Alex Türk vatandaşı oluyor! - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Alex Türk vatandaşı oluyor!

Cevap: Alex Türk vatandaşı oluyor!

Yattara yerli statüsünde oynamıyor mu? Eğer öyleyse Alex'de oynamalı.

ay-yildizli-daiane-1238312.Jpeg

Turk vatandasi olunca ismini de degistirmesinler de. O mantigi halen anlamis degilim niye zorla kelimenin benzeri bir Turkce ad yapmak zorundalarki. Asil isimlerini tasiyip vatandas olsa futbolcular olmuyor mu :)

Alex gibi harika, profesyönel ve efendi bir futbolcunun Türk olmasina cok sevinirim ama Fenerbahce bu sayede bir yabanci daha fazla oynatabilecek, bu yüzden istemiyorum.

Alex türk statüsünde oynayamayacakmış. en az 5 yıl daha Türkiyede yaşaması gerekiyormuş. Ama anlamadığım yattara nasıl türk statüsünde oynuyor. Yada oynamıyormu:)

Bazi ulkeler cifte vatandasliga izin vermiyor. Birisini secmek zorunda birakiyor. Futbolcular icin farkli bir sey varsa da bilmiyorum.

Anlamadigim Nokta....

Recep Tayip Erdogan'a iletti ne anlama geliyor...?? O mu Karar veriyor Türk Vatandasi olunup, olunamiyacagina...??

Bunun icin ila ta basbakan'a mi gitmek lazim? B.kunu cikardilar, biz burda bir yerlerimizi yirtiyoruz spor'a siyaset'i bulastirmayin diye ama millet kendi ayaklariyla siyaset'i bulastiriyor.

Allah akil fikir versin Alex'e, sirf millete sirin gorunmek icin basbakan'a gitti. Turk olma arkadas, git kendi ulkene.

3 yıl sonra T.C statüsünde liglerde oynar yazıyor.

Bu adam 50 yaşına kadar top oynayacak o zaman ?

Ben yabanci olsam Türk Vatandasi felan olmazdim... Nela bu.. Ismini degistir, Basbakan, Cumhurbaskan'a git.. Ben Alman Vatandasi oldum ama gelip bana ismin Ibrahim yerine INGO olacak deselerdi hastir çekerdim..

Üst Alt