyen dinamik bir profile gideceksek, 8 numara daha teknik ve gole yakın olabilir.

10 numara salt skor odaklı olursa bkz. felix vs. 8 numaranın daha agresif, tempolu olması gerekli.

bizim gibi ekonomisi sınırla takımlar için avrupada en iyi çözüm dinamik 8/10 kullanmak olacaktır.

bu sebepten zakharyanı 10 numaraya çok istiyordum, umarım benzer profilde potansiyelli bir genç buluruz.

Mevcut formasyon için merkez ikilinin DM özelliği ağır basan adamlar olması gerekiyor. Hele Okan Hocanın Torreira' nın önde baskı ve dripling özelliklerini kullanmak istediği de hesaba katılınca; 8 değil, oyun aklı ve pas kalitesi yüksek, fiziği saglam bir 6 numara alinmalı. Hep aynı şeyi söylüyor olacağım ama Paredes tam da buna uygun adam işte. O olmuyorsa, yne önceden bahsettiğim 'hibrid' özellikli Mohamed Kaba veya o profilde başka biri düşünülmeli. Ofans yönü güçlü bir 8,5 yahut 10 numara ayrıca alınacak zaten...

Takımda haddinden fazla 'güdük' varken hala Fred-Alexis filan mantıklı olmaz ki bonservis dönüşü olmayacak çok yüksek maliyetlerin altına girmeye de gerek yok. FB bunu yapıyor, varsın devam etsinler...

Topla arası iyi olmalı, hızlı dinamik ve delici bir adam olmalı dikine ileri çıkabilen ve hücum bölgelerinde gol/asit yönünden katkı vermeli yani box to box özellikli bir 8 numara şart

Bunun dışında oyun kurucu, pasör olmalı zaten bunu söylemeye bile gerek yok Galatasaray'ın tercih ettiği her oyuncu iyi bir pasör olmalı

Adı geçen oyunculardan Fred böyle bir adam ama ona takılı kalmadan bu özelliklerde birçok oyuncu mevcut

Fred ismi geçenler arasında en uygunu gibi .Keşke scoutingle Wijnaldumun 3-4 sene önceki hali gibi fredin hücumda daha yetenekli versiyonunu bulsak ama mevcut şartlarda Fred'den iyisini bulamayız gibi duruyor.

''Hem iki kanatta forvet özellikli futbolcular, hem hücumcu bekler, hem de temel işlevi hücum olan bir 10 numara oynasın. Merkez ikili de de 'bağlasan yerinde duramayıp hücum prese katılacak' Torreira varken, birde ileri geri çalışan, iyi oyun kurucu-pasör, defansif yönden sağlam, driplingleriyle rakip savunmayı delen bir 8 numaramız olsun!''..

Kusura bakılmasın; ben böyle bir 8 numara görmedim, bilmiyorum; olmayan şeyi 200 milyona da bulamazsınız!..

Geçen yıl zayıf takımlara karşı bu planın işlemiş olması yanıltmasın ki o maçlarda bile işin adeta ''Rus ruleti' ne döndüğü periyodlar hiç de az değildi; biraz güçlü olan BJK maçında o yüzden fena patladık.

Allahtan Okan Hoca gerçekçi bir adam ve durumun farkında olduğuna dair sözler sarfediyor. Umarım doğru hamle yapılır...

Üst Alt