Açılışımıza gölge düşüren rantçıları "KINIYORUZ" - Sayfa 19 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Açılışımıza gölge düşüren rantçıları "KINIYORUZ"

Cevap: Açılışımıza gölge düşüren rantçıları "KINIYORUZ"

@Erkut

Olay sov değil aynısı cumhurbaşkanına da oluyor Mesele sevmediği bir siyasiyi görünce tahammülsüzlük. Cumhurbaşkanı basketbol şampiyonasında çıkıp şov mu yaptı hayır. Ama işte tahammül edilemiyor sevmediği kişiye. Bu da eskiden yoktu yeni çıktı. Erdoğanın bir heykele laf etmesiyle bir stadın erdoğanı ıslıklaması ise elma armuttur olmamış bu benzetme

Dün kılıçdaroğlu da aynını yapsa demirel de yapsa bahçeli de yapsa ıslıklanırlardı.

Sen burda işi siyasete sokuyorsun işte. Sana göre başbakan gaflet içinde başkasına göre 2. Atatürk gibi olabilir. Burda kıstas milletin iradesidir orda duran kişinin makamına saygı duyacaksın , ona oy veren seçmenlere saygı duyacaksın sevme sevmek zorunda değil kimse.

Sorunda orada zaten ,her gittigi yerde isliklandigina gore bunlara oy verenler nerede.Kimse secimlerin sonuclarina inanmiyor.Tunus ornegini onumuzde guya %87 almis baskanlari ulke disina zor kacti .Bazen her sey gorundugu gibi degildir.Rakamlar kagit ustunde lehinize gorunebilir ama sokaklar oyle demedigi zaman film kopar.Ben boyle goruyorum bu gelismeleri.

@Erkut

Olay sov değil aynısı cumhurbaşkanına da oluyor Mesele sevmediği bir siyasiyi görünce tahammülsüzlük. Cumhurbaşkanı basketbol şampiyonasında çıkıp şov mu yaptı hayır. Ama işte tahammül edilemiyor sevmediği kişiye. Bu da eskiden yoktu yeni çıktı. Erdoğanın bir heykele laf etmesiyle bir stadın erdoğanı ıslıklaması ise elma armuttur olmamış bu benzetme

evet elmayla armuttur normalde bir heykeli estetik yargıyla eleştirmek bir birikim gerektirir protesto ise doğal bir haktır.

İlk bakışta. GS'ın yeni stadının açılışında olanlar çok ilginç!

Öyle ya, Başbakan Erdoğan güya "büyük kıyak" yapmış.

Stadyum için yeni yer tahsis ettirmiş, bürokratik işlemlerle bir bir uğraşmış.

Ne amaçla olursa olsun yapmış işte.

aslında "ne var bunda görevi tabii yapacak" diyenler de haklı; ancak Türkiye'de bu tür yatırımlar kolay olmadığı da bilinen bir gerçek.

Yani Başbakan Erdoğan'ın katkısı gözardı edilemez.

Gelelim meselenin diğer yanına...

Hakikaten bakıldığında GS taraftarı nankör (!)

Hem de çok nankör(!)

Sevdiği takıma yapılan iyilikleri göz ardı ediyorlar (!)

Çünkü herşeyden çok sevdikleri Türkiye'leri var !

GS'a iyilik yapan adamın Türkiye'ye büyük kötülük yaptığını düşünüyorlar.

Yani:

"Rüşvet"i kabul etmiyorlar!

İşte sanılanın tersine dün geceki "nankör"ler "koy yan cebime" demeyen bu ülkenin karakterli insanlarıdır.

Sanılanın tersine, sahadaki protesto, GS seyircisinin kalitesini göstermiştir!

Başbakanın düşünmesi lazım: Ben bu adamlara iyilik yaptım sanıyordum, acaba ne kötülüğüm olmuş!

Başbakanın düşünmesi lazım: Ben bu ülkeyi ne kadar germişim, halkın yarısı beni padişahı gibi görüyor ama diğer yarısı benden niye bu kadar çok nefret ediyor...

Başbakanın düşünmesi lazım: Her gün kavgacı, kabadayı söylemlerle ben bu halkı nasıl birbirine düşürecek kadar ikiye bölmüşüm?

Başbakanın düşünmesi lazım: Ben nasıl GS'lılara iyilik yaptığımı sanarken aldanmışsam, bu ülkeye iyilik yaptığımı sanarken de ülkeyi böylesine kutuplaştırarak aslında bu ülkeye yapılabilecek en büyük kötülüğü yapan adam olarak mı tarihe geçiyorum....

Ama bunları Başbakan'ın kendine sorması çok zor.

Bu doğru soruları Başbakan'a söyleyebilecek tek adamı da yok....

Başbakan stadı terkederken sadece GS taraftarına değil Türkiye'nin aslında yüzde 42'sine sırt çevirdiğini hiçbir zaman anlayamayacak.

Ve gelelim meselenin en önemli yanına:

Maçın ilk yarısı bitince Başbakan'a ayıp olmasın diye sahayı terkettiği söylenen GS Başkanı Adnan Polat'a ne demeli?

Düşünsenize Başbakan'ı terk etmemek için GS'ı terkeden bir başkan!

CHP'nin eski Büyükşehir Belediye Başkan adayı Adnan Polat'ın düştüğü duruma bakın!

GS zaten ligde sırat köprüsünde, Polat'a olağanüstü protestolar var.

Ve sen gel tam bu sırada takımını terket!

Niye, Polat ailesinin müteaahhitlik vs. işleri zarar görmesin diye..

Yani AKP korkusundan!

Adnan Polat dün gece stadı söylendiği gibi terkettiyse, GS Başkanlığından "intihar" etmiş demektir... "Korku"nun geldiği boyuta bakın!

Hadi Başbakan GS'lıların hissiyatını anlayamamış, Adnan Polat hiç ama hiç anlayamamış.

Oysa GS taraftarının mesajı "anlamayı bilene" gayet açık.

Kıssadan hisse:

GS'lılar Başbakan'ı Fenerli diye yuhalamadılar. Bırakın Beşiktaş stadını, aynı durum Fenerbahçe stadında da olur. Başbakan niye hastası olduğu Fenerin maçlarını hep TV'den izliyor sanıyorsunuz.

3 büyük kulubün kalesi İstanbul AKP'yi terketmeye devam ediyor!

GS taraftarı bunu yaptıysa Çarşı'yı kimse tutamaz.

odatv.com

+1905

@Erkut

ALakası yok aynı olay Cumhurbaşkanına da yapıldı yoktan yere. Mesele %47 nin tahammülsüzlüğü. Bunun cevabı ise Cumhurbaşkanı ıslıklamakla değil sandıkta verilir. Mikrofonlarımız 12 haziranda:D

Sorunda orada zaten ,her gittigi yerde isliklandigina gore bunlara oy verenler nerede.Kimse secimlerin sonuclarina inanmiyor.Tunus ornegini onumuzde guya %87 almis baskanlari ulke disina zor kacti .Bazen her sey gorundugu gibi degildir.Rakamlar kagit ustunde lehinize gorunebilir ama sokaklar oyle demedigi zaman film kopar.Ben boyle goruyorum bu gelismeleri.

Burası siyaset mekanı değil. Herkes görüşünü siyasi forumlara saklasın.

Bizim başkanımız polat ise artık rezil bir konumdadır.Islıkladılar diye insanları stada sokmamak hangi yasada var merak ediyorum kraldan çok kralcı olan yalaka bir başkana sahibiz ne yazık.

Anlamıyorum utanmasak ıslıklayanları ya da ıslıklamayanları sayıp,"aa şu kadar kişi bizden" deyip kendimizi tatmin edeceğiz.

12 Hazirana az kaldı, çene yormaya ıslık çalmaya gerek yok yalnızca elimizi kullanacağız.

Ben de dahil uyanıp futbol forumunda olduğumuzu hatırlayalım kırıcı tartışmalara girmeyelim diye düşünüyorum.

ne olursa olsun böylesi güzel bir gecede bu olmamalıydı.başbakanın bu stadın yapınındaki payı çok büyük ve bugünki konuşması çok ağırdı.işin gerçeği bende olsam aynı tepkiyi verirdim,600 trilyon para harcanmış,kaç yönetim bu stad için çaba sarf etmiş ,hiçbişey yapılmasa sessiz kalınsaydı oda kabul edilirdi.

çok büyük yanlış yaptı taraftarımız,siyasi düşünceler ile yaılan bu protestoyu bende kınıyorum,olay bizim stadımızın açılışı ise siyaset vs spora karıştırılmamalıdır.

yönetiminde zaten bu anlamda gerekli adımları aıp o protestoculara ciddi cezalar verilmesi konusunda harekete geçeceğine eminim.stadlar spor müsabakalrı için yapılan mekanlardır,siyaset arenası değildir artık bu zihniyeti değiştirmemiz lazım..

hatırlatalım tekrar..

''Ali Sami Yen stadyumunu 416 milyon 500 bin liraya Nurol-Aşçıoğlu konsorsiyumu aldı.''

Arsa üzerinde emsal bedel, brüt parsel üzerinden E=2,50 olarak gösteriliyor. Bu çerçevede, 52 bin metre kare bodrum, 86 bin 600 metre kare yer üstü olmak üzere toplam 138 bin 600 metre kare iskan edilebilecek şekilde inşaat yapılabilecek.

Zeminin altında 2 kat bodrum iskan edilebilecek, 3 kat da otopark olarak kullanılabilecek. Bunlardan bir bodrum katının tamamı, kat irtifakı tesis edilmek suretiyle bila bedel İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne otopark olarak kullanılmak üzere devredilecek.

Arsada, otel, iş merkezi, rezidans, ofis, büro, alışveriş merkezi, sinema, tiyatro, eğlence merkezi, çok katlı mağaza, müze, kütüphane, sergi salonu, kültür tesisleri, restoran, gazino, yönetim binaları, banka ve finans kurumları gibi ticari fonksiyonlar yer alabilecek alanlar, planda yaklaşık 23 bin 100 metre kare olarak görünüyor.

Sevmek zorunda değil kimse ama saygı duymak zorunda mesele de burda ince bir çizgi. Edep çizgisi...

Önce kendin saygılı ol sonra başkalarının saygısını ağzına al, milletin cümlelerine bik bik deme. Edep çizgisi...

Hala yok miting alanıymış yok Toki başkanı olaya mum dikmiş bik bik... Siyaseti Galatasaraya acaba dünkü ıslıklayanlar mı soktu yoksa açılışa davetli devlet erkanı mı? Gelmesinler anasını satim o zaman hiç bi açılışa davete filan gitmesin başbakan oldu. Otursun evinde .. Yok böyle mantık. Siyaseti Galatasaraya dün bulaştıran ıslıkçı güruhtur.

Sen bile burda dün elli kez seçim sandığı resmi koydun foruma, şu foruma bile siyaseti soktun, o zaman başkalarının başka yerlerde siyaset sokmasını da eleştirme, ki siyaseti kimin soktuğunu gördük o stada. Şu toki başkanının konuşmasını tekrar aç izle, siyaseti kim bulaştırmış gör.

Ayrıca evet başbakan açılışa falan gitmesin, günde 50 açılışa katılıyor, ne zaman görsek ülkenin herhangi bi yerinde bişeyleri açıyor, yanında orduyla beraber dolaşıyor, eee yazık değil mi harcanan onca paraya. Arasıra gitsin önemli açılışlara yeter, hergün her yerde açılışa katılmanın manası ne.

Önce kendin saygılı ol sonra başkalarının saygısını ağzına al, milletin cümlelerine bik bik deme. Edep çizgisi...

Sen bile burda dün elli kez seçim sandığı resmi koydun foruma, şu foruma bile siyaseti soktun, o zaman başkalarının başka yerlerde siyaset sokmasını da eleştirme, ki siyaseti kimin soktuğunu gördük o stada. Şu toki başkanının konuşmasını tekrar aç izle, siyaseti kim bulaştırmış gör.

Ayrıca evet başbakan açılışa falan gitmesin, günde 50 açılışa katılıyor, ne zaman görsek ülkenin herhangi bi yerinde bişeyleri açıyor, yanında orduyla beraber dolaşıyor, eee yazık değil mi harcanan onca paraya. Arasıra gitsin önemli açılışlara yeter, hergün her yerde açılışa katılmanın manası ne.

+1905

@Erkut

ALakası yok aynı olay Cumhurbaşkanına da yapıldı yoktan yere. Mesele %47 nin tahammülsüzlüğü. Bunun cevabı ise Cumhurbaşkanı ıslıklamakla değil sandıkta verilir. Mikrofonlarımız 12 haziranda:D

ŞİMDİ SİYASİ YORUUM YAPAN KİM? %51 ALANLAR VARDI ZAMANINDA İNSANLAR SOKAKTA "HALK ORDU ELELE" DİYE YÜRÜDÜ.ADAMI SALLANDIRDILAR.

Olay oyla falan açıklanacak olay değil fenerliler bile bu tepkiyi haklı bulurken siz hala "padişahım çok yaşa"diyorsunuz.

bense kim olursa olsun siyasiler dünyanın heryerinde protesto edilir kompleksiz insanlar bunu doğal karşılar diyorum.

Bak kardeşim sen hiç fransız milli maçında sarkozynin geldiğinde anons edildiğini duydun mu? gelir maçını izler çekip gider.ki çoğu zaman gelmez.

Fakat bizimkiler gelirler ve geldiğini şova dönüştürür anonslar falan.E sen bu kadar insanların gözüne sokuyorsan kendini her siyasinin sevmeyeni vardır buna hazırlıklı olacaksan.Bir birikime ulaşan çağdaş bir insan protestoları içine sindirebilmelidir.

Süleyman demireli bir siyasi olarak sevmem fakat bu gibi bir durumda ben süleyman demirelin çekip gideceğini sanmam zaten örnekleri de vardır.üniversite öğrencileri süleyman demirelin bir tartışma programında yorumlarıyla canına okudular her soruyu gülümseyerek cevapladı.

peki erdoğan üniversitelilerin karşısına çıkabilir mi?hadi çıktı sakin kalabilir mi?

Erdoğan nasıl heykele ucube derim benim hakkım diyorsa aynen insanlar da bir siyasi protesto edebilir bu da bir demokratik hak.

Sonuna kadar katılıyorum. Her ortamda siyasi propoganda amacı güdersen böyle tepkilerle daha çok karşılaşırsın. Hele yanındaki o yalakalar tam sinir bozucu herifler.

Üst Alt