Ali Dürüst Hedefleri Sıraladı !! - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ali Dürüst Hedefleri Sıraladı !!

Cevap: Ali Dürüst Hedefleri Sıraladı !!

bence sacma

ilk 11 de oynayacak tecrubeli (yabanci) 3-4 topcu alican, kalan topcular tam tersine, genc, kaliteli, gelecek vaad eden ve en önemliside yerli topcular olmali.

simdi bunlar gidip 30 yas üstü birsürü adama milyonlari harcar, onlar is yapamazsa bizi nasil bir sürec bekliyor farkinda misiniz? Sonucta futbol bu, seneye basarili olacagiz diye birsey mi var, bak besiktasa mesela, karo olarak hem genc, hem tecrubeli isimler var bjk nin ama olmayinca olmiyor, seneyede basari gelmezse besiktas moku yer. Kadrodaki cogu futbolcular 30 yas üstü, seneye is yapti - yani sampiyon oldu - tamam, yapamadi, besiktas kolay kolay toprlanamaz.

tüm para bosa harcanmis olur, aldigin 30 yas üstü topculari satamazsin kolay kolay, para gitti, basari gelmedi, dibe vurdun, zaten borcun cok.

üstelik anlasilan o ki simdiki kadroda olan topcularin büyük kismi kalacak, bu kazmalarin üstüne para harcayip, drogba, seedorfu almak büyük bir hata olur kanimca.

kesinlikle günü kurtarmak adina atlayip, 30 yas üstü topculara milyonlari harcamak yanlis olur.

ha, kadronda yetenekli, kaliteli bir kac genc topcu olsa, neysede, senin kadronda arda haric yok böyle topcu, o da büyük ihtimalle yolcu seneye.

bence bu yanlis düsünce.

ben olsam genc, kaliteli türklerin pesine düserdim, genc de degiller aslinda, selcuk inan, mustafa pektemek, volkan, sercan, serdar, ersan, tunay, mehmet ekici, Cenk

bu ligde basarili olmak istiyorsan en önemli sey yerlilerin kalitesi.

ilk 11 de bu ülkenin en iyilerden en az 4-5 tane yerli topcu olmali, en önemlisi bu, ilk olarak bunu yapmali yönetim, gerisi o kadar zor degil.

Bu takımın en büyük eksiği Futbol Zekası Yüksek Futbolcu.

Bir takımın en zeki oyuncusu emekliliği gelmiş Ayhan sa gerisini siz düşünün.

Tecrübeye değil zekaya sahip olup bunu ayakarına yansıtacak çok sayıda transfere ihtiyaç var.

afedersin g**tündeki kıllar ağarmış.. hala ara pası atmaya çalışıyor..

Chivu mu Nesta mı deseler, bende Nesta derim ama gelmeyeceği için sorun yok.

Farklı oyuncular. Chivu daha teknik bir defans oyuncusu, Nesta en geride daha iyi bir lider.

Bir cok kisi iste gencleselim, gelecegin temellerini kuralim istersek 2,3 yil daha sampiyon olmayalim gibi hikayeler anlatiyor. Hic kusura bakmayin ama hic kimse 1,2 yil'i daha sampiyonluksuz, basarisiz ve en onemlisi SAMPIYONLAR LIGISIZ geciremez.

Ali Durust tamamen haklidir, mutlaka bir kac genc takviye yapilacaktir bence ama daha cok onumuzdeki sezon sampiyonluga oynayacak tecrubeli bi takim kurulacaktir dogal ve mantikli olarak. Sampiyon oldugumuz taktirde o kadro'ya bir kac genc takviye daha yapilir ve zamanla da zaten 2,3 yil icerisinde genclesiriz yavas yavas.

Atiyorum 10 oyuncu alinacaksa 6 veya 7 oyuncusu tecrubeli olur 3 oyuncu genc olur ama 1,2 yil sonra 10 oyuncudan 7si genc 3'u tecrubeli olur. Anlatabiliyormuyum? Onumuzdeki sezon MUTLAKA sampiyon olmak ZORUNDAYIZ, bunun kacari yok bunun baska yolu yok.

Hayri Kozağın neden yonetıme gırmedıgını sımdı daha ıyı anlıyorum. Gunu kurtarma polıtıkaları bunlar ozellıkle Hamıt(madrıdle anlastı dıyolar), Selcuk(Fb gorustugu konusuluyor), Ersan Gulum(oncelık bjk de dıyolar), Ilkay(Nurinin yerını dolduracak ımzaladı dıyolar), Mehmet Ekici(W.Bremenle anlasmak uzere oldugu soylenıyor) bu yerlılerden sonra kım kaldıkı pıyasada ? Ve bu aksamkı konusmalarından sonra ben sozlesmesının sonu olmayan oyuncuların talıbı cıkmadıgı takdırde tazmınat verıp gondermeyceklerınden emınım. Seedorf dıyolarda artık Seedorf emeklılıge gelır son yılı dıye Mılanda yardırıyor eger bı sene daha ıyı oynaycak olsa klubunde kalır adam seneye 36 olcak. Avrupada kupa alıcaz ben hep buyuk oynarım ve ıstedıgımıde almak ıcın herseyı yaparım dıyorsan Pastore(palermo), Paolo Henrıque(santos), Neymar(santos), Hazard(lille), Phıl Jones(Blackburn) gibi adamlardan 1-2 tane kapıcaksın kı Avrupada hedefımızı gorelım 5 yıl sonra bu oyuncuları zaten alamazsın hatırlayın 90 lı yılların sonunu kupa geldı ama dusus kacınılmazdı Hagı, Tafarel, Popescu, Capone karıyerlerı bıtmek uzereydıkı bakalım sansımız tutucakmı onlarda belkı Frank De Bour, Flavıo Conceıcao gibi olucaklar Galatasarayda hedef buyukse transferlerıde oyle yapıcaksın zaten bu yıl avrupada yoksun tutkı Seedorfu aldık sampıyon olduk obur sene 37 olcak adam avrupada neyını oynaycak bu adam ? 3 yılda 150 mılyon€ verıp oyuncular degıstırıcegımıze 3-4 tane genc oyuncuya ver 100 mılyon€ getır onumuze bakalım bızde nasılsa seneye avrupa yok.

Günü kurtarmak için gelecekseniz hiç gelmeyin.

selim bence sistem mantıklı.hedefi kulubün bi şekilde cl ye adım atabilmek,bu da şampıyonluktan geciyor.

zaten oraya adım atınca gereken yapılanmanın kirişleri kanımca atılmış olur.

çünkü Galatasarayımız kazanan takım kimliğinden 3-4 senedir uzaklastı.ilk hedef bu kimliği kazanmak olmalı

zaten gerisi gelir bence

selim bence sistem mantıklı.hedefi kulubün bi şekilde cl ye adım atabilmek,bu da şampıyonluktan geciyor.

çünkü Galatasarayımız kazanan takım kimliğinden 3-4 senedir uzaklastı.ilk hedef bu kimliği kazanmak olmalı

zaten gerisi gelir bence

zaten seneye avrupa yok. önce sampiyon olup sonra yavas yavas hersey yapılır.

zaten gerisi gelir bence

Turkıyeye kac tane oyuncu karıyerının sonunda oynamaya gelmıs bıkere Hagiyi yakaladık ondada yanındakı parcalar Turkıyenın en ıyılerıdı. Gutı, De Bour, Rıcardınho, Conceicao gibi olmaycakları ne maglum bıkac tane ıstısna dısında kım gelmıs burayada basarılı olmus Hagı geldı tamam da adam Zidane ıle bırlıkte zaten o donemın en buyuk beyınlerıydıkı Maradonanın bı acıklamasında benden sonra bu ıkı oyuncuda saha ıcınde fark yaratılıcık goruyorum dedı. Kaka, Drogba gibi oyuncular gelırse belkide onlarında gelıcegını hıc sanmıyorum helekı avrupada yoksak ve bu oyuncuların hala ıyı pazarları varsa.

Çok yanlış sulardalar çok. Bir sene daha çöpe gider sonra seneye hataya düştük diye dil dökerler. Neymiş efendim kimse onlardan takımın bir anda değişmesini beklemesinlermiş. Lan daha niye geliyorsunuz o zaman defolun gidin. Biz bu futbolcuları izlemekten artık nefret ettik ya, kadroya bakıp bir Mustafa, Ayhan, Servet, Hakan, Stancu, Kazım, Barış, Gökhan, Aykut, Ufuk, Zapata bunlardan biri bile olsa maçı izlemiyoruz ya. Geçipte şunu söylemek bana küfürdür abi vallaha küfürdür bu adamları izlemekte taraftara küfürdür.

Turkıyeye kac tane oyuncu karıyerının sonunda oynamaya gelmıs bıkere Hagiyi yakaladık ondada yanındakı parcalar Turkıyenın en ıyılerıdı. Gutı, De Bour, Rıcardınho, Conceicao gibi olmaycakları ne maglum bıkac tane ıstısna dısında kım gelmıs burayada basarılı olmus Hagı geldı tamam da adam Zidane ıle bırlıkte zaten o donemın en buyuk beyınlerıydıkı Maradonanın bı acıklamasında benden sonra bu ıkı oyuncuda saha ıcınde fark yaratılıcık goruyorum dedı. Kaka, Drogba gibi oyuncular gelırse belkide onlarında gelıcegını hıc sanmıyorum helekı avrupada yoksak ve bu oyuncuların hala ıyı pazarları varsa.

neden her tecrübeli futbolcu dendıgınde 30-32 yaş üstü futbolcular akla geliyor?

Ali dürüstün Cok iyi bir takımımız var cümlesinden sonra kanalı degiştirdim.

örneğin misal real madridden bu sene gönderılecek olan gago tecbrübesiz mi?

Mehmet Helvacıda suan tv8 de bu takımın gercek kapasitesi bu degil bu bir gercek dedi :))

Tecrubesız yıldızlar sampıyon olmaz dıye bı kural mı var ?

kardeşim öyle bi kural yok. biz işi saglama almak icin söyledim. hem tecrübeli diyince niye hemen yaşlı diye algılıyon onu anlamadım. genclerde oynar tabi araya kaynarlar. onlarda oynamayacak diye kural yok.

Üst Alt