Üye Görüşü - 8 Numaraya Nasıl Bir Oyuncu Alınmalı? - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Üye Görüşü 8 Numaraya Nasıl Bir Oyuncu Alınmalı?

Bence oyunun en önemli bölgesi 6-8-10 Numara mevkileri dolayısıyla buraların bir birini tamamlayacak oyunculardan oluşması gerekir Galatasaray ruhuna uygun mücadeleci saha içinde kalan ayağı iyi birisi lazım

Torreira'nın varlığı birçok tercih sunuyor bence. Birbirleriyle alakaları yok ama hem Paredes hem de Fred'i kurguya uydurursun Torreira sayesinde. Önemli olan Torreira'ya ne rol verileceği. Paredes'in artısı Torreira'nın yokluğunda 6 oynayabilecek olması. Fred'in artısı da dinamizm.

Bu arada yazıldı mı bilmiyorum da anladığım kadarıyla Kerem Demirbay Oliveira'ya alternatif ya da değişmeli oynayacak bir oyuncu olarak alınıyor. 8 numaraya alınacak asıl oyuncunun özelliklerinin de bizde eksik olan mücadele gücü yüksek bir oyuncu olması bana daha makul geliyor.

10 numara oyuncu olmalı
kısaca
Christian-Eriksen-Man-Utd-F365-1.jpg

Torreira'nın rolü değişecekse eğer Musleranın garip kısa pasla çıkma olayını çabuk çözebilecek çevre görüşü üst düzey, anlık hızlı karar alabilen biri lazım. Yoksa çok acı çekeriz

Orta sahada pres ve hücum futboluna uygun ayağı iyi bir 8 numara lazım.Fred transferini isterim renkdas biz Galatasaray'ız dediğimde inceden laf dokundurdugun için özellikle yazayım dedim 🤣

Sergioyu neden sildik anlamadım
Driblingi olan, dikine mesafe katedebilen, ikili mücadele kazanma oranı yüksek, atletik, çevik, kısa mesafede çabuk, ortalama koşu mesafesi yüksek, savunma bilinci yüksek, hücumda kilit pas atma ve asist becerisi olan, top kapma, araya girme özelliği olan, hava topu mücadelelerinde iyi olan, gerektiğinde kaleciden top alıp geriden oyun başlatabilme sorumluluğu alan, ters diyagonal paslar atabilen, ceza sahası dışından iyi şut atabilen, kolay sakatlanmayan, 28 yaş altında sonradan para kazanabileceğimiz bir oyuncu olmalı.Birde ben ekleyim ; sürekli kendisini yere atmayan.
Hangi özellikler Oliviera'da mevcut?
1-Sürekli olmasada hücumda kilit pas atma ve asist becerisi 7/10
2-Sürekli olmasada ceza sahası dışından iyi şut atabilen bence 6/10
Başka?

Orta sahada pres ve hücum futboluna uygun ayağı iyi bir 8 numara lazım.Fred transferini isterim renkdas biz Galatasaray'ız dediğimde inceden laf dokundurdugun için özellikle yazayım dedim 🤣
üstad öncelikle teşekkür ederim ben genel mesajları görünce ortaya yazmıştım ama sen söylediğini desteklemişsin sonuçta.

Bana göre Fred pres oyununda olur ama fiziksel defosu malum , ayrıca geçiş oyunu - önde pres vs fred iş yapsada geride rakibi karşılamada yine torreiranın eline bakacağı ayrıca set oyununda fred ne kadar yapar ben kestiremiyorum.(10 numara devreye giriyor burda)
Ha o tarz bir rakibe göre Mertens yerine şunu alırız veya Barış-Kerem Demirbay biri oynayabilir diyorsan ayrı.
Uzun lafın kısası fiziksel defo hariç fred karşılıyor dediğini ama Paredes hiç karşılamıyor mesela , başkada karşılayan piyasada alınabilir ismi olan futbolcu maalesef pek yok . Normalde bunu bekler için falan derdik ama bu profilde isimli-güvenilir diyorsak böyle şuan.
Ayrıca Hocanın aklındaki zaten
Fred-Kerem Demirbay bence , şampiyonlar liginde yeri geldiğinde Torreira-Kerem-Fred yapacak mesela.

++ Belimizi büken 8+3 diye bir şey var.
Sen Kerem'i kötüledin mi bilmiyorum ama Bakambu ve Kerem Demirbay'a ''YILDIZ'' olmadıkları için aşırı bir yüklenme var gibi , daha doğrusu onlar üzerinden yönetime.

Prime Selçuk işte.
Babo prime selçuk kim diyorum bende işte .

bu teknik ekibin işi gitsin bulsun adı olsun olmasın diyorsan eyv bakış açındır derim ama aksi ise bir isim vermeni istiyorum, prime selçuğu emin olalım istemeyecek hoca yoktur.

yani şu fenermarkttan bul alabileceğimiz bir prime selçuk ordan yangın yapalım yönetime -

üstad öncelikle teşekkür ederim ben genel mesajları görünce ortaya yazmıştım ama sen söylediğini desteklemişsin sonuçta.

Bana göre Fred pres oyununda olur ama fiziksel defosu malum , ayrıca geçiş oyunu - önde pres vs fred iş yapsada geride rakibi karşılamada yine torreiranın eline bakacağı ayrıca set oyununda fred ne kadar yapar ben kestiremiyorum.(10 numara devreye giriyor burda)
Ha o tarz bir rakibe göre Mertens yerine şunu alırız veya Barış-Kerem Demirbay biri oynayabilir diyorsan ayrı.
Uzun lafın kısası fiziksel defo hariç fred karşılıyor dediğini ama Paredes hiç karşılamıyor mesela , başkada karşılayan piyasada alınabilir ismi olan futbolcu maalesef pek yok . Normalde bunu bekler için falan derdik ama bu profilde isimli-güvenilir diyorsak böyle şuan.
Ayrıca Hocanın aklındaki zaten
Fred-Kerem Demirbay bence , şampiyonlar liginde yeri geldiğinde Torreira-Kerem-Fred yapacak mesela.

++ Belimizi büken 8+3 diye bir şey var.
Sen Kerem'i kötüledin mi bilmiyorum ama Bakambu ve Kerem Demirbay'a ''YILDIZ'' olmadıkları için aşırı bir yüklenme var gibi , daha doğrusu onlar üzerinden yönetime.
Kereme hiçbir lafim yok renkdas.3-4 sene önce hiçbir takım Keremi alamazdi bizim ligimizde.Benim futbol anlayışımda Hücum hattı orta saha ve bekler birbirinin muadili oyuncular olması lazım.Ornek vermek gerekirse Angelino çıkınca Kazım girebilir ama yedeği Ömer Bayram olmamalı eski oyuncumuz olarak söylüyorum.Boey in yedeği yokluğunu aratmayacak oyuncu olmalı.Orta saha da birbirini aratmayacak oyuncu grubundan oluşmalı.Fred Torreira Kerem Berkan orası için yeterli olur.Hucum için Kamada nin tam bize göre olduğunu şartlar oluşmuş olsa mutlaka isterim 10 numara transferi olarak.Forvet konusunda İcardiyle beraber zaman zaman çift forvet oynayabilecek bir oyuncu isterdim.Normalde 34 yaşında oyuncu istemem ama Alexisi sadece topu ayağına yapistiran bir oyuncu oldugu için isterdim geçen sene Fransa'da attığı gol kadar asistleri var ama değerlendiremediler.Bakambu yu tanımıyorum açıkçası bu transferin biraz ön elemelere forvetsiz çıkacağımız için biraz acele yapıldığını düşünüyorum ama bu demek değil ki desteklemiyecez Galatasaray formasını giyen her oyuncuyu her zaman destekleriz formayı giydiği anda dünyanın en iyi forveti odur.

Üst Alt