Alex Türk vatandaşı oluyor! - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Alex Türk vatandaşı oluyor!

Cevap: SON DAKİKA: Alex Türk oluyor!

Oynamadı ama, sadece çağrıldı. Kaldı ki çağrıldığı maç hazırlık maçıydı, oynamış olsa bile resmi maç olmadığı için Türk milli takımında oynamasına engel değil.

Dıdısının dıdısı yani,ben böyle bir kural olduğunu şu an ilk defa duyuyorum.Milli takımda oynaması değil ama ALex kendş milli takımında oynaması için Türk vatandaşlığıa geçişinde problem olması.

Arkadaşlar Tükiye'de 5 sene boyunca çalışan her yabancı Türk vatandaşlığına geçme hakkına sahiptir. Doktor, mühendis, avukat, aşçı, inşaat işçisi ve diğer tüm mesleklerden insanlar 5 sene yasal yollarla Türkiye'de çalışmışsa vatandaşlık hakkı kazanırlar. Alex'in 6. yılı bitti, 7. yılı olacak seneye.

Ortada şöyle bir sorun var, federasyon milli olmamış yabancı futbolculara 5 sene Türkiye'de oynadıktan sonra Türk statüsü veriyor, mesela Bobo gelecek yıl Türkiye'de kalırsa vatandaşlığa geçip Türk statüsünde oynayabilir 5 yılı doldurduğu için. Ancak Alex ülkesinin milli takımında oynadığı için 7. senesinde olacak olmasına rağmen Türk statüsünde oynayamaz.

Her türlü yabancının sahip olduğu 5 yıl çalıştıktan sonra vatandaşlığa geçiş hakkından belli bir kesimin yararlanamıyor olması ne kadar doğru takdir sizin.

O süre 10 yıla uzatıldı diye biliyorum. Özel izinler veya özel durumlar söz konusu olduğu zaman insiyatif alınabiliyor. Anlayacağınız Alex'in Türk olması için insiyatif alınması lazım benim bildiğim kadarıyla.

Ama milli takımda gerek yok Bobo'ya.Mevlüt gibi bir değeri kullanamıyoruz, Cenk Tosun alttan yetişiyor,Burak Yılmaz var, iyi kötü Semih var.

Alex'in vatandaşlık başvurusu sürecini tam olarak bilmiyorum.Yenimi başvuruluyor?Eğer öyleyse Türk vatandaşı olma ihtiyacı neden hissetmiş.

O süre 10 yıla uzatıldı diye biliyorum. Özel izinler veya özel durumlar söz konusu olduğu zaman insiyatif alınabiliyor. Anlayacağınız Alex'in Türk olması için insiyatif alınması lazım benim bildiğim kadarıyla.

10 yıl milli olmuş sporular için sadece. 5 sene diğer yabancı işçiler gibi vatandaşlık hakkı elde etme süresi, üzerine 5 yıl Türk statüsü elde etmek için bekleme süresi, toplam 10 yıl. Milli olmayan sporcularda normalde olduğu gibi 5 yıl sadece.

Iyi de bunda ne var ? Turk statusunde oynamaktan bahsedilmiyor ki , sadece vatandaslik istemis. Boyle degerli ve basarili bir futbolcunun Turk vatandasligina gecmesine neden uzulelim ?

cok sevdigi iicnmi vatandaslik istemis:) 34 lük adam türk olsa nolur.seneye görün bakin alex oynayamaz

10 yıl milli olmuş sporular için sadece. 5 sene diğer yabancı işçiler gibi vatandaşlık hakkı elde etme süresi, üzerine 5 yıl Türk statüsü elde etmek için bekleme süresi, toplam 10 yıl. Milli olmayan sporcularda normalde olduğu gibi 5 yıl sadece.

Biliyorum, işte Alex'in durumu için söyledim. Alex 50 kere falan Milli formayı giydi bildiğim kadarıyla. Cana gibi ailesinde Türk vatandaşlığı olan birisi olsa çok daha kısa sürede bile vatandaşlık verilebiliyor ancak Alex için bu durum söz konusu değil. Yine de verilsin, verilmesin benim için önemli değil ancak eğer gerçekten Türk vatandaşlığının da bulunması için istiyorsa verilebilir ki böyle olduğunu da sanmıyorum.

Bilmiyorum... Türkçe açıklama yapması lazım bundan sonra tercümansız. Yoksa devlet büyüklerine verilen diplomalar gibi sembolik olmalı.

soyu sopu türk olmayan birisi türk milli takiminda oynamamali kardesim...

alman milli takimina bakin...basarili bile olsa saksuka milli takimi...toplasan max. 3-4 "alman" bulursun

basari ugruna bütün brezilyalilari türk yapmak cok sacma

ayrica fb yabanci kontenjanini acmak icin alex'i türk yapmak istiyor...

alex futbolu biraksin türkyienin yolunu unutur...

haritadaki yerini de zaten bilmiyordur :D

Cana'nın babasının Türk vatandaşlığı varsa başvurursa direk vatandaşlık alabilir.

Alex'se gelirsek sanırım kendisi istiyor, olsun niye olmasın?

5 yıl süre diyenler bana nobrenin kaç yılda vatandaşlık aldığını söylesin :)

bu çok ırkçı oldu. bence kendini nasıl hissediyorsa öyledir insan. türk hissediyorsa türktür (ırk olarak değil T.C. vatandaşı olarak anlayın), fransız ise fransız, polonyalı ise polonyalı, brezilyalıysa brezilyalıdır.

Alex bişeyler yapılır seneye Türk statüsünde oynatılır diye düşünüyorum.

Cana'nın babasının Türk vatandaşlığı varsa başvurursa direk vatandaşlık alabilir.

Alex'se gelirsek sanırım kendisi istiyor, olsun niye olmasın?

5 yıl süre diyenler bana nobrenin kaç yılda vatandaşlık aldığını söylesin :)

Nobre gibi düşünüyorsan herkesi Türk yapsınlar o zaman. Nobre büyük bir hataydı bir daha öyle bir şey olmaz kolay kolay. Olursa işin içinde torpil var demektir.

Nobre gibi düşünüyorsan herkesi Türk yapsınlar o zaman. Nobre büyük bir hataydı bir daha öyle bir şey olmaz kolay kolay. Olursa işin içinde torpil var demektir.

hayır öyle düşünmüyorum. eksik yazmışım başvurudan sonra 5 yıl yazacağıma 5 yıl yazmışım :)

bence 5 yıl herkes için uygun. 5 yıl + başvurudan sonra 5 yıl gerçekten çok abes. hoş Alex 34 yaşında Türk olsa nolur olmasa nolur?

Hiç bir haber sızıntısı bile olmadan dün Aziz Yıldırım'ın konuşmaları, bugün aniden Nisan ayının ortasında böyle bir girişim niye? Geçiniz.

Olsun anasini satim gelen giden Türk oluyor zaten.

Dogustan Türk olmak ayricaliktir, gurur vericidir. Sende ol Alex, sonradan olsan bile tat bu keyifi.

Üst Alt