A.Polat son kararını verdi! - Sayfa 11 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

A.Polat son kararını verdi!

Cevap: A.Polat son kararını verdi!

umarm gelecek yılın ortalarında yorumlar şu şekilde değişmez (şu liseliler adnan polata çok haksızlık etti ben biliyordum abi helvacı içerde ihanet etti diye kulüp bu hale geldi zaten hep bunlar takımı batırdı) türü yorumlar...

Ya kardeşim, sen bu Adnan Polat'ı savunmaktan vazgeçmeyeceksin. Geçme zaten. Adam başarısız iste kardeşim. Başarısız. O nun yaptım dediklerini başkası gelseydi de yapacaktı. Ben Polat'ı topyekün başarısız saymıyorum. Ama sen öyle bi savunuyosun ki tepki topluyosun forumda. Sanki diğer herkes Polat düşmanı sen de Polat'ın avukatı gibi oluyo. Polat'a laf söyleyen herkese cevap vermeye kalkıyosun. Bırak abi bu işleri. İsteyen nefret eder isteyen senin gibi tapar.

Ben de zamanında Polat'ın yanındaydım. Destekledim bir çok zaman. Burda Serdar'la Onur'la tartıştım ki onlar Polat'ı hiç sevmezler. Ama artık bitti. Galatasaray'a zarar veriyo. Stad açılışında çok iğrenç, kabul edilemez bir duruş sergiledi. Keza Cemal Nalga olayı var unuttuğumuz. Yiğit Şardan'ın istifasını aldı sonra tekrar yönetime aldı. Bunlar hep unutuldu. Yahu açılış maçında ne saygı duruşu var, ne Özhan Başkan'ı anma konuşması var. Sadece taraftara yapılan hakaret var. Konuşturtma şimdi beni bir sürü hatası var. O kadar çok ki hangisini sayayım.

Bizim istediğimiz şampiyonluk falan değil kardeşim. Bunu iyi anla. Bize yakışan hareketler yapsın yeter.

Savunup durma artık Polat'ı. Yeni gelecek başkana destek ver.

Ayrıca yukarıdaki önümüzdeki yıl şöyle şöyle konuşulacak tarzındaki söylemler olmayacak. Ama olacaksa da takım bundan daha kötü güderse olacaktır. Ve sen Polat'ı o kadar çok seviyosun ki, o dediğinin olması için takımın bundan daha kötü olmasını isteyeceksindir. Ondan sonra ben Galatasaray'lıyım diye takılacaksın. Bırak abi bırak Polat'ı. Farkında değilsin sana da zarar veriyor

Görüyorsunuz dimi; Adnan Polat seçim kararını açıklamayarak hala kulübümüzün medya tarafından yıpratılmasına çanak tutuyor. Her kafadan bir ses çıkıyor ve camiamız ciddi manada yıpratılıyor...Peki bunu görmüyormu Sayın Polat! Neden bunu engellemek için adım atmıyor, kaos' un bitirilmesi için neden gerekeni yapmıyor..! İşte Adnan Polat' ın savunduğu G.SARAY MENFAAATLERİ..!!

Seçime mahkeme tehdidi!

Galatasaray Kulübü'nün Mali Genel Kurulu'ndan sonra ortaya çıkan hukuki tablo iyice içinden çıkılmaz bir hal aldı.

• Asliye Hukuk Mahkemesi'nde halen yürüyen tüzük iptaline ilişkin dava gözlerden kaçtı. Bu mahkemeden çıkacak ters bir kararın seçim sürecini en erken 6 ay daha uzatabileceği ortaya çıktı

• Başkan Adnan Polat ya da yönetimden bir üye mahkemeye başvurup 'Tehir-i icra' kararı alırsa, seçimin bir ay içinde yapılma şartı ortadan kalkacak. Seçim için davanın sonuçlanması beklenecek

Her biri alanında uzman hukukçuların bile birbirinden farklı görüşler ortaya attığı Mali Genel Kurul ve yeni tüzükle ilgili tartışmalar yapılırken, herkes seçim sürecini doğrudan etkileyecek bir davanın yürümekte olduğunu gözden kaçırdı. Adnan Polat ve yönetimi tarafından hazırlanan yeni tüzüğün iptal edilme tehlikesi bulunduğu ortaya çıktı. G.Saray Kulübü üyesi Serdar Eder'in Asliye Hukuk Mahkemesi'nde açtığı dava, sarı-kırmızılı camiadaki tartışmalarda yeni bir cephe açacak. Çünkü tüzük iptal edilirse, işler iyice içinden çıkılmaz bir hal alacak.

DİKKAT! TÜZÜK İPTAL EDİLEBİLİR

22 Mayıs'taki son duruşmasında nihai kararın verilmesi beklenen duruşmadan çıkacak sonuç, seçim sürecine yeni bir boyut getirecek. Başkan Adnan Polat ya da yönetimdeki üyelerden biri yürümekte olan bu davaya dayanarak mahkemeden 'Tehir-i icra" yani uygulamanın ertelenmesi yönünde bir karar vermesini isteyebilirler. Bu ihtimalin gerçekleşmesi halinde yönetimin Mali Genel Kurul'dan çıkan sonuç ve tüzük hükümleri gereği bir ay içinde seçim çağrısında bulunmasının şartları ortadan kalkacak. Seçim sürecinin yeniden başlatılması için tüzüğün iptaline ilişkin mahkemeden çıkacak karar beklenecek.

ENGELLER ORTADAN KALKACAK

Tüzük iptal edilirse, Adnan Polat ve yönetiminin seçime girmesinin önündeki engel kalkacak. Ancak, bu sonuç Genel Kurulun Polat ve yönetimini idari yönden ibra etmeme yönündeki kararını ortadan kaldırmayacak. Ancak kesin olan şu ki tehir-i icra kararının alınması halinde seçim en iyi ihtimalle 6 ay sonra yapılabilecek. Ancak bu iddiaya karşı çıkan hukukçular da var. Karşı görüşü savunanlar, tehir-i icra kararına başvuruda bulunması için yönetimin, haklarındaki Genel Kurulun ibra etmeme yönündeki kararını mahkemeye taşıması ve buradan alacak sonuçla başvurması gerektiğini ileri sürüyorlar. Karşıt görüşe göre ibra kararı aleyhine mahkemeye gidildiğinde, tehir-i icra yoluna gitmeye zaten gerek kalmıyor. Hukuki süreçte itiraz edilen bir başka nokta ise yeni tüzükteki 3G-1 maddesine dayandırılıyor. Bu madde, kulübü yönetenlerin sahip olduğu hakların 31 Aralık 2011'e kadar koruma altında olduğunu yani ibra edilmeyen yöneticilerin seçime girme hakkı olduğunu söylüyor. Adnan Polat veya yöneticiler mahkemeden buna dayanarak bir karar alıp bir sonraki seçimde aday olabilirler. Karşı görüşe göre ise eski tüzük de buna yol vermiyor. 157. maddeye göre, ibra edilmeyen yöneticiler bir dönem aday olamıyor. Polat ve ibra edilmeyen yöneticiler mahkeme kararı olmadan seçime girerse bu durumda muhalefete mahkemeye gitme hakkı doğuyor. Mahkeme itirazı yerinde bulursa bu halde Polat ve eski yöneticilerin aldıkları oylar yok sayılacak ve kazanan yeni yönetim işbaşına gelecek.

ÜSTÜNEL VE ÖZGÖRKEY RAHAT

Tüzüğün yürürlüğe girmesinden önce istifa eden Haldun Üstünel ve Cemal Özgörkey ise eski tüzük hükümleri gereğince değerlendirilmeleri gerektiğinden mahkeme kararı almaksızın istemeleri halinde yapılacak genel kurulda aday olmalarına herhangi bir engel bulunmuyor.

Kaynak: Yeni Şafak

Adnan Polat gün gectikce daha cok nefret kazaniyor. Her karari bize zarar veriyor. Böyle bir Baskan hic gelmedi gelmeyecek. %100 zarar adam

Aceleniz ne arkadaşlar!! Başkanımızın ne zaman gönlü olursa o zaman açıklar, G.Saray' ın menfaatleride neymiş!!

Yönetim olaganüstü toplanti karari almis. Toplanti az sonra baslayacakmis.

LigTV

Levent Tüzemen:Adnan Polat,Mehmet Helvacı gibi isimler seçime girebilecek,seçime girmeleri için herhangi bir hukuki engel yokmuş..

Üst Alt