Akıl oyunları - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Akıl oyunları

Cevap: Akıl oyunları

Sorunun nasıl çözüldüğünü ben bile bilmiyorum ( cevabını biliyorum ) ama soru şu:

Bir adam, bir metro istasyonuna son saniyede gidiyor fakat trenin harekete geçmiş oluyor ve adam sadece trenin son 2 vagonunu görebiliyor. Sondan 2. vagon 10, son vagon ise 8 saniyede tünele tamamen giriyor. Adam kaç saniye önce gitse trenin tamamına yetişebilirdi?

Vagon sayısı yok, boşuna sormayın, tüm bilgiler bunlar. Çözen varsa beri gelsin :D

Bir kadın annesinin cenaze töreninde hiç tanımadığı bir adamla karşılaşır. Adamın hayatinin erkeği olduğunu düşünür ve anında âşık olur, ama adama telefon numarasını sorma şansı olmaz. Bir kaç gün sonra bu kadın kendi kizkardesini öldürür.

> > > SORU: Kadın kizkardesini neden öldürmüş olabilir?

Büyük ihtimal birçok kişi bilir bunu.Ama bilemediysenizde üzülmeyin derim :D

Bir kadın annesinin cenaze töreninde hiç tanımadığı bir adamla karşılaşır. Adamın hayatinin erkeği olduğunu düşünür ve anında âşık olur, ama adama telefon numarasını sorma şansı olmaz. Bir kaç gün sonra bu kadın kendi kizkardesini öldürür.

Sevdiği adam kızkardeşinin sevgilisi mi?

Örneğin;

Güneye gidenin geçiş saatleri 08.51, 09.01, 09.11 ... ve

Kuzeye gidenin geçiş saatleri 08.52, 09,02, 09.12... olursa

gelen ilk trene bindiğinde 9/10 olasılıkla kuzey trenine binecektir. ;)

Ben soruyu yanlış anlamışım,kuzaye giden trenle güneye giden arasında 10 dakika var sandım.

Gerçi doğru anlasamda çözemezdim de bir şansım olabilirdi belki.:asd:

adam cenaze işlerinden sorumluymus da ondan:D:D

Yanıt 31 saniye imiş. Nasıl çözüldüğünü bulabilen varsa anlatsın lütfen.

Yok zormuş. 31 sn 'yi hiçbir açılımla çıkaramadım.

Okan 'ın sorusuna ise Raşit 'in verdiği yanıt doğrudur gibi geliyor. Farklılık var ise açıklasın...

Şimdi gelelim yeni soruma;

Abdullah = 35

Emir = 22 ve

GALATASARAY -(eksi) FENERBAHÇE = 10

rakamları nasıl bir mantıkla açıklanabilir? Bu açılıma göre Raşit = ?. :D:D:D

İpucu: Yaş falan değil...

Yok zormuş. 31 sn 'yi hiçbir açılımla çıkaramadım.

Okan 'ın sorusuna ise Raşit 'in verdiği yanıt doğrudur gibi geliyor. Farklılık var ise açıklasın...

Şimdi gelelim yeni soruma;

Abdullah = 35

Emir = 22 ve

GALATASARAY -(eksi) FENERBAHÇE = 10

rakamları nasıl bir mantıkla açıklanabilir? Bu açılıma göre Raşit = ?. :D:D:D

İpucu: Yaş falan değil...

Raşit = 23? :)

Abdullah = 3 hece, 8 harf. İlk basamak hece sayısı yani 3, 2. basamak ise harf sayısı ile hece sayısının farkı yani 5. Sonuç: 35

Emir = 2 hece, 4 harf. İlk basamak 2, ikinci basamak 4-2 = 2. Sonuç: 22

Galatasaray = 5 hece, 11 harf. İlk basamak 5, ikinci basamak 11-5 = 6. Sonuç: 56

Fenerbahçe = 4 hece, 10 harf. İlk basamak 4, ikinci basamak 10-4 = 6. Sonuç: 46

Galatasaray - Fenerbahçe= 56-46 Sonuç: 10

Raşit = 2 hece, 5 harf. İlk basamak 2, ikinci basamak 5-2 = 3. Sonuç: 23

:D

Benim sorunun cevabı:

Adamı kız kardeşinin cenazesinde tekrar görebileceği umudu ile öldürüyor.

Bilmediğiniz için üzülmeyin demiştim.Nedeni ise bu soru Amerikalı katillere psikolog tarafından soruluyor ve gerçek katil olan herkes bu cevabı veriyor.Forumda katil olmaması sevindirici :D

Benim sorunun cevabı:

Adamı kız kardeşinin cenazesinde tekrar görebileceği umudu ile öldürüyor.

Bilmediğiniz için üzülmeyin demiştim.Nedeni ise bu soru Amerikalı katillere psikolog tarafından soruluyor ve gerçek katil olan herkes bu cevabı veriyor.Forumda katil olmaması sevindirici :D

Hakan Abi bilmişti. :D Katil Hakan.:asd:

Tam olarak Hakan abinin cevabı değil.O adam annesinin cenazesine geldiğine göre kardeşininkinede gelir düşüncesiyle öldürüyo.

Raşit = 23? :)

Abdullah = 3 hece, 8 harf. İlk basamak hece sayısı yani 3, 2. basamak ise harf sayısı ile hece sayısının farkı yani 5. Sonuç: 35

Emir = 2 hece, 4 harf. İlk basamak 2, ikinci basamak 4-2 = 2. Sonuç: 22

Galatasaray = 5 hece, 11 harf. İlk basamak 5, ikinci basamak 11-5 = 6. Sonuç: 56

Fenerbahçe = 4 hece, 10 harf. İlk basamak 4, ikinci basamak 10-4 = 6. Sonuç: 46

Galatasaray - Fenerbahçe= 56-46 Sonuç: 10

Raşit = 2 hece, 5 harf. İlk basamak 2, ikinci basamak 5-2 = 3. Sonuç: 23

:D

Hayretler içindeyim. Yanıt yanlış, ama doğru... :eek:

Emre süper bir mantık geliştirmiş ve yanıt benim sorumun yanıtına da uyuyor. Ama olay bu değildi. Açıklıyorum;

İlk rakam verilen isimdeki sesli harf sayısı, 2. si ise sessiz harf sayısı.

Güzel Türkçe 'min bir oyunu bu... Sesli harf sayısı hece sayısı ile aynı olduğu sürece Emre 'nin mantığı da aynı sonuca çıkıyor... :)

Tebrikler...

Hayretler içindeyim. Yanıt yanlış, ama doğru... :eek:

Emre süper bir mantık geliştirmiş ve yanıt benim sorumun yanıtına da uyuyor. Ama olay bu değildi. Açıklıyorum;

İlk rakam verilen isimdeki sesli harf sayısı, 2. si ise sessiz harf sayısı.

Güzel Türkçe 'min bir oyunu bu... Sesli harf sayısı hece sayısı ile aynı olduğu sürece Emre 'nin mantığı da aynı sonuca çıkıyor... :)

Tebrikler...

Haklısın abi, zaten sesli harf sayısı hecedir, toplam harften hece veya sesli harf sayısı çıkarmak arasında fark yok ki :) Türkçe'm benim :D

Üst Alt