Agim Cana: "Lorik Cana sezon sonunda ayrılıyor!" - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Agim Cana: "Lorik Cana sezon sonunda ayrılıyor!"

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Agim Cana: Lorik Cana sezon sonunda ayriliyor!

5 milyon euro felan veren varsa satılsın. Vazgeçilemeyecek bir oyuncu değil.

Kalmasini isterim.

Son yillarda "Takim Ruhu" tanimlamasini pek kullanir olmustuk ki Cana ve benzer oyuncularla bu ruhu, az da olsa yakaladigimizi düsünüyorum. Kalmasi, takim olma ve kalma yolunda saglikli bir karar olacagi kanisindayim. Zira, hersene yeni teknik adam ve yeni futbolcularla istikrar saglamak zor.

Diarra veya Sissoko ailesinden birini ve ona alternatif olarak Yigit Incedemiri karsılayacak kadar para kazanıcaksak tek bir saniye durulmasın. Cana karakteri cok saglam bir futbolcu, ama oyun stili kesinlikle bize göre degil. Italya ligi onun futbol karakterine daha uygun gelecektir. Bu isten hem biz hem o karlı cıkar.
Cana kaça gider bilmiyorum, ama sissokko-diarra bedelini elde etsek bile yigiti aliriz sadece.

Yarın yalanlanır bence. Gerçek olsaydı bugünden böyle bir açıklama yapmazlardı. Ayrıca babasının ve Cana'nın o kadar şey söyledikten sonra Galatasaray'dan bu kadar çabuk kopacağını sanmam.

Bence satılabilir oyun kuramaması nedeniyle orta sahada faydalanamıyoruz çünkü.Toulalan,Ernst gibi adamlar daha uygun olur bizim için.Ancak Türk olma ihtimali varsa kalsın bu arada.

Delikanlı dedik sana,delikanlı adam yarı yolda bırakmaz Lorik. Ona göre.

Bence satılabilir oyun kuramaması nedeniyle orta sahada faydalanamıyoruz çünkü.Toulalan,Ernst gibi adamlar daha uygun olur bizim için.Ancak Türk olma ihtimali varsa kalsın bu arada.

Bence orta sahaya iyi bi adam daha alındığı takdirde(Culio'da var) Cana pas sıkıntısı hiç çekmez.Misi gibi mesela:eek:.Gerçekten çok yazık oluyo elimizde bu kadar iyi bi ön libero varken kullanmıyoruz.

Böyle bir adam hertürlü işe yarar.Ama alcaklarından vazgeçirip satarlar adamı kendileri gibi iki çapsız oyuncu alıp bırakırlar.

futboldan anlamayan taraftar ve medya, hagininde gayretiyle adami cop yapti:)

koca epl de marsilyada kimse bu adamin stoper oynamasi gerektigini bilip dusunemedi bizim hagi ve arnavutluk milli takimi teknik direktoru cozdu olayi yaaaaaaa

yazik valla, milletdedaha iyisini buluruz falan diyor

bana sorarsaniz gokhan zan bile ondan iyi oynar stoperde evet:)

ama adam dunyanin sayili on liberolarindan

ne zekiyiz ya valla bazen sasip kaliyorum:)

Sayılı ön liberoları kısmına katılmıyorum. Hani iyi libero görmesek inanabiliriz eyvallah

Ama Lorik öyle ahım şahım bir futbolcu degil bence. Ama sırf hırsı, takıma kattığı pozitif enerji, vazgeçmeyişi, inadı vs gibi nedenlerden dolayı takımda oynatılmalı.

Bu tip futbolcular her zaman diğerlerinide canlandırır.

Yalnız o değilde arkadaşlar, ben yazıyı ingilizceye çevirerek okuttum şunu belirtmeden geçemiyecem :

Arnavutça gibi 6-7 milyon kişinin konuştuğu bir dil bile muntazamca ingilizceye tercüme ediliyor lakin bizim türkçemizi ingilizceden saçma sapan anlamsız kelimeler topluluğu olarak çeviriyorlar. Dilimize ne kadar değer verildiğini burdan görüyoruz

Babası öyle çarpıcı bir açıklama yapmamış ki, her oyuncunun diyebileceği gibi sene sonu tekliflere açığım demeye getiriyor. Sonuçta ederini bulan herkesi satmak lazım. Ama benim kriterlerime göre Cana değerli bir oyuncu ve ucuza kapatmamalıyız.

Defansif anlamda Dünya'nın sayılı ön liberolarından biriydi. Modern futbol ile birlikte herkesin gözünü çift yönlü adamlar bürüdü. Gel görki bizdeki bu tip adamlar BAM üçgenini oluşturuyor. Hücuma yönelik bir orta saha kurulsun, Cana da ön libero yapılsın. Yapılması gereken bu yoksa verim alamayız.

Yalnız o değilde arkadaşlar, ben yazıyı ingilizceye çevirerek okuttum şunu belirtmeden geçemiyecem :

Arnavutça gibi 6-7 milyon kişinin konuştuğu bir dil bile muntazamca ingilizceye tercüme ediliyor lakin bizim türkçemizi ingilizceden saçma sapan anlamsız kelimeler topluluğu olarak çeviriyorlar. Dilimize ne kadar değer verildiğini burdan görüyoruz

Babası öyle çarpıcı bir açıklama yapmamış ki, her oyuncunun diyebileceği gibi sene sonu tekliflere açığım demeye getiriyor. Sonuçta ederini bulan herkesi satmak lazım. Ama benim kriterlerime göre Cana değerli bir oyuncu ve ucuza kapatmamalıyız.

Alakasi yok. Sorun Turkce'nin Ural-Altay kokenli dil olusundan kaynaklaniyor.

Lorik burada herzaman mutlu olduğunu, sözleşmesi bitene kadar Galatsarayda kalmak istediğini her zaman söylüyor.Haber Arnavutça evet, bende Arnavutçayı iyi biliyorum.Haberde Agim Cana Türk Gazetesinde röportaj vermiş diye geçiyor.Cana Mayıs ayına kadar kalabilir belirtmiş Agim Cana, Arnavut medyasına göre.Biraz araştırdım, hangi Türk Gazetesi diye, karşıma çıkan sonuç ise:

https://spor.milliyet.com.tr/-lorik...spor/spordetay/11.02.2011/1350862/default.htm

İngiltere’nin saygın yayın kuruluşlarından Sky Sports’a konuşan Agim Cana, “Oğlumu isteyen çok kulüp vardı. Mesela İtalya’dan Lazio, İngiltere’den Aston Villa, Bolton, Fulham gibi takımlar istediler. Ama Galatasaray onlara ‘hayır’ dedi. Lorik de ara transferde takım değiştirmeye sıcak bakmıyordu” ifadelerini kullandı. Agim Cana, “Belki sezon sonunda bir şeyler olabilir” diyerek, Arnavut oyuncuya talip olan takımlara yeşil ışık yaktı.

Alakasi yok. Sorun Turkce'nin Ural-Altay kokenli dil olusundan kaynaklaniyor.

Bunu diyebilecek kişiler var olduğunu bildiğimden, iki örnek atıyorum :

Macarca-İngilizce çeviri

Google Google Translate

Fince-İngilizce çeviri

Google Google Translate

Yeterli ingilizcen varsa, türkçeye göre kat kat daha iyi çeviriler olduğunu görürsün

Bizde bu konuları az çok biliyoruz. Sondan eklemeli diller vs.

cok severim cana yı.ama artık topla ilişkisi kötü olan adamları takımda görmek canımı sıkıyor.

giderse üzülmem açıkcası

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt